V 'Sm m ml I Kaatsoverzicht Kastel Kampioen van Vlaanderen Stefan Van Duyse niet tevreden v --tBB over kompetitie mm Danny Daelman in Belsele Kaatskalender Karei Reyntjens, Florent Van Wouw en Jerome Van Hoyweghan winnaars bij Vrede Best te Bazel De Voorpost - 16.6.1989 - 21 V0UIIS KAATSEN De Lebbeekse sportraad heeft in samenwerking met het bestuur van de Liga Vlaanderen de halve finale en de finale georganiseerd. Pier re De Vis heeft samen met zijn medewerkersteam voor een puike organisatie gezorgd. In de voormiddag waren de jeugdploegen van Denderbel le, Buggenhout De Toe komst, Kastel Rap en Vlug en VA Baasrode van de partij om deze kaatsdag te openen. De jeugdwedstrijden eindig den als volgt: De Toekomst Buggenhout - Denderbelle: 0-7 Kastel - VA Baasrode: 5-7 Denderbelle - Baasrode: 6-7 De finalewedstrijd werd be slecht bij 6-6 en 40-40. Bij de senioren was er het volgende door middel van lo ting uit de bus gekomen: Kastel pakte uit tegen Wieze, terwijl Welle tegen Zandber gen in de arena moest. Een ploeg uit het gewest Ge- raardsbergen-Ninove zou het in de finale dan opnemen te gen een team uit het gewest Aalst-Dendermonde. Kastel Rap en Vlug 7 Wieze Sportief 6 Het was een gelijkopgaande strijd tot 2-2. De druilerige regen kon Kastel zeker niet inspireren «Kastel keerde en leverde buiten en dit tegen een verzwakt Wieze, dat aan trad zonder Verspeet en Ver strepen. Kastel had het zeer moeilijk, zodat Wieze aan een riante 3-6 voorsprong kwam. Dan pas schoot Kastel wak ker. Het begon gemakkelijk geleverde ballen van Wieze over de tegenstander heen te slagen. Kastel leverde zo op grandioze wijze een tweede wedstrijdhelft af, waartegen Wieze niets kon inbïengen.' Welle 2 Zandbergen 7 De tweede schiftingswedstrijd had zo mogelijk nog minder om het lijf. Bij Welle bleef Vlassenbrouck langs de lijn, terwijl bij Zandbergen Guy Spitaels afwezig was. Zand bergen was duidelijk de bete re ploeg, die verdiend de wed strijd won. Finale Kastel Rap en Vlug 7 Zandbergen 4 De Kastelse spelers herpak ten zich in de finale. De toe spraak van voorzitter Tony Baert had zijn vruchten afge worpen. Kastel plaatste onder impuls van Steels en Vernim- men Zandbergen op een 2-0 achterstand. Het werd met een duidelijk, dat de Beker naar de Villa mee zou gaan, zij het dan wel voor een jaar tje. Zandbergen probeerde met goede opslagen het tij te doen keren. Nadat de stand op 3-2 gekomen was, kwam de heroptredende Rudi De Clercq op de proppen. Met fraaie opslagballen en een resem overgekeerde bal len (6 stuks) leek het wel of de Kastelse speler vleugels ge kregen had. Terwijl Wielandt en Van Duysen niet achter bleven, kon Zandbergen maar niets inbrengen. Als beste speler van deze beker- kompetitie werd Rudi De Clercq aangeduid. Kaatsen. Deze mannen van Wieze verloren legen Kastel het kampioenschaD Vlaanderen (gdv) Hogere m Wieze Sportief-Denderbelle: 14-15 Kaatsen. Rap en Vlug Kastel won de Ligabeker van Oost-Vlaanderen door Wieze te kloppen in de finale met 7-6. Rudy De Clercq (zittend rechts) werd verkozen tot de beste speler van de Liga in Vlaanderen (vh) Liefhebbers Jeugdinterland Frankrijk - België MiniemenKadetten Frankrijk 2 Frankrijk 9 België 13 België 13 Voor het gewest Aalst-Den- r e dermonde werden Jurgen Een afgevaardigde speler uit verhuist en Ludo Ruyseveldt het gewest Aalst-Dendermon- a[s beste spe|ers geselekteerd. de, Timmy Joos (van VA jye iaatste kan werkelijk te- Baasrode) kan terugblikken ragb|ikken op ee„ uitsteken- op een goede prestatie. de prestatie WIELRENNEN Danny Daelman demon streerde in de wedstrijd te Belsele zijn meesterschap. Doorgaans evolueerde hij toorin en bij de ontknoping toonde hij bovendien zijn snelle benen. Voor de ama teur uit Sint-Gillis-Waas werd het metéén de vierde seizoen zege. Na zo'n 20 km. was Daelman bij een eerste uitval betrokken. Guy Heuts, Dirk De Cauwer en Eric Peelman sprongen mee in de dans maar uiteindelijk werd het viertal bijgehaald. Mare Meuleman, Johan De Prest en Eric Wuy- tack trokken op hun beurt ook eens op avontuur, maar ook zij werden snel ingere kend. Een individuele uitval van Cyriel Hoefnagels leverde even 30 sekonden bonus op, maar ook hij zou uiteindelijk moeten inbinden. Voorbij halfweg kwamen Ronny Van Kerckhove, De Prest, Benny Van Buynder, Thierry Ronse- laer en William Govaert ten val. Deze valpartij was uitein delijk de oorzaak van een to tale verbrokkeling. Er vorm de zich een kopgroep die 24 manschappen verenigde. Op 10 km. voor de finish wipten Daelman, Frank Van Holder- beke, Dirk De Cauwer en Patrick Van de Ven weg. Zij bleven voorop en zouden in genoemde volgorde ook de finish bereiken. Geert Sme- kens werd later vijfde, voor Frankie weemaes en Mare Laureys. (e.g.) Kaatsen in Sint-Gillis-Dendermonde De Jullekes zegevieren Voor de tweede maal werd het Iiefhebberstornooi geor ganiseerd voor spelers die niet in kompetitie verband spelen. Het werd een fraai kijkstuk met soms aardige taferelen. De inzet was zo groot dat Mare Waegeman bij het dui ken naar een bal zijn valse tanden kwijtraakte. De eerste 'wedstrijd ging tus sen De Jullekes en de Ma- zoefkes. Het werd 7-2. Dan moesten de Mazekes het op nemen tegen de Mazoefkes met 5-7 als resultaat. De fina le ging dus tussen de Jullekes en de Mazoefkes, die door eerstgenoemden werd gewon nen. Na deze partijen werd er nog lang nagepraat en een lekker speenvarken naar bin nen gewerkt. De Jullekes speelden met ka pitein Julien Florkin, Mare Bogaert, Jan Van Opwijk, Roland Van Beveren (de eni ge die een bal overkeerde) en Gaston Steenman. Uitslag: Jullekes-Mazekes Mazoefkcs-Mazekes Jullekes-Mazoefkes -Eindstand: 1. Jullekes 2. Mazoefkes 3. Mazekes Wielrennen. In Belsele won Danny Daelman de liefhebberswedstrijd (Iv) Hogere III 18.6: 15.00: Herne-Okegem Welle-Kastel Terjoden-Denderbelle Tollembeek-Baasrode Wieze-Opstal Zandbergen-Idegem Bevordering 18.6: 15.00 u: Duvel-Zele Durmen Denderzonen-Herdersem Erembodegem-Adec Baasrode Baardegem-Moorsel Merchtem-Hamme Zogge Beker van België 17.6: 15.00 u: Kastel Rap en Vlug-Courcelles Ham-sur-Heure-Wieze Sportief Stefan Van Duyse werd vorige zondag tweede in Hamme. Enige tijd was hij lid van een leiderskwartet waaruit op zo'n twee kilometer voor de streep Van Gils ontsnapte. Geen van de anderen kon voldoende kracht opbrengen om te reageren. Ook Stefan Van Duyse niet. "De laatste twee tot drie weken gaat het niet zo best, zegt de junior uit Beveren. Ik raapte na een wedstrijd in Nederland een verkoudheid op. Tot voor enkele dagen ondervond ik er nare gevolgen van. Het heeft mij in deze kompetitie overigens nog niet zo best meegezeten. Het begon allemaal erg rooskleurig maar een valpartij in de Sterrit te Gavere stak stokken in de wielen. Vanaf dat ogenblik was ik dezelfde niet meer. Ik kon amper een kleine prijs behalen. Vorige zondag in Hamme ging het wat beter. Ik hoop dat dit het begin van een betere periode mag zijn." Stefan Van Duyse heeft niet veel gelegenheid meer om zich als junior te manifesteren. Op 5 juli wordt hij 19 en breekt het tijdperk aan van de amateurs. (E.G.) Juniores 16.6: 18.30 u: Hamme-Wieze 17.6: 15.00 u: Denderbelle-Okegem Zele Durmen-Kokejane Lagere I en II 17.6: 15.00 u: Merchtem-Buggenhout Brussegem-VBR Opwijk 18.6: 15.00 u: Puurs-Baasrode Opwijk-Haaltert Aaist-Gijzegem St. Anna-Wieze Vliegende Bal is vrij. Miniemen 16.6: 18.30 u: Brussegem-Kastcl Baasrode-Terjoden 18.6: 10.30: Buggenhout-Denderbelle Zele-St. Anna Pupillen 16.6: 18.30 u: Moorsel-Kastel Zele A-Denderbelle 18.6: 09.00 u: Zele B-Brussegem B Hamme Zogge-Hof ten Rode Baasrode Buggenhout-Wieze St. Anna-Baasrode Ruststand 6-8 Met Verstrepen als toeschou wer (wegens twee weken schorsing) pakte Wieze uit met Jurgen Van Steen, Theo De Decker, Hans Aubroeck, Filip Verspeet en Chris Jans- sens. Bij de bezoekers, de eerste keer volledig dit seizoen, wa ren Vander Jeught, Peter De Smet, De Coninck, De Rid der en De Kinder, aangeduid om de klus te klaren. Maris- sen was bankzitter. Dender belle bracht er in de beginfase van de wedstrijd maar weinig van terecht en het moest lijd zaam toezien hoe het de pun ten scoorde voor de buur uit Wieze. De- thuisploeg kon vlot afstand nemen tot 4-0. Op dat ogenblik verhuisde de slecht kerende De Ridder naar de koord. De gastheren gingen dan op hun beurt in de fout bij de opslagbeurten door hun ballen net over de koord te droppen. De Ridder en De Smet keerden de ballen over de Wieze hoofden... Wieze kon geen bal meer stoppen en de gasten kwamen opzetten tot 5-5. Bij 6-8 werd de rust ingegaan. In de beginfase van de tweede helft ging Verspeet aan de koord postvatten. De bezoe kers zaklten even terug, zodat Wieze na enkel spannende spelfasen tot 12-9 kon uitlo pen. De bezoekende spelers lieten echter nooit af, wan neer de spelen bij 40-40 be landden wonnen ze steeds de spelen, zodat het 12-10 en 13- 11 werd. Wieze faalde en de gasten kwamen langszij tot 13-13. Een buitengeleverde bal van Denderbelle zorgde voor discussie en het hek was van de dam. Verhitte discus sies onder spelers en proberen de scheidsrechter van het res pectievelijke gelijk te overtui gen volgden. Gelukkig kon de wedstrijd vlug verder. Belle liep uit tot 13-14, nadat Ver speet een bal buitengekeild had bij 40-40. Wieze stelde gelijk bij 40-40. Een spel, dat verloren ge waand was, kon opeens nog gewonnen worden door de thuisploeg. De laatste bal zou betwist moeten worden bij de kaats van amper 4 meter van de achterlijn. Ivan De Kinder leverde zijn beste bal van de wedstrijd. Hij sloeg de bal op de achterlijn. Iedereen ver wachtte dat Chris Janssens de bal in de grond zou slaan, maar hij keerde de bal buiten. Grote vreugde bij de Belse aanhang en grote teleurstel ling bij Wieze. De operatie «Redding Wieze» lijkt een heel moeilijke opdracht te worden. In de terugronde zal Wieze enkel drie keer een thuiswedstrijd afwerken. Als dat geen nadeel is? Bevordering SV Merchtem 15 Steven Moorsel 7 8-5 ruststand Merchtem, dat de laatste we ken beneden het normale peil akteerde, lijkt een beter pe riode ingezet te hebben. In de beginfase van de wed strijd waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, zodat de bordjes gelijk de hoogte in gingen tot 3-3. Wanneer de thuisploeg in de volgende spe len niet minder dan 10 ballen buitenleverden en de jongens van Steven Moorsel goed keerden ging de stand via 3-3 naar 8-5. In de tweede helft verzorgden de gastheren beter hun op slag, zodat Moorsel op een 13-6 achterstand werd ge plaatst. Merchtem kende meeval bij 12-6 en 13-6, nadat het 0-40 en 15-40 kon weg werken. Moorsel kon een punt uit de brand slepen en bij een 40-40 stand 13-6. Na de rust leverde Merchtem amper 4 ballen af. Bij Steven Moorsel waren de spelers tijdens de eerste helft in uitstekend doen, maar wanneer Polfliet 3 keer, Van Damme 4 keer als kleinmid- den en Van Hoof 1 keer over keerde hield Moorsel alles vlug voor bekeken. Pupillen Zele Durmen 10 Hof Ten Rode Baasrode 7 ruststand 5-4. Hof Ten Rode heeft op Zele Durmen een van zijn slechtste wedstrijden van het seizoen gespeeld. De inzet van de spe- Iers was ver te zoeken, waar over coach Guido De Valck zich in grote mate ergerde. Enkel in de eerste helft kon Hof Ten Rode gelijke tred houden. Maar hoe meer de wedstrijd vorderde, hoe min der Hof ten Rode in het spel- patroon voorkwam. Bevordering Adec Baasrode 9 Denderzonen 15 ruststand 2-8 Bij Adec Baasrode was Thie- rens geschorst, zodat Willy Van Gucht in de kern werd opgenomen. Enkel Peersman dreef op zijn normaal peil. Met zijn uitstekende prestatie hielp hij zijn ploeg aan een puntje, maar alleen vermocht hij niets. Voor de Quievrainvlucht van vorige zondag waren er bij de duivenmaatschappij Vrede Best te Bazel méér dan 450 getekende duiven, waarvan het leeuwenaandeel uiteraard de jonge duiven waren (283 inkorvingen). Bij die jonge duiven klokte Jerome Van Hoyweghen de snelste duif. Bij de jaarlingen was de eer ste prijs voor Florent Van Wouw en Karei Reyntjens had de beste oude duif. Bij de oude duiven viel ook de goe de prestatie in het oog van het hok «Brijs en zoon». Zij korf den 6 duiven in en pakte die alle zes binnen een tijdspanne van minder dan 3 minuten, goed voor een 8ste, 10de, 17de, 23ste, 24ste en 27ste prijs. De uitslagen 78 oude: 1. Karei Reyntjens (1455 m.), 2. Amedé Brijs, 3. Roger Van Buynder, 4 en 5. Truyman - De Preter. 90 jaarlingen: 1. Florent Van Wouw (1448 m.), 2. Jozef Bussens, 3. Jozef Bussens, 4. Davy Van Buyn der, 5. Truyman-De Preter. 283 jonge: 1. Jerome Van Hoyweghen (1471 m), 2. Roger Van Buynder, 3. Davy Van Buyn der, 4. Walter Stoop, 5. De Dijcker en zoon, 6. Roger Van Buynder, 7. Robert Van Bogaert, 8. Wilfried Ver- schooren, 9. Roger Van Buynder, 10. Florent Van Wouw. Carlos Voor de 14e keer wordt een Internationale Kunst- en An tiekbeurs georganizeerd in Knokke waar van 5 tot en met 15 augustus in het kultureel centrum Scharpoord vooraan staande antiquairs te gast zul len zijn. Vlaams Sportverbond: FC 't Fort werd algemeen kampioen (Iv) Beker van Vlaanderen

De Voorpost | 1989 | | pagina 21