Svelta Melsele koninklijk de toekomst tegemoet Hamse triathlon een geweldig sukses P. Van Gasse wint voor de derde keer RN-trofee te Stekene Voetbalklub S.K. Terjoden Uitslag tombola van de toegangskaarten op 27 mei 1989 van de Benefietwedstrijd Patrick De Vroe Vs Triathlon te Lokeren op zaterdag 24 juni Hamse judoklub sluit seizoen af 22 - 16.6.1989 - De Voorpost tijdens de proef wielrennen vh) VOETBAL Voetbal. Louis Van Goey, een der stichters van het 'gouden' Svelta Melsele was aanwezig op de akademische zitting (Iv) 1' prijs: Kleurentelevisie met afstandsbediening Nummer 2961 1' reservenummer 1854 2' reservenummer 2472 2' prijs: Dekbeddeken in natuurdons Nummer 0838 Reservenummer 2900 3' prijs: Hi-fi stereoketen Nummer 4230 Reservenummer 3036 Van de 4' tot en met 22c prijs: 3912 2660 0071 2957 4084 0625 3089 0622 4190 3771 0069 4043 4008 1531 4116 0164 3570 1975 3731 Alle prijzen zijn af te halen tot 1 juli 1989 te 9440 Aalst- Terjoden, Hof ter Lokerenstraat 3A, telefoon 053/ 21.26.54. De Rijkswacht Verkeerspost Wetteren en het bestuur van voetbalklub SK Terjoden danken U hartelijk en heel oprecht voor uw solidariteit betoond bij deze steunaktie. Wie had ooit gedacht dat de sigaartjes van medestichter Van Goey vijftig jaar later nog altijd in trek zouden zijn. Svelta, want zo was de naam van dat sigarenmerk inder tijd, is immers een graagge- ziene klub in het Waasland en ook ver daarbuiten. Na heel- wat hoogten en laagten lagen deze twee uitersten althans voor een overgroot deel van de beleidsmensen die nu aan het bewind zijn nooit dichter bij elkaar dan de laatste twee seizoenen. Onder Heinz Schönberger maakte men een fantastisch kampioenschaps jaar mee, nu twee jaar terug, maar vorig jaar in eerste pro vinciale werd het andere soep. Slechts op de laatste speeldag kon men het behoud verzekeren, een behoud dat er kost wat kost moest komen wilde dit feestvierend Svelta als eersteprovincialer de le gende der koninklijken in stappen. Louis Van Goey Svelta-sigaren De Melseelse klub werd een halve eeuw terug boven de doopvont gehouden door het duo Leon Eeckelaert en Louis Van Goey (de man van de sigaren, ge weet wel). Louis staat er nu vijftig jaar later nog altijd even gelukkig bij als toen. Hij is dan ook bijzonder goed geplaatst om ons even die vijftig jaren uit de doeken te doen. "Reeds lang voor de oorlog BOOGSCHIETEN In het kader van de Rerum Novarumviering in Groot-Ste- kene wordt onder meer een trofeeschieting georganiseerd waaraan enkel de regerende «koningen» van de verschillen de wipschuttersmaatschappi- jen van de gemeente mogen deelnemen. De 13 «sires» dienden het over drie ronden tegen elkaar op te nemen, doch niemand lukte er in om de begeerde vogel af te schie ten. Dan maar verder, ronde per ronde. Wanneer ook tij dens de vierde én vijfde ronde nog geen beslissing viel steeg de spanning natuurlijk. De zesde ronde bracht evenmin een beslissing... Uiteindelijk maakte aftredend «koning der koningen» Patrick Van Gasse een eind aan de spanning door bij z'n zevende beurt de be geerde vogel tegen 't zeil te vlammen. Hij was dus ander maal de laureaat. Met z'n overwinning in deze trofeeschieting lukte de dertig jarige Patrick uit de Bormte een unieke prestatie. De rege rende sire van schuttersvereni ging «Wilskracht Kerkstraat» toonde zich namelijk voor de derde opeenvolgende keer de beste in deze trofee-schieting. Dat kan dus géén toeval meer zijn... Patrick Van Gasse mag zich voortaan dus «keizer van de koningen» te Stekene noemen. Voor een goed begrip geven (de tweede) werd hier in Mel sele volop gevoetbald. Hoger Op en de K.A.J.-ploeg zie ik nog levendig voor ogen als twee rivaliserende klubs. Bei de ploegen hadden géén eigen terrein en Hoger Op, ik weet dat nog goed, speelde op het veld, waar nu SK Beveren speelt. Wat enigszins voor de hand lag gebeurde, een fusie en Svelta was geboren. Die naam komt inderdaad van de siga ren die ik destijds rookte. De klubkas was in die tijd meer leeg dan vol en na aftrok van de eerste kosten, doelpalen en netten, lagen er nog 17 frankskens onderaan de bo dem te blinken... Doch al vlug trok Svelta zich hogerop en speelde tot het seizoen 54-55 in tweede provinciale. De degradatie kort daarop naar derde was het eerste dieptepunt dat de klub te verwerken kreeg. Doch door de ervaring van mannen als een Robert Ro giers en later Schönberger trok de klub zich opnieuw de hoogte in om thans in eerste provinciale aan de slag te gaan. Een reeks waarin we, als we voorzitter Melis mogen geloven, dit seizoen hoge Voorzitter Melis Nu een rol spelen van betekenis Men is ondertussen reeds druk bezig aan de ploeg van volgend seizoen, beaamt de voorzitter deze woorden. We zullen zelfs de komende da gen nog enkele grote namen aantrekken, maar laat ik stel len dat we met Freddy Buyl als trainer, Wim Vijlders en Theo Bordui toch al een en Voerao/. Tijdens de akademische zitting werd de historiek van Svelta Melsele nog eens ander op papier hebben °P%erakeld (Iv) staan. Een seizoen als verle- den jaar wil ik niet meer mee maken, aldus de voorzitter. Trouwens, kijk eens wat een programma er nu inzit. Kallo, Temse, Robur, het zijn alle maal mooie duels die de op komst naar de Van Puyen- broecklaan moeten stimule ren. Er zijn gouden zaken te doen, geloof me." We gelo ven de voorzitter en laten hem verder in het feestgewoel waarvoor ook Jos Aps, de sekretaris van Svelta, wordt opgeëist. De mannen doen dat met de glimlach. Logisch ook. Men krijgt niet alle dagen een koninklijke titel toegemeten. Marc Stevelinck Voetbal. Ter gelegenheid van de viering van het vijftigjarig bestaan van Svelta Melsele kreeg voorzitter Omer Melis een kunstschotel van schepen Robert Blommaert (Iv) we hieronder de deelnemers aan deze bijzondere schieting: Cyriel Ferket als koning van Rivierenhof, Mare Bocklandt van Sportief, Jimmy Polfliet van De Brug, Lucien Ringoot van Wintervermaak, Luc Ver tenten van Herleving, Nand Van Guyse van Canada, Frans Van Houte van Sint-Helena, Roger Borm van Vliegende Pijl, Patrick Van Gasse van Kerkstraat (tevens winnaar van vorig jaar), Frans Van Overloop van De Hamer, Lu cien Vermeulen van Heikant, Peter Vlassenrood van Kie kenhaag en Jan Pauwels van Stuyvenberg. d.Brol Toen een paar jaar geleden de initiatiefnemers van de Ham- zofee (Hamse Zomer Fees ten) van het H. Hartinstituut uit de Slangstraat het vertik ten om nog dure vedetten te vragen voor hun feesten, schakelden ze over op een nieuwigheid: de triathlon. Daarin waren proeven voor zien voor individuelen en groepen. Het werd een echte meevaller en stilaan maar ze ker werd deze manifestatie verder uitgebouwd. De proe ven moesten zelfs ontdubbeld worden omdat alles niet in één dag kon afgewerkt worden. In mei kwamen de individue- Triathlon in Hamme. Eric De Clercq uit Lokeren tijdens de wielerproef vh) len aan de starlijn voor 500 meter zwemmen, 33 km fiet sen en 8 km lopen. Het werd een sukses zonder weerga en het aantal deelnemers groeit nog van jaar tot jaar. Zondag was het de beurt aan de groepen en ook dit kreeg een geweldige respons uit alle delen van het land en zelfs uit het buitenland. Het moet dus zijn dat de organisatoren zich een faam van kwaliteit heb ben verworven. De deelname was geweldig, maar niet zo zeer van lokale teams en dat is spijtig. In het openlucht zwembad van de gemeente in de Sportpleinstraat moesten de groepen 800 meter zwemmen. Rond het H. Hartinstituut in de Slangstraat hadden de twee overige proeven plaats en die vooral mochten bogen op een grote belangstelling. Om de veiligheid van de deel nemers te verzekeren, verliep alles langs verkeersvrije om lopen: 42 km fietsen en 10,5 km lopen. De vele vrijwilligers hebben ervoor gezorgd dat deze triathlon is uitgegroeid tot eet van de besten in zijn genre. Geen wonder dat de organisa toren reeds voor volgend sei zoen een nieuwe editie heb ben gepland. HVC Triathlon in Hamme. Désiré De Geest uit Overmere De Hamse judoklub Jitsu Eindhout in de Antwerpse Kwai heeft zaterdag op een Kempen waar een negental flinke manier haar seizoen af- jeugdige judokas van Hamme gesloten. Dit gebeurde in te gast waren. Triathlon in Hamme. In volle inspanning gaat De Midde- leire uit Dendermonde naar de aankomst toe (vh) De organisatie van de vierde editie van de Lokerse Triathlon is in handen van de onlangs opgerichte Lokerse Triathlonklub «Trilok», in samenwerking natuurlijk met de Stedelijke Sportraad en de Sportdienst. Het parcours is hetzelfde als vorig jaar: 475 m zwemmen (zeilvijver V.V.W.-Lokeren), 22,5 km fietsen (2 ronden) en 5 km lopen (wandel- en fietspad naar Eksaarde). De inschrijvingsformaliteiten gebeuren tussen 13 en 14 uur in de stedelijke sporthal, Sportlaan 2 te Lokeren en de start wordt stipt om 15 uur gegeven aan de zeilvijver van V.V.W.-Lokeren aan de H. Geestmolenstraat. Vorig jaar namen een twintigtal Lokeraars deel aan deze sportmanifestatie. De meer dan 100 andere deelnemers kwamen uit verschillende andere provincies De plaatselijke triathlonklub die met deze aktie zowel' naar de Lokerse bevolking als naar de omliggende ge meenten wil naar buiten treden, hoopt met deze triathlon het aantal deelnemende Lokeraars te zien verdubbelen. Het rekreatieve karakter van deze triathlon laat iedereen toe zijn eigen tempo te kiezen en de relatief korte afstanden, die in een 'A triathlon afgelegd worden, liggen gemakkelijk binnen het bereik van elke sportieveling Inschrijven moet wel vooraf. De inschrijvingsformulieren zijn te bekomen op het Trilok-sekretariaat bij Stefan Lerno, Oudstrijderslaan 61 W 2, 9100 Lokeren (tel. 091/ 48.75.62) of op de Stedelijke Sportdienst, Sportlaan 2, 9100 Lokeren (tel. 091/48.68.46). Deze jonge snaken maakten het dan nog waar om met niet minder dan vier eerste plaat sen naar huis te komen met als toemaatje nog vier zilve ren en één bronzen trofee. Deze derde plaats was voor Sabrina Steels, die tegen klubgenote Ilse De Wilde moest onderdoen voor de tweede plaats in dezelfde ka- tegorie of gewichtsklasse. Met twee prachtige overwinningen deden Sofie Geerinckx, Ilse De Wilde. Barry Willaert en Tim Segers een gooi naar het hoogste schavotje op het po dium, doch zij slaagden in de ultieme wedstrijd niet in hun opzet. Wie daar wel in slaagden wa ren Gino Willockx. Sofie Waegeman. Sammy Steels en Nico Willockx. Meteen was de Hamse judoklub gelukkig om zulke prestaties te kunnen leveren en op een flinke ma nier het seizoen te kunnen afsluiten. Op 9 augustus gaat men bij Jitsu Kwai weer van start om zich voor te bereiden op de officiële kampioenschappen in september en oktober, on der leiding van de onlangs tot 4° dan gepromoveerde trainer René Vanderhaeghe. ogen zullen gooien." Hamme. Zeer veel belangstelling voor de Internationale Triathlon (vh) Na de spannende en zenuwslopende trofeeschieting kreeg de drievoudige winnaar Patrick Van Gasse een prachtige trofee plus een herinneringsschotel. Op de onderste foto poseren de «sires» van de diverse Stekense schuttersverenigingen samen met de inrichters rond hun keizer(d.Brol)

De Voorpost | 1989 | | pagina 22