Cafetariaboys voor de vierde opeenvolgende keer laureaat Noyon in Waas en Dender Zevende zaalvoetbaltornooi FC Cafetariaboys Stekene 26 16.6.1989 - De Voorpost quaiitt, V1OH0 Smt-NiV-W» 1 XEÜK£«S ZAALVOETBAL Cafetariaboys I won voor de vierde opeenvolgende keer het eigen zaalvoetbaltornooi. Deze keer werd het evenwel een dubbeltje op z'n kant, want meerdere ploegen waren aan elkaar gewaagd én verdienden bijgevolg net zo goed de eerste plaats. De winnende ploeg bestond uit Mark Van Stappen, Tom Dullaert, Dirk Saman, Alain Baluwé, Bruno Marin, Rudy en Danny De Ruyte, Ivan Stroobandt en Mat hie u Michelet (d.Brol) De 7de uitgave van het "Zaalvoetbaltornooi FC Ca fetariaboys Stekene" werd een editie met pittig en bijwij len bijzonder hoogstaand zaalvoetbal, waarin een aan tal ploegen zodanig aan el kaar gewaagd waren dat liefst 6 wedstrijden met strafschop pen dienden te worden beslist! In de "grote finale" voer den Bosdorp - met onder meer de gebroeders Danny en Toon Pfaff! - en de eerste ploeg van de Cafetariaboys een heuse thriller op. Na een stevige partij zaalvoetbal stond het 1-1 en ook de ver lenging bracht géén uitsluit sel, want op de valreep ein digde deze extra-time op 2-2. Uiteindelijk dienden de strafschoppen te beslissen én... daar miste zowat ieder een. Zelfs Danny Pfaff. Voor naamgenoot De Ruyte deed evenwel beter en schoot dan (uiteindelijk) de zesde penal ty binnen en bezorgde zijn ploeg meteen de vierde opeenvolgende overwinning in het eigen zaalvoetbaltor nooi. Een zege die als het ware "bloed, zweet en tra nen" kostte en op meerdere tijdstippen aan een bijzonder fijn zijden draadje hing... Aan dit zevende zaalvoet baltornooi in de gemeentelij ke sporthal van Stekene na men 16 ploegen deel, ver deeld in vier reeksen van vier. Reeks A bestond uit Cafe tariaboys I uit Stekene, Cha- nelaus uit Kallo, Cado uit Klein-Sinaai en Van Huy- chem/De Blende (VH/DB) uit Hamme. In reeks B speel den De Kloump uit Wachte- beke, Bosdorp en United uit Stekene en Verona Bristol uit Zelzate. In reeks C waren Ca fetariaboys II uit Stekene, Spurs uit Zelzate, Vapo uit Lokeren en Keukens Bogaert uit De Klinge ingedeeld en reeks D tenslotte was samen gesteld uit Dynamo Sint-Ni- klaas, de politie van Stekene, Volvo uit Gent en Pisa uit Sint-Gillis. De reeksen In reeks A was de strijd om de eerste plaats bijzonder spannend. Het tornooi werd geopend door Cafetariaboys I tegen Chanelaus en dat werd meteen reeds een thriller van formaat, waarbij Mark Van Stappen uiteindelijk zijn vrienden uit Kallo de das om deed door het beslissende derde doelpunt te scoren. Ca fetariaboys I won ook al z'n andere wedstrijden in deze reeks terwijl de andere ploe gen elkaar zo'n beetje "uit moordden". De winnaar was dus niet ver te zoeken. Cafe tariaboys I eindigde met 6 punten, de overige drie ploe gen elk met 2 punten... Dank zij een beter doelgemiddelde werd Chanelaus tweede én mocht dus mee de kruisfinales betwisten. In reeks B was Pfaff-Bos- dorp natuurlijk huizenhoog favoriet maar... ze werden reeds in de eerste wedstrijd verrassend door "klein broertje" De Klomp uit Wachtebeke te grazen geno men met 3-2. "PFosdorp" won z'n overige wedstrijden en totaliseerde dus 4 punten, maar ook Verona Bristol en verrassend De Klomp eindig den eveneens met vier pun ten. United bleef puntenloos. Het was dan ook enkel dank zij hun beter doelgemiddelde dat Bosdorp (eerste) en Ver ona Bristol (tweede) de kruis finales mochten spelen. In reeks C waren er duide lijk twee sterkere en twee minder sterke teams. Zowel Keukens Bogaert als Cafeta riaboys II wonnen hun mat chen tegen Vapo en Spurs, zodat de rechtstreekse kon- frontatie de utislag van deze reeks moest bepalen. Géén van beide teams gaf z'n tegen strever een duimbreed toe én niemand durfde echt risiko's te nemen, zodat het een logi sche dubbel-blanke puntende- ling werd. Met een beter doel- puntensaldo eindigde Keu kens Bogaert op de eerste en Stekene II dus op de tweede plaats. In reeks D tenslotte verra ste de Stekense politie door een 0-0 tegen Dynamo dat ook tegen Volvo één puntje verloren liet gaan. En toch werden de Sint-Niklazenaars nog reekswinnaars want dankzij winst tegen Pisa kwa men ze tot vier punten, terwijl Volvo en de politie met elk drie punten samen op de tweede plaats eindigden. Vol vo won namelijk van Pisa maar verloor van de politie, terwijl de Stekense politie dan weer (verrassend) verloor van Pisa. Door z'n beter doelge middelde mocht ook Volvo deelnemen aan de kruisfi nales. Kruiselings Voor de verdere schifting kwamen de winnaars van reeks A uit tegen de tweede van reeks B, de tweede van reeks A tegen de winnaars van reeks B, de derde van reeks A tegen de vierde van reeks B en de vierde van Te Zele-Huivelde klokte Dan ny Van Puyvelde de snelste duif voor Jozef en zoon Phi lips (2e en 5e), Leon Sme- kens, Geert Philips (4e en 7e), Gustaaf Van Hollewin- ckel (6e en 9e), Schiettecat- Collewaert (8e en 10e). Een sterke resultaat van Tony Poppe, die, begin aan de 11e prijs en 5 van de zes duiven tot de 65e prijs klokte, en ook de eerste serie van twee aan geduid op zijn naam schrijft. Bij de oude duiven presen teerden Van Doorslaer-Chri- stiaens een sterk resultaat met de le en 2e prijs. Vroege duiven voor Gilbert Van den Hof, A. en zoon Decorte, Theofiel Van Elsuweghe, Schiettecat-Collewaert, Ver- cauteren-Moerenhout, Firmin Roels en A'. en zoon Decorte. Aan de 18e prijs wint Walter Haentjens de eerste serie. Bij de jaarse de le en 8e prijs voor Antoine en zoon De Corte. Met de 2e, 15e, 18e prijs wint Henri De Backer de eerste serie. Verbaecken- Bauwens waren goed voor de 3e en 10e prijs. Vroege dui ven voor Alois Beirnaert, Schiettecat - Collewaert, Fir min Roels, Theofiel Vanelsu- weghe, Propser Goossens. Bij de duivinnen won Prosper Goossens voor Emiel Verheg gen en A. en zn. De Corte. In de St. Niklase Verbroede ring presteerden Van Bo- gaert-De Bakker sterk met hun jonge duiven met de le, 4e, 9e, 23e, 30e, 61e, 95e, 135e of 8 op 9. Vroege duiven voor Van der Mieren, Van den Bossche en zoon, Guido Cleyman, Samson-Losa Franssens en zoon, Eddy Van Puymbroeck, Hector Van Driessche. De jaarling van Rene Van Puymbroeck was zowel in eigen reeks als bij de oude duiven de snelste. Bij de oude duiven verder vroege duiven voor Van Puymbroeck met 5 op 7. Vooraan in uitslag noteerden we ook nog Albert Pijl en W. en zoon Kluskens, Freddy Brokken, Vereecken en zonen (5e en 7e), Romain Van Hove, Robert Van Boxelaer, Omer Stuer, De Maere-Blondeel. De jaarlin gen uitblinkers waren Leon De Kraey (2e en 9e), Albert Pijl, en zn. Kluskens, Van den Bossche en zoon, Eduard Blommaert, Karei Van Cau- teren, Freddy Brokken, Ru- dolf Adriaenssens, Bij de duivinnen bloemen voor voorzitter Albert Pijl. Hij kreeg het meest konkur- rentie van Van den Bossche en zoon, Karei Van Cauteren, Freddy Brokken, De Maere- Blondeel, Jules Gautet, De- rijcke-Van Damme, Rudolf Adriaenssens, Honore Heyr- man en Vereecken en zonen. Te Lokeren - Zeveneken stond er geen maat op de jonge duiven van Mevrouw Lucien Qaeys met de le, 2e, 3e, 5e als eerste meldingen. Vroege duiven voor Rudi Consérière, Cornu-De Maesschalck, An- gele Vlaeminck, Weduwe Tri- phon Antheunis, Roger en Andre Baeck, Rudi Buyst, Roger Consérière, Albert Noet, Etienne Van Hille, Marcel Temmerman. Bij de oude duiven triolmfeerde Phi lips en zoon reeks A tegen de derde van reeks B. De konfrontaties aan de top werden een sukses voor de favorieten, want Cafetaria boys I won met ongelooflijke 8-3 cijfers van Verona Bristol en Bosdorp pakte Chanelaus in met al even spektakulaire 2-7 cijfers. Cafetariaboys I en Bosdorp plaatsten zich dus als eersten voor de eindronde. In de kruiselingse wedstrij den tussen de reeksen C en D ging het voor de favorieten niet altijd zo gemakkelijk. Cafetariaboys II dwong Dy namo zelfs tot een scoreloos gelijkspel en uiteindelijk haal den de Dynamo-boys het niet met de strafschoppen (2-3). Ook de tweede wedstrijd bleef spannend tot het einde want Keukens Bogaert won slechts nipt met 2-1 van Volvo uit Gent. In de onderste helft won Cado van De Kloump terwijl VH/VD met ruime cijfers won van United net zoals de politie de Spurs geen schijn van kans liet. Pisa tenslotte won met 4-7 van Vapo. Na nog een onderlinge kon- frontatie van de diverse ver liezers en winnaars werden de kaarten geschud voor de eind ronde. Voor de 15de plaats ging het tussen De Kloump en United en deze laatsten haal den het met de Arsenalscore. De 13de plaats ging naar Va po die Spurs met zware 0-5 cijfers naar de 14de laats ver wezen, terwijl de Stekense politie de 11de plaats pakte door Pisa met nipte 4-3 cijfers te kloppen na een spannende match. Negende in de eind stand werd VH/DB die Cado in hun laatste wedstrijd met 1- 3 versloegen, terwijl Cafeta riaboys II met ruime 4-1 cij fers van Volvo wonnen voor de 7de plaats. Strafschoppen De konfrontatie tussen Chanelaus en Verona Bristol met de 5de plaats als inzet werd een spannend duel dat op 4-4 cijfers eindigde en be slecht werd met de strafschop pen. Het zou trouwens niet het laatste duel van deze ein dronde zijn waar de penalties de uiteindelijke beslissing dienden te brengen. In het nemen van strafschoppen toonde Verona zich niet de betere (3-4) zodat de Zelzate- naren op een verdienstelijke 5de plaats eindigden. In de halve finales tussen enerzijds Bosdorp en Dyna mo én Cafetariaboys I en Keuken Bogaert anderzijds kon tijdens de officiële speel tijd evenmin een winnaar worden opgetekend. Beide halve finales eindigden op een 2-2 gelijkspel zodat de straf schoppen de finalisten en dus ook de verliezers dienden aan te duiden. In de eerste kracht meeting toonde Bosdorp zich de betere vanop de stip (5-4) terwijl Cafetariaboys I zich als tweede finalist plaatste door één penalty meer om te zetten dan Keukens Bogaert. En het strafschoppenfesti- val ging verder! De "verlie zersfinale" tussen Dynamo en Keukens Bogaert eindigde in derdaad op een 2-2 gelijke stand en de Sint-Niklazenaars werden uiteindelijk derde door een strafschop méér om te zetten dan de "keukenvoet ballers". En de finale? Inderdaad, ook die werd beslist door de strafschoppen. Tijdens de eerste periode waren beide ploegen erg aan elkaar ge waagd en het werd een bijwij len bitsige strijd met nu en dan harde duels. Diep in de tweede periode kwam Cafeta riaboys na een scherpe coun ter op voorsprong via kapitein Mark Van Stappen, doch even voor de normale speel tijd voorbij was bracht Toon Pfaff Bosdorp op gelijke hoogte. In de verlenging leek Bosdorp, onder impuls van de gebroeders Pfaff, op weg naar de overwinning wanneer een hardwerkende Hugo Vander- hallen de 1-2 op het bord bracht, doch op de valreep zorgde Dany De Ruyte nog voor een 2-2 gelijke stand. Strafschoppen dus!!! En deze strafschoppen- reeks werd een ongelooflijke gebeurtenis. De eerste straf schop van keeper Janssens (Bosdorp) werd door Cafeta riaboyskeeper Tom Dullaert gestopt. Bosdorpkeeper Jans sens pakte daarna de penalty van Ivan Stroobandt. Het bleef dus 0-0. Daarna redde keeper Dullaert de nochtans goed geplaatste trap van Toon Pfaff én... Mark Van Stappen trapte zijn penalty op de paal. Het bleef dus 0-0. Voor Bos dorp lobde Danny Pfaff na een schijnbeweging de bal over het doel en... Danny De Ruyte trof uiteindelijk raak voor de Cafetariaboys. Een thriller in de hoogste graad als waardige afsluiter van dit hoogstaand zaalvoet baltornooi. Uitslagen Reeks A C. Boys I-Chanelaus Cado-VH/DB C. Boys I-Cado Chandelaus-VH/DB VH/DB-C. Boysl Chanelaus-Cado Stand 1. Cafetariaboys I 2. Chanelaus 3. VH/DB 4. Cado Reeks B De Kloump-Bosdorp United-V. Bristol De Kloump-United Bosdorp-V. Bristol V. Bristol-De Kloump Bosdorp-United Stand 1 Bosdorp 2. Verona Bristol 3/ De Kloump 4. United Reeks C C Boys Il-Spurs Vapo-K Bogaert C. Boys II-Vapo Spurs-K. Bogaert K. Bogaert-C. Boys II Spurs-Vapo Stand 1. Keukens Bogaert 2. Cafetariaboys II 9. Vapo 4. Spurs Reeks D Dynamo-Politie Volvo-Pisa Dynamo-Volvo Politie-Pisa Pisa-Dynamo Politie-Volvo Stand 1. Dynamo 2. Volvo 3. Politie 4. Pisa Kruiselings Cado-De Kloump VH/DB-United Chanelaus-Bosdorp C. Boys I-V. Bristol Spurs-Politie Vapo-Pisa C. Boys II-Dynamo K. Bogaert-Volvo Voor de eindronde De Kloump-Spurs United-Vapo Cado-Politie VH/DB-Pisa Chanelaus-C. Boys II Verona Bristol-Volvo Mark Van Stappen, kapitein van de Cafetariaboys I, mocht de beker van de winnaars in ontvangst nemen uit de handen van sponsor "den Bob" uit café "Het Ankeraan de Markt te Stekene terwijl burgemeester Rollier en sportschepen Blanckaert toekijken (foto boven). Op de onderste krijgt de Cafetariaboyskapitein de wisselbeker van de gemeente Stekene uit de handen van burgemeester Herman Rollier. Een mooi afscheidsgeschenk want Mark Van Stappen zegt de zaalvoetbalsport vaarwel (d.Brol) 4-1 1-5 04) 0-5 5 5 2 0 0-0 3-0 3-3 0-3 Bosdorp diende in een adembenemend-boeiende finale slechts de duimen te leggen in het nemen van de strafschoppen. Een tweede plaats die zonder meer een overwinning waard was. Speelden voor de wit-zwarten uit Stekene: Pat Janssens, Toon en Danny Pfaff, Rudi De Jonghe, Hugo Vanderhallen, Gust Raman, Ivan Suy, Rony Van Guyse en Claude Herman (d.Brol) 3 3 2 5-3 4-0 2-7 8-3 0-5 4-7 0-0 (pen. 2-3) 2-1 1-6 0-7 8-2 2-0 5-3 2-2 (pen. 3-2) Dynamo uit Sint-Niklaas diende zich tevreden te stellen met een derde plaats. Dynamo ontpopte zich zowat tot de "penalty-ploeg" want via de strafschoppen drongen ze door tot de laatste vier, in de halve finale werden ze door de penalties naar de kleine finale verwezen, die ze dan wonnen met de strafschoppen. Daarvoor zorgden Eddy De Wilde, Peter Van Marcke, Marc Van Hoogedorp, Gunther De Bruyn, Rudi De Jongh, Luc Vereecken, Guido Laureys en Filip De Bruin (d.Brol) 2-2(5-4) 2-2(4-3) 0-1 0-5 4-3 1-3 4-1 4-4(3-2) Halve finales Bosdorp-Dynamo C. Boys I-K. Bogaert Voor de plaatsen De Kloump-United Spurs-Vapo Politie-Pisa Cado-VH/DB C. Boys II-Volvo Chanelaus-Ver. Bristol Kleine finale Dynamo-Keukens Bogaert 2-2 (3-2) Finale Bosdorp-C. Boysl 1-1 verl. 2-2 strafsch. 0-1 Trofeeën Topscorer: Danny De Ruyte (18) Beste doelman: Pat Janssens Pechploeg: De Kloump Fair-play: Pisa Eindstand 1. Cafetariaboys I, 2. Bosdorp. 3. Dynamo. 4 Keukens Bogaert, 5. Verona Bristol, 6. Chanelaus, 7. Cafetariaboys II, 8. Volvo, 9 VH/ DB, 10. Cado, 11. Politie Steke ne, 12. Pisa, 13. Vapo, 14. Spurs, 15. United, 16. De Klomp. (d.Brol) Keukens Bogaert uit De Klinge werd in de halve finales gewipt door de latere winnaar en diende in de troosting slechts met de strafschoppen onder te doen voor Dynamo. Met een beetje meer "pak" zat een overwinning er dus in. De "keukenjongens" speelden met Luc De Cock, Stefaan Beirnaert, Geert Van de Graaf, Walter Vlyminck, Onassine Chergui, Carlos Brito, Marc Van Breuseghem, Robert Beck en Franky Maes (d.Brol)

De Voorpost | 1989 | | pagina 26