kampioen bij de veteranen met 7 op 7 Werner Van Lokeren De Lokerse biljarter Mare Baetens... net geen Belgisch Kampioen! "Gezond en Moedig„-Kruibeke, 40 jaar aktief in de turnwereld Astrid en Wies wonnen herkansing bij "De Hebbers" in Stekene BNFLW, sektor Stekene 1 NlEl'v. v-i a ufiuTfe De Voorpost - 16.6.1989 - 27 BOOGSCHIETEN Vorige week zondag werd de finale betwist van het BNFLW-kampioenschap boogschieten voor "55- plussers,, van de sektor Steke- ne. Deze finalekamp ging door in maatschappij "Paling hof,, te Eksaarde in aanwezig heid van onder meer het vol tallige sektorbestuur, dat om speciale redenen én met de in stemming van iedereen de kamp van tien tot zeven ron den had gereduceerd. Tijdens de voorafgaande we ken was in drie onderscheiden schutterslokalen een schif tingsbeurt gehouden en vanuit deze 3 schiftingen werden tel kens de twintig best geplaat sten doorgestuurd naar de eindronde van vorige zondag. Van deze 60 geselekteerden waren er liefst 55 paraat tij dens de finale. Zonder meer een sukses voor de inrichters. Ongenaakbaar Ondanks de gebruikelijke stemming eigen aan zo'n finale lukten tijdens de aanvangs- ronde toch acht deelnemers raak. In de tweede ronde voegden zich daar nog 5 kans hebbers op de titel bij, terwijl Werner Van Lokeren van "De Moedige,, uit Meerdonk reeds aan zijn tweede treffer toe was. Tijdens de derde schietbeurt waren er nog 7 kandidaten die voor 't eerst raak schoten, ter wijl Gilbert Van Kerckhove en Georges Dullaert - beiden lid van maatschappij "Schut tershof,, uit Sint-Pauwels - hun tweede pluimpje afscho ten. Werner Van Lokeren ging evenwel op z'n élan ver der en schoot een derde maal raak. In de volgende ronde ging Van Lokeren gewoon door en haalde 4 op 4 terwijl ook Maurice De Vliegher, Gerard Meerschaert en Hu- bert De Saegher het voortref felijk deden, want voor de der de keer raak schoten. Natuurlijk keken velen reeds in de richting van Werner Van Lokeren wanneer hij ook in de vijfde ronde raak trof. Wie kon dat nog evenaren, laat staan verbeteren. Ondertus sen waren veel schutter aan hun tweede of derde raak schot toe, doch niemand lukte een vierde treffer. In de zesde ronde lukte dit wél voor Maurice De Vliegher en Gerard Meerschaert terwijl Georges Dullaert pas nu z'n derde treffer lukte. Doch alles verdween in het niet in verge lijking met Werner Van Loke ren, die inderdaad voor de zes de keer raak trof. De winnaar was dus reeds ge kend doch de nieuwe kam pioen gaf niet af: in de laatste ronde keilde hij pluimpje nummer 7 tegen 't zeil én op die manier verwezenlijkte hij een ongelooflijk hoogstaande sportieve prestatie door in een kampioenschapsfinale iedere ronde een raak schot te lukken. Sportief Voor de dichtste ereplaatsen achter de ongenaakbare kam pioen in dit BNFLW-vetera- nenkampioenschap van de sektor Stekene diende verder te worden gekampt tussen de schutters met 4 treffers, name lijk Meerschaert, ouwe taaie De Vliegher, Dullaert en Van Kerckhove. Uiteindelijk werd Meerschaert tweede en De Vliegher nog mooi derde. Vermeldenswaard is hier on getwijfeld toch de prestatie van twee "oudgedienden,, van de BNFLW, namelijk oud- sektorvoorzitter Eugeen Hey- mans en oud-nationaal én Eu ropees voorzitter Jef Schelf hout. In de herfst van hun schuttersloopbaan lukten ze elk nog 2 punten... Onder meer daarom, maar voornamelijk om het sukses van dit kampioenschap van de 55-plussers waren ze best te vreden. Net als huidig sektor- ving,, met 4 punten. 3. Mauri- voorzitter André De Vos trou- ce De Vliegher van "De Vrien- wens... Deze finale werd denklub,, uit Moerbeke met 4 - onder de kundige leiding punten. 4. Georges Dullaert van sektorsekretaris André van "Schuttershof,, uit Sint- Samyn en scheidsrechter-be- Pauwels met 4 punten. 5. Gil- heerraadslid Rony De Nijs- bert Van Kerckhove van een groot sukses. Een bewijs "Schuttershof,, uit Sint-Pau- dat in de BNFLW-sektor Ste- wels met 4 punten. 6. Hubert kene nog écht sportief wordt De Saegher van "Winterver- geschoten. maak,, uit Kemzeke met 3 n punten. 7. Zeven schutters De u 8' met elk 2 punten. 14. Zeven- 1. Werner Van Lokeren van fien schutters met 1 punt. Er "De Moedige,, uit Meerdonk waren 25 deelnemers die pun- .met 7 punten. 2. Gerard Meer- tenloos eindigden, schaert van "De Klinge Herle- d. Brol Bollen. Het klübkampioenschap van boldersklub "Katrollevrienden" werd dit jaar gewonnen door Frans Samson. Hij klopte Edward Verstuyft in de finale (gvdwb) BOWLING Gaaibollen "koningin 1988-89" had ge- gaaibold. Mevrouw Rollier is dus zonder twijfel de beste en avond, worden de laureaten 1x in de bloemetjes gezet. Het feestende gezelschap van Gaaibolklub "De Hebbers", gevestigd in het lokaal Herkansing "Bosdorp" op de gelijknamige Stekense wijk, met op de eerste rij de lauraten van de herkansing (d.Brol) ümdat men blJ gaaibolklub Bij de Stekense "Gaaibol- De Hebbers ook nè maart nog maal geen maat op Astrid klub De Hebbers" kunnen ge- wil gaaibollen, organiseert de Rollier, die zich ook reeds tot 'interesseerden vanaf septem- klub na het eigenlijke kam- ber tot en met maart terecht pioenschap nog een mini-her- om er deel te nemen aan een kansing. Ook voor punten. heuse gaaibolkompetitie: om Na deze mini-kompetitie meest regelmatigste gaaibols- de veertien dagen wordt er 's wordt er dan weer gefeest ter van het hele seizoen. In de zaterdags inderdaad "voor de want da kunnen de leden aan punten" gebold en na zo'n zitten aan een koud buffet, kompetitie worden de punten gratis aangeboden door de van alle spelers dan samenge- klub. Natuurlijk werden ook teld én ter gelegenheid van nu weer de laureaten gehul- een gezellige, feestelijke digd en kregen ze een prachti- e trofee als aandenken. herkansing haalde Astrid niet minder dan 173 punten én daarmee liet ze haar dichtste konkurrente liefst 40 punten achter zich. Met 133 punten dus was Karina Wagenaer de dichtste BILJARTEN Bij de heren verzamelde konkurrente en Karine is - de duiveltje-doet-al Wies Van appel valt inderdaad niet ver Moortel 152 en meteen de van de boom - de dochter van meeste punten tijdens deze José, die tweede werd bij de mini-herkansing. Hij schonk heren. Op de derde plaats zijn trofee evenwel aan de eindigde Genia De Nekker, jongste gaaiboller van de de schoonzus van de lokaal- klub, namelijk Gino De houders Rita en Jean, met 132 Geest. "Een te duchten jon geman voor de toekomst", meent Wies, "een kampioen in wording". punten. Tenslotte was er ook nog een trofee voor de sympatieke Tweede werd deze keer ouderdomsdeken bollenraper en bestuurslid Jo sé Waegenaer met 145 punten klub, namelijk de 72 jaar jon ge Alois Van Daele die si De 61-jarige Werner Van Lokeren uit Sint-Gillis "bekeer de,, zich - en dan nog door toedoen van z'n echtgenoteoe - pas op rijpere leeftijd tot de boogschutterssport en is nu sinds een tiental jaren een fervent aanhanger van deze ge zonde sport als lid van schuttersmaatschappij "De Moedi ge,, uit Meerdonk. Het hoogtepunt van z'n nog jonge schuttersloopbaan be leefde hij vorige week: met een ongelooflijk grootse prestatie bracht hij het tot veteranenkampioen van de Belgische Ne derlandstalige Federatie der Liggende Wipschutters, sektor Stekene. Tijdens de finalekamp lukte hij namelijk 7 op 7: een prestatie om "U„ tegen te zeggen (d. Brol) Biljarten... nog zo'n sport betreft, in. «Bij wedstrijden waarover je zelden iets in de moet je echt je zenuwen in media hoort of leest. Zo we- bedwang houden, je uiterma- ten té weinig mensen dat één te concentreren, want ik kan van de topbiljarters in Loke- je garanderen dat het stresse ren woont. Het is de 34-jarige ren(j js Soms voel ik het 3 tot Mare Baetens. Hij woont op 4 dagen na een wedstrijd nog. het Lammeken en is aangeslo- fjet js wej spijtig dat biljarten ten bij de Zeelse klub met Veel toeschouwers aan- Quality. trekt, want dat is nochtans Het voorbije seizoen ging het een enorme stimulans voor hem voor de wind. Tijdens de mij». voorronden voor het Belgisch kampioenschap was hij ach- Hoe ziet een gemiddelde bil- tereenvolgens kampioen van jarter eruit? het Waasland en vervolgens Mare Baetens: «Het meren- van de beide Vlaanderen. deel van de biljarters die mee- Op de wedstrijden voor het dingen naar de titel zijn tus- Belgisch kampioenschap ne- sen de 30 en de 40 jaar. Het is men de 6 geselekteerden uit hoofdzakelijk een mannen- ons land het tegen elkaar op sport, maar voor de weinige en daar eindigde Mare twee- dames die biljarten is er wel maal op de tweede plaats, een eigen kompetitie. De re- namelijk bij het bandstoten den waarom ze eraan begon- en in de reeks 'vrij spel'. nen zijn is ook nogal gelijklo- Het is niet toevallig dat Mare pend: sommigen leerden het topbiljarter werd. Reeds van van vader op zoon, en een in zijn jeugdjaren ging hij met andere groep leerde het gelei zijn vader mee naar het GU- delijk aan, door bij gelegen- denhuis in St.-Niklaas. Daar heid op café eens een spel te leerde hij voor het eerst een spelen.» keu hanteren en het is nu nog Het biljartseizoen loopt ver steeds zijn sport. op zijn einde, maar Mare «Biljarten is geen sport zoals traint verder... want in sep- een andere, het eist niet zo'n tember start de kompetitie fysische inspanning, het is op opnieuw en wie weet zit er psychisch vlak dat er veel van volgend jaar wel een kam- je verwacht wordt», zo wijdt pioenstitel aan vast? hij ons, leek wat het biljarten yera terwijl lokaalhouder Jean De goedgehumeurd en met de Block - de ene dag alles, de êiirnlach zij? beurten afwerkt. andere dag niets - op de der de plaats eindigde met 140 punten. Bij de dames stond ander- Hij bolde niet minder dan 114 punten samen in deze mini- herkansing. d.Brol Biljarten. Al de distrikskampioenen van Sint-Niklaas, samen op de foto (Iv) PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Het lokaal van Alosta is gelegen in De pleinen van Petanqueclub Leb- het domein Beukenhof, Lange- beke «Hof Ter Burst» zijn gelegen straat 16 te Aalst. Verant- jn het Tenniscentrum Hof Ter woordelijke is Van Damme Louis, Burst, Hof Ter Burstbaan 3, tel. Geraardsbergsestraat 116, Aalst. 052/35.59.29. Verantwoordelijke Tel. 053/21.90.53. js Germain Rottiers, Baasrode- ApoUo Aalst is gevestigd in de S. J. straat 3, 9330 Dendermonde. Tel. Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Ter- 052/33.60.19 's Woensdags vanaf linden). Tel. 053/77.77.40. Ver- 14 U 's vrijdags vanaf 19 u. en 's antwoordelijke is Barrez Wilfried, zondags vanaf 14 u. is er speelge- Anjerstraat 4, 9308 Hofstade- tegenheid. Aalst. Tel. 053/70.18.88. Pétanqueclub 't Klaverke, gelegen De terreinen van Reynaert Loke- 0p de hoek van de Dendermondse ren zijn gelegen in de Oude Brug- Steenweg en de Kapellekensbaan. laan 35 te Lokeren. Tel. 091/ Verantwoordelijke Alfons Coore- 48.07.47. Verantwoordelijke is man, café 't Klaverke, Kapelle- Guy De Maesschalck. H. Geest- kensbaan 2 te Lebbeke. molenstraat 131, Lokeren. Tel. Het lokaal en de speelvelden van 091/48.12.24. Pétanqueclub «de vier Heemers» Nederkouter Wichelen speelt zijn ajn gelegen op de Brusselsesteen- wedstrijden te Wichelen, Margote weg 199 te Lebbeke. Tel. 052- 93. Verantwoordelijke is De 21.43.77. Verantwoordelijke is Bruyne Julien, Heuvel 121 bus 5. Marcel Van Den Steen, Baasrode- 9440 Erembodegem. Tel. 053/ straat 134 te Lebbeke. 77.11.62. TURNEN Turnkring "Gezond en Moe- voorzitter en Pierre Kiekens, langs nog geselecteerd om op turnsters oefenen in de turn- turnuurtje. dig,, uit Kruibeke viert dit jaar de penningmeester. Andere te treden op de taptoe in Sint- zaal van de gemeentelijke jon- Het bestuur van deze dynami- haar veertigste verjaardag, werkers van het eerste uur wa- Niklaas. gensschool, terwijl de anderen sche turnvereniging is samen- Hoogtepunt daarbij werd de ren Frans Felix en Arthur In de loop van haar 40-jarig in het Volkshuis in de Gilde- gesteld uit: voorzitter Herwig organisatie van een schitte- Janssen. De eerste les werd ge- bestaan heeft Gezond en straat oefenen. De kleine jon- Caluwe; secretaris Guido Ee rend gewestelijk turnfeest geven door Jozef De Vooght Moedig zowat alle belangrijke gens turnen elke maandag en ckelaert; penningmeester Mi- waaraan een zevental vereni- van IVOLO Hoboken in het feesten en tornooien in het ge- zondag van 18.30 u tot 19.30 u. chel Matthijssens; bode Willy gingen uit het Waasland en het Volkshuis. Zijn taak werd al west georganiseerd zoals de De kleine meisjes turnen elke Van Strydonck en de leden Antwerpse deelnamen. spoedig overgenomen door brevettendag, gouwfeesten, dinsdag van 18.15 u tot 19.15 u Cyriel Van Havere, Jos De We maakten van de gelegen- Cyriel Van Gheem, die in kunstturndag, ritmische gym- en de zondag van 11 tot 12.30 Beider en Eddy Audenaert. heid gebruik om even te gras- 1951 het diploma van turnle- nastiek, trommelkorpsendag, u- De juffers komen de dins- duinen in het verleden van de raar behaalde. Hij is nog enz. dagavond aan de beurt van Wie meer inlichtingen wenst kring. steeds aktief in de turnwereld De vereniging telt momenteel 19.15 u tot 20.15 u en de turn- over deze jubilerende vereni- Onder impuls van de toenma- als technisch verantwoordelij- nog drie leden die er van in het sters de vrijdag van 19.30 u tot ging of zich wenst in te schrij- lige BSP-leiding van Kruibeke ke van de Antwerpse gouw, begin bij waren. Het zijn Her- 21.30 u. ven kan terecht bij Guido Ee- werd in 1949 besloten om aan waarbij 52 kringen aangeslo- wig Caluwe. Willy Van Stry- Het trommelkorps oefent elke ckelaert. Molenstraat 81, tel. sport te gaan doen en de keuze ten zijn. donck en Cyriel Van Gheem. maandag van 19 tot 20 u in het 774.43.46 of bij Herwig Calu- viel op het turnen. Er werd In 1951 werd ook een trom- Het ledenaantal schommelt Volkshuis. De knapen kunnen we. Brouwerijstraat 22, tel. aangesloten bij de Antwerpse meikorps opgericht. Dit wordt steeds tussen de 90 en de 100. hier's woensdags terecht tus- 774.22.25. Hengelen. Koningsvissing bij D.V. 461: 1. Nivo Gousseau IS,300 kg., 2. Maurice De turngouw en "Gezond en momenteel geleid door Nadia Ze worden opgesplitst in acht sen 19.30 u en 20.30 u en daar- PVB Clercq 14,500, 3. Leonard Pieters 13,150, 4. Jozef Everaert 11,750, 5. Stany De Wilde Moedig,, was geboren. Caluwe en behoort tot de bes- groepen. na is het de beurt aan de huis- 11,500 en 20. Willy Van Hoy met 4,600 kg. (Ids) Isidoor Felix werd de eerste te van het land. Het werd on- De kleinsten, de juffers en de moeders voor hun wekelijks

De Voorpost | 1989 | | pagina 27