Buurt Rozendreef blijft verkeersonveiIig Jonge Inbrekers overvallen 84-jarige vrouw De Ware Vrienden schieten reeds 125 jaar met de balboog Het Belgisch trekpaard aan de eer te Aalst Notaris aangehouden Middenberm op Boudewijnlaan Peter Van Calenbergh: vissen is meer dan een passie Kiwanis Wetteren-Oordegem steunt Levensvreugde Aalst Einde van het seizoen bij Mikisklub wmt xm De Voorpost - 16.6.1989 - 3 Tijdens een perskonferentie in de Petrus Van Nuffelstraat stelden verantwoordelijken van de Aktiegroep Langzaam Verkeer het bedelen om gehoord te worden beu te zijn. Ze presenteerden een keurige folder met situering van alle moeilijkheden in de wijk Rozendreef doch die kwam op de verkeersommissie zelfs niet ter sprake. Ze namen schriftelijk en mondeling kontakt op met beleidsmensen doch kregen uiterst minimale respons. Wel werden verleden week zonder enige samenspraak met het Aktiekomitee betonblokken aangebracht die zogezegd een verkeerssas moesten vormen. De ingreep werd door de bewoners gewoon weggelachen en zo stil als de betonblokken er gekomen waren vertrokken ze ook met de noorderzon zonder boe of ba. De Aktiegroep heeft zich alleszins nog geen moeite gespaard en werkte samen met deskundigen van Zo ne 30 en met langzaam verkeer Leuven aan vala bele suggesties zonder eni ge echte respons. «Als de stad al eens iets doet, doet ze het gewoonlijk ver keerd. Liefst dan nog het tegenovergestelde van wat door de overgrote meer derheid van de bevolking wordt gevraagd. Is het dan zo moeilijk iets te doen dat gevraagd wordt? Of is een initiatief dat van de bewo ners uitgaat op voorhand naar de prullemand verwe zen?» hoorden we verbol gen doch niet ontmoedig de leden van de Aktie groep zeggen. «We gaan alleszins door en zullen druk uitoefenen om onze wijk minder verkeerson- veilig te maken». Verkeersonveilig De bewoners van Rozen dreef en aanpalende stra ten ervaren hun buurt als verkeersonveilig. Dat werd reeds met argumen ten gestaafd aan het stads bestuur gemeld in april 1988 en in een recente en quête van verleden maand waaraan ruim de helft van de bewoners meewerkten andermaal bevestigd. De gemeenteraad erkende reeds in de gemeenteraad dat de situatie in de Ro zendreef verkeerstech nisch lang niet is wat ze zou moeten zijn en, als ingegrepen werd, kwam vaak het tegenovergestel de uit de bus van wat de Aktiegroep had gevraagd. Wat betreft de aange brachte betonblokken tast de buurt volledig in het duister. Waarom werden ze aangebracht en waarom werden ze even later terug verwijderd? Is die wegne ming een voorlopige maat regel of een definitieve in greep? Begrijpe wie kan. Op dinsdag 30 mei werd van de gemeenteraad een duidelijk engagement ge vraagd doch we kregen wel beeld (de «blokken») maar geen klank (de argu menten waarom of waar om niet). Toch wil de Aktiegroep in de «geste» met de beton blokken graag iets posi tiefs ontwaren en krijgt het stadsbestuur dan ook nog enig respijt. Resultaten van de enquête Alvorens de resultaten van de enquête te bespreken wilden de mensen van de Aktiegroep nog graag kwijt dat de door stads- werklieden in de Rozen dreef aangebrachte blok ken in S-vorm niet ade- kwaat waren opgesteld. De afstand tussenin was veel te groot en in plaats van een snelheidsafrem- mend effekt te sorteren was het eerder een uitno diging tot een stunt. Een experiment werd dan ook gedaan en aan 140 km/u. was de klus makkelijk te klaren. Bovendien waren de verkeersborden derma te geplaatst dat men in beide richtingen voorrang genoot - Invoeren van zone 30 in alle woonkernen werd met 91% goedgekeurd in de enquête. - Opteren voor een dreef, een baan met bomen die de straat visueel versmal len en die bomen integre ren in alternerende par- keerzones om via zigzag- vorm de snelheid af te Aalst. De aktiegroep Langzaam Verkeer Rozendreef is beu. Men vraagt zich af of er slachtoffers moeten vallen eer er iets konkreets gebeurt (a) onmogelijk worden gemaakt. - De Aktiegroep vraagt verder dat de ingang van de doodlopende zijstraten en de parkings van de De- wacoblokken zouden wor den afgeschermd door een doorlopend voetpad uit drukkelijk verwijzend naar Zone 30. Slechts 2% ging hiermee niet akkoord. - Kruispunten moeten ver smald, licht verhoogd of asverspringend zijn. Een remmen kreeg met 84% de kleinste goedkeuring. Bij de tegenstanders zou het element «vallende bla deren» een grote rol heb ben gespeeld alhoewel niet essentieel. - De rijweg versmallen tot 4,75 m met inbouwen van een verkeersas van 3 m bij de ingang van de sporthal (verkeersgeleiders met fietsers gescheiden van au togeleiders) kreeg 88% goedkeuring. Aan de uit gang zelf moet parkeren vraag waarmede 92% zich akkoord verklaarde. - Graag een verkeersgelei der aan het kruispunt van de Mijlbekestraat, Groen straat en Rozendreef. - De toegangen tot de wijk Horebekeveld dienen te worden versmald om dui delijk de indruk te wekken dat men niet meer op een gewone verkeersweg is doch beland is in een woonerf waar zone 30 past. Naar aanleiding van Aalst kermis heeft op 1 juli naar jaarlijkse gewoonte de paardenprijskamp voor het Belgisch trekpaard plaats. Deze prijskamp wordt georganiseerd door de stad Aalst in samenwer king van de Landbouwco- mice, de Provinciale Land- bouwkamer en de Vlaam se Haflingerclub. Voor het Belgisch trekpaard zijn er zes reeksen voorzien en voor elke reeks zijn er geldprijzen en trofeëen. De eerste kategorie is voorbehouden aan merries en hengsten en zuigelin gen, de tweede staat open voor merries jaarlingen en derde voor tweejarige merries. De driejarige merries komen uit in kate gorie vier. De ongepri- meerde merries van vier jaar en meer vormen kate gorie 5 en kategorie is voor merries geprimeerd op staatsprijskampen van vier jaar en, uitgezonderd de kampioenmerrie van vorig jaar. Voor iedere deelnemer van groot-Aalst is er een herinneringsme daille en voor het mooiste en verdienstelijkste paard is er een kunstvoorwerp voorzien. Verder is er een aanmoedingspremie voor de eigenaar oie het meest heeft bijgedragen tot het welslagen van de prijs kamp. In de afdeling zadelpaar- den zijn er 5 reeksen: de eerste voor merries en hengsten zuigelingen, de tweede voor merries en ruinen zonder tanden, de derde voor merries van 3 en 4 jaar, de vierde voor merries van 5 jaar en meer (volwassen tanden) en de vijfde kategorie voor rui nen met tanden. Ook hier is er weer een kunstvoor werp voorzien voor de mooiste en verdienstelijk ste merrie en een aanmoe digingspremie voor de ei genaar die het meest heeft bijgedragen tot het welsla gen ervan. Voor de Haflingers is een biezondere prijskamp voorzien. Hier zijn er tien kategorieën. De prijskamp staat onder de verant woordelijkheid van de Vlaamse Haflinger Club. Over deze biezondere prijskamp kan men meer bijzonderheden bekomen bij voorzitter Pierre Dau- we, Kakemanstraat 67 te 9370 Lebbeke (052/ 35.81.19). De heer Wybracke, voorzitter van Kiwanis afdeling Wetteren-Oordegem overhandigde aan de heer De Caestecker van Levensvreugde Aalst een cheque die «Levensvreugde» in staat stelt om de speelpleinwerkingen gedurende de maanden juli en augustus te laten plaatsvinden. Dat in het belang van de mindervalide kinderen van de regio. Met 60.000 fr aan de haal Voor alleenwonende dames op leeftijd, die bovendien de reputatie genieten er enigszins warmpjes in te zitten, is het een slechte tyd in de regio Aalst. Overvallen, met af en toe gekoppeld aan moord, worden stilaan schering en inslag. En de juiste dader(s) vinden is niet steeds een sinekuur. Met loden balletjes... Aalst is in brede kringen o.m. gekend wegens z(jn balboogschieters. Een niet alledaagse sportdiscipline waarvan de Keizerlijke Stede drie verenigingen rijk is. De oudste is Sint-Servatius en die is volgend jaar aan haar 150-jarig bestaan toe. Recent ontving het Aalsters stadsmagistraat de tweede oudste, «De Ware Vrienden», Ze is immers 125 jaar aktief in deze eerder eigenaardige sporttak. Voor burgemeester De Maght is balboogschieten een sport zonder franje, geschikt voor jong en oud, rijk en minder rijk. Een volkssport waarbij niet de minste kommercialisering bestaat en waar van do ping geen sprake is. De balboogschutter heeft wel behoefte aan een goe de fysiek, een scherpe blik, een vaste hand en een uitgekiend evenwicht. Komt daarbij dat de bal- boogschieter vooraleer de Een 40-jarige Aalsterse notaris uit de Sterrestraat werd te Brussel aangehouden. Reeds twee maanden eerder was hij klandestien naar Brussel terugge keerd. Aldus zegde hij alleszins na zijn aanhouding. Ruim drie jaar terug, meer bepaald in de nacht van 12 op 13 april verdween hij met de noorderzon. Toen werd vermoed dat hij zou gevlucht zijn naar de Filippijnen. Hij was vergezeld van een Filippijn se vrouw en die waren toen, althans te Aalst, in. Tegen de notaris werd dan ook een internationaal aanhoudingsbevel uitgeschreven. Bij verstek werd hij vorig jaar op 15 juni veroordeeld. Tot dertig maanden gevangenis waarvan zes met uitstel plus een boete van 30.000 fr. Hij werd vervolgd wegens misbruik van vertrouwen. Hij was inderdaad verdwenen met zowat 20 miljoen op zak dat aan zijn klanten toebehoorde. Na zijn aanhouding en opsluiting werd hij bij de behandeling van zijn zaak door de boetstraffelijke rechtbank van Dendermonde gekonfronteerd met 19 personen die zich als schuldeiser opstelden en zich burgerlijke partij stelden. Ze hadden allen een som schommelend tussen de 20 en de 60.000 fr. aan de notaris toevertrouwd op het ogenblik dat hij uitweek naar warmere oorden. De klanten zouden echter geen schade ondervinden van deze vlucht want ter zitting stelde de Kamer van Notarissen over voldoende fondsen te beschikken om die mensen schadeloos te stellen. Daarmede is echter voor de notaris de kous lang nog niet af. LH speciale boog te hanteren de handen uit de mouwen moet weten te steken. Hij vervaardigt inderdaad zelf op ambachtelijke wijze de loden balletjes waarmee hij de stille hoop voedt de oppergaai af te zullen schieten. In het hele land zijn er amper 8 balbooggilden waarvan drie te Aalst die gekoördineerd samen werken in de «Verbroede ring van Aalsterse bal- boogschutters». Voorman van «De Ware Vrienden» is voorzitter Philemon Vlasschaert, reeds 40 jaar lid, waarvan 28 tevens zetelend in het bestuursteam. Hij is daar enboven reeds een dozijn jaren voorzitter van de overkoepelende «Ver broedering». Nadat hij 12 jaar terug vereerd werd met de zilveren medaille van Bloso, ontving hij nu uit de handen van sport- schepen Patrick De Smedt de versierselen van de Gouden Palmen van de Kroonorde. Voor schepen De Smedt wordt balboogschieten te Aalst bij Sint-Servatius bij de Ware Vrienden en bij De Klauwaerts van gene ratie naar generatie over gedragen. Ook de tech niek van het vervaardigen van loden kogels gaat over van vader op zoon. Met de 18 kg trekkende boog wordt dan vooral 's zomers geoefend maar ook op de Grote Markt in de hoek tussen belfort en De Co- ninck van Spagniën wordt wel eens geoefend want naast kallekeschieten wordt er ook deelgenomen aan stedelijke, federale en nationale tornooien. Met de mobiele wip beko men door de zorgen van het stadsbestuur beschik ken de Aalsterse balboog schutters over een unicum in ons land. In het stille Impe werd de 84-jarige Antonia De Smet uit de Wijnenstraat 17 gewekt verleden dins dagmorgen rond 04 uur. Midden in haar slaap ston den ineens twee jonge mannen aan haar bed die geld wilden. Ze vonden het zelf niet onmiddellijk en dwongen de bejaarde vrouw dan maar haar geld af te geven. Ze rolden de oude dame gewoon in een deken, bedreigden haar met een vuurwapen en sommeerden haar de plaats te verklappen waar geld kon gevonden worden. De dame is echter niet alleen bijziend maar ook hardhorig en wist niet zo direkt waar die jonge man nen naartoe wilden. Toen de inbrekers zich daarvan bewust werden, maakten ze de vrouw vrij, deden haar teken uiterst rustig te zijn en lieten heel zachtjes, veiligheidshalve het rolluik af. Men kan nooit weten. De vrouw werd gedwon gen aan de inbrekers haar geldtas te tonen waaruit dan zowat 60.000 fr te voorschijn kwam. Ze had immers nog maar pas ette lijke duizendjes binnenge bracht voor geplande aan kopen. De jonge mannen waren met die som echter lang niet tevreden. Hoeken en kanten werden doorzocht, laden uitgetrokken, deu ren van kleerkasten moes ten er aan geloven doch al die ravage leverde hen niets supplementairs meer op. Ten einde raad brachten ze de vrouw terug in bed, -rolden haar andermaal in dekens en legden stoelen en deuren van de kleerkast er bovenop. Bovendien versperden ze haar de weg naar de sofa en was het in de kamer helemaal duister. De dieven zouden langs de achtertuin gevlucht zijn doch omdat Antonia geen deur had horen dichtklap pen gaf ze voorlopig geen kik vrezende dat de inbre kers nog elders aan het snuffelen waren. Uiteindelijk maakte ze zich toch vrij, richtte zich naar het vuur van de bran dende kachel en alarmeer de de politie. Voorlopig is geen enkel spoor van de inbrekers te bekennen. Ze lieten wel een spaarpotje achter met een toch niet onbelangrij ke som. LH De Mikisklub viert het einde van het seizoen 1988-1989 op zaterdag 17 juni met een optreden van Chris Hageland. Hij brengt zowel country en westernmuziek, folk als kleinkunst. Het optreden wordt voor afgegaan door de uitbeta ling van de Mikisspaarkas om 19.30 uur. Het einde- seizoenfeest zelf begint om 20.30 uur en de toegang bedraagt 50 fr. De Boudewijnlaan die een paar decennia terug nog door een eerder pastoraal gebied liep is uitgegroeid tot een uitermate drukke verkeersader. Op de spits uren absoluut te mijden. Heel wat alternatieve uit- wijkwegen werden door vernuftige automobilisten uitgekiend. Vooral de Ou de Gentbaan is een middel om wachten aan de ver keerslichten aan het kruis punt met de Gentsesteen weg te ontgaan. Maar in de morgenuren en rond 16.30 u tot 18 u is deze laan liefst te mijden wil men niet in ultralange files verzeild geraken. Voor de bewoners van deze laan die meenden rustig te kun nen wonen aan de perife rie van de stad doch in een kalme regio vanzelfspre kend een harde dobber. Aanpassingen dringen zich dan ook op. Een aantal ingenieuze ver anderingen werden vroe ger reeds uitgekiend doch het bleef bij plan en enke le bijkomstige verande ringen niet te na ge sproken. Nieuw wegenprofiel en middenberm De verharding van de weg heeft veel te lijden van de drukke verkeersstroom op deze laan die deel uit maakt van de ringweg R41. De verharding is dan ook dringend aan vervan ging toe. Het aanleggen van een middenberm is gepland. Daardoor zou gepoogd worden in de mate van het mogelijke doorgaand ver keer en woonfunktie met elkaar te verzoenen. Aanleggen van een mid- dehberm houdt uiteraard in dat er in beide richtin gen nog slechts één rijvak zou resteren met behoud van de parkeerstroken en dit zonder de noodzaak over te gaan tot onteige ning van voortuintjes. De huidige verharding in cementbeton zou vervan gen worden voor KWS- verharding wat zou zorgen voor een meer te dragen geluidsniveau. In de ko mende herfst zou men tot de aanbesteding kunnen overgaan. Aalst. In alle rust de hengels kontroleren (a) Sommigen worden er ze- ring moet beschikken. Hij de weerkaatsing van de nuwachtig van, anderen vist ook op het Donkmeer zon in het water. En toch eerder kalm. Tot deze in Overmere en ook dat is aandacht een noodzaak, laatsten behoort ook Peter moet men kennen. Wie Peter weet dat maar al te Van Calenbergh. Bijna el- beweert dat er in vijvers goed. Hij heeft het aan de ke week is hij present in van het stadspark geen vis lijve ondervonden. Hij het Aalsterse stadspark zit, die heeft het verkeerd herinnert zich nog hoe hij waar hij aan de «Grote voor. Peter zegt dat het de hele dag niets had ge- Ballon» zijn vaste stek erop aankomt de vis te vangen en helemaal op het heeft. Peter is een visser slim af te zijn. laatst verliet hij zijn twee die men een specialist kan De periode van de hardlij- hengels om een praatje te noemen van het vangen nen behoort volgens Peter gaan slaan met een vriend, van zware vissen. Vorige Van Calenbergh tot het Toen hij enkele ogenblik- week ving hij een schub- verleden. Nu gebruikt ken later terugkwam, zag karper van maar liefst 10 men meer fijne hengels en hij hoe zijn twee vislijnen kilogram. Het persoonlijk is het hengelen veel rus- helemaal in de war waren rekord van Peter tot tiger geworden. Voor Pe- geraakt. Tweevissen hin- dusver. ter is het belangrijk dat gen aan de haak en had- Vissen op zware vissen is men de hele tijd de lijn in den gevochten voor hun geen alledaagse bezigheid, de gaten houdt. Je moet vrijheid. Peter heeft heel Peter zegt dat men de vij- bestendig met je aandacht wat werk gehad om de ver waarop men vist door bij het vissen zijn. Ook al lijnen uit elkaar te krijgen, en door moet kennen en krijgt je daar pijn aan de ook over de nodige erva- ogen van. Dat komt door Aalst. Peter Van Calenbergh, hengelen brengt hem tot rust (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 3