Temse Liga huldigde kampioenen 30 - 16.6.1989 - De Voorpost ZAALVOETBAL Afgelopen weekend was het feest geblazen in de Tiel- roodse sporthal. Het bestuur van de Temse zaalvoetbal kompetitie huldigde er im mers een groot deel van de kampioenen van het afgelo pen seizoen. De midweekaf deling, jeugd, derde afdeling A en B en tweede afdeling kwamen aan bod om hun prachtige trofee in ontvangst te nemen uit handen van de plaatselijke personaliteiten die het toch de moeite waard vonden om te komen afgezakt naar de Tielroodse sporttem- pel, waar de grootste sportor ganisatie van Temse deze vie ring hield. Voorzitter van de Temse Liga Ronny De Key- tal doelpunten in deze kom petitie. We kunnen dan ook moeilijk spreken dat Club 67 een zwak broertje was: Club 67. Bij het Vrij P.M.S. ging het althans volgens velen fout bij de trainingen. René Van Laer die een Heizeltrainer bleek te zijn werd veel te laat inge schakeld om zijn ploeg van het gladde ijs te halen. Voor Theo Oste en de zijnen toch nog een zestiende plaats: P.M.S. Wie dacht vóór de kompe titie dat FC Uil vleugels zou gehad hebben om zich door deze midweek te slaan, kwam bedrogen uit. Niet dat zij met hun 15e plaats echt ontgoo- Slowack en Hanibal Vermei- ren een mooie 9e plaats kon den laten optekenen. Georges De Vos was de man die V.M.I. dit seizoen naar een hoger peil moest tillen. Maar spijtig voor hem en topscorer "Petit Jean" Verdonck draaide Georges zich meermaals iets te vroeg om in het VMI-doel. Anders zat een dichtere plaats dan deze achtste stelling er zeker in. Met 19 punten is het minste wat we kunnen zeggen van VK Houtbriel dat zij een goe de ploeg moeten hebben om tussen de nu komende klep pers zo maar te kunnen post vatten. VK Houtbriel be er maar pas nadat de titel binnen was. Het vroegere Fi- rap wordt er dan ook ten stelligste van verdacht heel de kompetitie gespeeld te heb ben met een Gezondheidskle- dij aan. Toch alvast een waar dig kampioen van deze mid week-kompetitie die ook nog in running is voor de su percup. Nevenklassement Afdeling midweek: Topschutter: Alain Vemim- men (AK Ketels) Beste speler: Bart D'hanis (Aspro Bruis) Beste keeper: Georges Callu- waerts (Fairplay Boys) Fair-play: Bayem Noens Beste coach: René Catthoor doorheen deze harde man- nenkompetitie. Een zevende plaats is alvast een mooie be loning voor hun inzet. De Koolmijn trekt deze kompetitie echt niet de diepe rik in of kleurt ze niet zwart. Nee, de Koolmijn is een Krui- beekse ploeg die al heel wat moeilijkheden heeft overwon nen maar die ondanks alles toch stand weet te houden. Een zesde plaats is enkel maar een tussenstation, dat doet vermoeden dat volgend seizoen de Koolmijn op zijn sterkst zal zijn boven de grond. Net als de kollega's van het wat verder gelegen Beveren maakte Geel Blauw A een en wereldkaarten zou de waarheid geweld aan doen. Want hij leerde blijkbaar de Rupelmondenaars ook voet ballen. Bewijs? Mercator na tuurlijk. De nieuwe kampioe nen in derde afdeling B. Zon der verliesbeurt. 1% goals werden voorbij de tegenstan der geknald en zelf liet Mer cator slechts 46 maal in zijn "kaart" kijken. Proficiat voor de nieuwe kampioen: Mer cator. Nevenklassement Afdeling 3B Topschutter: Koen Verbrug- gen (Mini-Ster) Beste speler: Ivan Van Steen (Veile Chelsea) Beste keeper: André Eyzer- pets nog zouden komen afge zakt naar Tielrode. Kermit en zijn groene makkers, even be vrijd van Miss Piggy, knalden op de negende plaats dan ook zestien punten bij elkaar: The Kermits. FC Kramp II was even sterk in de aanval als de ver dediging. De 18 verzamelde punten werden dan ook nog eens zonder krampen bij el kaar geschopt zodat men zon der twijfel bij FC Kramp II kan spreken over een ge slaagd seizoen. Wanneer ze volgend sezoen enkele ge slaagde transfers doen, zeker een te volgen ploeg! Het bestuur van Geel Blauw moet dubbel proficiat Sügro eerst nog de tweede afdeling doorspartelen maar met dit spelerspotentieel den ken we dat dat geen probleem mag zijn. 170 gemaakte goals en slechts 48 tegen, het is niet niks. De kampioen uit derde afdeling A: Sügro. Nevenklassement: Afdeling 3A Topschutter: Geert Peersman (Olympia) Beste speler: Mare Verbeke (Sügro) Beste keeper: Super Lem- mens (Snorkels) Fair-play: Freinetsjotters Beste coach: Peter Brijs (Snorkels) Beste aanval: Olympia Beste verdediging: Sügro Zaalvoetbal. Al de laureaten van de zaterdagreeksen tijdens de kampioenenviering van de Temse Liga (dw) Zaalvoetbal. De zondagkampioenen van Temse Liga (dw) zer, zelf SP-gemeenteraadslid en sekretaris Mare Stevelinck van de Temse Liga verwel komden sportschepen Mare Cordeel, Europarlementslid Fonny Boesmans, volksverte genwoordiger Magda De Meyer, eerste schepen van Temse Luc De Rijck en Hugo Maes die naast schepen van Temse ook als provincie raadslid deze viering kleur kwam geven. Sloan, Mini Rupel, Sügro en Mercator laureaten Het werd een levendige vie ring die gespreid over twee dagen een massa klubspelers naar Sporthal Tielrode lokte. Enkel de jongens uit de eerste afdeling moeten nog wat op hun beker wachten. Het trio Cremerie Chantal, Groene Wandeling en Verhuizingen Hoskens vecht zelfs nu nog in een driehoekstornooi om de titel in deze reeks omdat zij allen op de eerste plaats ein digden. Deze drie en de andere ploegen uit eerste afdeling zullen nu zaterdag gevierd worden want tegen dat tijd stip moet de nieuwe kam pioen gekend zijn. Laten we nu echter de ge- vierden eens onder de loep nemen en dan valt direkt op dat twee klubs deze kompeti tie toch een bijzonder uitzicht gegeven hebben. Sloan Ge- zondheidskledij won immers niet alleen de midweekkom petitie maar won daarboven op nog eens de Supercup. Mi ni Rupel werd primus in twee de afdeüng. Maar dat het vol gend seizoen eveneens zijn mannetje zal staan in de hoogste afdeling bewees het door de Beker van de Temse Liga te winnen. Tot slot ver melden we nog dat de Palm Boys (hoe kan het anders?) de bierbeker in de wacht sleepten. De strijd is gestreden maar laten we alle deelnemende ploegen nog eens hun ver diensten van het voorbije sei zoen aanstippen. Midweekafdeling Sloan Gezondheidskledij Als rode lantaarn hoeft Club 67 zeker niet te blozen. Het behaalde twee overwin ningen en scoorde nog een 50- chelden, maar toch werd er iets meer verwacht van paars- wit, kleur die toch "in" blijkt te zijn de laatste tijd: FC Uil. Het eerste deel van hun naam geeft je de indruk dat je midden de Bundesliga terecht bent gekomen dan in de Tem se Liga. Doch wanneer men de resultaten bekijkt van Bayern Noens is het eigenlijk maar best dat zij zich beperkt voelen tot een wekelijks kom petitie-uurtje in deze Temse Liga midweekreeks. Toch heeft Bayern de verdienste dat het op de I4e plaats is geëindigd in deze reeks. Voor FC Sch rij berg lijkt het wel alsof zij zijn als de wijn. Elk jaar een beetje ver beteren. In de eerste kompe titiejaren hadden de jongens van Schrijberg het moeilijk maar nu sluiten zij toch al de middenmoot af met 12 punten. Kiro knalde er in het begin van de kompetitie maar op los. Halfweg beukten zij nog harder, maar toen de eind strijd kwam haakten den Dies en compagnons af. Wellicht had dit te maken met het kordaat optreden van scheids rechter Peelman die met een strenge vinger leidde. Op een 12e plaats FC Kiro. Ondanks het feit dat FC Verbruggen zich vóór het sei zoen versterkte met de Franse internationale aanwinst Jean- Louis Dumortier, kon toch geen Europees ticket behaald worden. Voor de Verbrug- gen-ploeg die nu als 11 aantik te alvast een reden om nog eens rond te neuzen in de ons omliggende landen om uit te kijken naar een broertje voor Jean-Louis... Verbruggen. De volgende ploeg deed haar naam soms alle eer aan. Toen verloren werd (7 maal) werd de Fair Play wel eens vergeten, maar ja, wat doe je als je een stevige middenmo ter bent in een steengoeie kompetitie. Mike Draemer droomt er alvast van om vol gend seizoen beter te doen. We hadden wel al gehoord van het A-team maar toen ae inschrijvingen vorig seizoen binnenliepen fronsten we even de wenkbrauwen toen we de naam J.B. Team op merkten Gelukkig hebben de mannen van het J.B. Team geen echte wapens van hun voorbeelden gebruikt maar gingen zij er wel sportief zo hard tegenaan dat Mister T. schikt dan ook over een inter nationaal gezelschap waarvan Fred Van Breukelen in het doel omzeggens alle potten (of zijn het poten?) heeft ge broken die er te breken zijn. Op de zesde plaats een hoogvlieger; natuurlijk gel den voor de andere tegenstre vers verzachtende omstandig heden want deze ploeg kwam altijd goed uitgerust aan de aftrap. Op deze gave terend was het dan ook niet moeilijk om een zesde plaats uit de brand te slepen: het Gemeen- tepersoneel. De ploeg die nu komt maakte een eigenaardig sei zoen mee. Ze wilden alles zo snel mogelijk afgehaspeld hebben. Voor ons eigenaardig maar nog voor de maand maart wist men het eindpun tentotaal van de nummer 5 in deze reeks. Naar het schijnt moet men het ijs likken ter wijl het nog koud is, voor Ijs Van de Walle zou dat ook doodzonde zijn. Toch een mooie vijfde plaats op een ijskoude manier Van de Walle. Bij Ketels versturen ze alles zonder omwegen. En op een efficiënte manier. Ook hun doelbewuste schoten zijn pre cies en hard gericht want hoe kan het dan anders dat Ketels hier mooi eindigt in dit gezel schap op een vierde plaats. Robert Temmerman was de sleutelfiguur en doelman De Vlaeminck moest het gat steeds dichtmaken. Ondanks deze twee knappe koppen kon Atletico Ter Walle toch niet die lang verwachte kam pioenstitel op de kop tikken. Hopelijk sleutelt Robert nog wat aan (het slot) de kompeti- tieploeg en kan De Vlae minck zijn doel ongeschonden houden zodat volgend seizoen het een schot in de roos wordt. Menig tegenstrever heeft er ook inderdaad hoofdpijn aan overgehouden. Andere weer buikpijn en nog anderen za gen het gewoon niet meer zitten. Tegen Aspro Bruis spelen betekent dan ook geen sinecure. Enige schaduwvlek bij de Bruis jongens was dat zij de kompetitie nipt verlo ren en strandden net als Ter Walle trouwens op één puntje van de kampioenen. Die kampioen heet dan voor de tweede maal Sloan Gezondheidskledij. Ook al kwam die naamsverandering (Verbruggen) Beste aanval: Aspro Bruis Beste verdediging: VMI 3' Afdeling B Kampioen Mercator Spuiten kunnen ze als geen ander. Maar schieten dat is wat anders. Het nieuws ver spreidde zich dan ook als een lopend vuurtje dat VK Brand-, weer als laatste was geëindigd in derde afdeling B. 265 goals tegen voor doelman De Bruy- ne. Positief zijn dan wel die éne winstmatch en de 40 ge maakte goals. Ze wisten het vooraf, het zou niet gemakkelijk zijn. Veile Sportief is één van de ploegen die uit onze zeg maar kweekschool komt. Verleden en ook dit jaar waren zij ak- tief in de jeugdreeks. Een negende plaats is dan ook zeer goed te noemen voor dit talent dat onder het waakza me oog van René De Cock tot bloei moet komen. Sportkring Temse geniet in Temse en omstreken een goe de faam. Ondanks hun handi cap weten Paul Boonen en zijn gehoorgestoorde mak kers toch elke week een waar dig tegenstander te zijn in onze kompetitie. Een mooie achtste plaats verdient alvast een schouderklopje. River Plate is net als Veile Jeugd eens gestart in onze jeugdreeksen. Met vallen en opstaan probeert River Plate zich nu een weg te banen zorgeloze kompetitie mee. Een plaats bij de top vijf geeft wellicht geen recht op Euro pees voetbal maar daar liggen ze bij Geel Blauw wellicht niet van wakker. Het nummer drie in deze derde afdeling B is een ploeg die graag van hoogten en laagten houdt. Mini-Ster liet ofwel een zege optekenen of verloor met serieuze cijfers. Geen enkele keer kon een gelijk spel afgedwongen wor den. Ondanks dit, toch een ereplaats zoals dat heet, voor Mini-Ster dat eindigt op de vierde plaats. Dan komen we nu stilaan bij de tenoren van deze derde afdeling B. En met de Spion kop van K.S.V. belanden we op de derde plaats. Een po diumplaats. De "pee" keek niet alleen naar TV als coach van de Spionkop maar de in spiratie ging hij halen bij het grote K.S.V. En kijk meteen een schot in de roos want zeg nu zelf, wie haalt er in zijn eerste kompetitiejaar een der de plaats Op de derde plaats Spionkop K.S.V. Wel, de Spionkop dus der de in een eerste kompetitie jaar. Maar wist je dat Veile Chelsea ook eigenlijk dit sei zoen gestart is tussen de grote jongens. Alweer een kweek van het nu inmiddels beroem de kot van René De Cock, dit S.O.S. Veile Chelseau dat hier schitterend als vice-kampioen eindigt. Zeggen dat Mercator alleen bekend is van bankbiljetten mans (Geel-Blauw A) Fair-play: Veile Sportief Beste coach: Jerry (De Pej) Vercauteren (Spionkop) Beste aanval/verdediging: Mercator Derde Afdeling A Sügro kampioen Freinetsjotten, wij wisten echt niet wat dat betekende toen de Freinetsjotters zich inschreven voor deze kompe titie. Nu weten we het wel. Freinetsjotten is voetbal ver keerd. Met 274 goals tegen was de Freinetdub de beste in haar reeks. De 33 gemaakte doelpunten waren ook al goed om zeker géén puntje te kun nen bemachtigen. De laatste plaats is dan ook een hele eer voor de Freinetsjotters. Al sinds de oprichting van de Temse Liga zijn ze onder ons. Maar telkens waren ze goed voor een degradatie. Nu op de voorlaatste plaats geëindigd in derde afdeling zit een degradatie er echter niet meer in. Enig lichtpunt bij De Cock en Co. was wel het feit dat zij af en toe eens voor een verrassing zorgen: FC Rocker. Dat de katholieke landelij ke jeugd ook nog meer kan dan vendel zwaaien en pinten pakken, bewezen deze jon gens in de kompetitie. Een tiende plaats met 13 punten is er alvast niet met de pet naar gezwaaid: KLJ Temse. Nooit gedacht dat de Mup- Zaalvoetbal. De kampioenen van Z.V.C. Sugro (dw) gewenst worden. De A-ploeg kwam al rijkelijk aan haar trekken maar toch zijn ze weer present met de B-ploeg. Niet dat deze jongens onder moeten doen voor de A-ploeg want geëindigd op een mooie zevende plaats met 22 punten zijn zij een dikke middenmo ter in deze moeilijke reeks: Geel Blauw B. Voor het nummer zes in deze reeks moeten we afdalen tot in het diepste der diepten van alle onbekende oceanen. De Snorkels zijn niet alleen bekend van televisie, maar ook hier in Tielrode draaien ze reeds een drietal jaren mee. En wat een gezelschap maakt deel uit van deze ploeg: Een superman in de goal met G. Lemmens, autof reak Moens knalt er altijd op los en verder niets dan inter nationalen met James Mackin en De Vos als bekendste. Zelfs coach Rockefeller Brijs was niet vergeten. W.R.F.S. gaf lange tijd de toon aan in deze kompetitie. Toen de gebroeders Van Lae- ken de bouwaanvragen echter niet meer konden slikken, viel de verdediging ook al in el kaar als een kaartenhuisje. Toch kon nog een vierde plaats behouden blijven, het geen toch ook een schitterend resultaat mag genoemd worden. En dan zijn we nu bij de twee ploegen die deze kompe titie meer dan kleur hebben gegeven. Omzeggens van bij het begin van de kompetitie stonden zij zij aan zij te wedij veren om de koppositie in te nemen. Zelfs toen we de com puter even in de toekomst lieten kijken, was "Den Dies" er als de kippen bij om de machine van de toekomst te korrigeren. Hetgeen betekent dat Désiré toch heel wat meer in het hoofd heeft zitten dan in de benen. Olympia moest dan toch uiteindelijk de dui men leggen in deze titelstrijd. Een mooie vice-kampioen, dat wel. De kampioenen komen er nu aan. Verleden seizoen be scheiden begonnen werd het nu meteen een schot in de roos. En we kunnen nu al zeggen dat in de eerste afde ling Confiserie De Rijck bin nen afzienbare tijd het gezel schap zal krijgen van een groot konkurrent. Wel moet Tweede afdeling Kampioen Mini Rupel Het valt ons zwaar, maar we moeten heden afscheid ne men van onze dierbare ploeg Appelsvoorde. Na een kort stondige kompetitieziekte niet alleen gedegradeerd maar tegen volgend seizoen ook ontbonden. Gelegenheid tot groeten kan nog altijd, doch is niet noodzakelijk. Bloemen en kransen worden best bijgehouden tot volgend seizoen wanneer de echte wijkjongens zullen opstaan in tal van andere ploegen. God sta hen bij: Appelsvoorde. Gedurende het overgrote deel van de kompetitie gaf niemand een stuiver voor het hachje van Schalke 82. De grote 0 achter hun naam sprak boekdelen. Doch toen de Roelle versterking ging halen in het buitenland (over de brug) keerde het tij. Die ver sterking leidde de tegenstand af met de gekste kuren zodat de Roelle rustig kon scoren en zich samen met de maats bij na in tweede afdeling wist te houden. Het was enkel op de slotdag dat de degradatie een feit werd, We zijn er echter zeker van dat in derde afde ling dit Schalke hoge ogen zal gooien. Volgende ploeg lukte dit seizoen een dubbelslag. Trou wens. bij de Palm Boys is het altijd slag. Ze wisten zich niet alleen te redden in deze twee de afdeling maar ze wonnen ook de... Bierbeker. Kan het toepasselijker? Deze echte vriendenploeg zal dus ook volgend seizoen in tweede af deling op tijd zorgen voor een natje en in mindere mate voor een droogje... De Keyzerboys zorgden op de allerlaatste speeldag nog voor een sensatie door de Pe likanen af te troeven. Dat was voor de Keyzerlijke Boys ech ter ook hoogstnodig wilden zij de degradatie ontlopen. Want met 11 punten hielden zij maar één lengte over op de konkurrentie. Nu maken we een sprong in de klassering, want 't Vlietjt is nooit in degradatiegevaai gekomen. Met 17 punten slui' het wel de middenmoot er kon het af en toe eens vooi een verrassing zorgen. Zeke toen Danny D'Hondt van di Stijlpub zelf op het terreii verscheen. Sukses verzekerd

De Voorpost | 1989 | | pagina 30