Schoolfeest in Sint-Maartensinstituut Renovatieprojekt Oudstrijdersplein nadert voltooiing SMI Aalst met zes finalisten Leedse volleybalclub wint Spel zonder Grenzen Wielersport in kermisvierend Erembodegem Vlaamse Wiskunde Olympiade Sportkamp voor validen en minder-validen in Aalst Vrije basisschool Nieuwerkerken in feest 6 - 16.6.1989 - De Voorpost Geen kermis-Erembode- gem zonder wielerwed strijden! In 1978 werden door voor zitter Bernard De Rop van de «Sportvrienden Fo rum» enkele vrienden bij een gebracht om een be scheiden koersje te organi- zeren ter gelegenheid van Erembodegem-kermis. Op zondag 25 juni 1978 richtte de buurtgemeen schap Keppestraat met aan het hoofd de «Sport vrienden Forum» i.s.m. «V.C. De Denderzonen» een eerste wielerwedstrijd in voor Juniors BWB. Sindsdien richtte men reeds 58 Grote Prijzen Fo rum in, 4 Grote Prijzen Freddi Pyck en 2 O.L.H. Hemelvaartcriteriums! Steeds mochten de organi- zatoren rekenen op goede sponsors. Alle buren werkten mee zowel hande laars als privaatpersonen. Men mocht steeds rekenen op voldoende seingevers autochauffeurs voor het volgen, materiaalmensen voor het plaatsen en ver wijderen van de nodige af sluiting. Een speciale dank verdient zeker «Het Rode Kruis», het Stadsbestuur en de politie voor hun me dewerking. Allen samen willen ze vrij dagavond 16 juni 1989, als inzet van Erembodegem- kermis, enkele uurtjes de sportiviteit doen zegevie ren in de Keppestraat- buurt. Om 19 uur wordt in de Keppestraat (aan huisnr. 5 en 3) het vertreksein gege ven van de 59' Grote Prijs Forum, een kriterium voor Liefhebbers, over een af stand van 69 km., t.t.z. 25 ronden van 2,8 km. langs de IJzerenwegstraat, Ka- pellekensbaan, Rooms Hofstraat, Kerkhofbaan, Molenkouter, A.v.d. Maelestraat, Verbindings- Het schoolfeest van het Sint-Maartensinstituut was er een van de bovenste plank. Voor elk wat wils. Er was een «Steek-er-wat- van-op» gedeelte waaraan politie, rijkswacht, Rode Kruis en brandweer hun medewerking verleenden der was er een verkeers- en waarvoor er flink wat kwis «Veilig door Aalst», belangstelling bestond, met onder meer dansen op Een van de hoogtepunten het zebrapad, een «vlieg er van het schoolfeest was eens in» show en een ongetwijfeld de «Op en «denk- en doespel». Top totaalshow die flink DA wat sukses kende. En ver- Aalst. De jeugd van het Sint-Maarteninsituut heeft veel belangstelling voor een test van de waterslangen van de brandweer (a) Aalst. Een massa volk op het schoolfeest van het Sint-Maarteninstituut (a) Aalst. Ook de brandweer en de dienst 100 waren present op het schoolfeest van het Sint-Maarteninstituut (a) straat en Keppestraat. Aan deze wedstrijd zijn 22.500 fr. prijzen en 5.000 fir. premies verbonden); ook wordt 250 fr. verplaat- singsonkosten uitbetaald. En zondag 25 juni wordt het kermis-festijn in het Centrum van Erembode- gem sportief afgerond met een koers voor Nieuwelin gen en een koers voor Ju niores. Steeds gepatro neerd door V.C. «De Denderzonen - Forum vrienden». De koers voor Nieuwelin gen start in de Keppestraat om 13.50 u. Deze wieler wedstrijd wordt verreden over 58 km. of 8 ronden van 7,3 km. langs de A.v.d. Maelestraat, Mo lenkouter, Kerkhofbaan, Rooms Hofstr., Kapelle- kenbaan, IJzerenwegstr. B. De Cockbaan, Welle- weg, Kouterbaan, Nachte gaalstraat Industriezone (baan), Churchillsteen- weg, Houten Hand, Nino- vesteenweg, Keppestraat. Voor deze wedstrijd is een bedrag van 11.000 fr. prij zen en 1.000 fr. premies voorzien. De Junioreskoers start te 15.55 u., eveneens in de Keppestraat en heeft als parkoers 12 ronden van 7,3 km. 88 km. langs dezelfde straten die de Nieuwelingen even voor dien hebben gevolgd. Voorziene prijzen: 13.500 fr., voorziene premies: 1.800 fr. In kermisvieren Erembo- degem-Terjoden wordt maandag 19 juni de 68' Grote Prijs van Terjoden georganizeerd, een wed strijd waarvan de geschie denis teruggaat tot 1921. De organizatie berust steeds in handen van de Koninklijke Wielerklub Terjoden. Pionier van de ze wielerklub was Kamiel De Meyer samen met dr. Tistaert, Philemon Droes- saert, Honoré Roelandt, Leo De Clercq, Judocus Van Vaerenbergh, Pros per Van der Stockt, Ernest Baeyens, Joseph Verley- sen, Alfons Van Mulders, René Dierickx, Theodoor Van den Steene en Henri Huylebroeck. Instandhou den van de plaatselijke kermis door o.a. wieler wedstrijden te organizeren was het doch van de in het toenmalig café «Sportwe reld» gevestigde maat schappij. Deze koersen kenden steeds sukses. De organizatoren kunnen zich telkenjare verheugen in massale belangstelling. Onder de namen op het palmares vinden we o.a. Frans Bonduel in 1925, Edgard De Caluwé in 1933, Marcel Boumon in 1950, Edgard Sorgeloos in 1954, Frans Melckebeek in 1965, Walter Planckaert in 1975, Patrick Sercu in 1977. Vorig jaar namen 67 beroepsrenners de start van de 67' Grote Prijs van Ter joden. En Peter Van Impe uit Mere werd winnaar. Freddy Van Impe, voorzit ter van de Kon. Wieler klub Terjoden, ook onder voorzitter Hubert Van Mulders, sekretaris Johan Verdoodt, schatbewaarder Hugo Abbeloos, public- relations Jef Sienaert en de leden Eddy De Backer, Pierre Van den Steen, Walter Van den Eynde, Marcel Remi, Octaaf Bael, Günther Nickas, Ed gard Caignau, Eddy De Pauw, Luc De Vos, Theo De Bos, Hedwig Beerens en Marcel Boumon hopen alvast dat de weermaker hen tijdens de eerstko mende dagen een helpen de hand reikt. De 68' Grote Prijs van Terjoden, op maandag 19 juni, is een nationale wed strijd voor Beroepsrenners en tevens kampioenschap van Oost-Vlaanderen. De start wordt te 13.15 u. ge geven in de Ninovestraat. Inschrijving aldaar van 12 tot 13 uur in café-zaal Ru bens. Er móeten 180 km. worden afgelegd: 9 ronden van 20 km. over Ter joden, Haaltert, Kerksken, Hel- dergem, Aaigem, Mere, Nieuwerkerken en Ter- joden. Zijn voorzien: 160.000 fr. prijzen premies 20.000 fr. en 10.000 fr. voor 1' en 2' geklasseerde ploeg (eer ste 4 geklasseerde ren ners). Op donderdag 22 juni 1989 organizeert de Kon. Wielerklub Terjoden de traditionele (reeds 39*) Grote prijs Marcel Bou mon: omloop der Dender streek voor internationale Liefhebbers. Vorig jaar namen 148 renners aan de wedstrijd deel. De wed- strijdt wordt gereden over 140 km. of 7 ronden van 20 km. over hogergenoemd parkoers. De inschrijvin gen hebben plaats van 13 tot 14 uur in café Pondero- sa in de Dreefstraat. De start wordt er gegeven te 14.15 u. Zijn voorzien: 33.000 fr. prijzen, klassementspring 2', 4', 6' ronde: 10.000 fr., 20.000 fr. premies, 31' tot 50' geklasseerde renner: 400 fr. D.B. Aalst. Een fraai voorbeeld van stadskernvernieuwing (a) Aalst. De huizen wachten alleen nog op de laatste afwerking, begin september worden ze bewoond (a) Het eerste*projekt van de woningen vrij, drie flats genheden bij. In het na- stadskernvernieuwing in voor senioren en vier du- jaar start dan «Veilig Wo- Aalst nadert zijn voltooi- pleks-appartementen. nen», met een projekt aan ing. Na de zomer zullen de Sociale bouwmaatschap- de Steenstraat te Ge- elf woningen op de hoek pijen hebben via deze raardsbergen, waar 9 nieu- van de De Keyserstraat en stadskernvernieuwing pro- we woningen zullen De Ridderstraat en op het jekten nieuwe mogelijkhe- komen. Oudstrijdersplein be- den gekregen en maken Het pleintje waarrond de woonbaar zijn. Men zou daar waar het kan ook gre- woningen in Aalst zijn op- voor deze huizen de voor- tig gebruik van. getrokken heeft men het rang geven aan bejaarde In een tweede fase komen Oudstrijdersplein personen. In een eerste fa- er dan volgend jaar nog genoemd, se komen vier eengezins- eens veertien woongele- DA Het Aalsterse Sint-Maarteninstituut (SMI) slaagde erin een première te brengen. Het was inderdaad de allereer ste keer in de historiek van de Wiskunde Olympiade dat één school liefst zes kandidaten kon presenteren. De vzw Sportievak organizeert in samenwerking met de sportdienst van de stad Aalst een sportkamp voor validen en minder-validen tussen de 8 en 18 jaar. Op het programma staan initiaties in allerlei sport- takken zoals zwemmen, balsporten, volksspelen, atletiek, badminton, turnen, gevechtssporten, dans, enz. De sporten staan onder begeleiding van gespeciali- zeerde lesgevers. Daarnaast zijn er ook nevenakti- viteiten zoals toneel, manuele vaardigheden, ani maties enz. Die nevenaktiviteiten worden verzorgd door ervaren monitoren. De voorziene periodes zijn 3 tot 7 juli en 10 tot 14 juli. De deelnameprijs bedraagt 4.700 fr. in inter- naatsverband en hierin zijn verblijf, sportlessen, nevenaktiviteiten, vervoer enz. inbegrepen. In ex- ternaatsverband bedraagt de prijs 2.000 fr. (mid dagmaal inbegrepen). Alle deelnemers krijgen een T-shirt en een sport- brevet. Voor meer informatie kan men terecht bij Sportie vak, Livornostraat 25 te 1050 Brussel, tel. 02/ 537.79.18, en de sportdienst van de stad Aalst, mevrouw Magda Van den Branden, Grote Markt 3 te 9300 Aalst, tel. 053/77.11.11. Pascal Verhoeven uit Aalst is een student van de zesde wetenschappelijke A doch de andere vijf ko men uit de zesde klas la- tijn-wiskunde. Het zijn Aalstenaars Bruno Van Wilder en Peter De Meer leer, Johan Van der Borght uit Moorsel, Frank Martens uit Mere en Frank De Grave uit Nieu werkerken. Het is leraar Erik Willockx die als stimulator en moti vator optreedt tot deelna me aan deze Vlaamse Wis kunde Olympiade. Voor wie enig begrip heeft voor cijfers zijn wiskunde en plezier alleszins geen tegenstellingen. Het boek je «Wiskunde voor je ple zier» kent inderdaad heel wat sukses. Voor deze zes studenten werd niet getraind in funk- tie van eventuele deelna me. Deze stoelde wel op een zich paraat voelen door de verworven kennis en kundigheden om met sukses te kunnen deel nemen. Van Aalst raakte er naast de zes van SMI nog een jongedame in de finale die school loopt bij de Dames van Maria. Deze Vlaamse Wiskunde Olympiade pas opgericht in 1985, wil onder impuls van universiteiten studen ten richten naar wiskunde. Een vak dat inderdaad van fundamenteel belang is voor verdere wetenschap pelijke studiën. Aan de jongste editie van deze Vlaamse Wiskunde Olympiade namen uit de laatste drie jaren van het sekundair onderwijs zes duizend leerlingen deel ge spreid over 225 scholen. 124 onder hen kwamen van het SMI. De eerste schiftingsronde werd over leefd door 173 leerlingen waaronder er 23 van het SMI waren. Daarbij werd o.m. via reeksen meerkeu zevragen het kreatief den ken uitgetest. In de tweede ronde kwa men deze overlevenden in een internationaal gebeu ren terecht. De American High School Mathematics Examination legde 400.000 studenten ver spreid over alle kontinen ten tegelijkertijd het vuur aan de schenen. Dertig meerkeuzevragen dienden in 90 minuten volledig worden afgewerkt. Hierbij waren er nog 70 overlevenden uit 46 scho len. Van die 70 waren er 6 bij van het SMI. Vorig jaar waren er dat twéé. In de totaliteit haalde een SMI-leerling, Peter De Meerleer, de derde plaats met 84% der punten. De andere 5 SMI-ers ontvin gen een aanmoedigings prijs. Momenteel hebben ze an dere katten te geselen: de eindejaarsexamens en de toelatingsexamens voor burgerlijk ingenieur. LH Aalst. Schoolfeest in het Sint-Maarteninstituut. De leerlingen zorgden voor een geslaagd optreden (a) Op zaterdag 24 juni van Op het menu staat: bro- 18.30 uur tot 21 uur en op chetten of steak (champig- zondag 25 juni van 11.30 non, provengale of uur tot 15 uur, organizeert natuur), de Vrije Basisschool Nieu- Dit tegen de demokrati- werkerken opnieuw zijn sche prijs van 300 fr. voor jaarlijks zomer-eetfestijn. een steak en 250 fr. voor Dit jaar zal de opbrengst twee brochetten. Een kin- besteed worden aan de dermenu kan verkregen noodzakelijke verfraaiing worden tegen de prijs van van de infrastruktuur van 150 fr. de school. J.M. Heyman Het was niet omwille van de hitte dat burgemeester Dominique Roelandt, schepen van sport De Bruyn en OCMW voorzit ter Ghislain Henderickx op kousevoeten liepen bij het slotspel van het sport en spelgebeuren Spel zon der Grenzen, dat vorige zondag plaats vond in het park achter het kultureel centrum van Lede. Het laatste onderdeel, de apo- teose van de sportieve en ludieke namiddag was im mers: om het meest paren schoenen verzamelen. Spelers, organizatoren, toeschouwers, iedereen werd ontschoeid. Zelfs aan de omringende huizen werd aangebeld om schoe nen in te zamelen. On danks het feit dat de ploeg van de brandweer die om zeggens op thuisterrein speelde, het hele arsenaal leeghaalde, toch haalden zij het niet tegen de ploeg van de volleyballers die tot net voor het laatste spel nog gelijk stonden met de «Klimmers» een ploeg van de Leeuwerik en dank,zij deze overwinning in het laatste spel de globale zege naar zich toe haalden. Er waren 11 ploegen ko men opdagen en er moe ten acht proeven worden afgelegd waaronder zaklo- pen, skiplanklopen en kruiwagenvoeren om die maar te noemen. Uiter aard ontbraken ook niet het water en de bruine zeep. Ondanks het prach tig weer en de vele deelne mers, waren er toch maar weinig toeschouwers voor dit prachtig initiatief, dat zo beaamde iedereen, ze ker voor herhaling vatbaar is. Maar misschien een volgende maal in een deel gemeente, zodat de hele bevolking bij het initiatief kan betrokken worden. De uitslag dan: 1. Leedse Volleybalclub, 2. De «Klimmers», 3. Wijk Papegem, 4. De Brandweer, 5. Jeugd Rode Kruis, 6. VNJ, 7. Jeugd huis Leeuwerik, 8. KSA, 9. VTB 1, 10. Kleine Kou ter en 11. VTB 2.

De Voorpost | 1989 | | pagina 6