Ongelooflijk, wat we met TV-Ekspres gewonnen hebben BOUWOPLEIDING! Grootse taptoe wordt muzikale happening op Dendermondse Grote Markt Met drie vermaarde Nederlandse showkorpsen De Voorpost Jongeren, wilt U goed betaald en zeker werk? Kies dan NU voor een K0NTAKTGR0EP BOUWWERELD-VAKOPLEIDING 16 - 23.6.1989 - De Voorpost Zet zaterdagavond 24 juni vanaf 20.00 uur even alle zorgen op zy, vergeet voor een tijdje de drukke dagen, kom voluit genieten van de hemelse muziek en de knappe formaties en figuren die drie vooraanstaande Nederlandse muziekkorpsen op de Grote Markt van Dendermonde zullen aanbieden. Een taptoe om vingers en duimen van af te likken. En bovendien gratis aangeboden door de Dendermondse Dienst voor Kuituur en Toerisme dat hiermee aan klantenbinding wil doen voor de komende manifestaties tijdens de uitgesproken vakantiemaanden. Want ook dan zal er geen weekend zonder aktiviteit voorbijgaan: een jazz-terrassentocht, de 11 juli viering, een orgelfestival, een rommel- en brokantemarkt en een dag rond de volkskunst staan immers nog op het programma zodat Dendermonde ook tijdens de vakantiemaanden een bruisende stad zal zyn. Goed om weten Voor deze taptoe, waar mee men weer aanknoopt met een aktiviteit die in het begin van de tachtiger jaren werd begonnen maar na enkele keren van het programma werd afge voerd, wil de Stedelijke Dienst voor Kuituur en Toerisme de muzieklief hebbers een avondje aan bieden dat men niet zo vlug zal vergeten. Het wordt een avond om van te snoepen, vanop de tri- Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22 54 64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktre. M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 bune voor de genodigden, vanop de stoelen die rond om de hele Grote Markt zullen geplaatst worden en ook vanop de terrasjes van de Grote Markt, herber gen, café's en tavemes. Kortom, voor iedereen is er wel een plaatsje te vin den. De toegang tot deze toch wel hoogstaande ma nifestatie is helemaal gra tis. Opdat iedereen het schouwspel dat de drie vermaarde Nederlandse muziekkorpsen brengen, goed zou kunnen volgen, heeft Intergem gezorgd voor een bijkomende ver lichting van het taptoe ter rein. De figuren die ge vormd worden door de da mes en heren in hun kleur rijke en keurige uniformen zullen dan nog beter tot hun recht komen. Elk korps zal zorgen voor een optreden van ongeveer 20 minuten en vermits elk korps twee keer aantreedt en er bovendien een apo- teose is voorzien met de drie korpsen samen, mag men rekenen op een spek takel van ruim 2 uur. De show begint om 20.00 uur stipt en dat houdt in dat men er goed aandoet om toch een flink aantal minuten voordien naar de Grote Markt af te zakken wil men daar nog een plaatsje bemachtigen. De korpsen Zoals gezegd heeft men een beroep gedaan op drie Nederlandse formaties. En niet de eerste de bes ten. Het zijn inderdaad drie korpsen die hoog aan geschreven staan en in het verleden hebben bewezen dat ze heel wat in hun mars hebben. Dat zullen ze in Dendermonde ook willen bewijzen en dat be looft dan ook heel wat te zullen worden. Het eerste korps is het Tamboer- en Trompetter korps Ahoy van Rotter dam. Een korps dat bijna 35 jaar bestaat en dat ge durende die hele tijd toon aangevend is wat taptoes betreft. De formatie heeft in de loop van het 35-jarig bestaan zowat alle Euro pese steden aangedaan en is een veel gevraagd korps. Ook buiten Nederland. Het regent invitaties voor Ahoy dat onder meer suk- sesvolle shows bracht in het Siciliaanse Agrigento, het Italiaanse San Remo, de Franse steden Nice en Cannes. Maar ook in Hamburg, Londen, Parijs en Brussel werd voor dit fraaie korps langdurig geapplaudiseerd. Het korps staat onder leiding van koreograaf, show-in- strukteur en dirigent Hans Van den Ine. Het tweede korps is de Show- en Marchingband Delta uit Vlissingen. De Deltaband vormt een on derdeel van de Konink lijke Harmonie 'Ons Ge noegen' uit Vlissingen en werd opgericht in 1967. De Show- en Marching band Delta ontstond uit een tamboerkorps en groeide uit tot een interna tionaal bekende Drum bandfanfare en showor kest. Vooral in België en in Frankrijk is de band uit Vlissingen een graag ge ziene gast. Maar ook En geland en Duitsland doen meermaals een beroep op deze 'muzikale ambassa deur' van Vlissingen, zoals men de Show- en Mar chingband daar noemt. De muziek die men brengt is zeer gevarieerd en op het programma staat on der meer de Superman- Rhapsody in Blues. De Deltaband wordt geleid door Jack de Boo van Üijen. En dan is er de derde band: het Drum- en Bu- ghelkorps Avant Courir uit Eemnes. Pas opgericht op 1 januari 1984 en dus zeer recent, geniet dit korps al een hele faam. Men spreekt van het jong ste en meest suksesvolle drum- en bughelkorps van Nederland. Het korps be staat uit 70 leden afkoms tig uit vele windstreken van Nederland die kunnen rekenen op een vakkundi ge en entoesiaste onder steuning, Zeer zelden ge beurt het dat een korps een zo snelle en suksesrij- ke opmars kent en dat heeft veel te maken met de deskundige leiding, het dynamisme en de moderne aanpak die het korps ken merken. Muziek maken als orkes trale professionals en een show brengen als ware ak- teurs en aktrices, dat is in feite het bestaansrecht van een Drum Corps. Avant Courier is deze weg naar de perfektie ingeslagen. In tegenstelling tot een drum band heeft een 'Drum- en Bughelkorps' een optre den waarbij muzikale per fektie en een daarop afge stemde wervelende show een zeer aantrekkelijk ge heel vormen, zowel voor de toeschouwers als voor de beoefenaars. Dendermonde. De drumbandfanfare en showorkest Deltaband uit Vlissingen. Dendermonde. Drum- en Bughelkorps Avant Courir in groot ornaat. Dendermonde. Ahoy staat al vele jaren aan de top. In de bouw zal er altijd werk zijn voor goed geschoolden. Voor mensen die liever iets met hun handen doen, maar ook "het koppeke" erbij hebben. We denken daarbij niet alleen aan de ruwbouw, maar ook aan de wegenbouw en de afwerkingsberoepen (loodgieters, schrijnwerkers, vloerders, schilders, plafonneerders, installateurs verwarming, enz...). Geïnteresseerd in de lijst van opleidingsmogelijkheden? Knaptandstraat 99 2700 Sint-Niklaas Tel. 03/777.63.03 De TV-programma's in TV-EKSPRES vindt Marcel Conuneene (Roeselarestraat 17, 8651 Ledegem) 'grote klasse'. Hij behoort dan ook tot onze trouwe lezers, en speelt wekelijks mee in deze wedstrijd. Deze zomer kan hij als eregast van TV-EKSPRES gratis naar Tenerife 'Gelukkig had mijn neef gezien dat ik gewonnen had. Zelf ben ik wat slordiger in die zaken...' vertelde ons Patlick Fredericks (Brederodestraat 60, 2018 Antwerpen). Ook hij kan straks als VIP van TV-EKSPRES een week lang gratis naar Tenerife! Magda Jansen (Van Straelenstraat 5, 2008 Antwerpen) was ervan uitgegaan dat ze toch nooit wat won, en had de wedstrijd van TV-EKSPRES een tijd lang genegeerd Maar toen ze 'toevallig" weer eens meespeelde, won ze meteen een droomvakantie! Net zoals honderden anderen wisten deze lezers van TV-EKSPRES eenvoudig niet wat hen overkwam. Ook JIJ kan méér winnen dan je ooit hebt durven dromen. Deze week gaat er weer eens een kluis open van 100.000 Ir cash! Grijp de kansen die je zomaar in de schoot vallen, en doe mee aan die unieke wedstrijd van TV-EKSPRES. TV-EKSPRES geeft je niet alleen de meest volledige programma's en de beste ontspanningslektuur. Maar voegt er ook nog een massa schitterende prijzen aan toe. Elke week opnieuw! Maurice Spaens (Amakers 54, 9800 Deinze). handelsvertegenwoordiger van beroep, vertoefde op de Costa-del-Sol toen hij vernam dat hij een PANASONIC-video gewonnen had En hij is helemaal in de wolken met die prijs! Theophiel Van Parijs (Grauwe Broederstraat 38 bus 19, 8160 Diksmuide) is reeds 10 jaar trouwe lezer van TV-EKSPRES en zal nooit een weekje overslaan zonder mee te doen aan deze wedstrijd Een prima gewoonte, hij ging met een gratis droomvakantie aan de haal! Al gaat Cornelia Voeten (Kievitsheide 105, 2490 Balen) zelf heel graag op reis, haar schoondochter kreeg de droomvakantie op TEN-BEL van haar kado. 'En ik heb nog geen moment spijt gekregen van mijn b verzekert ze ons Petras Henricus Wouters (Vlierbessenstraat 18, ■3568 Hechtel), winnaar van een droomvakantie op TEN-BEL, is er vast van overtuigd dat TV-EKSPRES het beste blad is ■om zijn TV-programma's te ■selekteren. Die mening wordt ook gedeeld door zijn dochter! Paula Delen (Elanderplantsoen 77, 2300 'Turnhout) had haar zoontje verteld dat ze een vreemd voorgevoel had: dit jaar zou ze een reis wmnea Haar voorgevoel kwam uit! Straks breekt voor Paula het grote moment aan, wanneer haar afreis naar Tenenfe begint! 3 TB/P 12 De zoon van Henri Rammen» (Oostlaan 1, 3600 Genk), een beroepsmilitair, had gemerkt dat zijn vader bij de winnaars was van een droomvakantie op TEN-BEL. "Een hele opluchting, want niemand wil een gelegenheid missen om gratis te reizen!' aldus Henri. 'Eigenlijk geloofde ik met echt in de wedstrijd van TV-EKSPRES, gaf GusUvus De Backer (Dèntergemstraat 42, 9831 St-Martens-Latem) toe. 'Tot ik op een goeie dag die droomvakantie in TEN-BEL woa Toen veranderde mijn mening al gauw. Ook Nonne Borremans (Perzikstraat 3, 3800 St-Truiden) is er steeds als de kippen bij om te kontroleren of ze gewonnen heeft in de wedstrijd van TV-EKSPRES. 'Ik wist dat het ooit eens raak zou zijn' glimlacht ze. Deze zomer kan ze gratis naar Tenenfe! Martha Brasselaers (Jeneverbeslaan 51, 3583 Overpelt) is helemaal verslingerd aan de wedstrijd van TV-EKSPRES: ze koopt zelfs wekelijks twee eksemplaren om haar kansen te verdubbelen. Haar 'droom vakantie' lokte heel wat entoesiasme uit bij haar kinderen. 'Eigenlijk was het mijn buurvrouw die de droomvakantie op TEN-BEL gewonnen had', aldus Alfonsine Verdingh (Heuzenstraat 32, 3520 Zonhoven) 'Ik heb die pnjs gewoon van haar kado gekregen! Betere buren kan ik mij nauwelijks voorstellen Jeanine Kesteloot (Begijnenstraat 218, 2700 St-Niklaas), reeds jarenlang lid van het plaatselijk zangkoor, kon het nieuws dat ze een droomvakantie gewonnen had niet verbergen tijdens de repetitie. Haar vriendinnen waren blij in haar plaats! Louis Leun (Pamsstraat 1 b/3, 3751 Munsterbüzen) is één van de laatste mijnwerkers. De droomvakantie op TEN-BEL valt hem te beurt na een moeilijke periode. 'Een prachtig zonnestraaltje door de donkere wolken!' aldus Louis. Jenny 's Jongen (Ter Weibroek 8, 9880 Aalter) is reeds 5 jaar als zelfstandige bioloog werkzaam, voordien vertoefde hij regelmatig in het buitenland. Hij is blij door zijn prijs (een droomvakantie op TEN-BEL) een keertje 'verplicht" op reis te gaan!

De Voorpost | 1989 | | pagina 16