25 jaar 'Nering doorSport' gevierd in Kemzeke Dirk De Cauwer in Belsele Frankie De Cauwer weer niet te temmen Gunther Van Steelandt droomt nog van een profkontrakt Luc Rooms in Sint-Niklaas Marc Van Gils in Eksaarde Gunther Van Steelandt in Kieldrecht Frankie De Cauwer in Moerbeke Dirk Heirweg provinciaal kampioen De Voorpost - 23.6.1989 - 19 WIELRENNEN In Moerbeke-Waas leverde Frankie De Cauwer zondag namiddag andermaal een opmerkelijke verrichting. Van in de start schoot hij weg als een pijl uit een boog, realiseerde snel een riante voorsprong maar liet zich daarna tot bij enkele achtervolgers terugzakken. 'Alleen de rit afmaken leek mij een beetje te veel, zegt de spontane Waaslander. Later vrolijkte het gezelschap op toen nog vijf renners uit de achtergrond te voorschijn kwamen. Met zijn allen bleven we rondjes draaien. In de voorlaatste ronde meende ik de tijd gekomen om nog eens stevig op de trappers te duwen. Ivan Seghers wipte mee. Ik probeerde hem uit de wielen te rijden maar dat was zonder de waard gerekend. Hij leek een taaie kerel die zich zomaar niet gewonnen gaf. Ik rekende dan maar op een lonende spurt.' Frankie De Cauwer won met een hemelsbreed verschil. Het werd zijn negende overwinning. Waar de nieuweling in de komende dagen aan de start verschijnt, verklapt Frankie nooit. Het lijkt wel een geheim voor hem. (e.g.) Patrick Gunther Van Steelandt heeft betere tijden gekend. Twee jaar geleden behoorde hij tot het kransje van de betere amateurs. Als jonge renner kon hij met de besten wedijveren. In de zogenaamde grote koersen evolueerde hij niet zelden in de voorste gelederen. Algemeen werd verwacht dat de Waaslander vroeg of laat een profkon trakt zou verzilveren. Gunther zelf heeft het nooit onder stoelen of banken gestoken dat hij als wielrenner aan de kost wou komen. De afstand tussen droom en werke lijkheid is vaak groot. Tot die vaststelling is ook Van Steelandt gekomen. De moed geeft hij echter niet op. Pech 'Ik had de laatste weken vaak met pech af te rekenen, zegt de amateur uit Haasdonk. Ik geraakte betrokken bij valpartijen. Vorig weekeinde had ik vooreerst niet veel zin om aan de startlijn te komen. Ik werd er toe aangezet om toch maar een gok te doen en week uit naar de Kieldrecht- se Prosperpolder. Het is beter meegevallen dan verwacht.' Gunther Van Steelandt liet zich tijdens het ganse verloop vrijwel bestendig in de spits bewonderen. Het zag er bij de ontknoping evenwel naar uit dat de snelle Werner Wuyts het laken naar zich toe zou trekken. Een ultieme jump leverde Van Steelandt onverwacht de zege op. 'Om de konditie nog verder aan te scherpen ben ik achteraf met de fiets naar huis gereden, vervolgt de Haasdonkenaar. Ik hoop dat het mij in de komende weken wat beter gaat meezitten. Geluk heb ik nog niet gehad. Vergeet niet dat ik in de Ardense Pijl uitzicht had op een mooi resultaat. Op minder dan twintig kilometer van het einde kwam ik zwaar tegen de keien terecht. Ik kon meteen de bezemwagen in. Na de miserie van de vorige weken dacht ik in Kieldrecht zeker niet aan winnen. Toen Guy Van Hese een tweede demarrage plaatste, haakte ik mijn wagentje aan. Je kon maar nooit weten, zo redeneerde ik. Uiteindelijk vormden we met zestien een leidersgroep. Met een aantal snelle kerels als een Werner Wuyts, Dingemans en Ongena in het gezelschap rekende ik hooguit op een ereplaats. De ontknoping is uiteindelijk veel beter uitgedraaid dan ik verwacht had.' Voor Van Steelandt werd het meteen de vijfde zege. Als gemotiveerd renner wil hij de rest van de wielerkompetitie benutten om te tonen wat hij allemaal in petto heeft. Zijn ambities kunnen immers niet stuk. (e.g.) Wielrennen. Patrick Verplancke won in Terjoden. Ploegleider Pol de Baeremaecker wielrennen Uirk Heirweo uit 7*u r> m j J komt hem gelukwensen (jmh) (jmh) kampioen van Oost-Vlaanderen in Terjoden Liefhebbers Dirk De Cauwer behaalde in Belsele een eerste seizoen zege. De amateur uit Sint- Gillis-Waas rukte zich op zo'n 7 km voor de finish los en alleen de Nederlander Eddy Nieuwdorp kon het tempo aan dat de sterke Waaslander er op nahield. In de spurt moest hij de duimen leggen. Ruim 100 renners versche nen aan de start. Binnen de kortste keren werd het kaf van het koren gescheiden en vormden zich twee uitgerekte pelotons. Na zo'n 30 km kwam Dirk De Cauwer even in de spits rijden, blijkbaar met de bedoeling om eenieder duidelijk te maken dat hij aan een flinke konditie toe is. Hij werd echter ingerekend. Sa men met Eric Wuytack ging de Nederlander Van Nieuw- kerk even voorin rijden, later gevolgd door het duo Gerry Van Lierop-McLean. Ook de ze renners werden snel weer tot de orde geroepen. Om streeks halfweg vormde zich een kopgroep die dertien ren ners verenigde. Toen daaruit Dirk De Cauwer, Eric Wuy tack, Eddy Nieuwdorp en Philip De Baets wegsprongen, waren de teerlingen metéén geworpen. Op het eindoffen- sief dat door De Cauwer werd ingezet, stond geen maat. (e.g.) Wielrennen. Het bestuur van de Zwaantjesvrienden, moe maar voldaan na de afloop van de proloog van de Ronde van België voor amateurs (dw) Vorig weekend was de vrijdagavond stonden er liefst Kemzeekse sportklub 'Nering 2 recepties op het programma door Sport' in feeststemming: en zaterdag werden de benen onder tafel geschoven voor een feestelijk eetmaal gevolgd door een gezellig samenzijn. Dit alles uiteraard naar aan leiding van het vieren van de 25e verjaardag van de klub, die vooral bekendheid ver wierf door het jaarlijks orga niseren van de wielerwed strijd 'De Omloop van het Waasland'. Internationaal De kern van 'Nering door Sport-Kemzeke' was in de vooravond paraat om het oud-gemeentehuis van de Ste- kense deelgemeente om er ontvangen te worden door het kollege van burgemeester en schepenen. Een ontvangst die nogal moeilijk op gang kwam omdat burgemeester Rollier was opgehouden door een voor sommigen onverwachte, voor anderen toch aangekon digde 'massale oefening' van de diverse hulpverlenings diensten van Stekene. Schepen Van Hoye verwel komde de mensen van de ju bilerende sportklub 'op de plaats waar ze graag ontvan gen werden' - dus op het oud- Wielrennen. Gunther Van gemeentehuis van Kemzeke - Steelandt (arch.) en wenste hen proficiat met hun werking. Het feit dat er zowel vijf jubilarissen als jon ge mensen aktief zijn bewijst dat het geheel goed draait, meende de schepen die de klub ook dankte voor de be kendheid die hij door zijn aktiviteiten aan Stekene geeft. 'Nering door Sport'-sekre- taris Edgard De Maere dank te meerdere keren met het hart op de tong voor de ont vangst. Wel wilde hij kwijt dat Stekene niet beseft hoe groot de 'Omloop van het Waasland' wel is, hoe interes sant deze koers wel is voor de public relations van de ge meente... 'Ofwel gunnen ze het ons niet, ofwel zijn ze jaloers', meende de heer De Maere die er aan herinnerde dat 'zijn' koers reeds jaren op de internationale wielerkalen- der staat. Grote Prijs Hij kwam waar hij wilde zijn wanneer hij meegaf dat, alhoewel de klub steeds zuinig heeft omgesprongen met het geld, koken toch geld kost, Op een bepaald 'onbewaakt maar wei-overwogen' ogen blik liet hij zich ontvallen dat het de bedoeling was om de Omloop van het Waasland in de toekomst om te dopen tot de Grote Prijs van de Ge meente Stekene. Natuurlijk mits enige financiële tege moetkoming vanwege het ge meentebestuur... 'Wij zullen deze financiële bijdrage graag omzetten in publiciteit voor de gemeente', meende de heer De Maere die verder aan het dagdromen ging over rechtstreekse uit zendingen op zowel BRT, VTM als RTBf. Burgemeester Rollier, die ondertussen toch was aange komen, ontkende formeel dat Stekene z'n deelgemeente het sukses van zijn beroepsren- nerskoers misgunde en wen ste op zijn beurt de jubilaris proficiat. Hij was vol lof over wat de ploeg van 'Nering door Sport-Kemzeke' heeft gepres teerd gedurende die vijfen twintig jaren werking én stel de uitdrukkelijk dat deze zaak moet verder blijven bestaan! Het gezelschap begaf zich nadien naar het klublokaal waar aan gemeentebestuur en aan de sponsors, werkers, me dewerkers enz. een receptie werd aangeboden. Zaterdag schoven de mensen van de jubilerende sportklub dan de voeten onder tafel voor een welgevulde feestmaaltijd om daarna tussen koffie en/of pot en pint herinneringen op te halen én weg te dromen in de 'Grote Prijs-toekomst'. d.Brol VLiT™'".™ "en"Sao°r sport-Kemzeke' werd op het oud-gemeentehuis van Kemzeke ontvangen... d.Brol Nieuwelingen Luc Rooms toonde zich zondagnamiddag te Sint-Ni- klaas duidelijk de snelste in de spurt. Hij vervoegde op vijftien kilometer van het ein de samen met Luc Dc Moor, Jurgen De Clercq en Scott Leyssen een aantal renners die al in de aanval waren gegaan. De eerste onruststo kers waren Steven Blom- maert, Bart Verslijcke en Kim Nees. Een tiental kilo meter bleven zij voorop rij den maar werden toen bijge haald. Later trok Steven Per soon samen met Bart Verslij cke in de aanval. Luc Rooms, Luc De Moor, Jurgen De Clercq en Scott Leyssen voeg den zich bij dit duo. De zes renners bleven tot de finish voorop, waar Luc Rooms de spurt won voor Verslijcke, De Moor, Leyssen en Persoon. (e.g.) val ging, even later gevolgd door Peter Broossens en Gun ther Van Steelandt. Later sloten ook Dirk On- genae, Guy Van Hese, Jan Joos, Pat Suy, Dirk Dinge mans en Werner Wuyts bij het gezelschap aan. Ook Gino De Pauw, Gino Vercauteren, Gino Heirewegh, Werner Van Looveren, André Ver- meiren, Jan Maes en Peter Van Santvliet kwamen zich mee in de spits voegen. Juniores Het is zondagnamiddag in Eksaarde tot een incidentrij ke spurt gekomen. Vijf ren ners streden voor de dichtste plaatsen. Jan Poppe, Jurgen Godefroot, Benny Peeters, Marc Van Gils en Steven Rousseau. De spurt werd door Jan Poppe op gang ge bracht. Marc Van Gils kwam dreigen. Poppe bereikte als eerste de finish. Hij werd ech ter door de wedstrijdleiding gedeklasseerd omwille van onregelmatig spurten. Van Gils, die tweede werd, werd tot winnaar uitgeroepen. Ste ven Rousseau werd dan twee de voor Benny Peetere en Jur gen Godefroot. Vroeg in de wedstrijd waren Peetere, Jan Claeys en Jan Poppe in de aanval gegaan. Later kregen ze nog het gezelschap van Jur gen Godefroot, Chris Engels, Ivan Caethoven, Marc Van Gils, Wim De Vos, Steven Verdonck, Rousseau en Kurt Van Landeghem. Laatstge noemde verdween snel door een lekke band. Ook Caetho ven verdween in de achter grond. Later vormde zich dan een leidersgroep met vijf en werd er (onregelmatig) ge knokt voor de zege. (e.g.) Wielrennen. Gunther Van Steelandt na zijn zege in de amateurskoers van Kieldrecht (Iv) Verplancke wint Grote Prijs Marcel Boumon in Terjoden Liefhebbers Nieuwelingen Frankie De Cauwer liet een opmerkelijke indruk. Na een paar kilometer pakte hij zijn biezen. Met sukses werd door Geert De Wilde en Chris Hil- len een tegenaanval opgezet. De Cauwer was blijkbaar niet ingenomen met dit gezel schap. Hij rukte zich los en ging de solotoer op. Mario De Clopper, Christoph Van Meervenne, Jan-Dirk Fransse en Geert De Wilde probeer den hem tevergeefs bij het nekvel te grijpen. Mario Sey- mortier, Emmanuel Jeain en Ivan Seghers zouden er later wel in slagen om de Waaslan der te vervoegen. Ook Ange- lo Van Goethem, Nico Del- cart en Peter De Meyere ver schenen op de proppen. Toen De Cauwer in het slot een nieuwe aanval ondernam, kon alleen Ivan Seghers aanpik ken. Met z'n tweeën dus naar de streep waar er geen maat stond op de kracht van de nieuweling uit Sint-Gillis- Waas. De spurt voor de derde plaats won Van Goethem voor Jeain en Peter De Meyere. (e.g.) Gunther Van Steelandt is zondagnamiddag in dc Kiel- drechtse Prosperpolder win naar geworden na een spurt met Werner Wuyts die lange tijd de indruk gaf het te zullen halen. 42 renners verschenen aan de start en eigenlijk kwam er pas voorbij halfweg enig leven in de brouwerij toen Gaston Pietere in de aan- Op zo'n 25 km. van het einde viel de wedstrijd in een definitieve plooi toen Van Steelandt, Wuyts, Van Hese, Dingemans en Ongena zich uit de voeten maakten. In deze volgorde zouden ze ook de streep bereiken. Jan Joos won later de spurt voor de zesde plaats voor Gaston Pietere. (e.g.) Meer dan 75 beroepsrenners kwamen opdagen voor de grote prijs Marcel Boumon. Reeds van bij de start gingen een twintigtal renners er van door. De anderen maakten er een lustige gezondheidswan deling van en moesten van de BWB-afgevaardigden met zes minuten achterstand uit koers verdwijnen om veiligheidsre denen. Zij konden zonder prijs terug naar huis. (Iets wat meer moest gebeuren.) Bij het ingaan van de voor laatste ronde moesten Peter Van Impe en Jos Op 't Eind de kopgroep nog laten gaan, terwijl Patrick Verplancke en Jean-Paul Van Poppel in de aanval gingen. Dit duo maak te de kloof langzaam breder en zelfs een gesloten overweg kon het niet stuiten. Waar iedereen tipte op Van Poppel als eindwinnaar liep het toch andere af. Hij kreeg een lekke band zodat Verplancke alleen aan de eindmeet verscheen. Belgisch kampioen Etienne De Wilde werd voor de derde plaats nog geklopt door Dirk Heirweg uit Zele, zodat deze kampioen van Oost-Vlaande ren werd. De uitslag (76 beroepsren- nere): 1. Patrick Verplancke (Zedelgem) 180 km in 4u31'; 2. Jean-Paul Van Poppel (NI) op 35", 3. Dirk Heirweg op 1'27" (Provinciaal kam pioen); 4. Etienne De Wilde; 5. Stefaan Van Leeuwe; 6. Christian Henn (Wdl); 7. Dirk Clarysse; 8. Werner De- vos; 9. Mare Fruch; 10. Pa trick Schoovaerts; 11. Rilan Smit (NI); 12. Jochen Görgen (Wdl); 13. Walter Dalgal (It); 14. Ronny De Meuter; 15. Eddy Haelemeerech; 16. Ger- rie Knetemann (NI); 17. Jos Alberts (NI); 18. Mare Ver- beeck; 19. Rudy Wouters; 20. Peter Van Impe; 21. Patrick Roelandt; 22. Ronny Pau wels; 23. Jos Op het Eyndt; 24. Mare Macharis. (JMH)

De Voorpost | 1989 | | pagina 19