Vier zeges op twee dagen voor ploeg Martin! Marco Smet en André Kerremans kampioenen van Vlaanderen B.W.C.L.-Wielrennen Zaterdag a.s. WAOD-liefhebbers in kriterium in Belsele Stand WAOD-Trofee Waasland Stekense Sneltrappers fietsten reeds meer dan 1 miljoen km W.A.O.D. in Burcht Bij de O.V.W.B. in Groot-Bijgaarden Frans Van Eyck, Julien Logier en Eugeen Beelen 20 - 23.6.1989. - De Voorpost WIELRENNEN Zaterdag in Balegem A- en B-reeksen Ronny Mettepenningen en Hubert Loomans Lucien De Gusseme had op nieuw voor een prachtige om loop gezorgd, een omloop voor de renners in vorm. Reeds van in de start werd er serieus gekoerst en al snel noteerden we de eerste gelo- sten. Toen Freddy Roelekens in de aanval ging met in zijn kielzog Paridaens, Pauwels en De Milde, dacht men reeds aan de beslissing, maar een groepje met Bruno Heyvaert, de broers Van der Éecken, Jozef Gemmen, Johnny Die- rickx, Jozef De Bruyn en Ed win Nevens en nadien de rest van het peloton sloot weer aan. Op twee ronden van het einde kwamen de grote ka nonnen naar voren. Ronny Mettepenningen plaatste een geweldige jump en een direkt reagerende Loomans kon nog net meewippen. Ook Bruno Heyvaert probeerde het nog maar hij werd teruggewezen. De twee sterke jongens ont bonden al hun duivels en de anderen konden nog enkel voor de ereplaatsen fietsen. In de spurt won Mettepennin gen moeiteloos, voor Loo mans, die winnaar werd van de B-reeks. Achter deze twee arriveerde een uiteengeslagen peloton met Van Handenhove op de achtste plaats. Hij was 's nachts thuisgekomen van een trouwpartij en had de new- pbeat nog in de benen. Ver der nog José Sterkcx als tien de en Heyvaert als zesde A- renner. Met deze zege van Mettepenningen, overschreed de ploeg Martin de kaap der 50 zegepralen. C- en D-reeksen Freddy Van Steerthem en Wil ly De Clercq Met een bliksemstart van Fredje Neyts (mister Calva dos) was meteen de wagen aan het rollen. Eerst kwam Marcel Van Impe een handje toesteken en een ronde later Mare De Bruycker en Freddy Van Steerthem. Meteen vier leiders die er duchtig de pees oplegden. Het eerste slachtof fer van dit offensief was Fred Neyts zelf. Hij lokkeerde' en moest zijn twee gezellen laten gaan. Dezen verstonden elkaar zeer goed en bleven voorop. In de spurt won Van Steerthem onbe dreigd, voor De Bruycker en Van Impe. Bij het eerste ach tervolgend groepje, waarin Dufus nog plat reed, werd de spurt gewonnen door kam pioen Willy Roels en daarin zat ook de eerste D-renner, die meteen zijn reeks won. Van het volgende groepje won Van Den Hoecke de spurt. De rest lag verspreid over de omloop. Uitslagen A-reeks: 1Ronny Mettepen ningen, 2. De Milde, 3. L. Paridaens, 4. W. Paridaens, 5. Ballet, 6. Heyvaert, 7. Van Durme, 8. L. Van der Éec ken, 9. Ryde, 10. Van Gij- zeghem. B-reeks: 1. Hubert Loomans, 2. Gemmen, 3. Dierickx, 4. Van Londerzele, 5. De Bruyn, 6. Roelekens, 7. Ne vens, 8. Van Handenhove, 9. De Kuyper, 10. Sterkcx. C-reeks:: 1. Freddy Van Steerthem, 2. De Bruycker, 3. Van Impe, 4. Roels, 5. De Man, 6. De Bruycker R., 7. De Wever, 8. Van Ginder- deuren, 9. Jansegers, 10. Van Cutsem. D-reeks: 1. Willy De Gercq, 2. De Wolf, 3. D. Sonck, 4. De Landsheer, 5. Van Den Hoecke, 6. Desamblanckx, 7. Boone, 8. Droesbeke, 9. Van Vaerenbergh, 10. De Paepe. Zondag in Balegem C- en D-reeksen Marcel Van Impe en Gaston Van Den Hoecke De vijftig deelnemers maak ten er een keiharde wedstrijd van. Reeds van bij de start ging de plaatselijke Lucien De Gusseme aan de haal, maar nog in de eerste ronde kreeg hij het gezelschap van Marcel Van Impe en in de volgende ronde moest De Gusseme Marcel zelfs laten gaan. Toen sprong Paul De Wever in één ruk uit het pelo ton tot bij de leider. Achter aan gingen ook Van Steer them, Van Gestelen, Willy Roels en Van Den Hoecke in de aanval, maar toen de twee leiders bijna waren ingere kend, kwam het peloton terug en alleen Van Gestelen ging nog twee ronden alleen door, maar ook hij kon de leiders niet grijpen. In de laatste ron de kwam het peloton nog flink terug en Marcel Van Impe demarreerde er in de laatste kilometers Paul De Wever nog af. Van Impe werd nummer één en De Wever bleef nog net uit de greep van het peloton, waarvan de spurt gewonnen werd door Roels, voor Van Den Hoecke, die meteen zijn zevende zege in de D-reeks behaalde. Ploeg leider Martin had de glimlach en die zou in de loop van de middag nog groter worden. A- en B-reeksen Ronny Mettepenningen en Freddy Roelekens We kregen weer sport van de bovenste plank te zien. Am per waren de 68 deelnemers de baan op of we kregen al een serieuze aanval van Tum- meleer, De Rekeneire, Bloem, Ryde als A-renners en De Winne als enig B-ren ner. Deze vijf hielden er een behoorlijk tempo op na en fietsten al vlug 35 sekonden voorsprong bijeen. Achteraan bleef men echter niet bij de pakken zitten en Roelekens, Loomans (reed nog plat), Jozef De Bruyne, Paridaens en andere Neven- sen bleven de jacht op de vluchters volhouden. Achter aan fietste favoriet rustig mee in het naamloze peloton. Op vier ronden van het einde la gen de vijf nog met 40 sekon den voorop en een demarrage van Mettepenningen, flink ge steund door Roelekens, en met nog enkele anderen in hun kielzog dichtte de kloof in amper één ronde. Meteen wa ren er 14 leiders en de rest was geklopt, hoewel een ze stal met Theo Van Handen hove, Frank Veldeman en Laureys nog verwoede pogin gen ondernamen om aan te sluiten, tevergeefs. Bij het in gaan van de laatste ronde een aanval met vijf renners met kampioen Gino De Vos. Toen zij zo'n honderd meter voorop lagen fietste Mette penningen er alleen naartoe. Tandengeknars vooraan bij De Rekeneire. Even later kwam ook Roelekens terug, gevolgd door de rest. De spurt was een waar juweeltje. Jozef Gemmen kwam uit de laatste bocht met in zijn wiel Mettepenningen en De Reke neire. Mettepenningen ging in volle kracht door en De Re keneire geraakte tot aan het voorste kamwiel van Ronny. Daar bleef hij echter hangen en de dolgelukkige Mettepen ningen maakte het gekende zegegebaar, terwijl een uitzin nige ploegleider Martin in de armen viel van de ontroerde coach Lucien. Vier overwin ningen op twee dagen! in Moorsel. Aan de leiding José Sterckx uit Oudegem. Ook Bruno Van Hecke is nog even in beeld (xl) BWCL-Wielrennen. In Moorsel won Eüenne Van der Helst de B-reeks en Sergoris de A- reeks (xl) Ploeg Martin vrijwel zonder renners... Ondanks de enorme suk- sessen van deze topploeg, blijven de tegenslagen niet weg. Thans is Frank Velde man uitgeschakeld. Na een zware val op zaterdag in Bale gem bracht een klinisch on derzoek een breuk aan het schouderblad aan het licht en zware kneuzingen aan het hoofd. Ook Bruno Heyvaert is een paar weken buiten strijd en Stefaan Laureys le vert zaterdag a.s. zijn rennerstrui en kledij weer in. Zodoende blijven momenteel nog in strijd: A-renners: toprenner Ronny Mettepenningen. B-renners: Theo Van Han denhove en José Sterckx. C-renners: Dirk Jansegers. D-renners: Georges Michiels, De Gercq en Van Den Hoe cke. Toch spelen deze man nen het klaar om te blijven winnen. Uitslagen A-reeks: 1. Ronny Mettepen ningen, 2. De Rekcneicrc, 3. W. Paridaens, 4. De Milde, 5. De Vos, 6. Ryde, 7. Ballet, 8. Tummeleer, 9. Bloem, 10. De Leeuw. B-reeks: 1. Freddy Roele kens, 2. De Bruyn, 3. Gem- De derde uitgave van de wielerwedstrijd ingericht ter gelegenheid van de Populierenwijkfeesten wordt er dan een voor de WAOD-liefhebbers. Niet dat de vorige uitgaven voor de wielertoeristen ontevredenheid wekte maar het flinke bestuur ziet steeds verder en het wordt dus nu een echt snelheidskriterium. Urbain Vercauteren, schepen van sport, in de wijk wonend, zal samen met zijn feestleider Eddy Poppe alles in het werk stellen om er iets van te maken en de wedstrijd financieel te stofferen. Technische inlichtingen: zaterdag 24 juni 1989 om 15 uur 'Derde Grote Prijs Populierenwijk' Wielerkriterium voor liefhebbers WAOD (voorbehouden aan Waasland) over een afstand van 60 km. of 60 ronden van 1 km. op afgesloten parkoers. 8.000 fr. prijzen, palm en vele premies Koersformaliteiten in de feesttent. Start en aankomst: Reinaertlaan. men, 4. De Winne, 5. Van Londerzele, 6. Nevens, 7. De Schuyffeleer, 8. Van Handen hove, 9. Van de Meirssche, 10. De Bruyn. C-reeks: 1. Marcel Van Impe, 2. De Wever, 3. Roels, 4. Van Steerthem, 5. Van Ginder- deuren, 6. Nuêl, 7. Jansegers, 8. Colman, 9. Neyts, 10. Van Oudenhove. D-reeks: 1. Gaston Van Den Hoecke, 2. De Wolf, 3. Mi chiels, 4. Tanckeré, 5. Van Huffel, 6, D. Sonck, 7. De Rijbel, 8. Boone, 9. Verbrae- ken, 10. Droesbeke. Volgende wedstrijden Zaterdag 24/6: Vierde Sterrit BWCL-Wielrennen. Freddy Van Steerthem was in Moorsel de beste van de C-reeks en in St.-Lievens-Houtem. Op- Jean Goossens won de D-reeks (xl) gelet: C+D om 17.00 u. en A+B om 18.45 u. Café Ei- - land, Watermolen. Zondag 25/6: 5' Sterrit in Kerksken, Bergstraat, café Boumsadé. C+D 14.00 u. en A+B: 16.00 u. Zondag in Destelbergen, We reldkampioenschap voor C+D-renners. Veertien renners van de BWCL zijn erop afgevaar digd: Hubert Loomans, Gas ton Van Den Hoecke, Desiré Sonck, Willy De Clercq, Ro ger Van Huffel, Frans Dubus, Jozef De Wolf, Paul Droesbe ke, Georges Michiels, Her man De Mesmaeker, Willy Roels, Willy Nuël, Johnny De Paepe en Raoul Verbraeken. BWCL-Wielrennen. In Hekelgem won Ronny Mettepenningen de A-reeks (xl) 1. Roger Beelaert, Kieldrecht 2. Gino De Munck, Mebele 3. Marco Smet, Beveren 4. Patrick Demaere, Nieuwk. 5. Freddy Oelbrandt, Belsele 6. Eddy Rombaut, St.-Niklaas 7. Mare Borggraef. Burcht 8. William Despeels, Beveren 9. Kris Heirwegh, Burcht 10. André Van Paemel, Belsele 11. Dimitri Demunck, St.-G3üs-W 12. Etienne Fleury, Melsele 13. Peter Flach, Zwijndrecht 14. Erik Van Tiggel, Zwijndrecht 15. Mare Vandenneulen, St.-Nikl. 16. Rudy Haentjens, Stekene 17. Erwin Van Sande, St.-Nikl 18. Freddy Luyckr.Waasm. 19. Jan Meul, Beveren 20. Mare Piessens, Sinaai Volgende wedstrijden: Zaterdag 24/6: Belsele, Populierenwijk Maandag 3/7: Sint-Niklaas station Bij de wielertoeristen zijn er enerzijds de 'toeristen' en anderzijds de 'wielrenners'. Kilometervreter Dinsdag" 4/7: Sint-Niklaas, St.-Gillis- Natuurlijk zijn er ook die bei- Na hertelling van het kilo- baan de kanten zo goed mogelijk meterboek kwam men tot de Ma*c Stsvelinck trachten te kombineren én dèt vaststelling dat het totaal door zijn dan de 'echte' wieler-toe- de klub afgelegd aantal kilo- risten. meters tijdens vorig seizoen Bij de wielertoeristen zijn 85.222 was in plaats van er blijkbaar ook die van rij- 80.057. Dit brengt het alge- fertjes houden: voornamelijk meen (gekende) totaal van de van kilometers-aantallen Zo ook bij de Stekense wie- lertoeristenklub WTC De Sneltrappers. Uit de enorme lijsten met namen en cijfers pikten we er enkele interes sante gegevens uit. Hier gaan Voor de tweede opeenvolgende keer waren de veteranen in Groot-Bijgaarden in de arena. De start had opnieuw plaats in de Van Beverenstraat om opnieuw naar het plaatselijke industrieterrein te belanden. Vechtjas Frans Van Eyck ging van bij de start in de aanval en de overige A-renners kregen het nakijken tot op het einde van de wedstrijd. Elke ronde vergrootte hij immers zijn voor sprong om tenslotte met 1'30" de eindmeet te overschrijden. Voor de B-reeks kwam niemand opdagen. Vermoedelijk waren ze bang voor de felle warmte in deze afgesloten omloop. Het was er immers zo'n dertig graden. Julien Logier mocht net als vorige week opnieuw viktorie kraaien. Halfweg wedstrijd trok hij er opnieuw vandoor om met één minuut vooruit te winnen bij de C-renners. In de D-reeks was het ditmaal Eugeen Beelen die de beste was. Omer Van Molle kon immers weinig tegenstand bieden want hij was tijdens de training door een wesp in zijn linkerknie gestoken en daarvan ondervond hij nog enige hinder. Uitslagen A-reeks: 1. Frans Van Eyck, 2. Alfons Anneessen, 3. Frans Heembeeck C-reeks: 1. Julien Loggier, 2. Jean Parmentier, 3. Paul Delanghe D-reeks: 1. Eugeen Beelen, 2. Omer Van Molle, 3. Jean Spenders Organisator Albert Burgel- mans van de Burchtse Byricle Gub mocht zich natuurlijk in de handen wrijven wanneer meer dan honderd WAOD- renners de inschrijvingstafel passeerden. De belangen wa ren voor de renners dan ook groot te noemen want twee leeuwentruien die recht gaven op evenveel titels van Kam pioen van Vlaanderen wacht ten bij de aankomst op de Burchtse dijk waar de aan- komststreep lag getrokken, van deze 102 km. lange wed strijd. Dat het een vluchtkoers werd was reeds op voorhand voorspelbaar. Het mooie par cours dat de renners te Burcht steeds voorgeschoteld krijgen geeft altijd aanleiding om in hoge snelheid deze koers af te haspelen. Toch wisten on danks dit hoge tempo zich 23 renners licht af te scheiden na zowat 30 kilometer wedstrijd. Dit onder impuls van William Despeels en van de Zuidafri kaan Luc Smith. Dat geeft ook aan dat deze klassieker weeral internationaal getint was. Het peloton waakte wel en verloor de kopmannen nooit uit het oog op de lange Burchtse dijk. 30 sekonden was dan ook niet die kloof die onoverbrugbaar leek. Heel wat renners in de kopgroep waren ook die mening toege daan en iets over half wed strijd ontstond in die kop groep een nieuwe aanval van tien renners. Erik Stevens en Luc Smith vertegenwoordig den weer Zuid-Afrika en sa men met Cor Verplancke, Marco Smet, Alex Akker mans, André Kerremans, An- toine De Mets, Daniël Denis en William Despeels was de goede ontsnapping ver trokken. Achter dit mooie kop- groepje verbrokkelde het hele deelnemersveld en het was dus wachten op de finale die uiteindelijk de kampioen van Vlaanderen moest aanduiden in de A- en B-kategorie. Tenslotte was het de eind spurt die daarover besliste. Marco Smet uit Beveren zette zich van ver aan de leiding in dit snoeperig spurtje en nie mand kon hem nog revanche ren. Hij won met duidelijk verschil van Alex Akkermans en Cor Verplancke, een Ne derlander die ook wèt graag kampioen van Vlaanderen was geworden. Op een mooie vijfde plaats kregen we dan André Kerremans uit Aalst die zich op die manier de beste wist bij de kategorie B en ook de trui werd omgord door organisator Burgelmans. Meteen kregen we twee mooie en waardige kampioe nen in dit weer professioneel georganiseerd kampioen schap van Vlaanderen te Burcht. De uitslag I. Marco Smet (Beveren) de 102 km. in 2.24 uur; 2. Alex Akkermans op 2 lengten, 3. Cor Verplancke (NI), 4. Pa trick Demaere, 5. André Ker remans, 6. Antoine Demits, 7. Daniël Denis, 8. Erik Ste vens (Z.A.), 9. William Des peels, 10. Luc Smith (Z.A.), II. Gino De Munck op 25 sekonden, 12. André Plan- ckaert, 13. Benny Coster- mans, 14. Freddy Oelbrandt, 15. Yves Decandt, 16. Eddy Rombaut, 17. Bert Coster- mans, 18. J. Vandesande (NI), 19. Lucien Pieters, 20. Jackie Delaat. Adolf Roelandts werd de tweede 'kilometervreter' van de Stekense wielertoeristenklub WTC De Sneltrappers (d.Brol) klub op 1.068.903 km! Dit is méér dan 25 keer de omtrek van de aarde... Op het einde van vorig sei zoen werd Adolf Roelandts de tweede 'kilometervreter' in de geschiedenis van WTC De Sneltrappers. Men krijgt de naam van 'kilometervreter' wanneer je op één seizoen méér dan 10.000 km. fietst, In de stand 'door de jaren heen' van de nog aktieve le den hebben drie wielertoeris ten meer dan 50.000 kilome ter afgehaspeld. Adolf Roe landts prijkt duidelijk op kop met 56.542 afgelegde kilome ters. Op de tweede plaats volgt Freddy Van der Cruys- sen met 51.974 km. en op de derde plaats staat momenteel Luc Poppe met 50.362 km. Wat het aantal afgelegde kilometers tijdens dit seizoen betreft werd reeds een tussen stand opgemaakt. In deze voorlopige stand prijkt A. Roelandts duidelijk op kop met 2.680 afgelegde kilome ters. Op de tweede plaats vin den we R. Vercauteren met 2.373 km., derde is 1. Noens met 2.129 km. en vierde A. Slowack heeft ook nog meer dan 2.000 km. afgelegd, na melijk 2.056. De 'top tien' wordt vervolledigd door L. Poppe (1.926 km), H. De Bodt (1.858 km), F. D'Hoog- he (1.604 km), F. De Witte (1.591 km), F. Van der Crays- sen (1.556 km) en E. Hey- ninck (1.433 km). Het voorlo pige klubtotaal is 34.444 km. d.Brol

De Voorpost | 1989 | | pagina 20