Baasrode V.A. naar de Beker van de Koning Wieze bekert verder Strafvermindering voor Van der Haegen (Terjoden) Kaatsoverzicht Kaatskalender 25 juni J eugdsuperklub in Waasmunster Kaatskalender 2 juli Albert Van Haver, kampioen der beginnelingen De Voorpost - 23.6.1989 - 21 KAATSEN Hogere III Tollembeek-Baasrode V.A.: 7-15 Door de heenronde af te slui ten met een 7-15 overwinning in Tollembeek telt Baasrode nu twee punten voorsprong op Heme en het 'steken-la- ten-vallende' Kastel en met een mag V.A. op 1 juli deel nemen aan de strijd om de Beker van de Koning die dit seizoen betwist wordt in de provincie Namen. Eigenlijk een verrassend resultaat voor V.A. dat voor het seizoen nu niet direkt als de grote favo riet uit de startblokken ging. Maar meteen is duidelijk ge worden dat zij met het aan trekken van de jonge Steven Koek een schitterende zaak hebben gedaan aan de Broek kant. Samen met Quisquater, een speler uit de eigen jeugd- rangen, en het ervaringrijke trio Willaerts-Verheyden-De Clercq staat er een basisploeg op het terrein die als een echt blok reageert. Dat Baasrode V.A. ondertussen uitgegroeid is tot een titelkandidaat had men o.a. bij gebuur Kastel zeker niet verwacht. In Tollembeek ging het eerste spel naar de thuisploeg maar met bijzonder sterke opslagen ging V.A. als een echte lei- dersploeg te keer en via 2-6 werd het een duidelijke 3-8 aan de rust. Met zeer verzorg de opslagen bleef Baasrode ook na de rust domineren wat Kaatsen hij VA. Baasrode. Koordspeler Alain Quisquater (vhi resulteerde in een 4-12 stand. Het leek er dus op dat V.A. zowaar de drie punten zou pakken maar de gebroeders Bellemans zorgden met hun plots sterke terugslag voor 7- 12 waardoor Tollembeek, niet onverdiend, een puntje in de wacht sleepte. Verder drong de jonge ploeg niet meer aan, zodat Baasrode V.A. recht naar een 7-15 overwinning stevende. Baasrode V.A. begint nu aan de terugronde met een beslist niet te versmaden twee pun ten voorsprong. Inderdaad, Kastel liet een steek vallen tegen Welle en ziet zijn buren opnieuw verder uitlopen. Lagere Puurs-Baasrode V.A.: 15-14 Het duel tussen de twee ploe gen die op de derde plaats gerangschikt stonden kenden een verrassend verloop. In de beginfase was het de thuis ploeg die domineerde (3-0) maar onder impuls van W. Claes en Van Damme nam Baasrode de bovenhand. Het Kaarten bij VA. Baasrode. Johan Verheyden, achterman werd 3-3 en als ook Caecken- bergh knap ging presteren vanop de klein-midden. was het V.A. dat de fakkel over nam. Via 3-5 ging het naar een 5-8 ruststand. Puurs stak opnieuw de neus aan het ven ster (6-8) maar Baasrode bleef sterk keren en liep ver der uit tot 6-10. Toen pakte de thuisploeg een punt (7-10) maar daarna leek de kous af voor Puurs. Via 7-12 ging het naar 8-14 en iedereen ver wachtte zich aan een verras sende zege van de jeugdige bezoekers. Maar op een on verklaarbare wijze ging het toen nog fout voor V.A. En kele spellen werden op 40-40 ongelukkig verloren en de jeugdzonden stapelden zich op bij de bezoekers. Zo werd het 14-14 en 40-40 en brute pech zorgde er dan voor dat Baasrode V.A. in extremis de wedstrijd nog verloor. Pupillen Hamme St. Anna-Baasrode V.A.: 3-10 Ondanks het feit dat Baasro de twee basisspelers diende te Terjoden trok met de zaak Michel Van der Haegen naar het Beroepscomité van de Belgische Kaatsbond. Met succes overigens', in die zin, dat de zes maanden schorsing van de Terjodense grootmid den werd verminderd tot vier speeldagen. De boete voor de club werd ongedaan gemaakt. Gestaafd door degelijke argu menten bepleitte secretaris Paul Van Peteghem de zaak. Wat officieel op papier stond sprak in het voordeel van Van der Haegen. De scheidsrech ter had immers in zijn verslag verklaard, dat hij bij de arm genomen was door de speler. Hij had dus geen gewag ge maakt van slagen, en dit ter wijl de toevallig aanwezige af gevaardigde van het scheids- rechterscomité genoteerd had, dat de grootmidden 'stampen' had toegediend aan de scheidsrechter. Het resultaat is, dat Van der Haegen al op 26 juli zijn we- deroptreden mag doen. Een goede zaak voor zowel de spe ler als de klub. missen bleek al vlug dat St. Anna niet opgewassen was te gen de leidersploeg. De thuis ploeg kon nog tot 1-1 gelijke tred houden maar een in alle onderdelen sterker V.A. be reikte de rust met een 1-5 voorsprong. St. Anna won opnieuw het eerste spel maar op de overmacht van Baasro de stond geen maat. Via 3-7 ging het naar de 3-10 eindcij fers. Baasrode-Terjoden: 9-10 Deze belangrijke wedstrijd in het kader van het titeldebat werd ontsierd door een scheidsrechter die duidelijk het resultaat heeft beïnvloed. Leider Terjoden telde bij het beginsignaal één punt voor sprong op het op de tweede plaats geklasseerde Baasrode en de bezoekers kwamen bij zonder vlot uit de startblok ken (0-2). Maar Baasrode liet de armen niet zakken en een 1-4 achterstand werd opge haald (5-5) maar dan al kwam de scheidsrechter op de prop pen met enkele beslissingen die de thuissupporters beslist niet op prijs stelden. Toch bleef het gelijk tot 8-8 maar dan gingen de poppen pas voorgoed aan het dansen. De scheidsrechter nam een on verklaarbare beslissing die de Baasroodse supporters zeker niet pikten en de man moest beschermd worden door de plaatselijke bestuurslui. In elk geval zo werd het 8-9 in plaats van 9-8 en ondanks het feit dat V.A. nog kon gelijkstel len ging het laatste spel naar de bezoekers die hierdoor een voorsprong telden van 2 pun ten en meteen worden de ti- telkansen van V.A. sterk ge hypothekeerd. Baasrode V.A.-Buggenhout Toekomst: 10-9 Baasrode kreeg het verras send moeilijk tegen een sterk spelend Toekomst dat bij een 6-9 stand de zege heel dichtbij had. De thuisploeg startte nochtans voortreffelijk (3-0) maar kreeg het dan opvallend moeilijk om de bal binnen de lijnen te houden en meteen bracht Buggenhout evenwicht in de wedstrijd (5-5). V.A. bleef klungelen wat de bezoe kers een 6-9 voorsprong ople verde. Maar dan kon V.A. de bakens verleggen. Vooral Joos en de ingekomen Cassi- man speelden de pannen van het dak en het werd 9-9. In het laatste spel toonde T. Joos dan zijn ontluikende klasse. Met verre opslagen bemach tigde hij het beslissende spel zodat V.A. de zege toch nog kon thuishouden tegen een knap spelend Buggenhout Toekomst. E. Kaatsen bij V.A. Baasrode. Kleine keer Steven Koeck (vh) Tweede ronde van de Beker van België Kaatsen bij VA. Baasrode. Grote keer Pierre Willaerts (vh) Ham sur Heure 15 Weize Sportief 13 ruststand 8-6 In het kader van de Belgische Beker moest Wieze, na zijn zege tijdens de eerste ontmoeting met 15-10, nu de terugwedstrijd afwerken. Voor deze trip naar het zuiden had het clubbestuur een autobus ingelegd voor de supporters en dat aan een zeer democratisch prijsje. Hetgeen weinigen gehoopt hadden na de eerder matte prestaties tijdens de kompetitie werd dan toch waar. Wieze is erin geslaagd zich te plaatsen voor de volgende ronde. Maar de tegenstander in deze ronde is geen katje om zonder handschoenen aan te pakken: Wieze komt tegenover het gerenommeerde Brakel te staan. Tijdens de beginfase van de eerste helft lieten de Wiezespelers de mee afgereisde supporters weinig goeds vermoeden, wanneer het 7-2 achter kwam. Dc Walen gingen dan echter in de fout, en Wieze kon weer in de wedstrijd komen. Het werkte de grote achterstand weg tot een 8-6 bij de rust. In de tweede helft was de strijd gelijkopgaand. De score verliep evenwichtig. Bij een 12-13 stand lieten de gasten bij een 0-40 score de kans op een overwinning liggen. De Wiezenaren waren heel tevreden met hun kwalificatie en ze drongen niet langer aan. Kompetitie Hogere III Wieze Sportief 11 Opstal Pelote 15 ruststand 8-6 Wieze was, na de opgelegde schorsingen, weer volledig om de strijd aan te gaan met Opstal. Toch heeft het er weinig goeds van gebakken. De gehele ploeg acteerde ondermaats. Filip Verspeet heeft sinds zijn komst naar Wieze zijn beste wedstrijd afgeleverd. Hij bewees nu eens terdege wat hij in zijn mars heeft. Bij de bezoekers verkeerde Robby Seghers in een ware off-day. Nadat Opstal tot 0-2 uitgelopen was, dichtte de thuisploeg de kloof met 2-2. Wanneer Seghers zijn handschoen opnieuw in zijn bezit had, kwam hij postvatten op achterman. Opstal kende met een Daelmans, in goede doen, zijn beste periode. Vrij vlot liepen de gastheren tot 2-6 uit. Pelote viel echter terug en Wieze kon deze achterstand wegwerken. Opstal werd teruggedrongen, zodat Wieze de rust inging met een 8-6 voorsprong. Het enige wapenfeit was een overgekeerde bal van Frans Dierickx. Voor de rust kwam een toeschouwer de scheidsrechter even een vraagje stellen. Grote verbazing alom. wanneer Freddy Ringoot de wedstrijd voor gezien hield en affloot. Gelukkig werd de wedstrijd toch hervat. In de tweede helft, wanneer respectievelijk Theo De Decker en Frans Aubroeck bij hun opslagspelen elk twee ballen buiten leverden, werd het met twee keer 0-40 toch 8- 9. De twee opeenvolgende spelen kregen hun beslag bij 40-40, maar de winst ging naar Opstal met 8-11. Nadien kon Wieze milderen, wanneer Janssens op zijn beurt probeerde als achterman nog iets te redden. Bij 10-11 werd Aubroeck vervangen door Jurgen Van Steen, die bij zijn opslagbeurt vier keer de achterlijn opzocht. Zo bezorgde hij zijn ploeg de spelwinst. De bezoekers begonnen minder en minder te presteren. Een plaatswissel drong zich op:'Seghers kwam op kleinmidden en Vermachelen verhuisde naar achterman. Het was Vermachelen, die de bezoekers redde van de ondergang, door verscheidene spelen te halen na een gelijkopgaande strijd. Bij 11-14 leverde De Decker de laatste bal af. De minst slechte ploeg heeft blijkbaar de buit binnengehaald. Lagere I en II Aalst Herleving 15 Gijzegem 2 ruststand 8-1 Aalst Herleving is in de huidi ge kompetitie ongeslagen lei der, met negen punten voor sprong op zijn naaste achter volger. Het staat zo goed als vast, dat deze ploeg volgend jaar in bevordering zal uitko men. Gijzegem werd volledig en snel van het terrein ge veegd. Iedere week weer wordt het eenrichtingskaatsen en de toeschouwers krijgen maar een ploeg te zien. Het is voor Herleving wekelijkse kost om vijf uur al te dou chen... Aalst ging vrij vlot naar een 8- 1 tussenstand, nadat het laat ste spel van de eerste helft op 40-40 werd beslecht. In de tweede helft kon Gijze gem op 8-2 komen, na een betwiste bal. Patrick De Ker- pel, als achterman, en Jef Van den Broeck waren in goede doen. Vooral onder impuls van de eerste kon Aalst een grandioze overwinning behalen. Pupillen Hamme Zogge 2 Hof t. Rode Baasrode 10 ruststand 2-5 Baasrode heeft hoe gek het mag klinken een teveel aan spelers. Voortaan moet een beurtrol er voor zorgen, dat iedereen spelgelegenheid krijgt. Volgend jaar komt Hof ten Rode Baasrode met twee ploegen in kompetitie, want de jeugdkompetitie is in volle bloei in Baasrode. De aan trekkingskracht van Hof ten Rode bewijst de nieuwe aan sluiting van Johan De Ruys- scher en Kurt Neiits. Marie- Therese Willaerts is dan ook zeer in haar nopjes. Tegen Hamme Zogge keek Baasrode in de beginfase van de wedstrijd tegen een 2-1 achterstand aan. Wanneer Hamme enige hoop mocht koesteren, werd deze al vlug de grond ingeboord. Zelfs zonder Tristan Peersman kon den de bezoekers vrij vlot naar een 2-5 voorsprong koers zetten. Onder impuls van Da vid Gerlo, de beste speler op het terrein, ging Hof ten Ro de in één ruk naar 2-10. Een glunderende coach Gui- do De Valck wordt beloond voor zijn onbaatzuchtige inzet. Kaatsen bij V.A. Baasrode. Koordspeler Rudy De Clerck (vh) Op zondag 25 juni 1989 vindt vanaf 13 u. de jaarlijkse jeugdsuperklub plaats in sporthal B, Hoogendonck. Zoals bij vorige edities, blijkt het voor de jeugd een groeiende en boeiende sportnamiddag. OPGELET! Men neemt deel in ploegverband: ieder ploegje bestaat uit minstens vijf deelnemers. Er zijn immers acht reeksen voorzien: A 1' en 2' leerjaar (7-8-jarigen) jongens en meisjes B 3e en 4e leerjaar (9-10-jarigen) C 5e en 6e leerjaar (11-12-jarigen) D le, 2e en 3e middelbaar (13-14-15-jarigen) Iedere deelnemer ontvangt een medaille en een gratis drankje. Er zijn geen geldprijzen voorzien. Iedere ploeg telt dus 5 deelnemers, liefst met één begeleider. Het is toegelaten meerdere ploegjes te begeleiden. Iedere ploeg schrijft vooraf in: men mag zijn eigen klubnaam houden of een andere 'naam' kiezen voor het ploegje. Mogen wij vragen vooraf te melden of U deelneemt; zo ja, met hoeveel ploegjes en in welke reeksen. De namen van de deelnemers worden op zondag zelf op het inschrijvingsformulier ingevuld. De tien proeven zijn ongewij zigd: doelschop voetbal, rekoefening, doelworp basketbal, kegelen, aflossingsloop, doelworp handbal, krachtbalworp, touwtrekken, hockey en flessen vullen. Mocht één of ander niet duidelijk zijn, neemt U even kontakt op met Rie Maes, secretaris, Dauwstraat -53, 9170 Waasmuns- :er, tel. 03/772.51.87. Hogere III 25.6 15.00 Opstal - Zandbergen Terjoden - Tollembeek Okegem-Wieze Herne - Welle Denderbelle-Baasrode Idegem - Kastel Bevordering 25.6 15.00 Kcrksken - Baardegem Moorsel Steven - Duvel Kastel - Adec Baasrode Herdersem - Merchtem Hamme Zogge - Denderzonen Zele Durmen - Hoke Erembo- degem Lagere I en II 25.6 15.00 Gijzegem - Merchtem Vliegende Bal - Aalst Haaltcrt - Brussegem Wieze - Puurs Baasrode - Hamme St Anna VBR Opwijk - Opwijk Miniemen 23.6 18.30: Denderbelle - Zele 25.6 10.30: Terjoden - Buggenhout 10.30 Kastel-Baasrode 10.00 Hoke - Brussegem Pupillen 25.6 9.00: Kastel-Brussegem 10.00: Hof Ten Rode Baasrode-Zele A Brussegem B - Moorsel Wieze - Hamme St. Anna 9.00 Terjoden-Zele B 10.00 Baasrode-Buggenhout 10.30 Denderbelle-Hamme Zogge Pupillen 30.6 18.30 Moorsel - Hof ten Rode Baasrode Zele A - Terjoden Brussegem - Hamme Zogge 1/7 10.00 Zele A - Hamme Zogge 2/7 9.00 Buggenhout - Kastel Zele B - Baasrode 2/7 10.00 St Anna - Brussegem Wieze - Denderbelle 5/7 18.30 Kastel - Zele A Zaterdag 24/6 vanaf 9.30 u. Groot ininiementornooi Kastel met 6 ploegen Duur: ganse dag Ere prijs A.S.L.K - Moerzeke Bekers: Rony Leunis Lebbeke Trofeeën ontwerp Hogere III 2/7 15.00 Zandbergen - Okegem Terjoden - Idegem Tollembeek - Opstal Welle - Denderbelle Baasrode - Herne Wieze - Kastel Bevordering 2/7 15.00 Adec Baasrode - Zele Durmen Denderzonen - Erembodegem Duvel - Herdersem Baardegem - Merchtem Kerksken - Moorsel Kastel - Hamme Zogge I-agere I en II 1/7 15.00 Merchtem - Baasrode 2/7 15.00 Puurs - Buggenhout Hamme St. Anna - Vliegende Bal Brussegem - Gijzegem VBR Opwijk - Wieze Aalst - Opwijk Kadetten 30/6 18.30 Wieze - Baasrode Buggenhout - Hamme Zogge Denderbelle - Kastel St. Anna - Terjoden Miniemen 2/7 10.30 Denderbelle - St. Anna Zele - Terjoden Baasrode - Hoke Erembodegem Buggenhout - Kastel Brussegem is vrij Op zondag 19 juni, juist veer- alleen maar vergroten. JeUgdSDOrtdag in tig jaar geleden, werd Albert Albert is momenteel als foto- VA. Van Haver uit Moerzeke-Ka- graaf aan oas blad verbonden SMl-NlKiaaS stel in Baasrode nationaal en heeft onlangs nog eens een kampioen van de beginnelin- uitgebreide trip per fiets ge- Een nieuweling van Jog- Het wordt uiteraard een gen. Het was die dag net daan zodat er een stukje van g'ngc|ub De Ster. nu reeds jogging-proniotiedag. speei- Bootdijk-kermis in Moerzeke zijn ruggegraat is verschoven, geprogrammeerd voor zondag fiek gericht naar de jeugd, en dat kon de kermisvreugde denkt hij/ 5 november. Meer details volgen later.

De Voorpost | 1989 | | pagina 21