Niets aan te doen, 'De Bastiaenen' voor de vierde maal kampioen Jeugdschakers gehuldigd Wilskracht Hofstade mocht terecht glunderen 'De Verenigde Hamse Boogschutters Zomersport in Temse Zevende stertennistornooi Tennis kan nu ook in Nieuwkerken 28 - 23.6.1989 - De Voorpost BOOGSCHIETEN Schaken. Een groepsfoto van de Haasdonkse kampioenen tijdens hun ontvangst op het kasteel Cortewalle (Iv) Op zaterdag 17 juni werden onze schaakkampioenen ont vangen door de heer Gilbert Bosman, schepen van Onder wijs der gemeente Beveren. Onze spelers behaalden vol gende titels: GEPOS-snelschaakkam- pioenschap Oost-Vlaanderen le leerjaar: Kristof Smet, An- nemieke Cools 2e leerjaar: Joerie Lanssens en Nathalie Stevens 3e leerjaar: Michael Buytaeit en Debby Cools 4e leerjaar: Gunter Bosman 5e leerjaar: Kristof Goossens 6e leerjaar: Füip Stoop en Sarah Baert Provinciale jeugdkampioen schappen provincie Ant werpen Kadetten meisjes: Diana Boons Kampioenschap van de Vlaamse Gemeenschap 1989 en Kampioenschap van België 1989 Geert Geerinckx, Bert Gee- rinckx, Filip Stoop en Gunter Bosman Jeugdkampioenschap van Bel gië snelschaken miniemen meisjes: Sarah Baert kadetten meisjes: Petra Ver stappen Op 12 juni werd de lessen reeks van onze gevorderden met een examen tot het beha len van het Koningsdiploma afgesloten. Volgende leerlingen be haalden het Koningsdiploma: Gunter Bosman, Filip Stoop, Bert Geerinckx, Geert Gee rinckx, Wim Cools en Mi chael Buytaert. Proficiat In oktober van volgend schooljaar starten we met een nieuwe schaakkursus voor volwassenen telkens op dins dagavond van 19 tot 21 uur in onze school. Belangstellenden kunnen nu reeds inschrijven voor de ze lessenreeks gedurende twee maanden (oktober en november) bij Leo Verstap pen. De lessen zijn gratis. Er dient alleen een bijdrage voor het kursuspakket betaald te worden. Historiek en overzicht Om met 'lagere school-kin- deren' de schaak-top te berei ken, dient men naast de oplei ding (lessenreeksen) een grondig trainingsprogramma uit te bouwen. De gemeen teschool uit Haasdonk be haalde reeds meerdere titels, nl. Kampioen van Vlaanderen 1987,1988 en 1989. De natio nale titel werd reeds in 1980 en 1987 veroverd. Op 20 mei kaapte de Haasdonkse ge meenteschool de derde natio nale titel weg, na een verhitte strijd met enkele Waalse schoolploegen uit Lobbes, Anderlecht en Toumai. De Vlaamse ploeg uit Aarschot was nog te onervaren om reeds titelkansen te beogen. Het geheim van de Haas donkse schaakkracht zit dus 'in het uitbouwen van een de gelijk trainingsprogramma, dat reeds van start ging in augustus 1988. 27/08/1988: deelname aan het Kampioenschap van België snelschaken te Melsele (voor jeugdspelers), 4 titels voor Haasdonk op 6 18/09/1988: deelname aan het 4e open snelschaakkampioen schap Sint-Gillis, le plaats: Filip Stoop (Haasdonk) 21/10/1988: le ronde van*het Verbroederingstornooi te Sint-Am ands 29/10/1988: verbroedering met Waalse school uit Lob bes: schaaktweekamp simul- taanvoorstelling 31/10/1988: deelname aan schaakwedstrijd Memorial Marc Baes te Kemzeke: le tot 3e plaats: Haasdonk 04/12/1988: deelname aan de Belgische Interclub afdeling 5F 18/12/1988: deelname aan de Belgische Interclub afdeling 5F 22/12/1988: deelname aan de simultaanvoorstelling door Richard Mulders, kampioen van België exp. te Beveren 27, 28 en 29/12/1988: deelna me aan de provinciale jeugd kampioenschappen van de provincie Antwerpen te Geel. 1 meisjeskampioene bij mi niemen en bij de kadetten uit Haasdonk 13/01/1989: 2e ronde Ver broederingstornooi te Haasdonk 22/01/1989: deelname aan de Belgische Interclub afdeling 5F 04/12/1989: kampioenschap van de Vlaamse Gemeen schap te Kemzeke voor lager onderwijs, le, 3e, 5e, 7e plaats. Titel: Kampioen van Vlaanderen 1989! 25/02/1989: snelschaakkam pioenschap Gepos Oost- Vlaanderen te Haasdonk: 58 deelnemers, 10 titels 26/02/1989: simultaanvoor stelling door Leo Verstappen, Carl Ivens en Wim Maes (100 deelnemers) 04/03/1989: deelname aan 4e jeugdtornooi Oude God te Mortsel: reeks 1: le plaats, reeks 2: 2e plaats, reeks 3: 2e plaats 05/03/1989: deelname aan de Belgische Interclub afdeling 5F 18/01/1989: schaakles door schaakmeester Bernard De Bruycker 19/03/1989: deelname aan de Belgische Interclub afdeüng 5F 24/03/1989: inrichting Paas- tornooi in Haasdonk (37 deel nemers) 04/04/1989: inrichting zilveren loper-kompetitie in Haasdonk voor school- en clubploegen uit middelbaar onderwijs. 1: Club 64 Haasdonk 15/04/1989: inrichting 2e Hu-* maniora Sint-Franciscus snel- schaaktornooi te Sint-Ni- klaas. 1: Olivier Stoop (Haas donk) 22/04/1989: schaakles door schaakmeester Bernard De Bruycker 30/04/1989: deelname aan het kampioenschap van België snelschaken te Gentbrugge met 28 spelers (1/3 van de deelnemers!) le plaats miniemen: Sarah Baert le plaats kadetten: Petra Ver stappen 10/05/1989: schaakles door schaakmeester Bernard De Bruycker 12/05/1989: deelname aan de eerste ronde van het Waas- landtornooi met zeven ploe gen van vier spelers 19/05/1989: slotronde van het verbroederingstornooi in Temse. le plaats middelbaar: Haasdonk le tot 10e plaats lager: Haasdonk 20/05/1989: inrichting van het Belgisch Kampioenschap voor middelbaar en lager on derwijs. Gemeenteschool Haasdonk: le plaats lager on derwijs! Naast dit trainingsprogram ma worden de spelers vier keer per week (50 minuten per dag) opgeleid in de schaaksport door Leo Ver stappen, onderwijzer aan de gemeenteschool. Elke vrijdagavond kunnen de be langstellende jeugdspelers re kenen op een grote groep schaakouders die het schaak lokaal open houden. In dit schaakjaar groeide het ledenaantal van schaak kring Club 64 Brigands Haas donk uit tot 93 leden: jeugd en volwassenen, een unicum in Vlaanderen, zeker als men weet dat Haasdonk amper 4000 inwoners heeft en de gemeenteschool bevolkt wordt door een 140-tal kin deren. De finale van het Hamse schutterskampioenschap 1989 ging door in het lokaal der Bastianen te St.-Anna, het werd een sportieve doch een keiharde finale waar trouwens nog verschillende verrassin gen te noteren waren. De Wuitens kregen de eer deze finale te openen maar toch moest men wachten 'op Dirk De Cauwer (Bast.) alvo rens den T hogen tegen het zeil te zien belanden waar door hij meteen als eindover winnaar der panacheschutters werd uitgeroepen, voor Dirk was het dan ook maar een koud kunstje om fer beide zij vogels bij te schieten en on derlijnde zijn goede conditie met als toemaatje nog drie latvogels van de wip te bla zen. André Laureys (O.V.) die op zijn teentjes getrapt was bij ons vorig verslag, luk te nu ook weer gans de kop en samen met Dirk De Cauwer mocht hij dus kampen voor het dagklassement dat mooi gewonnen werd door het los lippig Bastiaantje met een voltreffer in de eerste kamp beurt. Proficiat, Dirk!!! Graag geven wij nog een eer volle vermelding voor Luc Present (Kast.) en Leo Wil- laert (4 Gekr.) die den hogen wisten te verschalken en voor Alain Van den Broeck (Kast.), Ronny De Witte (Wuit.) en voor Eddy De Schepper (D.B.) die naast den hogen nog een zijvogel voor hun rekening namen. De rangschikking der panache- schutters werd niet meer ge wijzigd, alhoewel het er een hele tijd naar uitzag dat Alain Van den Broeck als tweede zou eindigen maar Eddy kon bij zijn laatste poging den ho gen tegen het net jagen en zo zijn tweede plaats veilig stel len. Dirk De Cauwer werd voor de derde maal kampioen in amper 4 jaar, deze keer zo maar eventjes met acht pun ten voorsprong. Bij de latschutters kende Da niel Eeckhout (Bast.) een bij zonder goede start en kwam in de tweede ronde reeds op gelijke hoogte van leider Jean D'Hollander (Kast.), in de derde ronde misten beide koplopers. De druk werd te groot voor Daniel en Jean ontpopte zich als een ware leider en liet nog vijf treffers noteren waardoor hij de on bedreigde kampioen 1989 werd en de waardige opvolger van Robert Sacré. Proficiat, Jeanü! De tweede plaats gaat naar Daniel Eeckhout en het brons naar Eric Lambrecht (Eil.) (de man die zich reeds kam pioen waande na de vierde schifting). In de afkamping voor de dagprijs moest de kampioen Jean D'Hollander nochtans het onderspit delven tegen Lucien Peelman (Bast.), die bij zijn eerste kampbeurt reeds een voltref fer afvuurde en zo het dag klassement in de wacht sleepte. Bij de dames schoot Sonia Landgoed (Bast.) zich in de kijker met vier treffers en kon zonder tegenstand de dagprijs voor haar rekening nemen. Proficiat Sonia! De leider in de damesreeks nl. Ann D'Hollander (Kast.) lag overhoop met haar zenu wen en slaagde slechts 1 punt je, wat natuurlijk onvoldoen de was om Sandra De Witte (Wuit.) achter zich te houden. Greta Casier (D.B.) kwam eveneens mooi opdagen en schoot zich op gelijke hoogte van Ann D'Hollander, maar werd in de afkamping terug gewezen naar de derde plaats. Bij de juniors werd het een zware namiddag voor Peter Steels (D.B.) die bij zijn der de en vierde poging raak schoot maar totaal ontred derd raakte toen Kristof De Vijlder (D.B.) bij zijn vijfde beurt den hogen tegen het zeil deed belanden. Hoe Peter WIELERTOERISME zich ook concentreerde, het hielp alletpaal niet. Hij moést dus vrede nemen met een mooie tweede plaats wat na tuurlijk niet zo leuk is als ge bijna gans het kampioenschap aan de leiding prijkte. Kristof De Vijlder daarente gen, mag tevreden terugblik ken op een mooi kampioen schap waarbij hij de laureaat werd niettegenstaande hij een schifting afwezig was. Voor het brons moest er gekampt worden tussen Rudy Steels en Bary Willaert (Eil.). Dit werd een lange en zenuwslopende afkamping voor deze jonge snaken. Het was tenslotte een dolgelukkige Bary die het haalde. Opmerkelijk was wel dat gedurende gans deze af kamping vader Willaert ner gens te bespeuren was. Cindy Steels (D.B.) veroverde het dagklassement met drie tref fers. Daarmee won de familie Steels zes van de zeven dag prijzen. Proficiat Cindy! Bij de 55-plussers was Cesar Verheyden (Kast.) in zijn ele ment en schoot zijn vijf eerste scheuten telkens raak, Robert De Graef (Kast.) die het ge vaar van een onverwachte kant niet dadelijk zag aanko men, reageerde wat laattijdig maar kwam tenslotte tech op gelijke hoogte en er moest dus gekampt worden tussen beide Kastelse veteranen met de titel als inzet. Deze mooie kamp werd op een overtui gende wijze gewonnen door Cesar Verheyden met twee voltreffers op drie. Proficiat Cesar! Herman Eeckhout (Bast.) mag met zijn vier vogels te rugblikken op een mooie prestatie, maar slokop Ver heyden ging met de dagprijs lopen. Als wij nu het ploegenklasse- ment overlopen dan zien wij dat de Bastianenformatie van Dirk De Cauwer met Alfons Ringoot, Rudi Maes, Daniel Eeckhout en Lucien Peelman voor de vierde achtereenvol gende keer kampioen wordt, nu met een voorsprong van maar liefst J9 punten. Het hoogste aantal punten dat op acht scheuten werd samenge- schoten was tot hiertoe 112 punten en staat op naam van Den Bond in '84; nu scoorden de Bastianen er zo maar even tjes 135 punten, dat is enorm veel en dit rekord zal niet zo gauw verbeterd worden. Voor de tweede plaats was er een hevige strijd tussen Den Bond en Kastel. Het vijftal van Ed dy De Schepper met Patrick Rousseau, Gilbert De Schep per, Willy D'Hollander en Omer Steels schoot ver bene den hun mogelijkheden en moest lijdzaam toezien hoe een gemotiveerd Kastel hen de tweede plaats afsnoeDte. Op de vierde plaats zien wij het vijftal van André Van Geyte (Eil.). Deze formatie deed het voortreffelijk, doch in de twee laatste schiftingen waren zij totaal onherken baar. Dit vijftal heeft een dringende behoefte aan een kopman met veel minder woorden en heel wat meer daden. De vijfde plaats gaat naar de ploeg van Sandra De Witte (Wuit.), een sterke ploeg die zonder ambities aan de start verscheen en er ook de gevolgen van moest dra gen. Robert De Graef (Kast.) met zijn gezelschap daarente gen, hebben met heel wat minder kwaliteiten maar met een grote inzet, een mooie zesde plaats behaald, alhoe wel het peleton van Jan Peel man (4 Gekr.) hen dicht op de hielen zat. De ploeg van An dré Robbrecht (O.V.) eindig de als achtste maar kon zon der al die onverantwoorde af wezigheden heel wat dichter eindigen. Over kopman Louis Lèmbrecht (Eil.) valt er ook al niet veel goeds te vertellen, bij nazicht van de lijsten '87 zien wij dat dezelfde persoon die toen ook als kopman fun geerde, zo maar eventjes 30 punten bij elkaar schoot en dit jaar amper 14; een her- scholingscursus lijkt ons het best aanbevolen middel. Het peleton van Marleen Van Kerckhove (D.B.) wipte in extremis nog naar de negende plaats. Dat is niet zo slecht, maar van sommige dames hadden wij wel iets meer ver wacht. Cindy Steels (D.B.) en haar jeugdige vrienden heb ben het ronduit schitterend gedaan. Zij konden met hun vieren de 108 plaats veroveren en komen dus op gelijke hoogte van de Eilanders. Van de formatie van Gilbert Leeman (Bast.) hadden wij heel wat meer verwacht, zij waren wel regelmatig maar konden nooit hoge cijfers op het scorebord brengen. Ten slotte hebben wij nog veel lof en respekt voor de ploegen van'Ronny De Witte (Wuit.). Leopold Robbrecht (4 Gekr.) en Herman Eeckhout (Bast.), die niettegenstaande de vele afwezigheden van hun ploeg- makkers, moedig bleven ver der strijden. De formatie Herman Eeckhout en co. blij ven met de rode lantaarn op gezadeld en die zullen zij op 12 augustus in ontvangst mo gen nemen op het gemeen tehuis. De eindstand '89 voor de ploegen: 1. Het peleton van Dirk De Cauwer, Bastianen 135 p., 2. Het peleton van Alain Van den Broeck, Kastel 116 p., 3. Het peleton van Eddy De Schepper, Den Bond 115 p., 4. Het peleton van André Van Geyte, 't Eiland 102 p., 5. Het peleton van Sandra De Witte, Wuitens 92 p., 6. Het peleton van Robert De Graef, Kastel 81 p., 7, Het peleton van Jan Peelman, Vier Ge- kroonden 80 p., 8. Het pele ton van André Robbrecht, Ons Vermaak 68 p., 9. Het peleton van Marleen Van Kerckhove, Den Bond 61 p., 10. Het peleton van Louis Lambrecht, 't Eiland 58 p., het peleton van Cindy Steels, Den Bond 58 p., 12. Het peleton van Gilbert Leemans, Bastianen 50 p., 13. Het pele ton van Ronny De Witte, De Wuitens 47 p., 14. Het pele ton van Leopold Robbrecht, Vier Gekroonden 44 p., 15. Het peleton van Herman Eec khout, Bastianen 39 p. Eindstand panacheschutters: 1. Dirk De Cauwer, Bast. 45 p., 2. Eddy De Schepper, Bond 37 p., 3. Alain Van den Broeck, Kast. 36 p. Eindstand der latschutsters: 1. Sandra De Witte, Wuit. 18 p., 2. Ann D'Hollander, Kast. 17 p., 3. Greta Casier, Bond 17 p. Eindstand 55-plussers: 1. Verheyden Cesar, Kastel 20 p., 2. Robert De Graef, Kastel 20 p., 3. Gilbert De Schepper, Bond 18 p. N Eindstand der latschutters: 1. Jean D'Hollander, Kastel 30 p., 2. Daniel Eeckhout, Bast. 26 p., 3. Eric Lam brecht, Eil. 24 p. Eindstand der juniors: 1. Kristof De Vijlder, Bond 19 p., 2. Peter Steels, Bond 18 p., 3. Bary Willaert, Eil. 11 p. Eindstand panacheschutters: 1. Marleen Van Kerckhove, Bond 20 p. Eindstand panacheschutters 55+: 1. Gilbert Leemans, Bast. 8 p. L.P. Schaken. Sarah Baert en Petra Verstappen werden jeugdkampioen-snelschaken en daarom werden ze ontvangen te Beveren (Iv) Ondanks de miezerige re gen mocht WTC Wilskracht zaterdag terecht glunderen met de knappe opkomst voor hun 'Fietstocht Van Den Nest' die over 60 km. door de Denderstreek was uitgete kend. Voorzitter Patrick De Sut ter en zijn dynamisch bestuur hadden het gevarieerd par cours keurig uitgetekend en minutieus afgepijld zodat de meer dan honderd deelne mers tevreden waren met de organisatie. Aan deze proef, die gereden werd volgens de vrije startformule, namen zelfs klubs uit andere provin cies deel zoals Fiets U Fit Teralfene (6), Cars Renard Nieuw Berchem (5), Leeuwse Toeristen (3) en WTC Koe- kelberg (3) terwijl het kwartet van Besonrieux terecht de be ker voor de verstkomende klub in de wacht sleepte. Algemeen eindwinnaar werd wel Paradijs Zingem dat met 18 manschappen aan de start verscheen en in de klub- rangschikking werden ze ge volgd door Gentse Velospur- ters (13), Trappers Smetlede (10), Eendracht Melle (9), WTC Wondelgem (8) en FK De Poorters Gent. Deze laat- sten, die met vertraging ge start waren vonden de tussen- kontrole in Baardegem zelfs gesloten maar na enige moei te kon men toch Francois Cal- lebaut en een stempel op snorren. Deze Hofstaadse proef kwam ook in aanmerking voor Bokaal '89, een regelma- tigheidskriterium dat door de Bestendige Deputatie van Oost-Vlaanderen gepatro neerd wordt en hierin bleven de Statietrappers uit Merelbe- ke met 295 punten aan de leiding. Eendracht Melle is met 271 punten tweede en in de top 12 vinden we ook nog Zingem (254), Destelbergen (231), Wondelgem (205), Ge ntse Velospurters (194), War schoot -(131), Idegem (115), Post X (113), Poorters Genk (107) en Klokkespurters Ou ter dié het vorige seizoen als eerste klub uit de Dender streek eindigden maar nu in Idegem een serieuze konkur- rent bij kregen. De Belgische Bond voor Rijwieltoerisme blijft groeien want naar verluidt mag men deze maand ook de aanslui ting van RT Lokeren, Trap pers Smetlede en Keienberg Aalst verwachten. De volgende BBR-proef in het Voorpostgebied vindt plaats op zondag 2 juli wat dan pakt Vliegende Spaak Baardegem uit met zijn klas sieke Ronde van Vlaanderen. Men kan er kiezen tussen het trajekt van 200, 100 en 60 km en starten aan café Maxens tussen 6 en 9.30 u. Marcel Fieremans, Bellaertstraat 24, 9310 Lede (053/80.22.90) ver wacht minstens vijfhonderd deelnemers, die zelfs uit Ne derland en Frankrijk de ver plaatsing naar Baardegem zullen maken. (m.p.w.) Week van 31 juli tot 4 augus tus 1989: Sportweek voor kinderen van 10 tot 14 jaar Programma: Voormiddag: Kajak-Oriëntatieloop Oriëntatieloop-Kajak Rugby-Volleybal Volleybal-AÜetiek Atletiek-Rugby Paardrijden (voor gevor derden) Namiddag: Kajak-Oriëntatieloop Oriëntatieloop-Kajak Zelfverdediging-Base Ball Base Ball-Badminton Badminton-Zelfverdediging Paardrijden (voor beginners) Week van 7 augustus tot 11 augustus 1989 Omnisportweek voor kinde ren van 7 tot 12 jaar Programma: Hockey, Korfbal, Zwemmen/ Bosspelen, New Games, Phy sical Fitness/Strandspelen Nieuw te Temse... enkel voor de 13- en 14-jarigen: Wa terski! Opgelet: de Sportweek vindt plaats te Tielrode en de Om nisportweek vindt plaats te Temse. Voor meer inlichtingen en/of inschrijvingen kan U zich wenden tot de Gemeentelijke Sportdienst, Gemeentehuis, Markt, 2690 Temse. U kan ook telefonisch inlich tingen inwinnen op het num mer 03/771.09.41, toestel 135, 136 en 137. Een tornooi voor recreatiespelers lopend van 12 tot en met 26 augustus 1989 op de terreinen van het rekreatiepark De Ster. Organisatie: V.Z.W. Sint-Niklase Sport-, Spel- en Recrea tiecentra in samenwerking met Martini Rossi, Coca- Cola, Snauwaert, Fair Play, Stella Artois, Whitbread, Drink's Center, Lee, De Brokkelinck en het Stadsbestuur. De leiding is in handen van het sportpromotieteam. Nieuw dit jaar zijn 2 bijgevoegde reeksen: dubbel dames, enkel heren 50+ Inschrijven wordt extra aantrekkelijk door de gratis tom bola, waaraan alle deelnemers automatisch meedoen. Bovendien komen in reeksen van meer dan 40 inschrijvin gen de verliezers van de 1* ronde terecht in het B-tornooi en krijgen er dus een 2' kans. Het Stertennistornooi 1988 was goed voor een rekord aantal deelnemers: 360!!! In 1989: 400??? Eind 1988 waren de 3 nieuw aangelegde outdoor-tennis- terreinen naast de stedelijke sporthal De Mispelaer (Gy- selstraat) gebruiksklaar. Sporadisch werd er tijdens milde herfst,- winter- en lentemaanden reeds op gespeeld. De zomvervakantie 1989 moet aan de tennissport te Nieuwkerken de verwachte «boom» geven. Tennissen op spier- en gewrichtsvriendelijke kunststof in een bovendien zeer gezellig kader en tegen betaalbare prijzen (130 fr. voor 16-jarigen, 65 fr. voor al wie jonger is) kan alleen maar aantrekkelijk zijn. Heel de zomer lang en eigenlijk heel het jaar door kan men er terecht. Reserveren doet men ter plaatse of telefonisch op het nummer 03/777.56.68 maar opgelet: maximum één dag vooraf. Samen met het recreatiepark De Ster, het sportcentrum De Witte Molen en het sportcentrum De Mispelaer beschikt Sint-Niklaas nu over 18 up to date openluchtten- nisterreinen voor recreatief gebruik.

De Voorpost | 1989 | | pagina 28