Walivo s nieuwe voetbalreeksen '11 - Zeeuw De Kunder terug naar Adec Baasrode naar Landelijke III Avanti Buggenhout opgedoekt De Voorpoet - 23.6.1989 - 29 LIEFHEBBERSVOETBAL Vlaams Sportverbond. Da afgevaardigd* van verbondskampioen 't Fort neemt de beker in ontvangst (Iv) Vlaams Sportverbond. De Beker van Vlaanderen gtng naar Los Amigos (Iv) Over een aantal weken terug werden in deze kolommen, reeds Walivo's nieuwe ploe gen gepubliceerd. Een lijst welke evenwel nog voor enke le wijzigingen vatbaar werd en ondertussen, is dat ook al gebeurd. Vooral dan in de positieve zin en het aantal aangesloten ploegen bij Wali- vo, heeft voor net eerst de drempel der honderd over schreden. Deze groeiende tendens was trouwens al meerdere seizoenen duidelijk merkbaar en bij de vorige kampioenschappen alleen al, was de aanwinst méér dan twintig ploegen. Een aantal dat nu ook weer bijna werd bereikt en als de voornaamste faktoren voor deze nieuwe verschuivingen in het amateu ristisch voetbal, worden een tweetal belangrijke vaststel lingen gekoppeld: de verdere afslanking van 't Sportver bond (K.K.V.S.) met voor de ploegen alle gevolgen vandien en de kompetitietop, bij de Beker van Hammc. Vooral van uit dit laatste verbond wordt de overgang naar Woli- vo opmerkelijk en door een analyse van de aangesloten ploegen per gemeente, be komt men de volgende resul taten: Sint-Niklaas (36), Hamme (17), Stekene (9), Bclsele (8), Sinaai (8), Waas munster (6), Tcmsc, Dcnder- mondc en Lokcrcn (4), Elver- scle, Buggenhout en Nicuw- kerken (2) en de volgende gemeenten worden door één ploeg vertegenwoordigd, Bnnsrode, Sint-Pauwels, Ba zel, Sint-Gillis-Waas, Moer- zeke, Sint-Amands en Zaffc- laere. In totaal 109 ploegen en goed voor een achttal reeksen waarbij het streefgetal van Walivo, veertien ploegen in één reeks, al dan niet werd bereikt. Een pluspunt ook voor de aantrekkelijkheid der kampioenschappen en daar bij, hebben enkele ploegen hun naam gewijzigd: F.C. Drie Linden uit Bclsele wordt F.C. Portaels, F.C. Bobby's Club uit Lokeren wordt F.C. Dc Makkers en V.K. Ruiters- hoeve uit Stekene, wordt F.C. Azalea. Bij Walivo hebben ook een viertal ploegen afge haakt of werden reeds ont bonden: J.B. Troch (Sint-Ni- klaas) en F.C.R. Sparta (Sint- Niklaas) in de zaterdagse reeksen en 's zondags: F.C, Drie Linden (Bclsele) en F.C.R. Sparta (Sint-Niklaas). Tot slot de lijst der nieuwe ploegen van walivo dat in deze regio, nu nog duidelijker het belangrijkste verbond ge worden is. Zaterdag: R.C. Grembcrgen (Grember- gen - Dendermonde) F.C. Dc Nieuwe sportvriend (Sint-Niklaas) F.C. Stille Vrienden (Moer- zeke) F.C. Luitentuit (Sinaai) F.C. Liliane Boys (Baasrode) F.C. Venco (Sint-Gillis-Den- dermonde) LF.C. De Witte Molen (Sint- Niklaas) V.K. Den Trap (Hamme) F.C. Klein Sinaai (Sinaai) F.C. Leeuwkens (Sint- Amands) zondag: Jong KWB Elversele (Elver sele) F.C. Bobijn Lokerenj F.C. Favo (Sint-Niklaas) Oud KWB Elversele (Elver sele) F.C. Zeemeermin (Waas munster) F.C. Gulspor (Sint-Niklaas) F.C. Oud Geel (Sint-Niklaas) Een interessant toemaatje en met enig voorbehoud aange boden zijn Walivo's nieuwe voetbalreeksen WIELRENNEN Vlaams Sportverbond. Emanuel Thoen, sekretaris van de War» afdeling van het Vlaams Sportverbond kreeg de beker Georges Anthuenis (Iv) VWB-Wielrennen. Van Bogaert won In Moerzeke de C- reeks In de spurt voor Karei Alen (vh) Vlaams Sportverbond. Hoop en Vreugd werd niet alleen bekerwinnaar van de Nederland aar won ook de supercup (Iv) u ~rx Vanuit KAVD krijgen we eerder schaarse berichten. Toch wisten enkelen ons te vertellen dat de Zeeuwse spe ler Mare De Kunder naar zijn streek zou terugkeren en dat er een andere Nederlander zou komen. Zaterdag: eerste afdeling (14 ploegen) D.V.L. Avanti (Sint-Niklaas) F.C. Bondgalm (Hamme) F.C. Corner (Hamme) F.C. Den Bos (Hamme) P.W. Hemelaer (Temse) F.C. Hof van Grembergen (Dendermonde) F.C. Milano F.C. De Pekton F.C. Portaels F.C. Puivelde R.C. Raap V.K. Siera F.C. Temsica V.K.W. 70 (Sint-Gillis-Waas) (Stekene) (Bclsele) (Belsele) (Sint-Niklaas) (Hamme) (Temse) (Sint-Niklaas) Zaterdag: tweede afdeling A. (14 ploegen) F.C. Sporting Bazel (Bazel) F.C. Briel (Buggenhout) F.C. Centrumvrienden (Belsele) Club 69 (Hamme) F.C. De Kroon (Sinaai) A.V.C. De Vlasbloem (Grembergen Dendermonde) F.C. 1000 Appels S.K. Moerhcide F.C. Sportarcna V.K. Trappen Steels F.C. Tripoli F.C. Pauls Videoklub F.C. Welkom F.C. Wijnveld Zaterdag: tweede afdeling L.V.K, Ankerhof R.S. Bosdorp V.C. Bristol F.C. Café Composé F.C. Oud Geel F.C. Dino Boys V.V. Eendracht F.C. Herten Aas V.K. Leopoldstad F.C. Fortuna-Nantes V.K. Rodeo F.C. 't Scoutshuis F.C. Tromp F.C. Wazoo (Hamme) (Waasmunster) (Belsele; (Hamme; (Hamme) (Hamme) (Sinaai) B. (14 ploegen) (Sint-Niklaas) (Stekene) (Sint-Niklaas) - (Sint-Niklaas) (Sint-Niklaas) (Sint-Niklaas) (Sint-Niklaas) (Sint-Niklaas) (Sint-Niklaas) Sint-Niklaas) (Sint-Niklaas) (Sint-Niklaas) (Stekene) (Sint-Niklaas) Zaterdag: derde afdeling (15 ploegen) F.C. Den Helder (Sint-Niklaas) F.C. De Strijders (Sint-Niklaas) F.C. Familia (Sint-Niklaas) F.C. Novelty (Sint-Niklaas) V.K. Den Trap (Hamme) R.C. Grembergen (Grembergen - Dendermonde) F.C. Klein Sinaai (Sinaai) F.C. Leeuwkens Sint-Amands) F.C. Liliane Boys (Baasrode) F.C. Dc Nieuwe Sportvriend (Sint-Niklaas) F.C. Stille Vrienden (Moerzeke) F.C. Venco (Sint-Gillis-Dcndermonde) F.C. De Witte Molen (Sint-Niklaas) F.C. Welkom Sport F.C. Luitentuit (Sint-Niklaas) (Sinaai) Zondag: eerste afdeling (13 ploegen) S.K/Anker F.C. Bondgalm F.C. Cado F.C. Centrumvrienden F.C. De Cock F.C. De Makkers V.K. Den Bos V.K. Sierra F.G. Troch Textiel F.C. Van De Voorde V.K. Volksunie V.K. Were Di F.C. Wijnveld Zondag: tweede afdeling A. F.C. Briel F.C. 1000 Appels F.C. Geywa P.W. Hemelaer Jong K.W.B. Elversele F.C, *t Klokhuis S.K. Moerheide F.C. Oostberg F.C. Progress F.C. Rode Duivels V.K. Siera F.C. Real Witte Pen F.C. Wijnveld Zondag: tweede afdeling B. F.C. Atlantic F.C. Azalea F.C. Brouwershof F.C. De Bobijn F.C. Favo F.C. Feestpaleis V.K. Gouden Leeuw K.W.B. Sint-Anna F.C. Pony Oud K.W.B. Elversele F.C. Sportief Waasmunster F.C. Real Witte Pen 2 F.C. Zeemeermin (Stekene) (Hamme) (Stekene) (Sint-Niklaas) (Lokeren) (Hamme) (Hamme) (Sint-Niklaas) (Waasmunster) (Nieuwkerken) (Stekene) (Sinaai) (13 ploegen) (Buggenhout) (Sinaai) (Hamme) (Temse) (Elversele) (Hamme) (Hamme) (Sint-Niklaas) (Temse) (Belsele) Hamme) (Waasmunster) (Sinaai) (13 ploegen) (Stekene) (Stekene) (Zaffelaere) (Lokeren) (Belsele) (Lokeren) (Stekene) (Lokeren) (Waasmunster) (Elversele) (Waasmunster) (Waasmunster) (Waasmunster) Zondag: tweede afdeling F.C. Anitec S.K. Belsele F.C. Gulspor F.C. Inter Decor Klub 65 F.C. Koekoek F.C. Metallo's F.C. Ons Huis F.C. Oud Geel F.C. Sportklub Post F.C. Samara F.C. Sanicentral F.C. Wembley C. (13 ploegen) (Sint-Niklaas) (Belsele) (Sint-Nildaas) (Sint-Niklaas) (Nieuwkerken) (Sint-Pauwels) (Sint-Nildaas) (Sint-Nildaas) (Sint-Niklaas) (Sint-Niklaas) (Sint-Niklaas) (Sint-Niklaas) (Sint-Niklaas) Roger Van Laere Vlaams Sportverbond. De voorzitter en de ondervoorzitter van het Vlaams Sportverbond zyn moe maar gelukkig. Z(j dankten de vele ploegen voor hun gulle medewerking (Iv) Volleybalclub Adec, zo ver klaarde voorzitter Lieve De Meersman, zal volgend sei zoen In Landelijke III uitko men en wordt daardoor met een de hoogst-gerangschikte ploeg uit Dendermonde. Adec nam het stumnummer over van Whettra, dat uit de kompetitie verdwijnt. Liefhebbersvoetbal. Do Harnse ploegen doen het blijkbaar goed in de Walivokompetitie. Bondgalm wou niet alleen een titel maar bestaat ook noo 2.1 laar (vh) Vlaams Sportverbond. Stamineeken, The Bridge en Clementstraal kregen de prijzen voor de algemene sportiviteit (Iv) Er bereiken ons berichten dat Avnnti Buggenhout er het bijltje zou bi] neerleggen, al thans in dc hoogste reeks. Het zou het zeer oude stamnum- mer van dc hond doen en opnieuw beginnen in de luge- re reeksen. Een propere lei dus. Het was al een tijdje duidelijk dat het niet zo best boterde in het handbalhuis houden. Liefhebbersvoetbal. FC Corner uit Hamme werd op het gemeentehuis ontvangen. De ploeg werd kampioen in Walivo (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 29