K. A. V.D. met een knipoog naar bevordering Ann Schuddinck (KC met nationale ploeg naar 'World Games' Appels) Hoe sterk is de eenzame 'Flandrien' De uitgeverde redaktie en al de medewerkers wensen U een prettige vakantie Pierre Van Rossem De Voorpost - 14.7.1989 - 17 KORFBAL Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Oendermonde. Tel. 05321.40.60 Van 21 tot 25 juli worden in het Westduitse Karlsruhe de 'World Games' georgani seerd, een wereldkonfrontatie waar sporten die (nog) geen statuut van Olympische sport- tak bereikt hebben, mikken op de hoogste eer. Ook de Koninklijke Belgi- sche Korfbalbond vaardigt een nationaal team af naar deze 'Wereldspelen'. Tot de in totaal veertien geselekteer- den - zeven dames, zeven he ren - behoort ook Ann Schuddinck, al sinds jaar en dag lid van KC Appels en de voorbije jaren uitgegroeid tot een vaste waarde in het Belgi sche korfbal, zowel in zaal als op het veld. Nationaal coach Daniël De Rudder zet er, wat de voorbe reiding op de Spelen betreft, duidelijk de beuk in, want sinds veertien dagen staan we kelijks vier trainingen gepro grammeerd en volgende week krijgen de dames en heren nog twee trainingen geser veerd. Inderdaad, aldus Ann Schuddinck, de voorbereiding wordt stevig aangepakt. Niets wordt aan het toeval overge laten. Vorige week nog heb ben we ook een dopingonder zoek moeten ondergaan. 1989 wordt een zwaar korfbaljaar, vermits we praktisch van geen rustperiode hebben kunnen genieten. Neen, het feit dat we in Karlsruhe in zaal zullen moe ten spelen houdt geen handi cap in. Als korfballers zijn we immers gewend van de zaal naar het veld te switchen en omgekeerd. Onze kansen? De finale wedstrijd zal wellicht, zoals dat al altijd 'in internationale tornooien als bv. de wereld- De tijd dat de Bel gen de 'Tour' domi neerden is lang voor bij. Ook dit jaar heb ben ze in de Pyre neeën geen potten ge broken. Misschien weze deze unieke fo to van Lucien Buysse op weg tussen Lu- chon en Perpignan in 1926 ons een magere troost. We kregen de ze foto van Omer Van Molle, een oud gediende die nog steeds elke week op de fiets klimt. Omer zelf reed de Ronde van België in 1947. We gebruiken deze foto om aan te kondi gen dat'er op vrijdag 28 juli, nadat we een weekje vakantie heb ben genomen, een overzicht zal verschij nen van de exploten van Lucien Buysse en zijn vriend Omer Van Molle in twee totaal verschillende 'ron den'. We hebben voor u nog enkele fraaie opnamen uit 1926 in petto. Korfbal. Ann Schuddinck van K.C. Appels gaat met de nationale ploeg naar de World Games (arch.) kampioenschappen het geval is geweest, de Nederlanders en de Belgen tegenover el kaar stellen. We mogen na tuurlijk het vel van de beer niet verkopen voor hij ge schoten is, want ook de Duit sers, de Fransen en de Ameri kanen hebben zich terdege op dit treffen voorbereid. De Belgische selektie be staat uit: Nancy Baele (Boe- ckenberg), Nicole Lenaerts (Meeuwen), Son ja Roels (Borgerhout), Ann Schud dinck .(Appels), Martine Van den Eynde (Catba), Ann Van Gils (Scaldis) en Viviane Ver-i beeck (AKC) wat de dames betreft en bij de heren uit: Jerrys Aerts (Catba)/ Ivo1 Goossens (Scaldis), Frank Hardies (AKC), Guy Junes (Sikopi), Adri Van Bavel (Si- kopi) en Wim Verhoeven (Scaldis). In deze selektie ontbreken de namen van o.a. Duke Cor- nelissens, Leentje Van Dijck en Gerda De Voghelaere, die om diverse redenen moesten afzeggen. Viviane Verbeeck van haar kant, keert na een lange periode van kwetsuren, terug. Dringen de Belgen tot in de finale door, dan moeten ze in totaal vijf wedstrijden betwisten. KC Appels op nieuw terrein Appels zal, gelukkig maar, een punt kunnen zetten ach ter zijn verblijf langs de Rij- kelstraat, waar de akkomoda- ties al geruime tijd niet meer beantwoorden aan de status die een klub uit eerste klasse toch moet ophouden. Van bij de start van de nieuwe kompetitie - die si tueert zich begin september - zullen de wedstrijden betwist worden op het door de stad Dendermonde aangelegde terrein naast de Appelse sporthal. Een pracht van een grasveld trouwens. Ook voor verlichting van het terrein zal worden gezorgd, zodat ook de trainingen reeds op het nieu we terrein kunnen doorgaan. Ten behoeve van de suppor- tersiciwordt een noodkantine geïnstalleerd, in april volgend jaar zou de definitieve kanti ne klaar zijn. Nieuwbakken trainer Jacky Mathis wil er ook blijkbaar de pees opleggen, want op 1 au gustus reeds starten de trai ningen met daarin o.a. een vierdaagse stage aan zee. Om dat flink wat oefenwedstrij den geprogrammeerd staan en KC Appels ook aan de Beker van België deelneemt - in de 1/16 finales treedt het aan tegen Mercurius- heb ben Ann Schuddinck en co een druk seizoenbegin voor de boeg. K.A.V. Dendermonde heeft de 'nieuwe' ploeg voorgesteld. Voorzitter en sekretaris konden niet aanwezig zijn want die moesten naar Brussel om te verschijnen voor de kontrolekommissie van BVB. De klacht die Ertvelde neerlegde tegen Aalter blijkt nog steeds de aandacht van de bondsinstanties gaande te houden. Ook gisteren donderdag togen de bestuursleden naar het nieuwe bondsgebouw. Aalter werd verplicht om zijn boeken mee te brengen en dat wijst erop dat de Bond steeds meer geloof gaat hechten aan de klacht van Ertvelde en KAVD. Ook zou een cafébaas uit het Aaltertse opgeroepen zijn om te getuigen over sommige onderhandelingen en transakties die in zijn lokaal zouden gebeurd zijn. Ondertussen heeft KAVD toch een mooie ploeg bij mekaar gekregen, een ploeg die ook in bevordering haar mannetje zal kunnen staan. Op de foto ontbreken keeper Van Meirvenne, Van Nieuwenhuyse, Rawoens en De Coninck, die reeds met vakantie waren. De nieuwelingen zijn Ronny Steeman (naast trainer Toon Pfaff), Ronny Moreels en Tom De Visscher (uiterst rechts, staande), Geert Van Roy (zittend-midden) en Werner De Bruyn (zittend-rechts). Na een week vakantie (21 juli) brengen we meer uitgebreide informatie over KAVD en de evolutie van de klacht tegen Aalter. Misschien kunnen we dan reeds een tipje van de sluier oplichten die de heel zaak nog steeds wat wazig maakt.

De Voorpost | 1989 | | pagina 17