TV-Ekspres heeft een kadootje van 50.000fr cash voor je Tweede Dag van Middenstandsklant wordt bloemendag Scouts Vlaamse kermis te Serskamp - een klassieker Kursussen voor vrouwen 'Belle' Bridge-tornooi Amarant organizeert kursus kunstgeschiedenis EKSPRES r£ O De Voorpost Geloof je het niet? Toch is het waar. Elke week opnieuw geeft TV-EKSPRES vijftien super cash-prijzen kado. Voor een totaal bedrag van 100.000 FR cash. Een aardig extraatje om te winnen. Helemaal gratis. Zonder de minste moeite. Waag ook eens je kans in deze wedstrijd. En geef het geluk dat kleine duwtje. TV-EKSPRES De specialist van je TV. Hij geeft je alle TV-programma's en een handig radio-overzicht voor de hele week, Overzichtelijk, kompleet, en steeds korrekt. En natuurlijk ook een massa boeiende lektuur voor heel het gezin. Dat mag je niet missen! 16 - 25.8.1989 - De Voorpost Alle konkrete plannen nu bekend Zaterdag 23 september is de Dag van de Middenstands klant, een initiatief van het N.C.M.V. in samenwerking met de plaatselyke handelaarsverenigingen en geweste lijke beroepsorganisaties. De Dag werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd. Zowat 80% van de Vlaamse steden en gemeenten namen er toen aan deel. Volgens het Dag-sekretariaat zal de tweede 'Dag' een groter sukses worden, te oordelen naar het groot respons vanuit alle mogelyke zelfstandige organisaties, winkel straten, plaatselgke handelaarsverenigingen en beroeps verenigingen. Alle konkrete animatie- ke verantwoordelijke in te plannen zijn inmiddels be- schrijven. Mede om te ver kend. Het Dag-sekreta- mijden dat door laattijdige riaat doet dan ook een inschrijving het nodige oproep aan alle zelfstandi- animatiemateriaal niet op gen die dat nog niet de- tijd kan worden bezorgd, den, tijdig bij de plaatselij- Op deze Dag van de Mid denstandsklant willen alle zelfstandigen hun klanten extra in de bloemen zet ten. Dit jaar zal dat letter lijk gebeuren. Nu al zijn daartoe meer dan een half miljoen rozen besteld. Ze zullen gratis aan alle klan ten worden uitgedeeld op 23 september. Bovendien staat in de tota le animatie-aktie de strip- figurenfamilie van Willy Van der Steen centraal. Alle animatie en geschen ken zijn voor de klanten overigens op 23 september geheel gratis en zijn doel bewust losgekoppeld van welbepaalde aankoop of kommerciële promotie. Het gaat erom op 23 sep tember de klanten publiek en massaal te danken voor het in de zelfstandigen ge stelde vertrouwen. Geïnteresseerde zelfstandi gen kunnen alsnog terecht hetzij bij de plaatselijke Dag-verantwoordelij ke hetzij bij de N.C.M.V.- gewestsekretariaten of bij het nationale Dag-sekreta riaat voor alle Dag-anima tiemateriaal. Dat bestaat onder meer uit paketten rozen, aantrekkelijke raamaffiches, speciaal aangemaakte stripalbums en een Suske en Wiske- stickerwedstrijd. Met drie stickers die de klanten gra tis ontvangen bij de deel nemende zelfstandigen kunnen ze de slogan 'Voel je klant bij de Midden stand' vormen. Deze vol ledige slogan geeft al met een recht op een reuze- stripposter en is verbon den aan het winnen van een hele reeks prijzen waaronder vijf wagens en familiale reizen. Zelfstandigen kunnen voor alle nadere inlichtin gen terecht op de nationa le Dag-telefoon op het nummer 02/238.06.43. Vttkblid fin Dtsfer - Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120» 172 Hoofdredakt{ S. Dewachl Sporlredakt M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 05378.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Naar jaarlijkse traditie or- ganizeert de scoutsgroep Were Di Serskamp terug een Vlaamse kermis, tij dens het laatste weekend van augustus. Deze klas sieker voor Serskamp en omliggende gemeenten is gedurende de laatste jaren uitgegroeid tot een waar totaalgebeuren voor de ganse gemeenschap. De vrijdag (St. Lodewijk) Najaarsprogrammatie Omschakelen VZW BASISKURSUS OMSCHAKELEN: een kursus voor vrouwen die willen of moeten werken of een nieuw levensdoel zoeken. Sint-Niklaas: op dinsdagen en donderdagen van 12 oktober tot 14 december van 9 u. tot 16 u. JE WEREN KAN JE LEREN: een kursus voor vrouwen die hun zelfvertrouwen willen verhogen. Aalst: op donderdagen van 21 september tot 30 september van 9 tot 16 u. WERK ZOEKEN, WERK VINDEN: een kursus voor wie op zoek is naar tewerkstelling in loon dienst en efficiënter wil leren solliciteren. Hamme: op dinsdagen van 5 september tot 3 oktober van 9 tot 12 u. WEERBAARHEIDSTRA INING: een kursus voor vrouwen die willen leren opkomen voor zich zelf. Sint-Niklaas: op woensdagen van 27 september tot 6 december van 19ul5 tot 22ul5. Voor alle kursussen is er vrijstelling van stempelcon trole. Bijkomende informatie? Vraag een gratis folder aan bij Omschakelen VZW, Uitbreidings straat 498, 2600 Berchem, tel. 03-230.54.72 blijft de dag van"*de St. Lodewijksschieting, en de jeugdhappening: een Spel Zonder Grenzen tussen de verschillende jeugdvereni gingen, gevolgd door een gezellige Festa Cantante rond het kampvuur. De zaterdag (St. Zefirin) wordt Marijkes Kinder spektakel gebracht, ge volgd door een korte maar boeiende wandeltocht met als 1ste prijs een lucht doop met de luchtballon! Natuurlijk is er ook de klassieke St. Zefirins- kaarting en de Dixieland- happening. De zondag (St. Monica) zit volgepropt met verma kelijkheden zoals de Kin- derprondelmarkt, VW-ke- vers, old-timers, de Bloe- menkoningin, St. Moni- ca's-jumping, Spel en Ver maak aan de Kraampjes van de kinderen, de Show door de Scoutsgroep en uiteindelijk de Muzikale Taptoe. Het wordt dus weer één groot feest, voor jong en oud, voor gans de ge meente. Uiteraard is er tussendoor de reuze-barbecue, de za terdag vanaf 17 uur en de zondag vanaf 11.30 u., tel kens doorlopend tot 22 Een kwaliteitsbarbecue te- van Vlaanderens beste gen zeer zachte prijzen, bieren. DE 3 KLOKKEN van langerohovestraat 1 st. gillis, dcjndermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 17 augustus: richting noord-zuid: 1. Jan Van Wesemael en Henri Vandevelde, 2. echtpaar Christiaens, 3. gelijk Hil- degarde Vandriessche en Jan Godaert en Jos Nijs en Werner Comelis. richting oost-west: 1. Andrea Van Daele en Magda Weymans en Jeanne Dierick, 2. Lucienne De Visscher en Hans Huybrecht en 3. Paul Van Dam me en Mare Vereecken. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in het lokaal 'De Drie Klokken' Van Langenhovestraat 1 te Sint-Gillis Dendermonde. En ook dit jaar kunnen de snoepers terecht in 'Moe ders beste', een patisserie stand met een enorme keuze aan heerlijke taar ten, meesterwerken van de moeders van de scouts. De vaders kunnen terecht in 'Vaders beste', een ge zellige tent voor fijnproe vers met een keuze uit 12 Natuurlijk is de toegang gratis. De Vlaamse Ker mis heeft plaats op vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 augustus op het terrein gelegen aan de verbin dingsweg tussen de Nieuw- straat en de Wetterense- steenweg te Serskamp. Op zaterdag 2 september aanstaande te 18 uur geeft 'Belle' Bridgeclub haar 2e bridgetomooi in lokaal 'De 3 Klokken'. Van Lan genhovestraat 1 (Kerk plein) te Sint-Gillis-Den- dermonde. Dank zij de sponsoring Amarant, het centrum voor artistieke konfrontatie is ongeveer drie decennia druk doende met het organizeren van allerlei kursussen binnen de beeldende kunsten en de ruime randgebieden ervan. Het kursussen kunstge schiedenis maken, maakt een belangrijk deel uit van het pakket vorming en dat big ft ook dit jaar zo. Amarant organizeert ook nu weer een kursus kunst geschiedenis die de diverse periode in onze wereldge schiedenis omvat. Zo is er een lessenreeks over de kunstgeschiedenis van de oudheid, een reeks over de kunstgeschiedenis van de middeleeuwen, de nieuwe tijden en een reeks over de geschiedenis van de moderne kunst. In deze reeks worden kursussen gegeven in Sint-Niklaas en wel over de kunst vanaf 1945 tot de pop-art. In Bomem loopt een reeks over de ontwikkelingen in de abstrakte kunst en in Aalst vindt men een reeks over dadaisme en surrea lisme. Verder is er een reeks over niet-westerse kuituren en worden er nog specifieke kursussen gegeven. In Bomem hebben de les sen plaats van 18 septem ber tot en met 11 decem ber telkens op maandaga vond in het kultureel cen trum Ter Dilft aan de Sint- Amandse steenweg; in Aalst in het kultureel cen trum van 11 september tot en met 11 december tel kens op maandagavond; en in Sint-Niklaas in het stedelijk museum aan de Zamanstraat elke donder dagavond van 14 septem ber tot 21 december. In Aalst wordt ook nog een kursus kunstgeschie denis van de middeleeu wen en nieuwe tijden ge geven, meer bepaald het deel vroeg-kristelijke kunst tot Romaanse kunst. Voor meer informatie en inschrijvingen: Amarant, Hoogpoort 50 te 9000 Gent. Tel. 091/33.03.24. van n.v. De Cuyper - Rob- berecht, Drukkerijstraat 11 te Zele en n.v. Mapro, Oude Vismijngalerij te Dendermonde heeft 'Bel le' Bridgeclub een zeer mooie prijzentafel samen gesteld. De inschrijvingen dienen vooraf te gebeuren, want ondanks het feit dat café en zaaltje van 'De 3 Klok ken' ter beschikking staan van de bridgers, blijft het aantal tafels beperkt. Er wordt gestart om 18 uur stipt. Er wordt gespeeld met geduplicateerde gif ten. De uitslag wordt per computer berekend. Tor- nooileider is de heer Mare Christiaens. De resultaten worden doorgegeven voor het behalen van master- points. De uitslag van het tomooi wordt verwacht rond 22.30 uur. Daarna is er een ge zellig samenzijn met een uitgebreide kaastafel. De inleg is 550 fr. per per soon. Kaasmaaltijd inbe grepen. Er kan ingeschreven wor den bij Magda Weymans, tel. 052/21.33.53; Paul Van Damme tel. 052/ 21.45.23.

De Voorpost | 1989 | | pagina 16