Beker match in Hitchcockstijl V.W. Hamme moet nog evolueren V.W. Hamme heeft niets te verliezen Nieuw bij E. Aalst 18 - 25.8.1989 - De Voorpost St.-Niklaas - R. Heirnis Gent 4-4 (pen. 5-4) V.W. Hamme bekert zaterdagavond bij het Limburgse Tongeren. De neo-vierdeklasser heeft er niets te verlie zen, hoewel hij zich voorhoudt te knokken en naar eer. degelijk resultaat te streven. Oefenmeester Harry De Roos verwacht dat de opponent er steriele principes zal op nahouden en gebruik zal maken van zijn gestalte. Het komt erop aan om tijdens het eerste halfuur overeind te blijven, stelt de Hamse trainer. In dat geval houden we troeven over en kan de match alle kanten uit. Ik stel geen verwachtingen hoewel ik reken op gemotiveerde voetballers die in staat zijn om een behoor lijke repliek te bieden. Bij V.W. Hamme ontbreekt Arnold Van Puyenbroeck. Hij liep een verrekking op aan de achillespees. Paul Vermeir heeft last van een onwillige enkel. Trainer De Roos was van plan om slechts in laatste instantie een definitief elftal op papier te zetten. V.W. Hamme De Wilde, Hereman, Coucke, De Paep, Smet, Nardus. Van Der Stock, Vergeylen, Van Calenbergh, Van Bo- gaert, Ledens, Verbustel, D'Hondt, De Pelsmacker. E.G. Zij die zaterdagavond tergele genheid van de eerste beker wedstrijd van Sint-Niklaas zijn thuisgebleven hadden on getwijfeld een verkeerde keus gemaakt. Nu niet dat de thuis ploeg grootse dingen liet zien op de mat, maar toch had deze wedstrijd 'iets'. Het in het tussenseizoen fel versterk te Heirnis Gent (55 miljoen) bleek immers individueel heel wat sterker te zijn dan de meeste thuisspelers die het moesten hebben van hun in zet. Dat het een moeizame zege is geworden blijkt uit het feit dat de thuisploeg heel de duur van de wedstrijd op ach tervolgen aangewezen was. Zelfs bij het trappen van de strafschoppen was dat zo. Dré Kiekens, je weet wel de man die verleden seizoen wegens allerlei redenen één of hoog uit twee wedstrijden bij St.- Niklaas in de ploeg stond, was de grote boeman voor de zelf de St.-Niklase ploeg. Uitgere kend tijdens de strafschoppen ging Kiekens in de fout tegen over De Vroe, die even later de 'beren' in de 1/32* finales zweefde. Dit na een thriller met acht doelpunten, vier ge le kaarten, één rode (Buyl) en twaalf strafschoppen. Kiekens onhoudbaar Racing Heirnis Gent heeft tij dens het tussenseizoen weer wat meer kapitaal in de ran gen gestopt. Zo kwamen voor de vuist weg doelman Van der Schommen (R.W.D.M.), M'Siska (Cl. Roeselaere), Dré Kiekens (S.N.S.E.) en tal van anderen de ploeg verster ken. Dat deze ploeg sterk is, héél sterk zelfs, ondervonden de plaatselijke Beren die wer kelijk gedurende heel de wed strijd als majoretten in de Heimishanden bengelden. In alle lijnen waren de bezoekers de beteren van de thuisploeg. Op uitzondering van De Vroe wellicht die zekerder leek in doel dan zijn opponent Van der Schommen. Hoe Dré Kiekens in enkele maanden tijds een metamor fose heeft ondergaan zag men bij de thuisploeg reeds na 4 minuten. M'Siska, nog een klasbak, speelde Kiekens aan even buiten de grote recht hoek en die haalde zo vernie tigend uit in één tijd dat De Vroe hiertegen geen reaktie had: 0-1 dus. St.-Niklaas stond er aangeslagen bij. Maar dat was natuurlijk niet de ideale manier om de be zoekers af te houden want nog eens vier minuten later ontsnapte de thuisploeg aan een 0-2 stand toen alweer Kie kens hard naar doel kopte maar de bal via de rug van Gino Nijs net over de thuis- kooi zweefde. Via Comet kon St.-Niklaas even uit de om knelling los komen maar na 11 minuten was het alweer Kiekens die de St.-Niklase doelman onder vuur nam. De Vroe redde nu met moeite en met de vuisten. Na dit spette rend openingskwartier kon Sportkring Excelsior even uit de omknelling komen via Hans Everaert die bij de bete re thuisspelers mocht gere kend worden. Op links bracht hij Comet in stelling maar diens poging eindigde op de dwarsligger. Volgde dan een eerste zicht baar mistasten van Luc Van der Schommen. Deze doel man, die toch over de nodige ervaring moet beschikken, ging eerst onder een voorzet door, loste even later nog een voorzet van Cornet en een derde maal was het zelfs fa taal wanneer een hoekschop, genomen door Quintelier, door De Waele verlengd tot bij Piet Verschelde zeilde zonder dat Van der Schom men reageerde. Verschelde knikte dankbaar binnen. 1-1 na 22 minuten. De thuisploeg leek nu toch even op niveau te akteren in dit tweede kwartier want we zagen een mooi drie hoekje tussen De Wael, Eve raert en Lathouwers terwijl Heirnis' laatste man Willy Quipor (Ex AA Gent) op de 28e minuut de alleen door zijnde Joris Comet met enig duw en trekwerk van een doelpunt kon houden. Te recht geel voor de bezoeken de libero. Jos Lathouwers van zijn kant wilde dat trekwerk ook wel eens proberen en hoewel er geen doelgevaar mee gemoeid was kreeg Jos van scheidsrechter Meese voor een trekfout op Buyl eveneens geel. We waren juist een halfuur ver. De 'cup'- sfeer kwam er duidelijk in en de gasten kwamen opnieuw fel aandringen via het duo M'siska-Kiekens. Na 35 minu ten werd een hoekschop afge dwongen en toen de zwakke thuisafweer de bal pardoes voor de voeten van bezoeker Naudts legde knalde deze klaarkijkend in de verste hoek nummer twee voor de Gentse ploeg binnen: 1-2 na 35 minuten. Weer was de thuisploeg op achtervolgen aangewezen. En weer gingen Van der Schommen en Co in de fout op een thuishoek- schop. Op identieke manier als het eerste thuisdoelpunt trapte Peter Quintelier het le der naar het hoofd van De Waele die verlengde tot, ja wel Verschelde, die Van der Schommen nu al met de ogen dicht versloeg. 2-2 na 40 mi nuten. Terug hoop dus bij de Beren alhoewel de beste ho nig aan de overzijde te smul len viel. Heirnis brak nog maar eens uit op snelheid en nadat Heyvaert op de Vroe, Kiekens op de staak en M'Sis ka een hoekschop had afge dwongen was het amper één minuut later dat Kiekens op deze hoekschop de bal klaar legde voor Van den Berghe Jean Yves die van dichtbij nummer drie voor zijn ploeg scoorde. 2-3 na 41 min. Van sensatie gesproken! Zij die vroegtijdig in deze eerste helft al om een verfrissing waren zagen het kleine robbertje catch niet tussen Keppens en bezoeker Buyl. Deze laatste liet even het been zwaaien, Keppens neer en Buyl dus buiten. Heirnis met tien maar gelukkig kwam de rust eraan zodat de batterijen herlaad konden worden. Bibberende Beren Heirnis stond evenwel nog met één doelpunt winst aan de leiding en bij de ploegop- stelüng te zien na de rust zou men die voorsprong hard ver dedigen. Verdediger Meys- man werd ingehaald ten nade le van Valcke. Dat de bezoe kers met tien op het veld stonden was niet direkt te zien want ook in die tweede helft speelden zij meer dan een hoofdrol. Nadat Everaert en Lathouwers schuchtere pogin gen op links lieten doorsijpe len moesten er harde midde len gebruikt worden aan de overzijde om de kleurling M'Siska tot staan te brengen. Geel dus voor Keppens. De klap op de vuurpijl kwam dan om 21.15 u. toen de bezoe kers met hun numerieke min derheid de stand wisten op te voeren naar 2-4. Welk een doelpunt, jongens, enkele dubbelpassen tussen Hey vaert, Kiekens en weer Hey vaert brachten Franky Naudts schuin op links voor het doel van De Vroe. Luc schermde zijn eerste paal af zoals het hoorde maar met een harde knal kon de bezoeker toch nog een gaatje vinden zodat de thuisploeg nu bijna voor een onmogelijke opdracht stond. 2-4 na 60 minuten. Adieu, Germinal Ekeren, tegenstander in de volgende ronde. Dat was toch de mening van velen die deze aantrekkelijke wedstrijd aanschouwden. Vooral omdat Dré Kiekens even later gasten als Everaert en Maes in snelheid pakte en beiden op één lengte diep. Dit Heirnis zat zeker nog niet ka pot. De thuisploeg ontbrak het op dat moment (en het overgrote andere deel) aan aanvallende inspiratie. Alles moest en zou door het dicht bevolkte centrum gaan waar de Heimis-verdedigers alles wegwerkten zo ver zij kon den. Een nieuwe thuistaktie was dan het aanleggen vanop afstand maar Van der Schom men is blijkbaar beter vanop afstand van van dichtbij want hij likwideerde enkele pogin gen van Daniël Maes, Nijs en een optimistische poging van Peter Quintelier. Trainer Theunis die dat alles niet zo optimistisch moet gezien heb ben wisselde dan met nog een tiental minuten te gaan Quin telier en Lathouwers in voor Jos Kayzer en Mare Cal- leeuw. Twee verse krachten tegenover negen Heimis-spe- lers want bij de bezoekers kon M'Siska letterlijk geen poot meer vooruit. Hij vroeg om vervanging maar de bezoe kende trainer wou nog wat 'tijd rekken', veronderstellen we. Een foute redenering want nadat eerst Quipor een kopstoot van Nijs op de lijn moest wegwerken kon Piet Verschelde op acht minuten van het einde de Beren terug in de wedstrijd brengen 3-4 en week iedereen op 5 minuten van het einde voor Mare Cal- leeuw die plots een vrijgeleide kreeg om Van der Schommen zomaar pardoes te verslaan. Daar stonden beide ploegen weer naast elkaar. Racing Heirnis barstte nu in alle voe gen en het mag een wonder heten dat St.-Niklaas de wed strijd niet nog winnend wist af te sluiten want Joris Cornet raakte in die resterende minu ten nog eens de onderkant van de lat en Piet Verschelde trapte de rebound alleen voor het lege doel onbegrijpelijk hoog over. Het bleef dus bij dit onverhoopt gelijkspel zo dat de strafschoppen beslis send waren. Ongewild of niet, maar ook hierin waren de thuisspelers op achtervolgen aangewezen. Van der Schommen probeer de aanvankelijk de held te spelen door zelf een straf schop om te zetten en die van De Wachter te stoppen. Ver schelde, Nijs, Cornet en Cal- leeuw scoorden nadien even wel vanop de stip en bij de bezoekers miste... Dré Kie kens, de man van de wed strijd. 4-4 dus en opnieuw een reeks tot er eentje mist. Hans Everaert een der betere thuis spelers knalde voorbij Van der Schommen en de span ning steeg ten top toen bij de bezoekers Meysman mocht afdrukken. De Vroe redde met de voet en meteen won St.-Niklaas deze achtervol gingsmatch op de valreep. Nu zaterdag om 20 uur speelt St.- Niklaas thuis tegen Germinal Ekeren. Hopelijk trekt trai ner Theunis enkele lessen uit dit povere vertoon van zijn ploeg die beslist tegen Gei nal uit een ander (snel vaatje zal moeten tappen. St.-Niklaas speelde met: Vroe Luc, Everaert H^ Maes Daniël, Nijs Gino, Ki pens Luc, De Waele Bart, Wachter Dirk, Lathou' Jos (Calleeuw Mare Quintelier Peter ('75 Ka,. Jos), Verschelde Piet en Q net Joris. Mare Stevelin Voetbal. Lozano kijkt enigszins argwanend naar het drukke gedoe op het podium tijden 'de dag der supporters', georganiseerd door Eendracht Aalst (da) Hoge ogen heeft V.W. Ham me niet gegooid in het beker- treffen tegen het Waalse Couillet. De neo-vierdeklas ser voerde wel het overwicht, omdat de opponent erg zwak was, realiseerde een ruime ze ge maar op die cijfers mag niemand zich blindstaren. Po sitief is wel dat Hamme ver der bekert en nu zaterdag om 20 u. in de 32' finale voor de Beker van België repliek geeft aan het Limburgse S.K. Tongeren. In Hamse voetbal middens heerst het besef dat er anders zal moeten gespeeld worden, wil men een afstraf fing ontlopen. Na afloop van de match tegen Couillet leek trainer Harry De Roos toch niet bitter gestemd. - Tijdens de eerste helft heb ben we behoorlijk voetbal ge leverd, meent de opvolger van Willy Meersman. Na de hervatting was het moeilijk optornen tegen een opponent die weigerde op voetbaltechnisch vlak een po sitieve bijdrage te leveren. We hebben telkens gepro beerd om langs de flanken initiatieven te nemen. Voorts kwamen we wat de verdedi ging betreft, organisatorisch degelijk uit de verf. De redenering van Harry De Roos kan worden gevolgd in die zin dat het bezoekende team het hek helemaal sloot toen het gekonfronteerd werd met uitsluitingen en numeriek in de minderheid te rechtkwam. De Hamse oefen- meester is de overtuiging toe gedaan dat zijn poulains za terdagavond gunstiger aan bod zullen komen tegen een ploeg die zeker sterkere troe ven heeft en onbetwist een veel vaardiger indruk zal laten dan het bescheiden Couillet. E.G. Voetbal. Iedereen die Eendracht Aalst in het hart draagt was aanwezig op de dag del supporters, ook de oudgedienden (da) VW Hamme - Couillet 3-0. Doelman Maihy grijpt gepast in voor de aandringende Robby Nardus vh) Van Maldeghem André (19.10.37) fungeert als nieuwe trainer. Hij kwam tien jaar ('61-'71) uit voor Waregem, waarvan de laatste twee sei zoenen als speler-trainer. Zijn volgende tussenstations als oefenmeester waren: Kortrijk ('71-'75), Waregem ('75-79), Harelbeke ('79-'83), Kortrijk ('83-'85) en Harelbeke ('85- '89). Lozano Juan (30.08.55) kreeg zijn jeugdopleiding bij Beer schot en speelde zes seizoe nen voor de Kielploeg in ho gere klasse. Na een overstap je van 1 jaar naar de Washing ton Diplomats (USA) koes terde Anderlecht belangstel ling voor hem en ook Real Madrid plaatste hem 2 seizoe nen nr _h)ntrakt. Tijdens kwetsuur op waardoor hij 2,5 jaar uit de voetbalcirkulatie verdween. Bij E. Aalst droomt hij van een come back. Manman Geert (18.02.65) speelde tijdens het seizoen 1984-'85 in eerste nationale voor SK St.-Niklaas. Inge kocht als vrije speler door zijn vader trad hij aan voor SC Lokeren ('85-'86), G. Ekeren ('86-'87) en Poederlee ('87- '89). Mandiangu N'Dombasl (18.03.63) werd ontdekt door scouts in Zaïre. Hij speelde 1 seizoen voor FC Antwerp ('86-'87) en twee bij Hasselt ('87-'89). Werd door E. Aalst aangetrokken omwille van zijn stevig kopspel en tref kracht. Keere Julien 'ri j vroeg f op de 'bank' bij AA Gent e werd nadien de reizend 'voetbalpassant' in Oos Vlaanderen. Het lijstje: Evei gem ('79-'82), Denderhoutei ('82-'83), St. Wetteren ('83 '84), Heirnis ('84-'85), Wetteren ('85-'86) en Eekl ('86-'89). Verheyden Geert (02.12.66 werd door KV Tienen als ju nior aangetrokken bij St Leuven voor 2 seizoenen ('87 '89) en werd titularis-doel man. Door E. Aalst aange worven als reserve-goalie. Wittebolle Didier (22.11.65) werd na zijn jeugdopleiding bij Anderlecht getransfereerd naar C. Brugge ('86-'87) en SK Lierse ('87-'89). E. Aalst gaat hem inschakelen als 2de spits. VW Hamme Couillet 3-0. Van Puyenbroeck rukt op naar het Waalse doel (vh) VW Hamme - Couillet 3-0. Robbie Smet omspeelt zijn tegenstander en zal scoren (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 18