Stekene Sportief en St.-Gillis Waas in de finale F.C. Sinaai Girls speelde de finale... Aalsters "karton zelfs zonder topschutter Van Slembrouck rr- - Beker van Vlaanderen Beker Boeyekens in Stekene 20 - 25.8.1989 - De Voorpost DAMESVOETBAL KAMILLEKES AALST - SK LONDERZEEL: 13-0 Damesvoetbal. De Kamillekes deponeerden een t goal, ondermeer deze strafschop (da) r korf eieren in de Londerzeelse Na de oefenperiode stonden de Kamillekes vorige zaterdag voor het eerst met een officië le opdracht tussen de lijnen in de Beker van België. Vorig seizoen brachten zij het tot de kwartfinales en moesten na een dubbele 0-0 slechts met de strafschoppen onderdoen tegen een defensief erg'sterk Asse Terheide. Ook ditmaal gingen ze bijzon der suksesvol van start tegen provincialer SK Londerzeel, die maar liefst met 13-0 naar huis werden gestuurd! En dat terwijl de thuisploeg de dien sten moest missen van de zie ke Myriam Van Slembrouck, vorig jaar topschutter met 23 goals en van Paula Bisback, met vakantie, tijdens het af gelopen suksesjaar ook al goed voor 12 treffers. Zwakke keeper Er was maar pas afgetrapt of de bezoeksters scoorden een wondermooie own-goal, met een juweel van een lobbal. 1-0 na amper 45 sekonden... Na acht minuten verdubbelde Saskia Mally na een persoon lijke inspanning tot 2-0 en zes minuten later trof dezelfde Saskia opnieuw raak met een vluchtschot onder de dwars ligger (3-0). De Kamillekes dwongen dan drie hoekschoppen tereke af. a - Damesvoetbal. Hugo en Paul, twee fervente aanhangers ':Jf wS&fj van SK Herdersem waren ook eens naar de Zandberg M*ri'r- W-$ gekomen om de Kamillekes aan het werk te zien. Zij zullen dat nog doen want voetbal is er zeker te zien, zeggen ze Damesvoetbal. De bezoekende keeper had geen verhaal tegen de goed gerichte schoten van de Kamillekes (da) die evenwel niets opleverden. Het duurde tot de 23e minuut vooraleer Sandra Van der Linden er 4-0 van maakte, nadat zij op de solotoer was gegaan en de hopeloos zwak ke keeper van Londerzeel te grazen nam. Aan de 27e minuut was het de beurt aan Renilde Clompen om er op haar eentje vandoor te gaan en onder het gestrekte been van de doelvrouw de bal in het net te prikken. De forfaitscore was bereikt. Een schot van Peggy Van de Mae- le werd in hoekschop ver werkt en die werd door Renil de Clompen in het zijnet getrapt." Saskia Molly trof raak in de rebound, doch de scheids rechter annuleerde het doel punt wegens buitenspel. De Londerzeelse goalie slaagde er toch in een schot van Peggy Van de Maele te redden maar op slag van ruM muuiuc nuuc Van Caelenbergh Kathleen Stevens in de ruimte en die maakte er moeiteloos 6-0 van. Rustig wandelen Na de rust duurde het warem pel tien minuten vooraleer Lutgart Viaene er na een so loren de stand tot 7-0 op te drijven. Honderdtachtig se konden later wezen de bord jes 8-0 nadat Saskia Molly was doorgegaan en Sandra Van der Linden bediende, die niet aarzelde. Voor F.C. Sinaai Girls dat straks de eerste Wase ver tegenwoordiger wordt in de nationale reeksen van het da mesvoetbal, is augustus niet zonder spanning verlopen. Spanning vooral omdat in die periode ook een aantal mat chen moesten gespeeld wor den in het kader van de Beker van Oost-Vlaanderen, het ei gen klubtomooi toen ook werd aangekondigd en ten slotte, nog de eerste ronde voor de Beker van België ge programmeerd stond. Een achttal belangrijke matchen in het tijdsbestek van nog geen drie weken en begrijpe lijk, werd dat voor F.C. Si naai Girls geen gemakkelijke opdracht. De poulains van Rudy Van Der Elsken de klubcoach, hebben zich ech ter in de meest gunstige zin doen opmerken en bij de reeks van acht, werd alleen in de finale van de Beker van Oost-Vlaanderen verloren. De eerste resultaten werden trouwens in een vorige editie al doorgespeeld. Het werd toen 0-10 bij F.C. Zulte en bij F.C. Assenede dat uit de eer ste nationale reeks degradeer de, won F.C. Sinaai Girls met 1-3. De Wase doelpunten werden daar geskoord door Peggy Audenaert tweemaal en eentje van Kathy Mertens met vooral opmerkelijk: F.C. Sinaai Girls speelde toen slechts met tien. De volgende match in de poule van Oost- Vlaanderen, werd een thuis- beurt tegen F.C. Bellem de jongste vice-kampioen van de provinciale reeks. Voor de ti tel heeft deze ploeg F.C. Si naai Girls nooit ernstig kun nen bedreigen en het kader van de Beker van Vlaande ren, is F.C. Bellem daar ook niet in geslaagd. Al vrij vroeg skoorde Kathy Mertens een doelpunt en na het halfuur, verdubbelde Chantal De Ry- cke de stand (2-0). Voor de rust werd het nog 3-0 langs Kathy Mertens met het hoofd en ondanks de uitstekende verdediging van F.C. Bellem in de tweede helft, werd het tenslotte 4-0 met een doel punt van Christa Coene. De laatste en beslissende match voor een finaleplaats in de Beker van Vlaanderen, werd tegen de eerste klasser D.V.K. Gent gespeeld. Een tweetal dagen na het eigen klubtomooi trouwens en op 't Wijnveld in Sinaai, was daar voor een ruime belangstel ling. Veel spektakel was er aanvankelijk niet te bekijken en alleen D.V.K. Gent, kon langs Katia Van Lanotte even dreigen. Langzaam maar ze ker geraakte de lokale ploeg in de juiste versnelling en rondom de 20e minuut, was het al gebeurd. Toen skoorde Chantal De Rycke met een afstandschot (1-0). Langs Christa Coene en Kathy Mer tens probeerde F.C. Sinaai Girls herhaaldelijk om de stand te verdubbelen. De ver dediging van D.V.K. Gent liet echter niet begaan en aan de ovezijde was een waakza me Esther Blommaert nodig om op pogingen van Annick Cooles en Sofie Van Der Be ken, de Gentse gelijkmaker te voorkomen. Die kwam er toch tijdens het eerste kwar tuur van de tweede helft. Toen werd D.V.K. Get ook de meest aandringende ploeg met Annick Cooles, als een opvallende draaischijf in het middenveld. De nationaal ge- selekteerde lag ook aan de basis van de meeste Gentse akties en met een suksesvolle vrijschop van Dominiek Maes, stonden de ploegen te rug gelijk (1-1). Hierop zou F.C. Sinaai Girls nogal doel matig reageren. Een poging van Peggy Audenaert werd gelukkig geweerd en op een voorzet van Annick De Clercq, skoorde Christa Coe ne onhoudbaar (2-1). Tijdens het laatste kwartuur werd F.C. Sinaai Girls met een bij zonder werkkrachtige en effi ciënte Carine Van Pottelberg- he, op verdedigen aangewe zen en tussen de palen, speel de Esther Blommaert toen een opmerkelijke wedstrijd. Pogingen van de Gentse Vera Volckaert en Sofie Van Der Beken, werden telkens ook onschadelijk gemaakt. Daar door bleef D.V.K. Gent van de verdiende gelijkmaker ver stoken tegen F.C. Sinaai Girls dat met een lobbal van Chris ta Coene tegen de dwarslig ger, ook nog even dreigde. Vorige zaterdag werd het dan de eerste match voor de Be ker van België en bij de eerste klasser F.C. Jong Nijlen, heeft F.C. Sinaai Girls ander maal in het goede bevestigd. Onder een goede leiding van Gilbert Aerts, klommen de Wase girls nogal vrij vroeg op voorsprong. Bij een hoek schop van Annick De Clercq, knalde Kathy Mertens al raak (0-1, 6e min.). Uit een tame lijk evenwichtig vertoon puur den de beide ploegen ook nog enkele doelkansen. Zonder sukses evenwel en dat behaal de Rita Schatteman van F.C. Sinaai Girls, tenslotte met een afwijkende bal (0-2, 19e min.). Aan het halfuur werd deze stand nog opgedreven. Toen skoorde een bijzonder schotvaardig F.C. Sinaai Girls nogmaals langs Kathy Mer tens (0-3, 27e min.). Voor die ploeg raakte Ann Wauters nog eens de dwarsligger en bij een vertwijfeld aandringen van F.C. Jong Nijlen, skoorde een verdienstelijke Carine De Boeure uiteindelijk nog na een hoekschop (1-3, 39e min.). Bij de hervatting lie pen de Wase dames weer in het offensief. In het doel van F.C. Jong Nijlen kon Christel Geerts de schade nog enigs zins beperken maar bij een kombinatie tussen Kathy Mertens en Annick De Clercq, skoorde deze laatste ook (1-4, 53e min.). Een komfortabele voorsprong trouwens en desondanks, zou F.C. Sinaai Girls tweemaal zondigen: het werd geel voor een protesterende Kathy Mertens en een al even ge spannen coach Van Der Els- ken, werd achter de omhei ning verwezen. De Wase ploeg werd er een beetje door ontredderd en F.C. Jong Nij len, zocht baat in een eerder verwarrend eindoffensief dat nog een logische strafschop opleverde. Toen werd een sterk spelende Patricia De Bie foutief gestuit door Esther Blommaert en Annick Van Roosbroeck kende geen gena de (2-4, 80e min.). De dag nadien of vorige zondag werd de finale voor de Beker van Vlaanderen gespeeld teeen de eerse klasser F.C. Kuume, dat onlangs nog een drietal Hongaarse internationalen heeft aangekocht. In Brugge werd het echter een te zware klus voor F.C. Sinaai Girls, dat zich slechts tot een moe dig verweer zou moeten be perken. De ploeg van F.C. Kuume speelde direkt in de hoogste versnelling en de Wa se meisjes, zouden noodge dwongen afhaken. Een duide lijk klasscverschil met een op vallend Hongaars trio bij de West-Vlaamse ploeg, werd ook met doelpunten uitge drukt. Reeds na een twintigtal minuten was de stand al 3-0 met doelpunten van Rita Bul- tinck, Andrea Nagy en nog maals Rita Bultinck op straf schop. Offensief kon F.C. Si naai Girls daar niet veel tegenover stellen. Het werd ook meestal verdedigen en dat gebeurde niet altijd met sukses. Sukses was er echter voor een zelfzeker F.C. Kuur- ne dat ook regelmatig zou skoren. Aan de rust was het trouwens al 6-0 en de schut ters in de West-Vlaamse ploeg waren toen Andrea Na gy, Gabriëlla Till en Kathy Ide. Een paar wissels in de beide ploegen bracht in het vertoon ook geen verande ring. Een pluspunt voor de F.C. Sinaai Girls werd echter dat de schutters van F.C. Kuume, tijdelijk werden afgeremd. Slechts na het uur skoorde Kathy Yde weer (7-0). Ook Nathalie Cornez lukte nog een doel punt en tenslotte werd de reeks van F.C. Kuurne door Kathy Yde besloten (9-0). De eerste kompetitienederlaag sinds jaren voor F.C. Sinaai Saskia Molly werd aan de 19e minuut door niemand aange vallen en maakte er dan maar 9-0 van. De dubbele cijfers werden realiteit wanneer San dra Van der Linden totaal ongehinderd door de Londer zeelse rangen wandelde en rustig kon afdrukken. Dezelf de minuut liet Renilde Clom pen 11-0 optekenen. Met nog 12 minuten te spelen kwam Nancy De Cremer i.p.v. Lutgart Viaene tussen de lijnen en twee minuten later verving Moïra Van den Bergh Marijke Buyse. Negen minuten voor tijd be nutte Peggy Van de Maele een strafschop om het dozijn vol te maken. Ann Scheer- linck kwam nog in voor Kath leen Stevens en benutte de luttele minuten dat zij in de wei mocht om de 13-0 eindcij fers vast te leggen. Aanvoerster Brenda Van den Eeckhout, die opnieuw in het Aalsterse doel stond, kreeg geen werk. Dat zal morgen zaterdag beslist niet het geval zijn op het veld van het gere puteerde RWD Herentals, waar veteranen als Marina Verdonck en co nog steeds het scoren niet hebben ver leerd. Maar in de Beker weet men nooit, het is een ander soort wedstrijden dan in de kompe titie. Kamillekes Aalst: Brenda Van den Eeckhout; Lutgart Viaene, Marijke Buy se, Ria De Man en Ann Eloot; Hilde Van Caelen bergh, Sandra Van der Lin den, Peggy Van de Maele en Renilde Clompen; Saskia Molly en Kathleen Stevens. Wisselspeelsters: Nancy De Cremer, Moïra Van den Bergh en Ann Scheerlinck. Cyriel Temmerman Damesvoetbal. De nieuwe trainer van het eerste elftal van Kamillekes-Aalst (da) Damesvoetbal. Het Wetterse meisje Van Caelenberghe is sinds een drietal seizoenen een vaste waarde in het eer ste elftal van de Kamillekes. Zij verzuimt geen enkele training en is zowat het pro totype van een klubspeels- ter. Ook vader Roger en moeder Lea die in de kantien achter de toog staan zijn steeds trouw paraat. Zulke mensen zijn voor een klub niet te betalen (da) Girls en die beloven alvast een revanche. Misschien mor gen zaterdag al op 't Wijnveld in Sinaai om 16 u. tegen F.C. Asse ter Heide. Ook al een eerste klasser trouwens en thans, in het kader van de Beker van België... Roger Van Laere VOETBAL Voetbal. De aanwinsten van Sint-Gillis-Waas (Iv). De Stekense beker Boey ekens nadert ook stilaan zijn ontknoping. Nadat vorig weekend de laatste schiftings wedstrijden gespeeld werden, staat het momenteel vast dat nu zondag St.-Gillis Waas en Stekene Sportief de finale zul len spelen op het veld van Klauwaerts Kemzeke. De Klauwaerts zelf spelen de troosting zoals dat heet tegen de andere Stekense deelne mer: Straatje. De zesde uitgave wordt dus een aangelegenheid voor St. Gillis of Stekene Sportief om de beker definitief in de tro- feeënkast te krijgen want bei de teams wonnen de beker elk al tweemaal. Favoriet is Ste kene Sportief dat in de voor ronde het maximum der pun ten wist te behalen terwijl St.- Gillis Waas als andere finalist afgelopen zondag ondervond dat Sportief terug sterk staat na het wat mindere seizoen vorig jaar. Straatje Stekene 1 KI. Kemzeke 1 Straatje Stekene groeit stilaan naar de competitieform toe. Tegen Klauwaerts Kemzeke werd dan ook zeer verdienste lijk een gelijkspel behaald. Al in de eerste minuten van de wedstrijd kreeg Straatje een enorme mogelijkheid langs Erwin Van Camp, doch het schot van Erwin ging nipt naast de Kemzeekse kooi. Kemzeke herstelde natuurlijk vlug, maar het botste op een erg secure doelman Mannens van Straatje, die ook de Kem zeekse aanvallen wist af te scheppen. Na de rust kwam er dan toch een doelpunt voor Straatje nadat Regie De Maeyer een voorzet had getrapt naar Dré Smet die onhoudbaar binnen- trapte. Kemzeke drukte dan weer wat harder op het gaspedaal zodat Straatje op de counter aaneewezen was. Via Van .Camp lukte het toch bijna een tweede doelpunt maar ook deze mooie poging zou naast belanden. Een kwartier voor tijd dan, werd een misver stand tussen thuisspeler Pau wels en doelman Mannens Straatje fataal want de bal verdween zonder nog een be zoeker te raken in doel zodat het meteen 1-1 werd hetgeen ook de einduitslag was in deze sportieve wedstrijd. St.-Gillis Waas 0 Stekene Sportief 3 De thuisploeg was fel gehan- dikapt voor dit duel want jon gens als Ronny De Smet, Dirk De Beul, Gunther Rob- bens en Gunther Dauwe, ont braken op het appel. Geen weerzien dus voor Ronny De Smet die vorig jaar de kleuren van Stekene verdedigde. Het werd overigens wel een ver diende zege van de bezoe kers, die ondanks de tropi sche hitte toch nog snel en aggressief waren en St. Gillis geen lange balbetwistingen toeliet. Na 10 minuten spel was het dan ook al 0-1 voor Stekene Sportief via een kort genome'-, vrije trap door Dirk Van Strij- donck. Kort voor de rust verdubbel de Stekene Sportief de voor sprong nadat Waegemans een hoekschop tot bij Geert Smet trapte en deze Jan Smet in de thuiskooi geen kans gaf. De wedstrijd was dan ook gespeeld al vocht St. Gillis- Waas in de tweede helft nog fel terug langs Jan Van Meir- venne en Kris Vlyminck maar de bezoekende doelman Van De Wiele kon beide gevaarlij ke kansen onderscheppen. Het was dan ook niet verwon derlijk dat Stekene gedurende de laatste twintig minuten vrij spel kreeg en op algemene aanval langs Luc De Saeger de stand nog wist op te trek ken naar 0-3. Meteen de derde zege voor de Stekense ploeg in deze beker Boeyekens hetgeen uiteraard recht geeft op een finale plaats. Eindstand na drie wedstrijden 1 Stekene Sportief 3 3 0 0 11 2 6 2. St. Gillis Waas 3 111 2 4 3 3. KI. Kemzeke 3 0 1 2 2 3 2 4. Straatje Stekene 3 0 2 1 2 9 1 De finales worden nu zondag gespeeld op het terrein van Klauwaerts Kemzeke. Om 14.00 u. Kemzeke-Straatje Ste kene. Om 16.00 u. St.-Gillis-Waas - Stekene Sportief. Beker van België - Eerste Ronde

De Voorpost | 1989 | | pagina 20