Waasland geklopt door Scheldejeugd in eigen tornooi I.T.B. Lokeren met beste doelpuntensaldo Ajax Lebbeke op trainingsronde mmm Nog niet op punt Bekerstunt Handbalkalender Op de valreep Tornooi Lokeren Oefenwedstrijd: H.K. Waasmunster- Saturnus (Ndl): 19-29 Sterker uit de hoek De Cock meevaller De Voorpost - 25.8.1989 - 21 BASKETBAL Sportief Temse Robot Eine(+5) De ambitie van Sportief om het minstens even goed te doen als vorig seizoen (derde) behoort zeker tot de moge lijkheden. Het vertrek van Peter Muylaert naar Panters Baasrode werd opgevangen door de inbreng van De Cock en een invasie van vrije spe lers van het ontwapenende Bazel. Robot Eine bleek ech ter de eerste minuten een niet te onderschatten derde pro- vincialer. Een 18-24 (10" min.) stand bewees de moge lijkheden en vooral Kindts bleek een gevaarlijk heer schap. Toch kon de thuis ploeg het evenwicht herstel len met Boeyckens en de eer dergenoemde De Cock. Half weg 46-37 lag de winst al vast en Sportiet kon zich veroorlo ven al zijn spelers in het strijdperk te werpen. Kollek- tief kwam alles dik voor el kaar en na 72-51 (10= min.) stuikten de bezoekers volledig in elkaar. Sportief bekert ver der en wanneer de gekwetste Griekse schutter Vavourakis (vier weken gips) terug speel- klaar zal zijn wordt de ploeg van Roger Leemans beslist een nieuwe dooddoener in zijn reeks. Sportief Temse: Windey 2-3, De Coc 13-17, De Caluwe 6- 2, Muylaert Bert 0-5, Go- vaerts 2-1, Busschaert 0-2, De Groep 0-8, Bolssens 5-2, Boeyckens 12-6, Borghgraef 4-0. Robot Eine: Godefroid 4-6, De Roeck 0-7, Bauts 6-2, De Rijcke 7-4, Kindts 15-8. WEGA Basketbal. De winnaar van de wisselbeker Leo Raes (Iv) Basketbal. De prijswinnaars in de basketbal-wisselbeker Leo Raes te Sint-Niklaas (Iv) Bavi Gent Scheldejeugd Temse Scheldejeugd dat pas aan trai nen toe is moest al een eerste klus regelen voor de Beker van België. Het gemotiveerde Bavi ging langs Meeussens naar 24-11 en waar de scheepsbouwers nergens wa ren in de afwerking kon Bavi na 10 minuten al een beslis sende 35-15 op het bord prik ken. De Cleen bleek de enige afwerker van dienst terwijl bij de Gentenaars een Ongenaet toonde wat hij in zijn mars had. De tweede helft liet Schelde jeugd weinig tegenstand be wonderen want Bavi hield zijn prooi stevig vast. Het werd 68-44 (10° min.) en Tem- HANDBAL se kwam nooit meer in aan merking voor de zege. De kwalifikatie werd dus ver speeld, maar zoals hoger ge zegd is de ploeg van trainer Patrick De Cleene nog maar amper één week op training. Komt daarbij dat heel wat nieuwelingen zoals Jungbluth en De Pieker moeten ingepast worden zodat er nog heel wat werk op de Scheldejeugdwin- kel is. Punten: Bavi Gent: Meeussen 11-18, De Caestecker 0-2, Ongenaet 14-8, Paelinck 4-4, L. Vemimmen 6-2, Bracke 11-8. Scheldejeugd: Verspecht 4- 10, Jungbluth 2-16, Gillis 0-0, De Pieker 3-10, Van Damme 2-0, De Cleene 10-2, De Pauw Ivo 0-2, De Pauw Kris 4-4. Waasland organiseerde in het kader van de 'sportmaand au gustus' zijn 23c tomooi en mikte deze keer hoofdzake lijk op provinciale ploegen. De deelnemende klubs kon den dus hun voorbereiding aanscherpen en uiteindelijk kregen wij vier spannende wedstrijden waar elkeen zijn nut uit kon trekken. Waasland St. Amandse De organisatoren schoten als een vuurpijl omhoog want na vijf minuten noteerden wij 18- 0. De concentratie was al zoek en St. Amandse kon langs Colman en Van Keer nog gaan rusten met 34-30. De tweede helft bleef Waas land baas van het gebeuren maar moest toch waakzaam Wasocub (+5) Eikenlo Beker van België Heren Zat. 26/8 te 20 uur I.T.B. Lokeren-H.B.C. Dendermonde Dinsd. 29/8 te 21 uur Eeklo-Robuco Buggenhout Vrijd. 25/8 te 20.15 u. Brabo Denderbelle-Merchtem Zond. 27/8 te 15.30 u. Middelkerke-Berlare Dames Maand. 28/8 te 20.15 u. Robuco Buggenhout-Desselgem. EVA Wasocub is met de inbreng van Bruneel en Delbaen wel licht sterker geworden in re bound. Tegen Eeklo had dit de eerste minuten weinig re sultaat. Een 13-26 na 10 minu ten noopte coach Aerts tot wijzigingen. Er werd geprest en Eeklo ondervond heel dui delijk felle tegenstand van de thuisploeg. Rigelle bleef ech ter doeltreffend werk verrich ten en zo stonden de Meetjes- landers nog op 34-41 aan de rust. De tweede helft kregen wij eenzelfde scenario te aan schouwen. Een bezoekende ploeg die de wedstrijd kontro- leerde tot 40-51 maar dan door de taktische ingesteld heid van het agressief Waso cub gas moest terugnemen (52-57) en langs de andere kant Wasocub dat moed kreeg en in zijn gekende stijl de kloof kon dichten tot 68-68 (17e min.). De toeschouwers kregen nogmaals kippenvel bij 72-72 (19* min.) maar Stur- tewagen kon in de laatste der tig seconden een 72-74 stand laten noteren. De ultieme Wasocub poging van De Kim- pe werd uiteindelijk een drie punter en wanneer de Mee- tjeslanders op 8 seconden van het slot nog de bal kwijtspeel den was het bekeken. Waso cub liet een bekerstunt note ren en ontvangt volgend weekend Faco St. Amands- berg in de volgende ronde. Punten: Wasocub: De Kimpe 3-8, Cosijns 6-10, Gerlo 0-0, Hofman 2-0, Bruneel 0-8, Za- man 10-15, Delbaen 8-0. Eikenlo: Turpijn 17 p., Rigel le 27 p., Dhaese 16 p., De Doncker 4 p., Sturtewagen 10 P- WEGA blijven. Na 10 minuten kwa men de bezoekers terug tot 55-50 maar De Jonghe - Thi- ron maakten het uiteindelijke verschil. Punten: Waasland: Verdonck 4-2, Vanheck 8-3, De Maeyer 2-0, De Jonghe 8-12, Thiron 6-10, Wante 2-5, Wauman 2- 0, Elinck 0-2, Van Avermaet 0-2. St. Amandse: De Smedt 5-1, Colman 10-8, Van Keer 7-15, Jansegers 5-2, Meersman 0-3, Willems 0-2. Cibo Zele 54 Scheldejeugd Temse (R) 59 De Temse invallers moesten de eerste helft achtervolgen omdat Peter Moens heerser was in de lucht. Een 16-8 (10* min.) werd echter omgebogen tot 29-25 rustcijfers door een kollektieve inzet. De tweede helft ging Cibo op de dool en liet Temse terugkomen tot 43- 41. Even later was het 54-54 en de gebroeders De Pauw met Ivo in het bijzonder zorg den uiteindelijk voor een ver diende finaleplaats. Punten: Cibo Zele: Van Damme P. 4-4, Moens P. 10- 9, Van Damme E. 3-3, Moens J. 1-3, Colman 4-2, De Maes- schalck 4-4, Moens Ivan 3-0. Scheldejeugd: Muys 2-7, De Pauw Ivo 7-10, Willems 5-7, Lachmisch 5-4, Annecour 2-0, De Pauw Luk 3-6. Troosting: Cibo Zele 81 St. Amandse (+5) 75 Cibo liet in de troosting de oren hangen tot 17-24 (10* min.) en hierdoor kreeg St. Amandse moed om door te gaan. Colman bleek onhoud baar bij de bezoekers en half weg had Zele nog niets van zijn achterstand goedgemaakt (34-43). De tweede helft ging men pressen en dit had wel enig resultaat. Paul Van Damme en Peter Moens zorg den voor de aansluiting (66- 70) maar de laatste stuiptrek king van St. Amandse duurde tot de allerlaatste minuten. Uiteindelijk had Cibo meer mankracht en won op het nip pertje nog de troosting. Punten: Cibo Zele: Moens Yvan 8-9. Van Damme P. 4- 10, Bosmans 4-0, De Maes- schalck 4-3, Moens Peter 7- 10, Colman 6-8, Moens J. 2-7. St. Amandse: Colman 21-9, De Smedt 5-6, Van Keer 6-7, Jansegers 0-2, Meersman 0-4, Willems 0-2. Finale: Waasland 57 Scheldejeugd Temse (R) 66 Een goede start van Waasland met De Maeyer en De Jonghe leidde naar 18-11 (10* min.). Weerom kwam Scheldejeugd met veel inzet terug en kon gaan rusten met 28-33 omdat de organisatoren kompleet stilvielen. De tweede helft bleef Waasland op achtervol gen aangewezen en hoe ook werd gescoord er was steeds een bezoeker die van ant woord diende. Uiteindelijk strandde Waasland op 55-62 en Scheldejeugd kon oordeel kundig langs zijn routiniers de bal in eigen rangen houden. Punten: Waasland: Thiron 6- 2, De Maeyer 9-2, Verdonck 2-4, De Jonghe 7-7, Vanheck 4-5, Wauman 0-8, Van Aver maet 0=2. Scheldejeugd Temse: Luk De Pauw 8-5, Muys 8-3, Lach- mich 5-10, Annecour 4-6, De Pauw Ivo 8-6, De Pauw Gerd 0-3. De organisatoren hadden ook een gevulde prijzentafel klaar. De winnaar Scheldejeugd ontving de wisselbeker 'wijlen Leo Raes' uit handen van Schepen Urbain Vercauteren, terwijl de sportiviteitsprijs 'wijlen Jean Wauman' door Gerard Bontinck, voorzitter van de stedelijke sportraad, aan St. Amandse werd ge schonken. Annick Ivens kon de beker 'Willy Ivens' aan het eigen Waasland schenken ter wijl de ploeg met de beste aanval Cibo Zele was. Tenslotte kwam als de M.V.P. (most valuable player), de beste speler van het tornooi, Ivo De Pauw uit de bus, vooral voor zijn schif tingswedstrijd, waarbij hij Scheldejeugd aan een finale plaats hield. WEGA Hermes 82 The Tower (+5) 80 In dit bekertreffen kreeg de thuisploeg de eerste helft he lemaal geen vat op de jonge Aalsterse ploeg. Schellinck Troyer was bij de zaak. The Tower liep uit naar 13-27 (8C min.) en Hermes moest alle hens aan dek roepen. Op de koop toe kreeg Vandermeu- len (met het hoofd in zijn USA school) vier fouten na 14 minuten. De thuisploeg moest om terug te komen. Nog voor de rust werd orde op zaken gesteld (41-45). De tweede helft ging Hermes beter akte- ren. Alain Van Goethem sleurde zijn ploeg in goede banen maar de moedige be zoekers bleven zij aan zij Uiteindelijk waren er zes ploegen die deelnamen aan het tornooi betwist op de grasvelden rond de atletiekac- commodatie. Het werd een gezellige bedoening mede veroorzaakt door het prachti ge weer maar ook door de knappe organisatie van de tornooiverantwoordelijken. Meteen begrijpt U dat ook hier het eindresultaat onder geschikt was aan de speel vreugde maar toch streden de ploegen om een zo goed mo gelijk resultaat te behalen. Bij elke club ontbraken wel een of meer basispionnen maar dat ondanks dit alles het er nog spannend aan toe ging is op te maken uit de eindrang schikking. Lokeren, Waas munster en Zwijnaarde ein digden met hetzelfde aantal punten op de eerste plaats maar uiteindelijk bezat Loke ren een beter doelpuntensal do dan Zwijnaarde en Waas munster zodat zij uiteindelijk laureaat werden in hun 'eigen tomooi'. Ook in het kadetten- tomooi tussen Gent, Lokeren en H.K. Waasmunster, deze laatsten met een volledige mi- niemenploeg, besliste het doelpuntensaldo om de tor- nooiwinnaar. Hier werd Gent laureaat met een beter doel puntensaldo dan Waas munster. Voor wat het nuttig kan zijn, hierna de uitslagen: Dendermonde-Zwijnaarde 1- 9 Lokeren I-Dendermonde 16- 2 H.K. Waasmunster-Gent 11- 5 H.K. Waasm.-Lokeren 11 13-10 Zwijnaarde-Gent 13- 6 Lokeren II-Lokeren I 10-14 Waasmunster-Zwijnaarde 5- 7 Waasmunster-Dendermonde 13- 4 Gent-Dendermonde 11-10 Zwijnaarde-Lokeren I 3-11 Dendermonde-Lokeren II 9- 8 Waasmunster-Lokeren I 12-11 Lokeren I-Gent 13- 7 Lokeren li-Gent 8-10 Zwijnaarde-Lokeren II 17- 9 Eindrangschikking 1. Lokeren I (+32) 8 p. 2. Zwijnaarde (+18)8p. 3. Waasmunster (+16) 8 p. 4. Gent 4 p. 5. Dendermonde 2 p. 6. LokerenII Op EVA Ajax voelt zich goed in zijn vel, dit is in elk geval de mening van secretaris Bosteels die spreekt over een optimale sfeer in de spelersgroep. Het experiment met een trainersduo lijkt tot nu toe perfekt te funktioneren. A. Guidé, die tot 15 augustus de trainingen leidde op konditioneel vlak blijft hoofdtrainer M. Multael assisteren en deze situatie lijkt positief over te komen in de spelersgroep. Het voorbije weekeinde, na amper één training in zaal. begon Ajax aan de reeks voorbereidings wedstrijden. Het fanionteam nam deel aan het internatio naal tornooi van Mechelen waar zij volgende tegenstan ders kregen voorgeschoteld: Kapek, Mechelen, Praag en het bijzonder sterk Eindhoven. De resultaten waren van ondergeschikt belang maar het was toch tekenend dat Ajax erg goed uit de verf kwam met volgende spelersgroep De Bruyn, Van Bosbeke, De Proft, De Man, Van Ransbeeck, Van Biesen, Cleymans, Bosman, Cristiaens, St. Vlassenroot, D'Hauwe en A. Verlinden. Volgende zondag wordt deelgenomen aan een driehoekstornooi in Hoboken waar ook Sasja en Lokeren aan deelnemen. Ook de Ajax-jeugd ging het voorbije weekeinde een tornooi betwisten zodat de ganse Lebbeekse spelersgroep aan het werk kon. Ajax II nam deel aan het tornooi in Merchtem en zowel tegen Brasschaat als tegen Merchtem werd er gewonnen. Meteen is Ajax vlot gestart aan het voorbereidingsprogramma dat nu aan intensiteit gaat toenemen en moet leiden tot de optimale konditie voor aleer op 30 september de kompetitie te starten met een thuiswedstrijd tegen Herstal. EVA Na 53-53 lukten zij nog een 10-punten kloof, maar even wilskrachtige thuisploeg kwam na 17 minuten terug tot 77-77. Bruggen legde met een driepunter de zege vast en The Tower werd uitgescha keld voor de beker. Toch lijkt het ons dat Hermes, met het nakende vertrek van Vander- meulen naar de States, te wei nig mankracht heeft om de strijd in vierde nationaal met gunstig gevolg te doorstaan. Ook milicien Stef Van Goe them werd nog niet voor wed strijden uitgenodigd en deze man kon men gerust gebrui ken in de zaterdag wedstrijd tegen The Tower. Punten: Hermes: Lintacker 14 p., Bruggen 16 p., Vander- meulen 11 p., Koeckelen- bergh 19 p., A. Van Goethem 22 p., Van den Eynde 0 p., Polfliet 0 p. The Tower: Deckmijn 13 p., Schellinck P. 2 p., Schellinck D. 27 p.. Van Huffel2p.,De Pauw 6 p., De Troyer 18 p., Thijs 7 p. WEGA Basketbal. De kern van Hermes Sint-Niklaas (Iv) Met het pas gepromoveerde Satumus Ridderkerk heeft H.K.W. een knappe oefen- partner ontmoet. De Neder landers spelen dit seizoen in de 2' hoogste afdeling en de ambitie was zo te merken. Met agressief spel, zeer snel en elk foutje afstraffend, maakten zij H.K.W. duidelijk dat zij niet op plezierreis wa ren. De thuisploeg zonder H. Borgers, K. Sanders en P. De Clercq, werd regelmatig voor problemen gesteld door de realistisch spelende Hollan ders. Er werden drie speelpe riodes van 25' betwist en in de eerste periode hield H.K.W. erg goed stand (9-10). Onder tussen was echter ook E. De Vlieger uitgevallen en nu werd het nog moeilijker voor de thuisploeg dat zowat zijn standaard-verdediging moest missen. Doelman W. De Graeve loste weliswaar veel problemen schitterend op maar ook hij kon niet vermij den dat Satumus de tweede periode afsloot met 6-10 53 73 voor nu Vanheck, De Maeyer en andere Van Hoeylandts van de partij zullen zijn. In het eerste treffen tegen Ter- De thuisploeg komt dit sei- lindenboys kon men dat al zoen heel wat sterker naar vlug vaststellen. Dc Aalsterse winst. De Nederlanders die Waasland (+5) enkele dagen vroeger ook al Terlindenboys gewonnen hadden van 1' na- tionaler Olse Merksem toon den zich dan te sterk in de 3' periode die afgesloten werd met 4-9. Ondanks het verlies was men bij H.K.W. zeker niet ontevreden over deze oe fenwedstrijd. Met een voltal lige ploeg had het eindresul taat er wellicht anders uitge zien maar dat is echter van ondergeschikt belang. En dat H.K.W. met de inlijving van D. Luypaert een uitstekende zaak heeft gedaan werd nog maar eens bevestigd. Donder dag werd er gespeeld in Evere en zondag reist H.K.W. naar Kiewit. De kadetten nemen deel aan het tomooi van Ey- natten. Waasmunster speelde tegen Ridderkerk met: De Graeve, Maes, Willaerts, Ter nest, Luypaert 6, De Vlieger, Roels 4, De Meerschman 2, De Bode 2, Van Damme 4, Van Mele, De Groote 1, Ver meulen, EVA Basketbal. De kern van Sint-Niklase BBC (Iv) ploeg met Joeri Van de Steen en Heyvaert (ex-Ginz Aalst) als nieuwkomers kreeg de eerste helft degelijk verweer. Vooral De Jonghe was bij de zaak en na 11-10 (5e min.) bleek de thuisverdediging stand te houden. Bellon kreeg echter steun en onder zijn impuls kwam Terlindenboys op 30-39. Tijdens de tweede helft kreeg dc thuisploeg dan af te rekenen met foutenlast. Vanheck en Thiron moesten naar de bank en enkel De Jonghe bleef gevaarlijk. Naar het einde toe na 41-52 (8* min.) stak ook De Maeyer de neus aan het venster doch tot winnen kon Waasland niet meer komen. De bezoekers bleken te sterk voor de derde provincialer die echter in kompetitie heel wat beloften inhoudt. Punten: Waasland: De Jon ghe 10-14, Thiron 2-0, De Maeyer 4-8, Vanheck 5-0, Wante 2-2. Terlindenboys: Heyvaert 2-2, Bellon 16-8, Van de Steen 7- 7, Impens 7-3, Bonner 2-4, Claessens 4-2, D'Herdt D. 0-

De Voorpost | 1989 | | pagina 21