Baasrode V.A. is kampioen Zesde tennistornooi van groot-Stekene afgesloten 't Geemzicht overtreft zichzelf Kaatsen in Kastel Kaatskalender Didier de Witte laureaat bij de heren C 30 - C 30-2 22 - 25.8.1989 - De Voorpost KAATSEN Hogere ïïl Zandbergen 11 Kastel Rap en Vlug 15 Ruststand 3-8. Het werd een wedstrijd met hetzelfde scenario als in de vorige Kastelse wedstrijden. De bezoekers grepen Zand bergen naar de keel, keerden en leverden subliem, zodat de thuisploeg alle kleuren van de regenboog te zien kreeg. Zandbergen werd onmiddel lijk op een 0-4 achterstand geplaatst. Pas dan pakte Zandbergen een eerste slecht opslagspel van de bezoekers. Kastel speelde enthousiast verder en liep via 1-5 en 2-6 uit tot 3-8 bij de rust. Na de koffie konden de Kas telse supporters beginnen dromen van een driepunten- overwinning, want het werd 3-11. Maar weer draaide het spel compleet om. Elke week, wanneer het voor Kastel zo ver is, begint plots de motor te sputteren. Zo ook tijdens deze wedstrijd. In drie spelen zag Kastel de kans schoon om acht keer buiten te leveren, maar dan op alle voorgaande spelen samen. Zandbergen nam dit geschenk in alle dank baarheid aan en had plots een punt op het bord. Eens gelan ceerd, begon het onder lei ding van Guy Spitaels nog mee te spelen ook. Sterk aan gemoedigd door de plaatselijk supporters begon het zowaar van een overwinning te dro men. Een wilskrachtige Wie- landt op grootmidden vond het stilaan welletjes en hij rustte niet meer vooraleer de Kastelse zege veilig was. Op nieuw ging een gescoorde driepunter in rook op. En gelijktijdig hiermee, door de nipte overwinning van Baas rode het kampioenschap. Overgekeerde ballen: Zandbergen 8, Kastel 6. Afgeleverde ballen: Zandbergen 22, Kastel 16 Overgeleverde ballen: Zandbergen 1, Kastel 0 Beste spelers: bij Zandbergen was dat Guy Spitaels. Patrick Droesbeke viel uit met een spierletsel en hij werd door een junior vervangen. Bij Kastel was Wielandt op nieuw de regelmatigste spe ler. Dit keer trad hij aan op de post van grootmidden. Aan de koord speelde Ver- nimmen zeer sterk, goed bij gestaan door Baert, die in de vervanging van Van der Stricht voor zag. Deze laatste is voor de rest van het seizoen uitgeschakeld wegens een handbreuk. Allen De Clercq (trouwfeest) viel tegen en be reikte nooit zijn normale peil. Hogere D3 27.8.89: 15.00 u. Okegem - Heme Kastel - Welle Denderbelle - Terjoden Baasrode - ToDembeek Opstal - Wieze Iedegem - Zandbergen Pupillen 26.8.89: 9.30 u.: Hof ten Rode Baasrode - Moorsel - De Toekomst Buggen- hout 14 u.: Hof ten Rode Baasrode - Zele Durmen - Kastel Rap en Vlug. Mogelijkheid om doorlopend te genieten van een barbecue met worsten, saté en haring. Dit alles tegen zeer democratische prijzen. Het geheel gaat door aan café de Leks. Opstal - Baasrode V.A.: 14-15 Dankzij een duurbevochten overwinning tegen Opstal kan de titel Baasrode V.A. niet meer ontglippen. Zondag volgt inderdaad de laatste wedstrijd met het bezoek van Tollembeek en de punten- kloof met Kastel, de tweede gerengschikte, is voldoende groot om nu al een uitgebrei de kampioenenviering te plannen. Na de overwinning tegen Opstal dat onmiddel lijk bloemen had laten aan rukken werd er reeds duch tig gefeest door de talrijke Baasroodse aanhang maar dit betekende slechts klein bier met wat zondag te gebeuren staat. Het was ook een ontla ding na een bijzonder span nend wedstrijdeinde. Na een gelijkopgaand begin (2-2) leek Baasrode langs Willaerts en Verheyen Opstal kansloos te kunnen laten (3-7) maar een sterke R. Segers bracht opnieuw evenwicht in de wed strijd zodat de rust aanbraak met een 6-8 stand. Onmiddel lijk na de rust werd het 6-9 maar dan startte Opstal een offensief dat Baasrode de val nabij bracht. Met Aubroeck in de plaats van Goossens en een sterk trio Segers-Verma- chelen-Daelemans, ging het in één ruk naar 11-9. Baasro de kon echter het dreigend gevaar afwenden met overge keerde ballen van Koek en met kollektief sterk spel werd het 11-14. Toch was de wed strijd nog niet gespeeld want Opstal stelde opnieuw gelijk (14-14). Maar in het laatste spel hield kapitein Verheyen het hoofd koel, met sterke opslagen deed hij de balans overhellen in het voordeel van Baasrode, dit tot enorme vreugde van de weer bijzon der talrijke V.A.-aanhang. De titel was meteen een feit. Lagere Opwijk 9 Baasrode V.A. 15 Onder impuls van achterman Van Damme begon Baasrode opvallend sterk aan de wed strijd. In één ruk ging het naar 2-6 en met een 3-8 rust stand leek Opwijk totaal kansloos. Ook na de rust bleef Baasrode domineren. Met overgekeerde ballen van W. Claes, Van Damme en De Ruysscher werd het 4-10 maar plots ging het jeugdige Baas rode aan wedstrijdconcentra tie inleveren en hiervan maakte Opwijk gebruik om een punt in de wacht te slepen (7-12). Het werd zelfs 8-12 maar dan liet Baasrode niets meer aan toeval over en via 9- 13 ging het naar de 9-15 over winning. Aalst 15 Baasrode V.A. 4 De laatste wedstrijd van het seizoen bracht leider Aalst tegenover het op de tweede plaats gerangschikte Baasro de V.A.. Vlug was duidelijk dat Aalst dit seizoen gewoon zijn tegenstanders overklaste. De bezoekers wonnen wel het eerste spel maar eens de Aal- sterse pletwals op gang kwam Baasrode er nog nauwelijks aan te pas. Het werd 8-2 aan de rust en het jeugdige Baas rode kon ook in de tweede helft geen vuist maken tegen een ploeg die gewoon te sterk was voor de reeks. In elk geval met een tweede plaats in de eindrangschikking mag de jonge Baasroodse ploeg op een geslaagd seizoen terug- blikke, zodat de aflossing ver zekerd is voor het fanionteam dat het volgend seizoen in hogere II moet trachten waar te maken. Jeugd Kampioenschap van Vlaanderen Kadetten Bever 13 Baasrode V.A. 10 In deze eerste wedstrijd in het kader van het kampioenschap van Vlaanderen leken beide ploegen verraden door de ze nuwen. Het spelpeil bleef erg bescheiden en vooral Baasro de bleef in de opslagbeurten ver opnder het normaal ni veau. Meteen waren de jon gens van de Broekkant vrij wel bestendig op achtervolgen aangewezen. Via 5-2 werd het 6-6 maar toch raakte Bever opnieuw op voorsprong aan de rust (7-6). Ook in de twee de helft werd er nogal wat geblunderd zodat Bever met 11-8 ging leiden. Baasrode bleef echter voor elk spel vechten en de 13-10 nederlaag moet geen onoverkomelijke hindernis betekenen voor de terugwedstrijd die vrijdag om 18.30 u. wordt gespeeld op de Broekkant. Pupillen Heme 13 Baasrode V.A. 5 Ondanks de hoog gespannen verwachtingen werd het een vrijwel onoverkomelijke kloof die Baasrode moest toe staan aan Herne. Het wed- strijdbegin liet zulke afloop niet veronderstellen. Het ging gelijk op tot 4-4 maar -lots lukte er niets meer bij de bezoekers. Het werd 7-4 aan de rust en ook in de tweede helft bleef het tegen de stroom op roeien. Baasrode won nog amper één spel zodat in de terugwed strijd zaterdag om 15 uur een klein mirakel zal nodig zijn om het lot te forceren. E. 't Geemzicht dat onlangs zijn eerste zege opraapte schijnt er nu bovenop te komen. Te gen het veel beter geklasseer de Wembley I heeft het een prachtig resultaat geboekt. Ondertussen blijft VAG Mijs ongerstoord zijn weg verder- zetten. Tegen weliswaar min dere ploegen lukte het grote cijfers. Het is nu wachten op de grote konfrontatie tegen Toyota, de enige formatie die het nog van de troon kan dringen. Vier punten verschil is niet zo dik. Een 12-7 over winning kan voor Toyota vol staan en dat kan er wel in zitten. Toyota 12 Wembley U 3 De bezoekers met Gery en Roger Pletinck, Eddy Wil- laert, Paul De Bondt en Fran- ky D'Hauwer hebben in het eerste gedeelte de thuisploeg een paar keer in verlegenheid gebracht, maar eigenlijk heb ben ze niet gekregen wat ze verdiend hadden. Twee spe len die ze konden oprapen was te weinig. De lokalen le ken ons in die periode zeker niet overtuigend. 6-2. In het tweede gedeelte veranderde de thuisploeg het geweer van schouder en het vlotte dan beter met Toyota. Jean-Pierre Peelman, Willy De Waege- neire, Van der Straeten Bob, Brouckman Serafien en Fran- ky Van Langenhove deden het dan zo goed dat de bezoe kers er minder en minder bij te pas kwamen. Ze werden volledig overdonderd door het slagwerk van de thuis ploeg die regelrecht naar een grote overwinning ging. Am per nog één spel kon Wem bley II binnenpalmen. Meer zat er niet in voor de bezoe kers. aan het toeval overlaten. Ge lukkig zaten hun keerders wat in forme en konden ze op het nippertje verhinderen dat Geemzicht hun tweede over winning liet opschrijven. Maar wellicht komt die er wel. Wembley I Geemzicht 12 9 De lokalen hadden gedacht een gemakkelijk hapje te heb ben aan de onderaan sparte lende bezoekers. Maar daar was niets van. Van bij de start was het duidelijk dat de be zoekers met Eddy Raem- donck, Van Broeck Willem, en Robert, Wery Willaert en Frank Windey zich zo maar niet lieten afslachten. Ze de den flink mee. Vooral aan de koord konden ze hun man staan. En dat betekende dat de thuisploeg het verduiveld moeilijk had om de juiste tred te vinden. Halfweg wedstrijd met een 6-4 was zeker niet geruststellend voor Wembley I. Ook in de tweede helft moesten de plaatselijken niets Cornerboys 3 VAG Mijs 12 De lokalen zijn schijnbaar aan het einde van hun latijn gekomen. Iedere speeldag moeten ze een trapje lager gaan staan. Ook nu weer had den ze geen verhaal tegen VAG Mijs. De thuisploeg met Walschap, Meskens, JP Goossens, Van den Abbeele en Andre Tilley, waren vooral in het eerste gedeelte zeer slecht. Er was geen kombina- tie tussen de spelers. Dat ze er dan halfweg wedstrijd maar beteuterd bijstonden met een 0-6 achterstand ligt voor de hand. Na de pauze zou er dan toch wat schot komen bij Cor nerboys die via Tilley er in slaagden niet alleen de nul op het scorebord weg te halen maar er nog twee spelen bij te doen. Euro Trucks 4 VAG Mijs 12 Ook Euro Trucks is er niet ingeslaagd de leiders in de kompetitie een voetje te lich ten. Er waren wel goede po gingen, maar niet soepel ge noeg om de roetinerijke be zoekers van de wijs te brengen. In het eerste gedeelte was er weinig lokale inbreng. Key- molen en De Landtsheer pro beerden er wel iets aan te doen, maar het sukses was mager. Slechts een 1-6 score halfweg wedstrijd. Gelukkig kwam er een kentering na de pauze en kwam Euro-Trucks beter aan hun trekken. Ze haalden in die periode nog drie spelen op en daarmee konden ze een menselijke uit- 1. VAG Mijs 12 12 0 35 144 2. Toyota 12 11 1 76 140 3. Euro Trucks 14 8 6 130 134 4. Wembley 1KKKK 13 9 4 86 129 5. Comerboys 12 7 5 78 111 6. Comer 14 4 10 140 7. Wembley II 12 4 8 115 88 8. Geemzicht 13 1 12 154 72 9. Ons Vermaak 13 1 12 154 54 Op zondag 17 september wordt voor de vierde keer "La Rondonnées des Grands Crus de Bourgogne,, georgani- zeerd, een fietstocht langsheen de wijngaarden van de chd- teaiLX in de Bourgogne. Men heeft de keuze tussen een tocht van 83 en 137 kilometer. In lichtingen Les Randonneurs Dyonnais 21 Rue de General Fauconnet te 21000 Dyon. In 1987 werden 1.600 kinderen van minder dan 15 jaar be trokken bij een verkeersonge val. De meesten van deze slachtoffertjes reden met de fiets of gingen te voet. Het Belgisch Instituut voor de Ver keersveiligheid roept alle weg gebruikers op om meer aan dacht te schenken aan de kin deren op de openbare weg. "Een leven van een kind heeft voorrang op de tijd,,, zo luidt de boodschap. TENNIS Winnaar bij de heren C 30-2 De uitslagen Halve finales Dubbel gemengd: - Hubert Stuer en Katrijn Van Hooste (Zomerhuis) wonnen van Etienne en Myrna Moorthamer (Zomerhuis) met 6-4 en 6-2. - Georges Cant en Lisette Haverhals (Zomerhuis) won nen van Reinold Lombaert en Veerle Groep (Zilverberk) met twee keer 'droge' 6-0 cijfers. Heren dubbel: - Jan De Block en Stefan Stremers (Zomerhuis) wonnen van Danny De Trazegnies en Frank Claes (Zomerhuis) met 6-3 en 6-1. - Didier De Witte en Jan Mossu (Stekene) wonnen van Roger De Block en Etienne Moorthamer (Zomerhuis) met 7-5 en 6-3. Heren niet-geklasseerd: - Stijn Cant (Zomerhuis) won van Wim De Greyt (Zilver berk) met 6-1 en 6-0. - Roger De Block (Zomerhuis) won van Pascal De Wever (Zilverberk) met 6-2 en 6-3. Heren C 30-4: - Stefan Stremers (Stekene) won van Geert Cools (Zo merhuis) met 6-1 en 6-2. - Hubert Stuer (Zomerhuis) won van Etienne Moortha mer (Zomerhuis) met tweemaal 6-3. Heren C 30-2, C 30: - Geert Saman (Zomerhuis) won van Filip Heireman (Zilverberk) met 6-2 en 6-0. - Didier De Witte (Stekene) won van Georges Cant (Zomerhuis) met 6-1 en 6-2. Finales Dubbel gemengd: Hubert Stuer en Katrijn Van Hooste (Zomerhuis) wonnen van Georges Cant en Lisette Haverhals (Zomerhuis) met 6-7, 6-2 en 6-2. Heren dubbel: Jan De Block en Stefan Stremersch (Stekene) wonnen van Didier De Witte en Jan Mossu (Stekene) met 6-4 en 6-3. Heren niet-geklasseerd: Roger De Block (Zomerhuis) won van Stijn Cant (Zomer huis) met 7-5 en 6-3. Heren C 30-4: Stefan Stremersch (Stekene) won van Hubert Stuer (Zo merhuis) met 7-6 en 6-2. Heren C 30-2, C 30: Didier De Witte (Stekene) won van Geert Saman (Zomer huis) met 6-3 en 6-4. d. Brol Van 20 mei 1989 tot half au gustus 1989 werd er in de verschillende tennisklubs van Groot-Stekene met bet 'ra cket' tegen het gekende bal letje geslagen in het kader van het 'Tennistornooi van groot- Stekene'. Dit tennistornooi op uitnodiging, zowel voor heren als dames, wordt om beurten georganiseerd door de drie nog overblijvende ten nisklubs in Stekene, nameüjk TC Het Zomerhuis, TC Ste kene en TC De Zilverberk. Vorige zondag werden dan de finales gespeeld. Bij de heren C 30-2, C 30 ging de overwin ning, na een mooie wedstrijd, naar de 18-jarige Didier de Witte van TC Stekene die Geert Saman van TC Het Zo merhuis klopte met 6-3 en 6-4. De meeste titels gingen evenwel naar spelers van TC Het Zomerhuis, terwijl het toch wel opvallend is dat thuisklub TC De Zilverberk zelfs geen enkele finaleplaats haalde. augustus '89 en de halve fina les voor 15 augustus '89. Zondag 20 augustus '89 vanaf 11 uur kregen de finales dan hun beloop op de terreinen van TC De Zilverberk aan de Kemzeekse Sint-Jansteen- straat, in de prachtig-groene omgeving van het natuurge bied 'Achter De Wal'. Meteen is men rond met een tweede ronde, want na deze zesde finale hebben alle drie de Stekense klubs twee finales j ingericht. Volgend jaar wordt de finale dus terug ingericht door de TC Het Zomerhuis, de klub die destijds het initia tief nam om 'n dergelijk 'tor nooi van Stekene' in te richten. De organisatoren van het 'Tennistornooi van groot-Stekene' tijdens de prijsuitreiking, achter de tafel met de trofeeën, (d. Brol) Na de prijsuitreiking konden we deze groepsfoto nemen van de deelnemers aan de eindronde, samen met de organisatoren van het zesde 'Tennistornooi van groot-Stekene'. (d. Brol) Er was nogal wat belangstelling tijdens de finalewedstrijden van het 'Tennistornooi van Groot-Stekene' dat vorige zondag werd georganiseerd door TC De Zilverberk, (d. Brol) Zwakke geslacht De bedoeling van 'n dergelijk interklubtoraooi is en blijft dat de tennisspelers en -speel sters uit verschillende klubs, die elkaar nauwelijks of nooit ontmoeten en zich dus nooit met elkaar kunnen meten dit nu wel kunnen. Deelnemen zou dus een 'must' moeten zijn voor alle Stekense tennis- beoefenaars en -beoefenaar- sters. Alle inwoners van groot-Ste kene konden deelnemen: zo wel jeugdige spelers als jonge volwassenen, gevorderden en veteranen. Ook de Steke- naars die geen lid zijn van een Stekense klub konden deelne men, net zoals de leden van de Stekense klubs die geen Stekenaar zijn. Voor de da mes waren er afzonderlijke reeksen. In totaal lieten zo'n honderd deelnemers, allen lid van een van de 3 Stekense klubs, zich inschrijven. Samen hebben die klubs een kleine 350 le den: TC De Zilverberk een 75-tal, TC Het Zomerhuis een 100-tal en TC Stekene bijna 175. Met enige spijt dienden de inrichters evenwel vast te stellen dat te weinig juffrou wen en/of dames de moed hadden om zich te laten in schrijven. Is het 'zwakke ge slacht' dan bang om te verlie zen? Jonge tennis-juffrouwen roepen als verontschuldiging om niet deel te nemen in dat de eksamens primeren, want dat de eerste ronde moest afgewerkt zijn tegen 20 juli. Een geldige reden of... een uitvlucht? Feit is dat, omwille van het tekort aan vrouwelij ke deelnemers, sommige reeksen niet konden worden ingericht. Deelnemen De schiftingswedstrijden wer den gespeeld op de terreinen van de deelnemende klubs en de bovenste speler op de wed strijdtabel speelde 'thuis', dus op het terrein van de klub wrarlangs hij/zij zich liet in schrijven. Het tornooi ging van start op 20 mei '89 en werd georgani seerd in verschillende ronden met rechtstreekse uitschake ling. Er werd telkens gespeeld naar twee winnende sets met, indien nodig, een 'tie-break' in elke set. De voorrondes dienden te zijn afgewerkt voor 20 juli de kwartfinales voor 7 Winnaar bij de heren C 30-2, C 30 werd Didier De Witte uit Sint-Pauwels, maar lid van TC Stekene. Hij wordt hier gelukgewenst door Filip Heireman, duiveltje-doe't-al van de inrichtende klub TC De Zilverberk, (d. Brol)

De Voorpost | 1989 | | pagina 22