Valentino's winnen Overmeers duel Dendermonde-Centrum wint eigen tornooi Russen winnen volleybaltornooi van Kieldrecht Beker van de Denderstreek Beveren blijft nummer een! Schutterskampioenschap voor brandweerlieden in Kruibeke De Voorpost - 25.8.1989 - 23 WIDEN UT BOOGSCHIETEN VOLLEYBAL Het internationaal Volleybal- tornooi van Kieldrecht blijft de spits afbijten en mag te recht als het grootste Volley- tornooi van Vlaanderen be stempeld worden. Dit jaar was nu ook Rusland van de partij die een dames team had afgevaardigd. De topper van de namiddag was dan ook de finale tussen Rusland en Po len. Een spetterende wed strijd die de liefhebbers van Volley kon bekoren. Specta culaire reddingen laaguitval- lend tegen de grond of een reeks rally's kregen het ver diende applaus. De Russen beschikten over een betere aanvalskracht en de Polen stelden daar tegenover een prima blokwerk een wedstrijd die bleef bekoren tot de laat ste bal en dat uiteindelijk met de Russen als winnaar, maar het applaus was voor beide teams. Ook Tsjechoslowakije kwam sterk naar voor maar het was Deco Denderhoutem dat voor de verrassing zorgde en in de wedstrijd voor de derde en de vierde plaats de zege in de wacht sleepte. Ook de provinciale ploegen konden er natuurlijk aan hun trekken komen en zo zagen we Snuffel Grembergen als de provinciale winnaars op het podium. Het was Griet De Ridder die de beker mocht in ontvangst nemen. Voorzitter André Cleiren en zijn schare medewerkers mag fier zijn dp zijn organisatie die op een algehele voldoening werd onthaald. Liefhebbersvolley. De famiüeploeg Multicolor uit Grembergen (foto P. Hermans) VOETBAL Volleybal. Snuffel Grembergen won de provinciale reeks op het tornooi van Kieldrecht (a) E. St.-Gillis-Dend. 0 Rapide Lebbeke 0 In deze gelijkopgaande wed strijd namen beide ploegen elk een helft voor hun reke ning. Rapide Lebbeke was de eerste helft veruit het gevaar lijkst, maar het botste op matchwinnaar Renaat De Bruyn in het St.-Gillis-doel. Tot driemaal toe wist De Bruyn de bezoekers af te hou den. Vooral het bezoekende middenveld draaide vlot, van daar de sterkte van Rapide. Na de rust evenwel was St. Gillis een ietsje gevaarlijker dan de gasten. Steven Reid en Bert De Mey evenwel botsten ook al op de Lebbeekse reser vedoelman, zodat we zonder schroom mogen stellen dat de doelmannen de einduitslag bepaald hebben. Schroevers Moorsel 4 F.C.Aalst 2 Wreed matchke op Schroe vers Moorsel. Veel doelpun ten, rode kaarten, gele kaar ten, gemiste strafschoppen, het hoorde er allemaal bij. Ongelukkig genoeg waren de laatste punten van toepassing voor F.C. Aalst. Met twee rode kaarten en een gemiste strafschop mocht F.C. Aalst toch duidelijk een deel van de 'ambiance' opeisen. De wedstrijd startte vrij snel en de kansen gingen goed over en weer tot bezoeker Ronny Braem de scheidsrech ter 'assisteerde' maar dit wel licht iets te ijverig deed en prompt rood voor de neus kreeg gedwud. F.C. Aalst dus met 10 en dat was het sein voor de thuis ploeg om de score te openen langs Edwig De Vaelck. F.C. Aalst replikeerde echter met deze minderheid en langs Fre- derik Van Lierde stond het weldra gelijk. Toch kon de thuisploeg nog voor de rust langs de beste man op het veld, Erwin Guns, een kleine kloof slaan: 2-1. Na de rust kwam Jan De Weghe een hoofdrol opeisen bij F.C. Aalst. Hij knalde eerst de gelijkmaker tegen de Schroevers-netten om even later dan dé kans te missen op strafschop. Erwin Guns miste aan de overzijde niet (3-2) en nadat ook Van Lierde na een domme fout met rood vroe gtijdig de arena mocht verla ten eindigde F.C. Aalst slechts met 9 deze wedstrijd, waarin nog een vierde doel punt diende geslikt te worden door toedoen van thuisspeler Oscar De Witte. Val. Overmere 2 S.K. Overmere 1 Voor de Valentino's zal de kermis wel een dubbele bete kenis gehad hebben,, want men wint niet alle dagen te gen stadsgenoot S.K. Over mere dat in de kompetitie toch een trapje hoger aan treedt dan de Valentino's. De bezoekers startten deze wed strijd dan ook bijzonder sterk, maar de moedige thuis ploeg hield het hoofd boven water. Enkel halfweg de eer ste periode diende men te kapituleren toen Danny Fiers van S.K. thuisdoelman Guido Pennewaert te vlug af was en zo de 0-1 ruststand kon vast leggen. De tweede helft kwam de thuisploeg met een bang hart op het terrein maar gaande weg de tweede periode was het de thuisploeg, opge zweept door de kermissfeer, die de betere akties liet zien. Toen Ronny Bracke tot twee maal toe kon scoren kon de vreugde uiteraard niet meer op. Patrick De Mey en Dirk Van Hee waren de fouriers met dienst en mede door deze zege behaalde Valentino's in de Beker van de Dender streek een 6 op 6, hetgeen topch een knap resultaat mag genoemd worden. Met deze Valentino's zal beslist reke ning dienen gehouden worden. Voetbal. Racing Boonwijk verloor voor de Beker van de Denderstreek met 2-1 tegen Sparta Buggenhout (vh) Baardegem 0 F.C. Baasrode 2 Doelman Ronny De Rop van de thuisploeg waande zich blijkbaar nog op het Oostend- se strand, want veel meer dan zandkastelen bakte de thuis doelman er niet van. De thuisploeg miste wel in het begin van de wedstrijd enkele wenkende kansen om de wed strijd vroeg in haar voordeel te beslechten. Herbie Van Renterghem, Bart Heyvaert en Hans Van Den Borre, kwamen telkens iets te kort om te scoren. De bezoekers evenwel hadden aan één twij feling van Ronny De Rop ge noeg om de rust in te gaan met een 0-1 voorsprong. Dit terwijl de thuisploeg zeker de evenknie was van het twee reeksen hoger spelende Baas rode. Thuistrainer Van der Rusten wisselde Sibe en De Ridder voor Saerens en Coudron en het was deze laatste die kort voor de rust een twijfelen van de thuisdoelman moest oplos sen door het weggeven van een strafschop. Na de rust was een slecht uitgooien van De Rop de oor zaak van het tweede bezoe kende doelpunt, zodat de wedstrijd meteen beslist was in het voordeel van de bezoe kers, ook al had de thuisploeg wat het afdwingen van kansen betreft zeker niet onderge legen. Promotie base-ball Zondag 20 augustus. Te Beveren vindt een duel plaats tussen 2 ploegen, die beiden op nummer 1 staan in de rangschikking van de nacompetitie. Ondanks het feit dat de Lions altijd al gewonnen hebben van Spartans, werd het een zeer spannende wedstrijd. Spannend wel, maar foutloos was het niet. Beveren kreeg 5 errors toegeschreven en Spartans ging 9 maal in de fout. Tot in de 5e inning keek Beveren tegen een 2 punten achterstand aan (4-6). De 6e slagbeurt bracht de verlossing. De achterstand werd mooi bijgewerkt en omgezet in een 8-6 voorsprong, dit dankzij een prachtige slag van Lybaert R. De Lions voelde dat een overwinning erin zat en speelde verdedi gend zeer sterk. Toch werd het niet echt een prachtige wedstrijd, daar er aan slag bijna niets gepresteerd werd. Eén uitschieter was er wel: Van Goethem E. met 750 ptn. (1 triple en enkele hits). De Beverse pitching draaide ook niet echt goed (6 strike-outs) (9 base-on-balls), maar dit kwam mis schien wel door het zeer warme zomerweer. Eindstand: Beveren - Spartans: 8-6. Softball Dames: Beveren-Mortsel 9-0 (forfait) Het was reeds de 16e uitgave van het volleybaltornooi A. Schockaert, voorbehouden aan 30ers, dat georgani seerd werd door sportverant- woordelijke H. Cornelis. Eens te meer werd Dender monde-Centrum winnaar maar het is duidelijk dat het steeds moeilijker wordt voor de super-veteranen om de tegenstand er onder te hou den. Oudegem en Schellebel- le bijvoorbeeld toonden zich de evenknie van de winnaars en ook St.Gillis - ook al een echte veteranenploeg - lag echt niet ver onder. Het werd al bij al een prettige volleybal dag in de schitterende acco- modatie van de tuinen van het Sint-Vincentiusinstituut maar toch viel er een schaduw over het tornooi. Sommige ploe gen hadden zich duidelijk niet gehouden aan de vooropge stelde leeftijdsgrens zodat de tornooileider met heel wat klachten gekonfronteerd werd. In ieder geval zal daar aan paal en perk worden ge steld in dc toekomst zodat de eigenheid van dit tornooi niet verder zal verwateren. Met ploegen uit Machelen, Herze- le, Kuurne, Willebroek is dit veteranen tornooi duidelijk een begrip geworden, ook buiten de naburige gemeen ten, en het zou jammer zijn moest het zo niet blijven. Toch was het met tevreden heid dat Schepen P. Meule- broeck en voorzitter H. Ver- haevert konden overgaan tot de prijsuitreiking want op dat I moment was alles toch wel in de goede plooi gevallen. De uitslagen Rangschikking na de schif tingen: Liefhebbersvolley. De KWB Hermans) Reeks 1 1. Oudegem 2. Schellebelle 3. St.Gillis 4. Kuurne 5. Multi-Color Reeks II 1. Dendermonde 2. Herzele 3. Machelen 4. Gerpo Aalst 5. Willebroek 1/2 finales: Schellebelle-Herzele Oudegem-Dendermonde (25-26) 1-1 7e en 8e plaats: Kuurne-Gerpola 0-2 -ploeg van Oudegem (foto P. 0-2 2-0 5e en 6e plaats: Machelen-St.-Gillis 3e en 4e plaats: Herzele-Óudegem (20-23) 1-1 Finale Schellebelle-Dendermondel-2 Eindrangschikking 1. Dendermonde 2. Schellebelle 3. Oudegem 4. Herzele 5. St.Gillis 6. Machelen 7. Gerpola 8. Kuurne 9. Multi-Color 10. Willebroek EVA De afdeling sport en feest van het Kruibeekse vrijwillige brandweerkorps organiseert op zaterdag 26 augustus het 'Kampioenschap van de Scheldeboorden' voor brand weerlieden. Deze schutter swedstrijd is reeds aan haar zevende editie toe en heeft plaats in het brandweerarse naal achter het gemeentehuis van Kruibeke. Er wordt ge schoten op twee liggende wip pen die elk voorzien zijn van een hoge vogel van 500 fr., twee zijden van 250 fr., 20 vogels van 150 fr. en 10 vogels van 100 fr. De inleg bedraagt 250 fr. per deelnemer, de da mes betalen slechts 200 fr. Er zijn ook vier trofeeën te winnen. Deze voor de drie eersten van het kampioen schap worden geschonken door burgemeester Antoine Denert, de plaatselijke bevel hebber luitenant Alfons Lijs- sens en onder-luitenant Emiel Vermeulen. De 'Vliegende vogel' ontvangt een trofee die geschonken wordt door luite nant geneesheer Frank De Winter. Aan deze wedstrijd kunnen enkel brandweerlieden deel nemen. Ze kunnen ter plaatse inschrijven tussen 12.30 u. en 13.3Q u. Boogschieten. Etienne De Dycker werd keizer bij Winter- P.V.B. vreugde in Beveren (Iv) Boogschieten. De schutters van Verbroedering Groot-Sint-Gillis werden ontvangen op het gemeentehuis (Iv) Liefhebbersvolley. Gerpola uit Aalst (foto P. Hermans) Liefhebbersvolley. KWB-Centrum won het eigen tornooi in Dendermonde (foto P. Hermans) Liefhebbersvolley. De ploeg van KWB Sint-Gillis (foto P. Hermans)

De Voorpost | 1989 | | pagina 23