Quiévrain in Waas en Dender Roger De Meyer, Martin Dhondt, Jozef Verschueren Argenton winnaars Noyon in Waas en Dender DUIVENSPORT Quiévrain in Waas en Dender Charles Collewaert, Serrarens-Florens: toppers uit Etampes! De Snelle vlucht Stekene o ïr 26 - 25.8.1989 - De Voorpost André Van Der Heyden en Hubert Temmerman Te Hamme Zogge, waar het Quiévrain spel weer welig tiert met nog altijd 679 jonge duiven in de manden werd deze vlucht gewonnen door André Van der Heyden voor J. Van der Heyden, A. De Schrijver, Georges Van de Wielle, Antoine Fostier, P. en J. Pauwels, Andre Van Aver- maet, Cyriel Verstuyft, Jozef Laureys, Theofiel Audenaert. De uitblinker was zonder twijfel Andre Van Avermaet. Zijn twee eerst afgegeven dui ven klokte hij op de 7e en 12e plaats en dat was de eerste serie aangeduid en tevens de series tot 100. Osselaer en zn. wonnen de tweede serie en Aimé Van Avermaet, het blijft in de familie de derde serie. André Van Avermaet dubbel de zijn eerste jonge duiven en bij de oude waren die goed voor 3e en 4e prijs en bij de jaarse duiven herhaalden ze dit en ook hier de eerste se ries. De oude duivenvlcuht werd gewonnen door P. en J. Pauwels en verder B. De Mal- sche, E. Verdonck, F. De Donder, R. De Graeve, D. De Waele, P. en J. Pauwels wonnen ook met hun gedub belde jonge duif bij de jaarse en dezelfde vroege duiven van B. De Malsche, F. De Don der, A. Van Hese, F. Don der, Th. Audenaert, O. D'eer. Te Zele-Huivelde blijft Hu- bert Temmerman de overwin ningen opstapelen. Hij won er ook de 5e prijs bij. André Van Avermaet heeft een hok in konditie en te en te Huivel- de beklemtoonde hij dat met de 2e,3e al vroegste aangifte. Vroege duiven voor Gilbert Temmerman, Eugeen Baert, Henri De Backer, Alfons Van Holewinckel, Frans De Block. De prestatie van de dag kwam van Jozef Lauwaert met de 7e en 12e prijs won hij de eerste serie, en hij zette zijn zes duiven op de uitslag. Een goed resultaat van Henri De Backer met de fietserie aan de 18e prijs. Bij de oude duiven de eerste drie pijzen voor Hubert Ter- mmerman. Bij de jaarse won Marcel De Schoemaecker voor Prosper Goossen en Hu- bert Temmerman (3e, 4e, 5e). Prosper Goossens won bij de duivinnen voor Antoine Bra- cke en Hubert Temmerman. Beno R. en A. De Clercq, Leon Verschelden, Frans Van Hoeymissen, An Van den Broeck, Louis Van Raemdonck, Willy D'Hooghe, Robert Heirwegh, André Vermeir, Louis Van Vossel, Cesar De Loose, Gustaaf Van Hespen en Georges Van den Abbeele Jozef Vermeir en Achiel Valcke Duivensport. Pierre De Vijlder haalde een eerste prijs uit Quiévrain bij De Snelvliegers in Zele (gvw). In het Vierverbond Appels - Dendermonde - Zele toonde Jozef Vermeir uit Grember- gen van zijn beste zijde met een zege voor Francois Kin- ders, en Vercauteren - Moe renhout. De topper blijft Ge rard De Wandel die met de 4', 16% 23' zijn drie eerst afgege ven duiven op de uitslag zette en zowel de eerste serie van twee- als drie aangeduid won. Met de 5% 14% 22' won Gil bert Van den Hof twee keer de tweede series. Vroege dui ven voor R. en zn. Cammer- man, Basiel Poppe, Edmond Leybaert, Schiettecat - Colle waert, Paul Dierickx - Vis- schers. Aan de 66' prijs won Seymortier de eerste van vier aangeduid en aan de 106' prijs de eerste van vijf aangeduid. Te Lokeren - Zeveneken speelde Achiel Valcke goed met de 1' en 6' prijs als vroeg ste aangiften. Kopduiven voor Petrus Segers, Mevrouw Lucien Claeys (3% 4', 11'), Roger en zn (5* en 9'), Serra- rens, Cornu - De Maes- schalck, Philip Fiers, Wim Van Kerckhove, Gebroeders Van Hille, Hubert Antheunis. In de St. Niklase Verbroede ring waren Beck - Maes de winnaars voor Leon Fierens (2' en 11'), Maurits Kusse, Luc Cordeel, W. en zoon Kluskens, Vereecken en zo nen (6' en 10"), Alfons Van Boxelaer, Peter Mees, Mare Tinck, Gilbert Kluskens. Bij de ouden de 1' en 3' voor Omer Stuer en de 2', 6% 8' voor Vereecken en zonen en verder Maurits Kusse, W. en zoon Kluskens, Rene Van Puyenbroeck, Peter Maes, Hector Van Driessche. Bij de duivinnen won Omer Stuer voor Maurits Kusse, Vereec ken en zonen, Hector Van Driessche, Van de Vijver - Van Haver, De Maere - Blon- deel, Eduard Van de Vijver, Ronny Vermeiren, Honore Heyrman. Ook de jaarlingen- vlucht ging naar Omer Stuer voor Maurits Kusse, Vereec ken en zonen, W. en zoon Kluskens, Hector Van Dries sche, Rudolf Adriaenssens, Van de Vijver - Van Haver, De Maere - Blondeel. In Het Achtverbond werd de meest begeerde plaats de ere prijs, gewonnen door Pierre Goossens uit Lebbeke voor Arthur Wuytack, Van Dam me en zoon, Pierre Corre- man, Bosteels en zoon, (5* en 7'), Frans Spiessens, Mafcel Muys, Rafael Bijl, Jozef Van Aken, Antoon Buslot, R. en zoon De Man, Etienne De Backer, Jozef Debbaut. Aan de 57' prijs mikten Van Dam me en zoon in de roos met de eerste serie aangeduid en de eerste van drie aangeduid. Aan de 60ste prijs won Do- mien Van Hoeck de tweede aangeduide serie en ook de televisie van Paloma Mariman Hamme. Louis Goiris en Ra fael Bijl volgden elkaar op aan de 26ste en 27ste prijs met een mieze tot 1000. Rafaël speelde sterk en demonstreer de dit nog eens door de eerste van vier aangeduid te winnen aan de 258' prijs. Antoon Buslot won de tweede van vier aangeduid en Frans Spiessens de derde. BENO In de St. Niklase Verbroede ring was het Charles Colle waert die zich de snelste van 565 jonge duiven toonde. De kolonie van de Lokeraar is onverslijtbaar. Vroege duiven voor Alfons Naudts, Rudy Duymelinck, Danny Gent- brugge, Mare Dumeez, Mau rits Kusse, Alfons Chris- tiaens, Willy Deroover, Mare Tinck, Jean Haentjens, Mare De Cock, Roger Munghen en Jos Slagmulders. Het hok met de kollektief knapste uitslag was dat van Hugo Van Acker met de 4e, 23 e, 25ne 29e als vroegste duif maar uiteinde lijk met het maximum aan prijzen 10 op 10. In het Dender-Durme - Schel- deverbond kregen de tandem uit Belsele Serrarens-Florens de volle aandacht met de le, 3e, 4e, 12e als vroegste dui ven, maar een prijzentafel van 10 op 12. De series en de zetnummer kregen de stempel Serrarens-Florens. Ook Fran cois De Schrijver zat weer goed met de 9e, 17e, 18e prijs. Vroege duiven voor Paul Poppe, Alfons Van Aelt, Mare Jansegers, Antoine De Smet (8e en 20e), Willy Maes, Andre Van Wolvenaere, Ro ger Blommaert, Andre Van Hecke, Georges Roels, Willy Van Moortel en Roger Van Hauwe- Beno Te Hamme De Reisduif be gonnen R. en A. De Clercq met de 1' en 3' prijs. Vroege duiven Germain Aubroeck (2' en 10'), Raymond Stevelinck, Adam D'Heer, Honoré Met- tepenningen, Heirman-Ma- rien, Van Damme-Steels, Al- bert Ruys. Aan de 27' prijs klokte Adam D'Heer de eer ste serie, en aan de 30° prijs was de tweede serie voor Maurits Deridder. Van Dam me-Steels eigenden zich de eerste serie van drie aange duid toe. Te Hamme-St. Anna stond Leon Verschelden op kop voor Paul Van Puyenbroeck, Herman Eeckhout (3' en 4'), Eduard Peelman, Jozef Quin- telier, Hugo Van Overloop, Mariette Peelman, Maurits De Bruyne. Robby Van Uyt- fange begon aan de 9* prijs en dan volgde een heel rijtje met de 11% 12% 13', 14' en 14 prijzen van 17 duiven. Naast Robby Van Uytfanghe kregen ook Mariette Peelman en Eduard Peelman hun deel van de series. Te Lebbeke Verbroedering ging de zege naar Frans Van Hoeymissen voor Jozef Leemans. Paul Philips begon aan de derde prijs en aan de 20 prijs won hij de eerste bonserie. Vroege duiven voor Raf Bijl (4% 8' en 10), Firmin Van der Plas (5' en 9* prijs), Felix Van Praet, Petrus Van Heghem, Raf Bijl met heel- wat vroege duiven klokte aan de 23' prijs de tweede serie en de eerste bon van drie was voor Firmin Van de Plas aan de 26' prijs. Bij de oude dui ven won Paul Wauters voor Jean Pierre Keymolen, André Van Weyenberghe, Henri Verdoodt, Frans Vereecken, arthur De Leeuw. Jean Van Biesen stond boven aan bij de jaarlingen voor Jean Pierre Keymolen, Jozef Tilburgh, Frans Vereecken, Emiel en zoon Laurent. Te Denderbelle kwam A. Van den Broeck goed aan zijn trekken met de 1% 3' en 10 prijs. Met deze 2' en 4' prijs nam Paul Roels de eerste se rie voor zijn rekening. Vroege duiven voor Albert Van Nuf fel, Waegeman-Van Dries sche, Willy Van den Broeck, Jozef Boelens, Guido Van der Poten, Jean De Baerdemae- cker. Te Melsele klom Albert Maes het hoogst op de succesladder voor Leopold Van Goethem, Willy Heirman, Henri De Baere, Trogh-Weekers, An dré Van Goethem, René Van den Broeck, André Picavet, L. en zn. D'Hooghe, G. en zn. De Block, Omer Gemeyn. De oude vlucht ging eveneens naar Albert Maes voor Trogh- Weekers, Willy Heirman (3' en 4'), Luc Van Bergen, L. en zn. D'hooghe. Louis Van Raemdonck was de laureaat bij de jonge dui ven voor Achiel Smet, Ed mond Van Nieuwenhove (3' en 13' en heel wat series). Verder vroege duiven voor Albert Maes, Fiedeel Hollan ders, Jongensschool Staut, Armand Vergewuen, Leo pold Van Goethem, Roger D'Hooghe, Jozef De Clerck. In de St. Niklase Verbroede ring was Willy D'Hooghe de melker met de snelste pieper van 794 konkurrenten. Vroe ge duiven voor Francois Van Royen, Wim Van Lande- ghem, Gustaaf Wijsevelde, Stienssens en zoon, Marcel Smet, Hector Van Gijsel, Jo ris en zoon, Verhulst-De Boeck, Van Boxelaer en zoon, Herman De Backer, Alois Vereecken, Hubert Van Hoey. Aan de 10' prijs wonnen Van Boxelaer en zoon de eerste nummer 20 en aan de 9* prijs stonden de topseries achter hun naam. Van het ruime se- riegewin kregen Francois Van Royen, Herman De Backer, Van Bogaert-De Bakker, Marcel Smet, Marcel Noens een groot deel. Robert Van Hoey won bij de oude duiven de vlucht voor Roger Van Hove, Smet-Van Acker, Ver eecken en zonen, Leon De Kraey (5% 8', 11'), Victor Van Namen, Marcel Noens, Van den Broeck-Van den Bos sche, Gilbert Kluskens. Bij de jaarlingen een nieuw succes voor Robert Van Hoye voor Leon De Kraey, Roger Van Hove, Smet-Van Acker, Mar cel Noens, Gilbert Kluskens, Frans Bodson, Van Bogaert- De Bakker, Albert Pijl. Een uitblinkersrol bij de duivin nen voor Marcel Noens met de 1% 4' en 7' prijs. Kopdui ven voor Gilbert Kluskens, Van Bogaert-De Bakker (3* en 5'), André Truyens, Ver eecken en zonen, Reyniers en zoon, Peter Mees. Te Hamme St. Anna was Ro bert Heirwegh de laureaat voor Herman Eeckhout en dan kwam het grof geschut van Robby Van Uytfange met de 3% 4', 7' en opnieuw heel wat series. Winnaar Robert Heirwegh zat aan de 8' prijs ook goed voor heel wat serie winst. Kopduiven voor Ma riette Peelman, Geert Van de Wielle, Lucien Peelman en andre Ost (10* en 11'). Te Lokeren-Zeveneken speel de André Vermeir sterk met de 1' en 9' prijs en verder Eddy Consérière, Henri Van Doorselaere, Armand De Maesschalck, Julien Rooms, Omer Verlee, De Vos-Van Hemelrijck (7' en 10'), Emiel De Vos, Piet Mariman. Bij de oude duiven winst voor Eddy Consérière voor Wim Ost, geert Vermeulen, Gustaaf Clappaert, Mathieu De Maes schalck (5' en 6'), Alois Poel man, Hugo Van den Bossche, Etienne De Graeve. Eddy Consérière won bij de jaarlin gen voor Geert Vermeulen, Math. De Maesschalck (3% 4% 7'), Achiel Hovaert, Etienne Degraeve (6*), Alfons van Aelst, Gustaaf Clappaert. De duivinnenvlucht was voor Ed dy Consérière voor Marcel Pensaert (2' en 4*). Geert Vermeulen, Math. De Maesschalck (5' en 6'), Hu- bert Antheunis, Gilbert Van Loo, Willy Waegemans en Etienne De Graeve. In de Verenigde Vrienden te Moerzeke kwam Louis Van Vossel bijzonder goed aan zijn trekken met de 1', 9*, 10% 25', 29% 30% 56* of 7 op 8 en heel wat series, waaronder de eerste bonserie. Kopprijzen ook voor Remy Verhelst, Maurits Peelman, Richard Vermeir, Willy Vercauteren (5*), Frans Willaert. Bij de oude duiven won Amandus Claessens voor William Van Driessche (2% 3% 5', 6' of 4 op 4), Amede Huylebroeck en Omer Van Riet. Bij de jaarse winst voor William Van Driessche en verder Thierens- Ost, André Van Haute, An dré Thierens, Omer Van Riet (5' en 7'), Frans Van Riet. In Groot Dendermonde een knappe zege voor Cesar De Loose voor Willy Geerinck, die aan de 34* prijs zijn twee de duif klokte en goed was voor de eerste bonserie. Kop duiven voor Jozef Aubroeck, V. en T. De Ridder, Omer Van Damme, Leopold De Ridder, Emiel Van Inghel- ghem, Francois De Smedt, Emiel Jacobs, Hugo De Ba cker (11* en 12'), Albert Cooreman, Jozef Claessens (14* en 15'). Aan de 90* prijs won Jozef Debbaut de eerste van drie aangeduid en aan de 92' prijs de eerste van vier aangeduid. Julien Cool speel de sterk bij de oude en jaar- duiven met de 1' en 6' als eerste oude en de eerste bon serie en bij de 1% 3% 12' en de tweede serie. Vroege oude duiven voor Willy Geerinck, Heli De Vriendt, Hendrik Quisquater, Jean Vercammen (5% 7% 8'), Patrick De Backer. Op de ereplaatsen bij de jaar se duiven Willy Geerinck, Jo zef Debbaut (4' en 9* en eerste serie), Jean Vercammen, Pa trick De Backer, Jozef Claes sens, Alex De Decker, Ver- heyen en zoon. Te Zele De Snelvliegers mikte Gustaaf Van Hespen in de roos voor Jules Christiaens, Paul Dierickx-Visschers, Ka- miel De Schoemaecker (4% 5% 12'), Paul Christiaens, Gaston :n zoon Snoeck, Cyriel De Schoemaecker, Pierre De Vijlder, Erik Schepens, i Etienne De Brandt. Met drie prijzen na elkaar 18% 19% 20' won Jan Roels heel wat serie- prijzen. Bij de oude duiven won Pierre De Vijlder voor Jozef Vercauteren en Kamiel De Schoemaecker. Bij de jaarlingen de 1% 2' en 4' voor Pierre De Vijlder en de 3' voor Hubert Temmerman. Te Zele Eerlijk duurt langst speelde Georges Van den Ab- beele sterk met de 1' en 13* prijs en de eerste serie. Vroe- ge duiven voor Jules Boone, 1 Petrus Seymortier, Alois Bra- :ke, Gilbert De Witte, G. en zn. Snoeck, Emiel Pieters, Albert Rombout, Theo Van- elsuweghe, Gebroeders Van Laere. Aan de 65' prijs won G. en zoon Snoeck de eerste serie van drie aangeduid. Aan de 98' prijs won Alois Van de Cauter de eerste van vier en G. en zn. Snoeck wonnen ook de eerste van vijf aangeduid. BENO Duivensport. In Bosch uit Belsele ton (gvw) Quiévrain oude: 48 1. Itterbeke en zn. 1395,49 m, 2. Itterbeke en zn., 3. Van Dorselaer Jozef, 4. Boom Ro bert, 5. De Bruyne Robert, 6. Vaerewijck Eduard, 7. V. Puyenbroeck Walter, 8. Ver cauteren Hubert, 9. V. Puyenbroeck Walter, 10. De Block Denis. Op maandag 28 augustus Kermisvlucht uit Aalst. Gewaarborgd: 1 nr. 10 alles, 1 nr. 7 alles. Alle series tot 1000 F. Voor iedere deelnemer 5 kg duiveneten gratis. Jonge: 252 1. Van Hoye en zn., 1373,84 m, 2. D'Hollander August, 3. Pieters Albert, 4. Janssens Leon, 5. Piessens Jozef, 6. Boel August, 7. Verlackt - Van Aerde, 8. D'Hollander August, 9. De Schrijver Al bert, 10. Heireman-Meul Noyon Jonge: 232 Waumans Roger 1339,90 m, 2. Van Dorselaer Julien, 3. Verstraeten Roland, 4 en 5 Hesters Albert, 6. Vercaute ren Hubert, 7. Waumans Ro ger, 8. De Maeyer Petrus, 9. Waumans Roger, 10. Rottiers Walter Vrede Best Bazel Quiévrain: zondag 20 augustus 18 oude 1Wilfried Verschooren (1399 m.), 2. Karei Reyn- tjens, 3. Florent Van Wouw, 4. Jozef Braem, 5. Amedé Brijs 193 jonge 1. Jerome Van Hoywe- ghen (1426 m.), 2. Wil fried Verschooren, 3 en 4. Jozef Bussens, 5. Robert Maris, 6. Cyriel Rottier en zoon, 7. Truyman - De Preter, 8. Gustaaf Oste, 9. Robert Maris, 10. Louis Truyman. In De Reisduif Dendermonde won Argenton specialist Ro ger de vlucht. Met zijn eerst afgegeven duif op de eerste plaats en de mieze tot 1000. Een hok dat de laatste weken goed presteert is dat van Gus taaf Eeckhout uit Massemen met de 2e en 3e prijs, dit keer als vroegste aangiften, maar ook de 20ste en meteen drie vroege duiven van vier gete- Sint-GUlis-Waas hjlde LucUn Van Po^ het maximum aantal pnjzen uU Argen- Guslaaf Huylebroeck, Mauri- ce Parent, Frans en zoon Buyst, Roger Thierens, Pa trick Verheuen, Roger Drie- ghe. Een knappe prestatie van Petrus en zoon Van Steen met hun twee ingezette dui ven op de 10e en 14e plaats. Antoine en Gert De Corte uit Zele begonnen met de 25e prijs maar klokte negen dui ven van 11 binnen de prijzen. In de Fondclub Lokeren was het al D'Hondt wat de klok sloeg. Deze keer stond Martin op de eerste plaats, maar ver der met als vroegste duiven prijzen op de 4e, 5e, 8e, 14e, Noyon in Waas en Dender Gilbert Van den Hof Te Zele-Huivelde was het Gil bert Van den Hof die zich als de uitblinker manifesteerde met de le, 3e, 6e als vroegste duiven. Kopduiven voor Leon Smekens, Jozef Vercauteren, Luc Van Elsuweghe, Tony Melis, Th. Van Elsuweghe. De uitslag van de dag kwam van Aimé Fiers met de 5e, 9e, ^e' ^e' 26e> enz- en de Duivensport. Vader en zoon Antoine en Gert De Corte uit iT Zele haalden me, 11 duiven 9 prijzen uU Argenton in du'd °°k le fieaa™. Dendermonde (gvw) tseno 19e plaatsen. Vader Sylvain en Hans D'Hondt waren ook weer bij de pinken met de 2e, 3e, 6e, 11e, 13e prijs als vroegste meldingen. Rey- broeck en zonen, De Jaegher- Van Campenhout, Leon De Smet, Daniel Claeys, Sonja Seels, Octaaf Van Loo en Ed ward Coppens konden ook een duifje in de top twintig klokken. Een tandem die het prachtig deed was die van Ser rarens-Florens uit Belsele. Aan de 17e prijs de tweede getekende tot 1000 en aan de 85e prijs de eerste getekende tot 2000. Bij de oude duiven won Roger Van Quickborne twee keer. Te Dendermonde speelde Gil bert Galle sterk met de oude duiven met de le en 3e prijs van twee duiven. Ook Nel Rasschaerdt met de 2e, 4e, 6e, 7e mag worden geciteerd met 4 op 4. De jaarlingenvl- cuht was een succes voor Ro ger De Busschere met de le en 2e prijs. Ook hier Noël Rasqschaerdt als uitblinker met de 3e,5e, 6e,7e, 9e, 16e en 17e of 7 op 9. Een kolonie die klaar zat voor de Argen- tonvlucht. Vroeger prijzen voor M. Van den Eeckhoudt, Gerard Roels, Franky Roels. Te St. Gillis Waas toonde Jo zef Verschueren zich de mees ter. De kolonie in de kijker was die van Lucien Van Bossch met 6 op 6 en vier duiven in de eerste tien 2e, 4e, 6e, 8e. Kopduiven met 6 op 6 en vier duiven in de eerste tien: 2e, 4e, 6e, 8e. Kopduiven voor Vangijsel- Smet, Norbert Van der Lin den, gezusters Lemahieu (7e en 16e), Ongena en zn., Etienne Schellekens, gebrs. Mels, Lucien De Wotte (12e, 17e), A. Van Raemdonck, Georges Boeckling, Georges Maes, Alois Van Raem donck, Mare Dulez en Frans Santon. Bij de oude duiven presteerde Herwig Bulteel zeer knap met de le, 2e, 4e, prijs als vroeg ste aangiften. Verder in de kop Hector Middelkamp, Mare De Cock (5e, 6e, 7e), Robert Heynderickx, Schatte- man-Luyckx, Marcel Geerts, Antheunis-èVan Goethem (11e en 14e), Florent Aert- geerts en Roger Van Gulck. Beno Sint-Niklaas. De jonge Gerdaspelertjes konden volop genieten van de verbroederingsdag met Hulst (dw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 26