Eerste zege voor Roger Tanckeré Spurtzege voor Omer Molle in het kampioenschap voor oud- profs en -onafhankelijken Turnkalender voor Rust-Roest Sint-Niklaas BWCL- Wielrennen O. V.W.B.-wielrennen Marco Smet nodigt uit te Beveren Eerste grote prijs Heikant kermis te Stekene Bij de O.V.W.- veteranen 28 - 25.8.1989 - De Voorpost WIELRENNEN Zaterdag in Wetteren C- en D-reeksen 1 Willy Roels en zijn vrouwtje Pff«# hadden weer voor een prima «f »- organisatie gezorgd en de ren ners waren talrijk opgekomen om er een gesmaakte wed strijd van te maken. Eerst vertrokken de A- en B-ren- ners, wedstrijd die gewonnen werd door Rony Mettepen- ningen. De C- en D-renners moesten nadien acht ronden eggen. Reeds in de eerste ronde ging het er hard aan toe en al vlug kregen we vijf lei ders, Marcel Van Impe, Fred- BWCL-Wielrennen. De aankomst van Rony Mettepennin- dy Van Steerthem, Jos De gen in Wetteren (xl) Boeck, Frans De Mey en Jean BWCL-Wielrennen. Paul De Wever won in Asse de C-reeks, terwijl Roger Tanckeré de D-reeks won (xl) BWCL-Wielrennen. Roger Van Huffel was de snelste D-renner in Houtem. De Breucker won de C-reeks (xl) BWCL-Wielrennen. In Sint-Lievens-Houtem won Johny Scheerlinck de B-reeks en Amaye de A-reeks (xl) BWCL-Wielrennen. In Asse won Johny Scheerlinck de B-reeks en Wilfried Paridaens de A-reeks (xl) Goossens. Toen dit vijftal reeds 45 sekonden voorlag, reed Graham Webb er in één ruk naartoe, meteen waren er zes leiders. Na vier ronden trokken Alfred Neyts, Louis De Man, Herman Van Laer, Eddy Cobbaut, Fons De Schepper en Jozef Boone er vandoor en gingen jagen op de zes leiders. Toen in een bocht een auto van een erf kwam gereden, was de bot sing onvermijdelijk. Vier ren ners reden ertegen en Neyts bleef liggen. Hij scheen er erg aan toe. Daar de weg ver sperd werd en de rijkswacht de nodige vaststellingen kwam doen, werd deze koers wijselijk stilgelegd. Nader hand bleek alles minder erg te zijn dan was gevreesd. A- en B-reeksen Rony Mettepenningen en Freddy Roelekens Mooi weer, veel volk en 69 renners aan de start. Wat kan een organisator nog meer ver langen. Vooral als de renners er bovendien nog een ge smaakt spektakel van maak ten. Er moesten negen ron den verreden worden en in de vierde ronde, na de gewone schermutselingen, gingen er vijf renners vandoor: Rony Mettepenningen, Luc Van der Eecken, Johan Goossens, Eddy Temmerman en als eni ge B-renner Freddy Roele kens. Twee ronden lang voch ten deze vijf voor dertig se konden voorsprong. Toen brak achteraan de veer en kon de kopgroep tot één minuut uitlopen. Hoewel in de laatste ronde achteraan nog alles ver brokkelde en de voorhoede van het peloton nog dicht tot bij de vijf naderde, bleven ze toch voorop en mochten ze spurten voor de gegeerde bloemen. De klasrijke Rony Mettepenningen, een beetje geprikkeld door de wedstrijd in Sint-Lievens-Houtem, liet nog eens in zijn kaarten kij ken en bewees meteen dat iedereen met hem moet reke ning houden als hij dat wil. Hij zette zich van ver op kop in de sprint en won onbe dreigd, voor Luc Van der Eecken en V-winnaar Freddy Roelekens. Uitslag A-reeks: 1. Ronny Mettepen ningen, 2. L. Van der Eec ken, 3. Goossens, 4. Temmer man, 5. Paridaens, 6. De Pauw, 7. Cornelis, 8. Van Gijseghem, 9. Poté, 10. Van Hecke. B-reeks: 1. Freddy Roele kens, 2. Scheerlinck, 3. Van Handenhove, 4. Nevens, 5. De Winne, 6. Van Holen, 7. Van Londerzele, 8. Van der Helst, 9. De Top, 10. Sterkcx. Zondag in Asse C- en D-reeksen Paul De Wever en Roger Tanckeré Julien Schaukens, Martha en dochter Nancy met hun talrij ke helpers troffen het met hun koers. Prachtig weer, veel volk en twee knappe koersen. Reeds van in de start zat er een geweldige vaart in de wedstrijd en met telkens een steile beklimming vielen al gauw de eerste gelosten. Vooraan kregen we een kop- groepje met Van Steerthem, Veldeman, Goossens, Ver baeken, De Bruycker en en kele anderen. Van Steerthem viel vooraan weg wegens pech en Veleman gaf er de brui aan. Ondertussen sloten ook nog De Wever, Lucchi, Van Laer, Van Gestelen, Tancke ré en De Wolf aan. De rest kon het vergeten en verach- terde verder naargelang en ronden voor de wielen wer den geschoven. Hoewel er nog duchtig werd gedemar reerd, duurde het tot de laat ste ronde. Toen ontsnapten De Wever en Lucchi. Die mannen konden een kloof slaan en ze trokken samen naar de meet, waar De Wever vrij gemakkelijk de sprint won. Bij de achtervolgers ging Désiré Sonck keihard door op de laatste helling en alleen Tanckeré kon zijn wiel houden. In de spurt had Sonck geen verhaal tegen de snelle Tanckeré, die meteen zijn eerste zege van het sei zoen binnenhaalde. A- en B-reeksen Wilfried Paridaens en Johnny Scheerlinck Het werd weer keihard. De wedstrijd barstte van in het begin los en het hoge tempo zou een ganse koers blijven duren. Een ontsnapping van Nevens, De Cuyper, Pari daens, L. Van der Eecken en De Milde leek de goede te zijn, maar eerst reed Peter Baele alleen het gat toe en toen kwamen Scheerlinck en Amaye hun wagentje aanpik ken. Ook Mettepenningen en De Coorde konden hun wa gentje nog aanpikken en later kwamen Van Ransbeeck, Laureys en Van der Meirs- sche ook nog vooraan post vatten. Lang bleef dat groepje niet bijeen. Paridaens, De Milde en Van der Eecken trokken er vandoor en het was een zeer goede Mettepen ningen die het gat weer dicht reed. Toen die mee vooraan zat werd er niet meer gereden en alles kwam opnieuw sa men. Amaye moest lossen en gaf op. Mettepenningen werd de geviseerde renner en moest het zware werk op knappen. Toen Van der Eec ken,, De Milde en Scheer linck er opnieuw vandoor gin gen reageerde niemand. Ook bij het ingaan van de laatste ronde, toen Paridaens 'ging', wachtte men op Mettepennin gen, maar die zat er wat door en gaf geen krimp meer. Een sublieme Paridaens geraakte nog tot bij de drie leiders en terwijl Scheerlinck lichtjes vooruit toekwam kon Pari daens na een lange zij aan zij spurt Luc Van der Eecken van de zege houden. Uitslagen A-reeks: 1. Wilfried Pari daens, 2. L. Van der Eecken, 3. De Milde, 4. Baele, 5. Van Ransbeeck, 6. Mettepennin gen, 7. Laureys, 8. De Coor de, 9 Sergoris, 10. Ballet. B-reeks: 1. Johnny Scheer linck, 2. Van de Meirssche, 3. De Kuyper, 4. Nevens, 5. Van Handenhove, 6. A. Van der Eecken, 7. Van Londerse- le, 8. Dierickx, 9. De Bruyn, 10. De Boelpaepe. C-reeks: 1. Paul De Wever, 2. Lucchi, 3. Van Laer, 4. Van Gestelen, 5. De Bruycker, 6. Dubois, 7. Cassiman, 8. Christiaens, 9. Jansegers, 10. De Backer. D-reeks: 1. Roger Tacnkeré, 2. D. Donck, 3. De Wolf, 4. Verbraecken, 5. Dewatines, 6. Goossens, 7. De Schepper, 8. De Clercq, 9. Boone, 10. Droesbeke. Volgende wedstrijden Zaterdag in Moorsel, Statie straat 36 Zondag in Scheldewindeke, Westhoek. Donderdag in Gijzegem, Sta tionsstraat 62, zaal Den Uil, eerste start om 18 u. Regelmatigheidscriterium Stand na 57 wedstrijden A-reeks: 1. Rony Mettepen ningen 1998, 2. Wilfried Pari daens 1838, 3. Luc Van der Eecken 1693, 4. Johan Sergo ris 1550, 5. Luc Schoonjans 1479. B-reeks: 1. Theo Van Han denhove 2078, 2. Eddy De Kuyper 1700, 3. Edwin Ne vens 1690, 4. André Van der Eecken 1557, 5. August Van Laethem 1541. C-reeks: 1. Willy Roels 1954, 2. Alfred Neyts 1824, 3. Mar cel Van Impe 1684, 4. Louis De Man 1643 5. Paul De Wdever 1531. D-reeks: 1. Roger Van Nuffel 1966, 2. Gaston Van Den Hoecke 1929,3. Desiré Sonck 1859, 4. Alfons De Schepper 1790, 5. Georges Michiels 1782. Voor de vierde maal werd dit kampioenschap verreden in de industriezone van Asse en voor de vierde maal werd het gewonnen door Omer Van Molle. Bij de ex-profs namen volgende renners deel: Phile mon De Meersman (winnaar van de eerste Waalse Pijl voor profs in 1935), Staf De Meers man, Theo Van Oppen, Om er Van Molle, Sylveer Van De Perre, Victor Elaerts, Frans Spinoy, Emiel Bour- guignon, Jean Matthijs, Emiel Standaert, Norbert Wierinckx en August Donnay. De oud-onafhankelijke waren Julien Logier, Englebert, Verlée, Georges Van Acker, Jean Janssens, Frans Van Eyck en Victor Benoit. Alles samen dus achttien renners. Van meetafaan werd er ge weldig hard gereden en half- wedstrijd reden zeven renners voorop onder leiding van File- mon en Stad De Meersman, Frans Van Eyck, Frans Spi noy, Jean Matthijs, Sylveer Van De Perre en ouderdoms deken Omer Van Molle, die zich achteraan het groepje ne stelde met het oog op een spurtzege. Deze groep van zeven zou stand houden tot op de meet en voor de zege spurten, maar Omer Van Molle dacht er anders over. Hij spurtte in de laatste ronde onverwacht van uit laatste stelling weg. De anderen zagen niet direkt het gevaar van deze demarrage in en het was alleen Frans Van Eyck die de vluchter bijhaal de. Omer Van Molle haalde het slechts met een half wiel voor Frans Van Eyck die fraai tweedewerd. Uitslag 1. Omer Van Molle, 2. Frans Van Eyck, 3. Staf De Mee rsman, 4. Frans Spinoy, 5. Sylveer Van De Perre, 6. Emiel Bourgignon, 7. Jean Matthijs, 8. Julien Logier, 9. Victor Benoit, 10. Englebert Verlée, 11. Georges Van Acker, 12. August Elaerts, 13. Emiel Standaert, 14. Theo Van Oppen, 15. Filemon De Meersman, (bandbreuk in de laatste ronde), 16. Norbert OVWB-Wielrennen. Omer Van Molle werd nationaal kampioen van de ex-profs en ex- onafhankelijken (xl) Wie gaat Marco voor eigen deur kloppen? Dat is «the question»? Langs de ene kant heeft Marco zonder twijfel zijn vrienden-renners, en hij heeft vele vrienden, die een handje zullen toesteken om hem voor eigen deur te laten winnen. Langs de andere kant komen vele renners erop af om hem voor eigen deur te kloppen, en dat zijn er ook vele, noemen we maar enke le: kampioen van de B catego rie Patrick Van Renterghem, TURNEN ene Roelekens, van Antwer pen komt het grote gevaar van Patrick De Beukelaer, de Costermans brothers, Acker- mans, van de Vlaanders komt De Mits, Decandt, Dereke- neire, enz. En er is ook nog ene buur «Bargraef» die zijn nederlaag in de «Ronde van het Waasland» nog niet verge ten is. Stof genoeg dus om een spannende koers te krijgen. Een rats «vette» premiën kan ook nog verwikkelingen bren gen. Het zal evenwel een ster ke en een rappe moeten zijn Na een zonnige en lange verlofperiode, worden de scholen vandaag terug heropend. Voor velen vfordt het nog wel even wennen aan een nieuwe omgeving en de plotse omschakeling, van een zorgeloze levenswijze. Bij het opgedreven ritme wordt een aanpassing en een ideale konditie, ook noodzakelijk. Voor deze, laatste en niet onbelangrijke faktor, is vooral het turnen als basissport aangewezen. Door de eeuwen heen al trouwens en bij Rust-Roest in Sint-NikJaas, wordt al méér dan 100 jaar een verantwoorde en deskundige begeleiding aangeboden. Telkens ook met een uitgebreid trainerscorps en in augustus nog met Svetlomir Jordanov, een gasttrainer met faam uit Bulgarije. Het werd een interessante en bijzonder leerrijke stage voor de selektie- en B-ploeg van Rust-Roest, dat voor het nieuwe turnseizoen (vanaf 20 augustus) de volgende trainingskalender aankondigt: Sporthal De Witte Molen in Sint-Niklaas: dinsdag 17.45 u. - 20.00 u. selektieploeg meisjes donderdag zaterdag 14.00 u. -16.00 u. selektieploeg meisjes selektieploeg jongens B-selektie meisjes 1 en 2 16.00 u. -17.00 u. kleuters 17.45 u. - 20.00 u.: selektieploeg meisjes 10.00 u. -12.00 u. selektieploeg meisjes selektieploeg jongens 13.30 u. -15.30 u. selektieploeg meisjes 10.00 u. -12.00 u. leerlingen meisjes leerlingen jongens B-selektie meisjes 1 en 2 selektieploeg meisjes selektieploeg jongens 12.00 u. - 13.00 u. demonstratieturnen Sporthal Het Gelaag Steendorp Woensdag 18.00 u. - 20.00 u. leerlingen jongens leerlingen meisjes zaterdag Zaal De Hoeve Temse vrijdag Zaal Temsica Wilfordkaai Temse vrijdag 20.00 u. De WAOD wielerbond krijgt B-selektie meisjes 2 nu qq^ j„ (je te seleklieploeg jongens stekene. Dank zij de vrien- 14.30 u. -17.00 u. leerlingen meisjes (jen Van den Heikant die aan- leerlingen jongens gespoord door enkele Steken- B-selektie meisjes 1 en 2 se WAOD-renners hun eigen selektieploeg jongfens renners aan het werk willen 14.00 u. - 15.00 u. kleuters 2jen Zaterdag a.s. starten 15.00 u. -16.00 u. tumbling Roger Schelfaut, Rudy Haentjens, Patrick Van Goe- them, Eric Van Goethem en 20.30 u. - 22.00 u. Jazz-dance wim D.Hollander v00r eige„ volk en zullen zich van hun 21.00 u. konditie-training dames en heren seniors Roger Van Laere beste zijde willen laten zien Vooral D'Hollander, onlangs nog winnaar te Nieuwerker- ken, wil dit sukses herhaald zien. Wij hopen dat het een mooie koers wordt zodat deze eersteling ook nog navolging krijgt. Technische inlichtingen Eerste Grote Prijs Heikant Kermis op zaterdag 26 augus tus om 15 u. Wielerkoers voor liefhebbers WAOD. Afstand: 80 km. over 14 ron den. Palm en 8.000 fr. prijzen. Inschrijven: café Wagenma kerij. Vertrek gegeven door ex. Gi ro winnaar Johan De Munck. Aankomst en prijsdeling: café Sport, Heikant. Wierinckx, 17. August Don nay en 18. Jean Janssens. In Boortmeerbeek reden de vier reeksen samen voor één uitslag. Van bij de start ging het er geweldig aan toe en de oudste veteranen kregen het hard te verduren. Frans Van Eyck en de Italiaanse ex-prof Antonio Cecchinato gingen er samen vandoor en menig deelnemer werd gedubbeld. Uiteindelijk won Cecchinato met enkele centimeters voor Frans Van Eyck. Uitslag 1. Antonio Cecchinato, 2. Frans Van Eyck, 3. Frans Spi noy, 4. Sylvain Van De Perre, 5. Staf De Meersman, 6. Ju lien Logier, 7. Omer Van Molle, 8. Filemon De Meers man, 9. Jean Serneels, 10. Eugeen Beelen, 11. Jean Spenders, 12. Victor Herck, 13. Jaak Goossens, 14. Jean Merela, 15. Jozef Herremans die «Marco» zal kloppen. Technische inlichtingen: vrij dag 25 augustus om 15 u. Grote Prijs Plafonneerwer ken Eddy Smet Wielerkoers voor liefhebbers WAOD Afstand 79 km. over 13 ron den - 8000 fr. prijzen en 5000 fr. premiën. Inschrijven en prijsdeling: ca fé De Kikker, Kruibeekse Steenweg Organisatie: Marco Smet vrienden Beveren Zuid. Mare Stevelinck

De Voorpost | 1989 | | pagina 28