Stekense «Sneltrappers» in Lourdes Bart Peelman na lonende vakantie Guy Van Hese doef eigen rekord sneuvelen Steven Persoon bestendig voorin Guy Van Hese in Kemzeke W.A.O.D.-wielrennen Paul Boel wint nu ook in Moerbeke De Voorpost - 25.8.1989 - 29 WIELRENNEN WIELERTOERISME Liefhebbers Steven is de jongste van het rennerstrio Persoon uit Stekene. Hij is een vijftienjarige knaap die enkele maan den geleden debuteerde als nieuweling en in staat blijkt om degelijk te wedijveren. Vorig weekeinde behaalde hij zijn derde zege. De laatste weken viel hij zelden buiten de prijzen. - In het begin hield ik mij een beetje 'koest', zegt de nieuweling uit Stekene. Mijn broer Bert had mij die raad gegeven nadat ik eerder te Beveren al te gul met mijn krachten had omgesprongen. Luc Van Mieghem is als eerste in de aanval gegaan. Later volgde Jurgen Van Puyvelde dat voorbeeld. Hij bleef alleen voorop en verwierf 30 sekonden. Vanuit het pelo ton zijn we gaan reageren. Later ben ik hem met sukses alleen achterna gereden. Met ons beiden trokken we de laatste kilometers in. Hij begon de spurt maar ik kon counteren en won. Steven Persoon hoopt de komende weken nog wel links of rechts een zege te verzilveren vooraleer het doek valt over de huidige wielerkompe- titie... E.G. Wielrennen. Bart Peelman, de junior uit Moerzeke, won in Stekene, voor Filip Van de Velde en Frankie De Cauwer (vh) Sterk In Kemzeke liet de Moerzekenaar zondagnamiddag zijn aanleg blijken. Hijzelf over het verloop van de koers. - De Nederlander Davy Dubbeldam stak al van in de eerste kilometer het vuur aan de lont. Ik was deze keer niet van plan om mij te laten in de doeken doen en ging onmiddellijk in aktie. Er kwam nog volk bij in zoverre dat we met de helft van het deelnemersveld op stap waren. Naarmate de wedstrijd verliep en ik goed en wel had nagegaan wie er aljemaal tot het gezelschap behoorde, overwoog ik een uitval. We moesten nog drie rondjes draaien toen ik mijn biezen pakte. Dubbeldam, Jurgen Godefroot, Frankie De Cauwer en Van de Velde 'grepen' mijn wiel. Met vijf zijn we voorop gebleven. De kloof werd groter naarmate de streep in zicht kwam. Ik had oog voor De Cauwer. Hoewel hij pas junior is, weet hij aan de finish verrassend snel uit te halen. Toen de spurt op gang kwam, verwierf hij een ideale positie. Op groter verzet duurde het even vooraleer ik kon counteren. Het lukte op tijd en stond en aan de streep was het verschil behoorlijk groot. Het is de bedoeling van Bart Peelman om de uitmuntende konditie in de komende weken met nog enkele overwin ningen te verzilveren. Tot eind september - begin okto ber, heeft de junior nog de gelegenheid om zijn kunnen te tonen. E.G. In hel augustusnummer van en informatie over de bedrijfs- Budget en Recht wordt de ge- lasten. Budget en Recht is ver- zinsverzekering onderzocht en krijgbaar op het adres Hol- heeft men het over het beleg- landstraat 13 te 1060 Brussel gen tn vastgoed. Verder vindt (021536.64.50). men er tips voor de aankoop van een tweedehandse wagen Wielrennen. De derde ereprijs ere-burgemeester Maes in Temse voor amateurs werd gewonnen door Gaston Pieters uit Haasdonk (Iv) Wielrennen. De junioreswedstrijd in Lokeren werd gewonnen door Kris Engels. Jurgen Godefroot was de eerste renner uit Lokeren (Iv) Precies tien jaar geleden fiet ste de Stekense toeristenklub «WTC De Sneltrappers van het noordwase Stekene naar het bekende zuidfranse bede vaartsoord Lourdes. Liefst 26 deelnemers lieten zich toen inschrijven en maakten van deze tocht een bijzonder heuglijke gebeurtenis. Onge twijfeld één van de hoogte punten van de WTC Jong uit Stekene. Het jaar nadien ko zen de Sneltrappes richting Mont Saint-Michel (Norman- dië) en de volgende meer daagse tocht ging naar het Zwarte Woud. Met deelname van 20 fietsers was dit nog een sukses doch het volgende jaar werd er - om diverse redenen trouwens - géén meerdaagse meer georganiseerd. Twee jaar later werd terug een vijflandentocht ingericht langs Moesel en Champagne route. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan in 1984 organiseerde WTC De Snel trappers een «Jubileumtocht» over 1.000 km. Door allerlei omstandigheden viel het daar na een beetje stil... Tien jaar later... Na een bestuursherschikking én de terugkomst van onder meer Freddy Van Der Cruys- sen evenwel werd al vlug te rug over een meerdaagse tocht gesproken. In datzelfde jaar en het jaar nadien fiet sten de Sneltrappers een Ar- dense week te Heppenbach én in Born. Dit jaar stond dan terug een heuse én zware meerdaagse tocht op het programma, na melijk een zevendaagse trip van Stekene naar Lourdes over zowat 1.200 km. Echt veel deelnemers waren er niet. Dit onder meer doordat de kosten van een dergelijke onderneming onvoorstelbaar zijn gestegen én integraal door de deelnemers moeten worden gedragen. Daarbij mag men niet uit het oog verliezen dat 'n dergelijke sportieve tocht een extra bud- getaire last is, buiten het ver lof van het gezin. Bovendien offeren de deelnemers en or ganisatoren hun verlof op. Niet enkel voor de tocht zelf, maar ook grotendeels voor de voorbereiding ervan. Daarom is het dan verheu gend vast te stellen dat er bij velen nog een hart is dat klopt voor de échte, pure sport. Zonder aan het einde een be loning te verwachten. Dit na tuurlijk buiten de beloning van de persoonlijke voldoe ning. Al de opofferingen die de organisatoren/deelnemers zich getroosten doen ze enkel en alleen om onder vrienden een prachtige en aangename reis te maken. En dat werd het: de Lourdestocht 1989 werd een volgende gulden bladzijde uit de rijke geschie denis van de Stekense wieler- toeristenklub WTC De Snel trappers. Zeven etappes De eerste dag ging het via Geraardsbergen, Deux Acren en Bon-Secour (grens) tot Saint-Quentin over 195 km. De tweede etappe ging tot in Fontainebleau over 191 km. en na de derde dag legde het gezelschap zich te rusten in Méhun sur Yevre, na een tocht van ruim 170 km. Daarna begon het «serieuze» werk, want van Méhum sur Yevre ging het door het Cen traal Massief over 213 km. naar Limoges. De vijfde etap pe liep het dan over een heu velend parkoers over 148 km. de Dordogne binnen, tot in Bergerac. Tijdens de zesde dag fietsten de Sneltrappers over 159 km. van Bergerac naar Auch, over een sterk heuvelend trajekt door het departement Lot en Garonne. Meteen waren de «elf moedi gen» aan de laatste etappe en restten er nog 91 km. door een mooie streek - met diver se helllingen - tot in de eind bestemming: Lourdes in het departement «Hautes Pyre- nées». In het wereldbefaamde bede vaartsoord kregen de Steken se Sneltrappers juistgeteld één dag om op krachten te komen van de zevendaagse inspanning. Want... daarna stond een ferm «nagerecht» op het wielermenu, namelijk een tochtje in de Pyreneeën! Van Lourdes ging het over onder meer de Col d'Aspin (1.489 m.) en de Col du Tour- malet (2.115 m.) terug naar Lourdes. Een berguitstapje van ruim 160 km. Daarna was het dan écht ge daan met fietsen en/of klim men, want met de bus ging het 's anderendaags recht naar Stekene. Hier werden de Lourdes-fietsers door de thuisgebleven Sneltrappers én familie, vrienden en kennis sen gehuldigd in het lokaal aan de Kerkstraat 61 te Steke ne. Natuurlijk kregen ze een trofee, waarna een barbecue werd georganiseerd, gevolgd door een gezellig samenzijn. En maar vertellen natuur lijk... d.Brol Guy Van Hese behaalde afge lopen weekeinde zijn elfde overwinning. Metéén brak hij zijn eigen rekord. Sinds hij lid is van het peloton behaalde hij per seizoen hoogstens tien overwinningen. Van Hese is geen typische spurter, moet het doorgaans hebben van bij komende inspanningen die er toe leiden dat hij vroegtijdig een afscheiding realiseert. Dat was in Kemzeke overi gens ook het geval. - Ik ben op zo'n vier kilome ter voor de streep in de aanval gegaan, zegt de amateur uit Nieuwkerken-Waas. Voordien was ik lid van een leidersgroep die aanvankelijk dertien manschappen verenig de maar gereduceerd werd. De laatste ronde was ik in het gezelschap van Eric Wuytack en Gino Heirewegh. Toeval lig ploegmaats. Peter Van Huffel en Wim De Vos waren aan een tegenoffensief begon nen. Op het ogenblik dat ze ons grepen, heb ik gedemar reerd. Binnen de kortste ke ren had ik een kloof gemaakt. In het Brabantse Zellik toon de de Waaslander zondagna middag ook zijn kracht, hoe wel hij net naast de hoofdprijs greep. - We waren met zijn negen voorop, vervolgt de amateur. Frankie De Buyst is op een bepaald ogenblik in de aanval gegaan. Ik twijfelde even en besloot later een tegenaktie op te zetten. Ik kon de vluch ter niet meer bijhalen en stel de mij tevreden met een twee de plaats. Guy Van Hese mag vast op een suksesvol seizoen terug blikken. Naast elf overwin ningen legde hij beslag op een hele reeks ereplaatsen. De Waaslander is ontegenspreke lijk een voorbeeldig amateur. Dagelijks is hij aan de slag in een bedrijf. Onmiddellijk na de dagtaak begint hij een in tense training. Weer of geen weer. Guy Van Hese kom je langs de weg tegen. Tijdens een wedstrijd moet je ook door weer en wind, is zijn redenering, vandaar dat hij ook in die zin een trainings schema volgt dat in deze kom petitie mooie vruchten af werpt. Komend weekeinde wijkt hij naar Verrebroek uit. Misschien om er een twaalfde bloementuil mee te graaien? E.G. De elf moedigenvan de Stekense wielertoeristenklub WTC De Sneltrappers samen met hun begeleiders, hier gekiekt in het bedevaartsoord Lourdes-op-de-bergen. De elf moedige Stekense wielerfanaten op een rijtje: Freddy Van Der Cruyssen, Edwin Heyninck, André Collesaer, Freddy D'Hooge, Adolf Roelandts, OmerDe Vleeschouwer, Marcel Selis, Ronald Stevens, Luc en Bertrand Poppe en Herman De Bodt. (d.Brol) Dendermondenaar Paul Boel dan vijf ronden konden ze het behaalde zondag zijn derde niet volhouden. Na vijftien zege van het seizoen in suiker- ronden alweer een ontsnap- gemeente Moerbeke. Op een ping, uitgelokt door dezelfde prachtige omloop moesten de Paul Boel. In zijn wiel kreeg renners 35 ronden rijden. Van hij Modest Smet, Wilfried bij de start ontsnapte Marcel Matthijs, Sylvain Fierens, Van Aelboom. Meer dan ze- Marcel Van Aelboom en ven ronden kon hij het niet Ghislain Van Lierop mee en volhouden. In de tiende ron- dat meteen de goede ontsnap- de bracht Paul Boel een nieu- ping. Op drie ronden van het we ontsnapping tot stand met einde ontsnapte Paul Boel al- Wielrennen. Nieuweling Luc Rooms uit Temse behaalde in Beveren zijn achttiende Modest Smet en Carlos De leen en kreeg direkt 20 sekon- o verwinning (Iv) Clercq, maar meer dan vijf den voorsprong die hij kon behouden tot op de eindmeet. Sylvain Fierens regelde de spurt van het achtervolgende groepje. Uitslag: 1. Paul Boel, 2. Syl vain Fiers, 3. Wilfried Mat thijs, 4. Marcel Van Ael boom, 5. Ghislain Van Lie rop, 6. Georges Goubert, 7. Edgard David, 8. Etienne Ro- lus, 9. Frans Brouwers, 10. Carlos De Clercq. De vakantie doet Bart Peelman deugd. Sinds boeken en ander leermateriaal terzijde werden geschoven, evolueert de junior uit Moerzeke bestendig in de voorste gelederen. Juli leverde twee overwinningen en een rits ereplaatsen op. Voordien maakte hij perioden mee waarin het beter en minder goed ging, maar in het algemeen heeft Eddy Peelmans neef geen reden tot klagen over de huidige kompetitie. Opvallend is ook dat Bart bij iedere wedstrijd op een flink aantal supporters mag rekenen. De naam Peelman klinkt immers als een klok in de wielerwereld van Dendermonde en omgeving. Of Bart het zover zal schop pen als zijn illustere neef, zal de toekomst uitwijzen. Zaak is dat de recent achttien jaar geworden knaap de absolute voorrang geeft aan de studies. De Moerzekenaar is op school een flinke en ernstige leerling die weet wat hij wil en een optie neemt op de toekomst. Thuis wordt hij omringd door ouders die het beste voorhebben met hun zoon en mee de basis leggen voor later. Op sportief vlak heeft Peelman nu de konditie te pakken. Drie keer na mekaar reed hij als tweede onder het spandoek. In Lebbeke met tachtig manschappen aan de start was er iemand in extremis voorop geraakt. De spurt voor de tweede plaats was een kolfje naar Peelman's hand. In Baasrode moest hij bij de ontknoping met een klein verschil de duimen leggen. In Vlierzele had zich ook iemand in laatste instantie uit de voeten gemaakt, waar door er voor Bart niets anders overbleef dan knokken voor een tweede plaats. Guy Van Hese liet zaterdag namiddag in Kemzeke zijn kracht gelden. Nog een eind voor de finale op gang werd gebracht trok hij alleen in de aanval en realizeerde binnen de kortste keren een riante voorsprong. Aan de streep bleek dat hij 20 sek. sneller dan de anderen had gereden. Voor Van Hese werd het de elfde zege, metéén het hoog ste aantal dat hij ooit behaal de in zijn loopbaan. 60 renners verschenen aan de start en snel vormde zich een leidersgroep die aanvankelijk 13 renners verenigde maar la ter tot negen manschappen zou herleid worden. Een paar keer werden pogingen onder nomen om voorop te geraken maar vooral Van Hese lag telkens op de loer. Op het ogenblik dat hijzelf demar reerde bleek niemand in staat om hem een halt toe te roe pen. Wim De Vos zou later de spurt winnen voor de tweede plaats voor Eric Wuytack, Gi no Heirewegh, Peter Van Huffel en Gino Brijs. E.G. WAOD-Wielrennen in Moerbeke. Paul Boel uit Dendermonde behaalde zijn derde overwinning (xl)

De Voorpost | 1989 | | pagina 29