Voetbaltornooien in het Waasland... 30 - 25.8.1989 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL Liefhebbersvoetbal. AntoiLiefhebbersvoetbal. Rudy ne Baënne, scheidsrechter op Verbraecken, referee tij- het tornooi van FC Favo dens het tornooi van Anker- (lv) hof in Sint-Niklaas (Iv) Tijdens dit weekend wordt bij Walivo, thans het belangrijk ste verbond in Waas en met méér dan 100 ploegen, de be kerkompetitie gestart. Een week nadien worden het de kampioenschappen en als voorbereiding, hebben vele ploegen ook voor de traditio nele klubtornooien gekozen. De laatste werden tijdens het vorige weekend gespeeld en in de regio Waas, werden dat er nog een viertal. Het groot ste evenwel bij Klub 65 in Nieuwkerken met verder nog de tornooien van LVK An kerhof in Sint-Niklaas, FC Fa vo in Belsele en FC Progress in Temse. Allen ook met vooral een goede organizatie en een degelijke belangstel ling. Degelijk werden daar telkens ook de scheidsrech ters met Eddy Bals, André Beniers en Robert Felix in Nieuwkerken, Rudy Verbrae- ken en Raf Van Puyembroeck in Sint-Niklaas, Antoine Boënne, Julien Van Boxelaer en André Simoen in Belsele Liefhebbersvoetbal. Onze medewerker Roger Van Laere overhandigt na het tornooi van VKW 70 de beker van de fair-play, geschonken door De Voorpost, aan de kapitein van Oud Geel (lv) Liefhebbersvoetbal. FC Welkom op het tornooi van Ankerhof (lv) Liefhebbersvoetbal. F.C. Progres organiseerde een tornooi in Temse (lv) Liefhebbersvoetbal. Woodstock 66 op het tornooi van Klub 65 (lv) en Jaak Debbaut met Rudy Foubert in Temse. In verband met de sportiviteit bij die lan ge reeks al dan niet spannen de matchen, werd telkens ook een goede kwotering bereikt en het sukses van de verschil lende tornooien, werd ook al door een verscheidenheid aan animatie bestendigd... Tornooi Klub 65 in Nieuwkerken: FC Milano wint wéér... Bij de schiftingsmatchen in het tornooi der veteranen, werd er niet geskoord. Het bleek telkens 0-0 in de regle mentaire minuten bij KWB Sinaai tegen The White Boys en FC Palm Boys tegen FC 1000 Appels. De strafschop pen moesten dan tenslotte be slissen en deze werden gunstig voor The White Boys en FC 1000 Appels. Ook voor FC Palm boys in de troosting welke tegen KWB Sinaai ook skoorloos eindigde. In de fi nale werd er wel geskoord: FC 1000 Appels met The White Boys elk éénmaal en tijdens dit tornooi, werden de bijkomende strafschoppen tenslotte nog het belangrijk ste. Vooral voor de veteranen van FC 1000 Appels en het attraktieve toemaatje, zou na dien ook de winst bepalen van FC Milano in het tornooi van Klub 65. Ook al in de beslis sende match van de eerste reeks, waarin FC Herten Aas gelijk speelde tegen FC Mila no en nadien moest afhaken. In de tweede reeks behaalde VC Bristol het maximum der punten en dat werd meteen ook de ploeg voor de algeme ne finale. Daarin skoorde FC Milano langs Jean-Pierre Pan- necoucke en een own-goal van Gunther Delaruelle (2-0). Kort na de rust werd het 2-1 met Karim Mesbahi als de ideale afwerker voor VC Bris tol, dat in de tweede helft ook duidelijk de betere ploeg werd. De voetballers van Pat- riek Heyndrickx faalden ech ter alleen bij het besluiten en door een own-goal van Ronny Behiels, kwam VC Bristol tenslotte toch langszij (2,-2). Het laatste kwartuur werd bij zonder spannend: door de tornooireglementen werd VC Bristol op een bepaald mo ment tot negen spelers herleid en FC Milano, probeerde toen zonder sukses de winst te forceren. Die behaalden de voetballers van coach Ronny Pieters nadien toch: doelman Robby Van Nieuwenhove hield niet minder dan drie strafschoppen en voor FC Mi lano, werd dat voldoende voor een nieuwe overwinning in het tornooi van Klub 65 in Nieuwkerken... Technische resultaten: schiftingsmatchen: KWB Sinaai - The White Boys 0-0 (3-4) FC 1000 Appels - FC Palm Boys 0-0 (5-2) troosting: KWB Sinaai - FC Palm Boys 0-0 (3-4) finale: FC 1000 Appels - The White Boys 1-1 (4-3) Fair-playbeker: The White Boys Tornooi Klub 65: Reeks 1: Klub 65 - FC Milano 0-3 (3-3) FC Herten Aas - Klub 65 3-1 (2-3) FC Milano - FC Herten Aas 2-2 (4-1) Reeks 2: Woodstock 66 - VC Bristol 0- 1 (4-3) Woodstock 66 - VK Veile 0-1 (2-4) VK Veile - VC Bristol 1-3 (1- 5) Wedstrijd voor de vijfde en zesde plaats: Klub 65 - Wood stock 66 2-4. Wedstrijd voor de derde en vierde plaats: VK Veile - FC Herten Aas 7-2. Algemene finale: FC Milano - VC Bristol 2-2 (3-2). Fairplaybeker: VK Veile. Tornooi LVK Ankerhof in Sint-Niklaas: AC Doregem uit Bornem voor de vierde maal... Voor klubvoorzitter Gilbert De Prycker en zijn uitstekend organizatieteam. heeft de spijtige en weinig sportieve afwezigheid van SP Kiel- drecht nog voor onverwachtse problemen gezorgd. Die wer den in beginsel nog ondervan gen door de Vriendenkring van de scouts, maar tijdens de finales waren de ploegen weer onpaar in aantal. Een scha duwvlek ook op het tornooi van LVK Ankerhof trouwens en in de eerste reeks, zou FC Inter Decor een finaleplaats behalen ten nadele van FC 't Kloksken. De beide ploegen eindigden evenwel gelijk met hetzelfde aantal punten en tenslotte, werd het doelpun- tensaldo nog beslissend. In de tweede reeks werd FC Vrien denkring gewogen en te licht bevonden. Het werd telkens ook een 5-0 verlies tegen FC Wijnveld en AC Doregem. De match tussen deze beide ploegen werd belangrijk in verband met de algemene fi nale en AC Doregem, haalde het tenslotte nog met de straf schoppen. Een spannende match werd ook nog de troos ting. Daarin won FC Wijnveld te gen FC 't Kloksken met het oneven doelpunt van vijf. Minder attraktief werd echter de finale tussen AC Doregem en FC Inter Decor. Deze laat ste ploeg skoorde nochtans het eerst met een strafschop van Luk Lagauw (0-1). Het zou de voetballers van AC Doregem echter niet veel ver ontrusten en langs Albert Pauwels, Patrick Jacobs en Jan Coeck, werd aan de rust ook al een veilige voorsprong bereikt (3-1). Nadien werd AC Doregem nog duidelijker de betere ploeg en FC Inter Decor, kon de mannen uit Bornem nog amper bedrei gen. Deze laatsten skoorden ook met de regelmaat van een klok en Erik Muys, Jan Coeck en Benny Bruggeman, bereik ten een 6-1 stand. Langs Pat- riek Loir kon FC Inter Decor echter nog even milderen (6- 2). Daarna kwamen de schut ters van AC Doregem wéér aan bod en Danny Van Roy, Erik Muys en nogmaals Dan ny Van Roy, dreven de skore verder op (9-2). Nog éénmaal zou FC Inter Decor terugs laan met Werner De Dauw en door Albert Pauwels van AC Doregem, werd tenslotte hel doelpuntenfestival met de dubbele cijfers afgesloten (10- 3)... Technische resultaten: Schiftingen: LVK Ankerhof - FC 't Kloks ken 1-2 FC Inter Decor - LVK Anker hof 2-0 FC 't Kloksken - FC Inter Decor 0-0 FC Vriendenkring - FC Wijn veld 0-5 AC Doregem - FC Vrienden kring 5-0 FC Wijnveld - AC Doregem 1-1 (2-4) Wedstrijd voor de derde en vierde plaats: FC Wijnveld - FC 't Kloksken 3-2 Algemene finale: AC Doregem - FC Inter De- cor'10-3 Fairplaybeker: LVK Ankerhof Tornooi FC Favo in Belsele: organizatoren winnen voor de vijfde maal... Het Belseelse FC Favo met Alfons De Vlieger als voorzit ter, heeft thans het 15-jarig bestaan bereikt. Reeds voor de zevende maal wordt daar een tornooi georganizeerd en zoals bij de vorige, werd dat ook nu een boeiend en attrak tief voetbalspektakel met FC Favo voor de vijfde maal als eindlaureaat. Een ploeg wel ke in de schiftingsmatchen van reeks A, nipt won tegen FC Scoutshuis en nadien een afgetekende skore behaalde tegen FC 't Veerhuis en FC Liefhebbersvoetbal. FC Temsica tijdens het tornooi van Progres in Temse (lv) Liefhebbersvoetbal. Klub 65 organiseerde voor de tiende keer een tornooi (lv) Liefhebbersvoetbal. FC Herten Aas (lv) Liefhebbersvoetbal. Op het tornooi van Klub 65 was 'Felix' de scheidsrechter (lv) Scoutshuis, op een lagere rang. De kandidaat voor de finale in de B-reeks, werd FC Real Wit Pen uit Waasmuns ter. Een ploeg die ook twee maal won met FC 't Spaans Kwartier op de tweede plaats en VK Trappen Steels als der de. De mannen van ballon vaarder René De Baer speel den nadien skoorloos gelijk tegen FC Scoutshuis en bij de strafschoppen, werd het voor deel behaald. Een vijfde plaats dus voor VK Trappen Steels in het tornooi van FC Favo en FC 't Spaans Kwar tier dat probleemloos won van FC 't Veerhuis, werd der de. Voor de finale stonden de verwachtingen hoog gespan nen. Die werden ook volledig ingelost en al vrij vroeg skoor de FC Favo langs Geert Steur en Luk Van de Vrede (2-0). De verdediging van FC Real Wit Pen zou zich nadien her pakken en omstreeks het half uur, werd de finale plotseling weer veel spannender. In praktisch dezelfde minuut stonden de ploegen terug ge lijk: de doelschutters werden toen Yves Meganck en Fran- ky Heirman welke meteen zijn 300e doelpunt voor FC Real Wit Pen skoorde (2-2). Nog voor de rust stond FC Favo weer in het voordeel met een afstandsschot van Erik De Vlieger dat de beide doelpalen raakte (3-2). Het aantrekkelijke en hoge spel- tempo, bleef tijdens de twee de helft ook behouden en met een afstandsschot van Erik De Vlieger dat de beide doel palen raakte (3-2). Het aan trekkelijke en hoge speltem- po, bleef tijdens de tweede helft ook behouden en met een afstandsschot van Yvan Duerinckx, stelde FC Real Wit Pen nogmaals gelijk (3- 3). Bijzonder boeiend werd trou wens het matcheinde en met nog tien minuten te spelen, skoorde Alain Van Steenkiste voor FC Favo tenslotte de winninggoal (4-3)... Technische resultaten: Reeks A: FC Favo - FC Scoutshuis 2-1 FC Scoutshuis - FC 't Veer huis 1-3 FC 't Veerhuis - FC Favo 0-8 Reeks B; FC Spaans Kwartier - VK Trappen Steels 4-2 VK Trappen Steels - FC Real Wit Pen 3-4 FC Real Wit Pen - FC Spaans Kwartier 4-2 Wedstrijd voor de vijfde en zesde plaats: FC Scoutshuis - VK Trappen Steels 0-0 (1-3) Wedstrijd voor de derde en vierde plaats: FC 't Veerhuis - FC Spaans Kwartier 1-7 Algemene finale: FC Favo - FC Real Wit Pen 4- 3 Fairplaybeker: VK Trappen Steels Eerste tornooi van FC Progress in Temse: organizatoren winnen... Het eerste tornooi van FC Progress in Temse, is alleszins een meevaller geworden. Een ruime belangstelling, bijzon der sportieve matchen onder een goede leiding, een uitste kende organizatie en een paar aantrekkelijke animatiepun- ten nadien. Voor FC Progress werd het sukses trouwens vol ledig: de mannen van voorzit ter Willy Pauwels wonnen ook hun eerste tornooi. Een speciaal systeem werd daar ook voor gelanceerd, waar door iedere match belangrijk werd. Bij de eerste tussen FC Wijnstraat en FC 't Vlietje, bleef de stand lang skoorloos. Slechts op een kwartier van het einde werd het bord ge wijzigd en in die periode, skoorde FC "t Vlietje er vier op een rijtje (0-4). Een echte prestigematch werd de strijd tussen FC Temsica en FC Pro gress. In deze uiterst boeien de derby werd beurtelings ge skoord en slechts op het ein de, kantelde de skore in het voordeel van FC Progress (2- 3). Tegen deze laatste ploeg heeft FC Wijnstraat uit Sint- Pauwels een uitstekende wed strijd gespeeld. Daarin namen de beide ploegen elk één helft voor hun rekening en in de periode van overwicht, werd FC Progress ook veel schot- vaardiger (1-3). Voor FC 't Vlietje was de volle winst te gen FC Temsica voldoende om in het tornooi van FC Progress als eerste te eindi gen. Een uiterst belangrijke slotmatch trouwens en tijdens het eerste kwartier, hadden FC Temsica en FC 't Vlietje elk al eens geskoord (1-1). Ondanks alle loffelijke in spanningen langs weerskan ten, bleef het daar echter bij en voor FC Progress, bete kende dit resultaat tenslotte de winst in het eigen klubtor- nooi... Technische resultaten: FC Wijnstraat - FC 't Vlietje 0-4 FC Temsica - FC Progress 2-3 FC Wijnstraat - FC Progress 1-3 FC Temsica - FC 't Vlietje 1-1 Eindstand: 1. FC Progress 4 p. 2. FC't Vlietje 3p. 3. FC Temsica lp. 4. FC Wijnstraat Op. Fairplaybeker: FC Wijnstraat Beste speler van het tornooi: Patrick Blommaert (FC Wijn straat). Roger Van Laere De laatste wijkbioskoop van Brussel, "Movy Club,, aan de Monnikenstraat te Vorst, viert zijn 55-jarig bestaan. Het is nog een bioskoop in de oude stijl met een niet te schatten waarde als filmmonumenl. Hel 55-jarig bestaan wordt ge vierd van 7 tot 9 september.

De Voorpost | 1989 | | pagina 30