K.A.V. Dendermonde tevreden ondanks uitschakeling Ti Walen vrij vlug pedalen kwijt Het sukses van onze Belgische jacht- en sporhvapens K.A.V.D. kijkt over Duitse grens Hockey Rapid Hockeyclub Temse organiseert 22' internationaal tornooi K.A.V.D.-jeugd toont zich Voorstelling van de twee grootste GZK-clubs 32 - 25.8.1989 - De Voorpost VOETBAL Eendracht Zele - Tilleur 6-2 Na de afgetekende overwin ning tegen het gevreesde Til leur bekeren de Zeienaars za terdag om 17 u. tegen tweede klasser Racing Jet Waver. De Eugene Jacquemart, President van de Unie der Luikse Wapenfa briekanten, was de man die we bezochten om wegwijs te worden in wat we noemen de wapen handel. Als kleinzoon van Joseph Jacque mart. die in 1884 te Luik een wapenfabriek begon, dit alles nog vóór de stichting van FN, zet hij nu de zaak van grootvader verder nog steeds met zijn eigen fabrika- tie maar ook met het alom geken de merk Browning waarvan hij één van de belangrijkste agenten is. Eugene Jacquemart. vertelt ons dan ook op bijzonder aangename wijze het verhaal van John Moses Browning. Het begon allemaal in 1897. Op 2 april van dat jaar stuurde de admi nistratieve raad van FN. (Fabri- que National d'armes de Guerre), zijn commercieel directeur, Hart O. Berg naar de Verenigde Sta ten. Tijdens deze reis maakte Berg kennis met de Amerikaanse gebroeders Browning, beiden wa penhandelaars van beroep. John Moses Browning genoot op dat moment reeds grote waardering voor zijn geniale en vindingrijke geest. Net vóór deze kennismaking had John M. Browning een brevet neergelegd voor het vervaardigen van een automatisch pistool, kali ber 7.65 m, de vergunning tot vervaardigen legde hij aan FN. voor. Vol enthousiasme verdedigde Berg op de raad van 19 juni dit pistool, op 17 juli werd door Ba ron Charles del Marmol (presi dent van het vennootschap) en Berg het kontrakt getekend. Het op punt stellen van dit pistool duurde nogn enkele maanden en de eerste stukken verlieten de fa briek in januari 1899. Het wapen sloeg in als een bom. In 1900 kocht de Belgische Staat dit pistool voor haar officieren. Het was de eerste maal dat derge lijk wapen in het leger werd ge bruikt. Dit alles was maar een begin. In februari 1902 bracht John M. Browning het prototype van een automatisch geweer naar Herstal. Het wapen was tevens voorgelegd aan Winchester en Remington. FN nam de fabricage op zich. Alle wapens, uitgevonden door Browning, maar in België ver vaardigd, verkochten op grote schaal zowel in Europa als in Amerika. De verkoopcijfers lie gen er niet om, enkel wat de pistolen betreft werden er van 1899 tot 1906 zowat 250.000 stuks verkocht, in 1908 bereikte men de 500.000 en in juli 1912 1.000.000 stuks. Dit werd op 31 juli 1914 met een groots feest herdacht. Onder de genodigden John M. Browning, twee ministers in funk- tie en 500 mensen uit de politiek en zakenwereld. De oorlog van 1914-1918 vroeg van FN. andere aktiviteiten en ondertussen kreeg Browning de kans om in Amerika te werken aan een nieuwe uitvinding. De eerste was een mitraillette op gas, de tweede een mitraillette met waterkoeling. Deze wapens wer den later door het Amerikaanse leger aangekocht en ondermeer gebruikt aan het Franse front. Later, in 1925, kwam John M. Browning, opnieuw met het idee tricolores krijgen het door trainer Rudy Haleydt opge- merkwaar. Me twee vroege legde bewegingsvoetbal stil- doetpunten zette Eendracht aan onder de knie. Dat was *1° kwahfikatrekansen vrij tegen Tilleur reeds duidelijk^uekrachtbij. b Het talentrijke maar bijwijlen onstuimige Tilleur raakte on der meer na de uitsluitingen van Gudels en Greco, de strafschopfout op Van Ren- terghem en de beslissende treffers van opportunist Frank Van den Broeck definitief zijn winstkansen kwijt. Slechts in de slotfaze slaagden de Walen er in het koncentratieverlies in de lokale defensie af te straffen. De technisch sterke Chaves en de ingekomen Piazza tekenden voor de tegentreffers. Eendrachttrai- ner Haleydt hield na afloop staande dat de wedstrijd niet gemakkelijker was verlopen dan verwacht. 'We hebben dit duel in alle ernst voorbereid. Ons plannetje om de Walen het initiatief te ontnemen is echter volkomen gelukt' aldus van een nieuw jachtgeweer met 2 de ex-eersteklasser. 'Het lag lopen boven mekaar. Hier streef- in de bedoeling de zaken or de hij in de eerste plaats naar een ganisatorisch aan te pakken, wapen waarvan de sobere en dui- Daar liggen onze kwaliteiten delijke miküjn een beter zicht op en sjtueert zich de sterkte van het doel of het wild gaf. Het resultaat van zijn schtesen tekeningen was het ontwerp van een geweer waarvan de principes de ploeg. Het is ons gelukt Tilleur met bewegingsvoetbal te ontwrichten. Met zes doel- riooit overtroffen werden: de alom punten maakten de spelers gekende B.25 van Browning. Dit overigens voldoende reklame geweer werd bij schietkampioen- schappen met goud en roem over laden en wordt thans als de refe rentie bij jagers uit de hele wereld beschouwd. In 1926 stierf John M. Browning in zijn bureel waar hij gedurende Lysisch en jnentaal zijn 30 jaar het beste van zichzelf gege- 1 ven had. voor het bekerduel met Ra cing Jet Waver. Wanneer we de zaken op een identieke manier aanpakken starten we daarin zeker niet kansloos. In de streek van Luik geniet men overbruggen.' reeds verscheidene eeuwen een wereldfaam in de fabricage van jacht- en schietwapens van hoge kwaliteit. Om deze traditie te be stendigen sloten Browning en de Coöperatieve vereniging der Gra veerders van Herstal een akkoord paraat om het klasseverschil met enige kans op sukses te (Joost Arens) Goodyear en Je F.l. De eerste G P-overwinning van Goodyear vond plaats anno 1965, voor het uitvoeren van gravures toen Richie Ginther aan het stuur van een Honda de Grote Prijs van Mexico won. Sinds die zege wer den 223 GP-overwinningen op Goodyear-banden behaald. Bo vendien werden op die banden 16 F.l.-wereldkampioenschappen en 17 wereldtitels voor constructeurs gewonnen Tot einde 1979 wer den de racebanden in het Britse Wolverhampton geproduceerd, maar in 1980 verhuisde de pro- duktie ervan naar Akron (Ohio, USA). Aanvankelijk waren alle ra- op de Browningprodukten. Die coöperatieve biedt het publiek de mogelijkheid om de waardigheid van een typisch Luikse ambachte lijke aktiviteit opnieuw te ont dekken. In Herstal werken de beste am bachtslieden in de wapensmeed kunst, basculage, navijlen, monte ren, afstellen hout, polijsten en graveren Alleen handwerk verze kert de bijzonder nauwkeurige af stelling die het wapen garandeert. De Browningwapens zijn wereld- cebanden van het diagonale type. beroemd wegens hun stevigheid en steeds gelijkblijvende hoge prestaties. De prijs van deze wa pens zijn variërend, volgens gra- De radiaalconstructie werd in het begin uitsluitend gebruikt voor re genbanden, spoedig daarna ech ter waren alle racesloffen van het het aantal gravuren per radiaal-type. De F.I.-banden die reeks. Dit kan oplopen tot enor me sommen die echter door velen als een echte belegging aangezien nen te beantwoorden aan de F.l- .S.A.-normen. Deze bepalen dat de buitendiameter niet meer n wordt. Unieke stukken zijn voor bedragen dan 26 duim (66,04 cm) de doorsnee-jager onbetaalbaar. A" 1 Ze horen thuis in de kollektie van menig staatshoofd of Arabische prins. Eugene Jacquemart laat aan alle geïnteresseerde kopers van een der prachtige jachtgeweren de bood schap na om nooit een wapen te kopen dat niet in een gevestigde wapenhandel verkocht wordt. De reden hiervan is de grootschalige vervalsing van deze wapens die thans op de Belgische markt te koop aangeboden worden. Indien men toch een tweedehands wapen zou kunnen verkrijgen dan moet men steeds op zijn hoede blijven en volgende punten nooit uit het oog verliezen: 1. Het certificaat. Dit certificaat moet voorzien zijn van a. het wapennummer, b. de naam v.d. graveur, c. de naam v.d. basculeur, .e. de graad, f. het model, g. het caliber Bij diefstal of verlies volstaat het het wapennummer door te geven aan de firma Browning om een tweede certificaat te bekomen. Deze garantie is een levenslange service die U van een Browning verwachten kan. Ondertussen staat Eugene Jacquemart klaar voor alle nodige uitleg die een wapenliefhebber eisen kan. Als afscheid beloofde Eugene Jac quemart ons in een tweede inter view nog meer te leren over de fascinerende wapenhandel die zich in het Luikse handhaaft. F. V.D. niet meer dan 18 duim (45,72 cm), dit voor een gemonteerde band bij een normale bandenspanning De achterbanden worden volgens deze maximale afmetingen ge maakt. De voorbanden zijn iets kleiner, ter bevordering van de wegligging en handelbaarheid van de wagen. De ideale gebruikstemperatuur van een band bedraagt ongeveer 95°C. Breed gamma Tijdens het hele race-seizoen kiest Goodyear zijn banden uit een breed gamma compounds of rub bersamenstellingen. Die keuze wordt bepaald door de slijtlaag van het circuit, de lengte van de omloop, de verwachte weersom standigheden, enz. In het alge meen worden de circuits inge deeld in 3 types: de trage straten- circuits (Monaco en Phoenix), de omlopen met hoge gemiddelde snelheden (Francorchamps en Estoril) en tenslotte de zeer snelle circuits (Silverstone). Goodyear neemt naar elke Grote Prijs zowat 2.200 Eagle radiaal-racebanden mee. In Europa worden deze slof fen vervoerd door 5 trucks met oplegger van 15 m. lengte. De service wordt verzorgd door een team van 22 specialisten, waaron der ingeneurs en bandenmon teurs. Bij elke race stelt Goodyear meesltal 4 rubbersamenstellingen ter beschikking: de zachte en de harde race-compound, de regen band en de kwalificatieband. De ze laatste is een zeer zahcte band, goed voor slechts één tot drie ronden. Dit seizoen zijnde turbo motoren van het F.I.-toneel ver dwenen. Door het meer progres sieve vermogen van de huidige F.I.-wagen met atmosferische mo tor, kan Goodyear nu op 'zachte re' banden racen dan tijdens het turbo-tijdperk. Tijdens de GP van België F.I. te Francorchamps (27 augustus) voorziet Goodyear 13 teams van het nodige schoeisel. Het betreft MC Laren, Ferrari, Williams, Lotus, Benetton, Tyr rell, Arrows, AGS, Ligier, Lar- rousse, March, Onyx en Rial. (RH) l?AAT 13 i 76 HJVtr? DARTS VWHamme - Couillet 3-0. Van Calenbergh gaat zijn twee tegenstanders voorbij en besluit raak (vh) VW Hamme Couillet 3-0. Ook Van der Stockt belaagde hel Waalse doel (vh) K.A.V. Dendermonde ver laat met opgeheven hoofd de bekerkompetitie. Paarsblauw werd door het Westvlaamse Roeselare uitgeschakeld na een reeks strafschoppen. In kringen van de derdeklasser gaf men grif toe dat het resul taat andersom kon geweest zijn. De Westvlaamse kommentaar loog er niet om, zegt Marco Pfaff, de zoon van de Dender- mondse oefenmeester die als midvoor postvat in het Ros Beiaardteam. Iedereen was het erover eens dat K.A.V.D. onbetwist de betere ploeg was en door gaans de toon aangaf. Mits wat gebrek hadden we bij de rust een 0-2 voorsprong. Van Roy besloot op het doelhout nadat wij vooraan de bal had den gemist. Later onderging een poging door Tom De Vis- scher eenzelfde lot. In gans die eerste periode heeft onze doelman vrijwel geen tussen komsten moeten doen. Ook na de hervatting kon niemand merken dat wij maar in pro vinciale en zij in derde voet ballen. Amper één keer heb ben de lokalen een vuist ge maakt en toen plofte de bal op het kruis. Na een 0-0 eindstand waren het de penalty's die de door slag zouden geven. Daarin trokken we aan het kortste eind. Niemand in Dender monde voelde zich ongeluk kig over de gang van zaken, houden we ook nog één en Er heerste algemene tevre- ander achter d'hand. Ik denk denheid, vervolgt Marco dat K.A.V.D. prettige maan- Pfaff. Ik veronderstel dat we den tegemoet gaat, hoewel je in de komende kompetitie zeker in voetbal geen voor- flinke troeven op tafel zullen spellingen kunt maken, gooien. Iedere linie verenigt stevige pionnen en op de bank E.G. Hoewel Tom De Visser (ex- Bornem) totnogtoe een ge weldige meevaller is en uit blinkt door snelheid, spits vondigheid en werklust, is door het uitvallen van Van Nieuwenhuyse, die een vrij zware chirurgische ingreep moet ondergaan en die tot aan de winterstop zal moeten rusten, de aanval van K.A.V.D. vrijwel gehal veerd. De klubdirigenten kij ken dus uit naar een mogelij ke vervanger. Enkele weken geleden werd reeds bespro ken om een nieuwe Nederlan der aan te trekken in plaats van De Kunder maar nu gaan volop de geruchten dat er kontakten zouden zijn met Schmedding, de Duitse spits die enkele jaren geleden bij SK Beveren speelde. Hij werd zwaar gekwetst en ver trok terug naar zijn heimat, waar hij nu al enkele jaren in de amateursliga speelt. Indien men hem hier werk kan bezorgen dan zou de kans Op zaterdag 26 en zondag 27 augustus organiseert R.H.C. Temse haar 22' internationaal tornooi. Niet minder dan 22 ploegen, waarvan 14 heren- en 8 damesploegen, uit Nederland, Duitsland, Groot-Brittanië en België zullen eraan deelnemen. Volgende ploegen zijn ingeschrven: Dames: Derby Diplomats (GB), Düsseldorf (D), Geldorp (NL), Rotterdam Bocu (NL, Swazanten (NL), Pinkwins (NL), Hommey bears (NL en Temse (B). Heren: Derby Diplomats (GB), Düsseldorf (D), Geldorp (NL), Russell (NL), Aeolus (NI.), Hulst (NI.;, Temse I (B), Swazanten (NL), Pinkwins (NL), Chocolats Bears (NL), Flying Friets (NL), Den Haag (NL), Bloemendael (NL) en Temse II (B) Programma Op vrijdagavond 25/8 wordt om 20.00 u. een wel komstdrank aangeboden. Zaterdag 26 augustus begint het tornooi om 10.30 u. Vanaf 20.00 u. is er een barbecue met avondfeest. Op zondag 27.8 is iedereen opnieuw paraat voor het tornooi om 10.30 u. en de finale wordt gespeeld om 15.30 Red Star Haasdonk Klein Laar Vrasene groot zijn dat deze Schmed ding de Dendermondse val komt versterken. Ingeval woensdag rond 17 u. bekend wordt gemaakt dat KAVD in derdaad naar bevordering gaat, want dan wordt de uit spraak van het Beroepskomi- tee in de zaak tegen Aalter verwacht, dan zal men een bijkomende spits best kunnen gebruiken. Toch mogen we ondertussen de verdiensten niet vergeten van De Baere. Die is gelijk de wijn. Hij ver betert met ouder worden... Bij de thuisploeg nog teveel afwezigen om te mogen spre ken van een ploeg. Marin, De Roos, Van Leuvenhaege, Ste ven de Jonghe en Van Meir- venne misten om uiteenlopen de redenen deze wedstrijd die door Klein Laar verdiend ge wonnen werd omdat zij de hun geboden kansen beter wisten te benutten. Na een halfuur spel in de eerste helft bracht Gerrit Stremersch de Klein Laar ploeg dan ook op voorsprong en ook in de twee de helft was het dezelfde Stesman looft warm bij KAVD In de wedstrijd tegen Roese lare mocht Ronny Steeman, ex-E. Zele, vanaf de 77e min. het veld in, ter vervanging van Guy De Baere, die een ver dienstelijke wedstrijd speel- klaarkijkende Stremersch die de eindstand bepaalde. Ook Er vielen er nog gevaarlijke po- hu gingen te worden genoteerd van bezoeker Bosman maar de stand veranderde evenwel niet meer. Klein Laar wordt door deze winst nu meteen alleen leider in deze reeks want konkurrent Haasdonk had tot voor deze match een zelfde aantal punten. Pikant detail is wel dat deze wed strijd reeds gespeeld werd op zaterdagavond al hoewel hij aangekondigd was op zondag namiddag. Heel wat suppor ters zullen dus een verlatet terrein aangetroffen hebber aan 't Ster... Walk-over in Hamme Hoewel het geen denderend match werd, won VW Ham me toch met groot versch tegen de Waalse eersteprovii aan- de. Ook junior Marco Pfaff daler Couillet. De doelpui mocht nog vier minuten mee lopen ter vervanging van Alain Moens. Op vrijdag 25 augustus te 19u30 heeft de voorstelling plaats van de paars-blauwe jeugdploegen en hun trainers. Daama wordt iedereen uitge nodigd op een reuze-barbe cue. Het vernieuwde jeugdbestuur wil duidelijk werk maken van zijn opdracht. ten werden gescoord do Vergeylen, Van Caelenberi en Smet. De bezoekent keeper moest zich nog reppx om een katastrofe te voork men.nj Eendracht Zele speelde teg Tilleur ook al geen overtt gende wedstrijd. Volge ooggetuigen waren de Wal bijzonder zwak en bovendi vrij brutaal. Van Den Broe scoorde driemaal, Palmaer Bourdau'dui en Van Rent ghem maakten het half doz vol. Wel kreeg Zele, toch gerust in de zege, nog tw tegentreffers te verwerken. Voetbal. Schmedding toen hij bij SK Beveren speelde (arch) De dat ma daa gev uits de bij beti De Blauw-geel zag alle kleuren Uiteindelijk moesten de stri van de regenboog tegen vier- schoppen beslissen. De Wa was deklasser R.H. Gent dat goalgetters waren Calleej was overtuigend startte en vier- en driemaal Verschelde. Im pon maal op voorsprong klom. strafschoppen was het 5-4. ^ctr Klaasjes met hikken ever de sloot Dartsclub Den Beer D.C. Den Beer start met 3 De Potters, en ongelooflijk maar waar men zal aan alle drie zijn handen vol hebben. Eerst en vooral hebben we de jongste GZK-speler, De Potter Bart, dan hebben we nog een opkomend talent in de persoon van De Potter Kristof en last but not least hebben we de nieuwe ploegkapitein De Potter Jan. Zij worden aangevuld met vaste waarden als lokaalhouder D'Hollander Etienne en schoon zoon Meysman Peter. En dan hebben we het nieuwe gezicht bij Den Beer, Vincke Karei ooit BVB Kampioen van Oost- Vlaanderen. Tweede ploeg: captain: Van San Tamara, Van Hulle Katleen (DC Grembergen), Engels Patrick (DC Grembergen), Engels Jhonny (DC Grembergen), Van Craen Andre, Mannaert Fanny, Moonen Mare, De Lande Marcel. Lokaal: Café Den Beer, Brusselsestraat, Dendermonde. VW Hamme - Couillet 3-0. Bezoekend doelman Mathy mag te laat komen. De kopbal van Uitbaatster: Haffner Rozette. Vergeylen gaat toch over vh) Dartsclub Red Arrows D.C. Red Arrows start duidelijk met titelambities. Met mannen als Roels Rik, Parret Mare, Spinoy Clement, Mertens I Oscar, De Man Willy en Uytersprot Peter. Stuk voor stuk prima dartsspelers en op hoogdagen een moeilijk te verschal ken ploeg. Red Arrows heeft ook oefening genoeg daar zij j zowel donderdag, vrijdag en zaterdag spelen. Tweede ploeg: captain: Boeyckens Mare, Parewijck Pat., Parewijck Ronny, Buslot Marc,Claessens Patrick, Callebout Bart, Cleemout Jurgen, De Baerdemackers Jean, De Wage- i neer Luc, Ottermans Daisy, Boelens Franky, Meersman Eddy en Roelandt Jean. Lokaal: Café Volkshuis, Dendermondsesteenweg, Lebbeke. - GZK programma I Zondag 27/889 i 15 u. Stinnyboys - D.C. Grembergen i .45Z m

De Voorpost | 1989 | | pagina 32