Nieuws uit het college Echtscheiding... en de kinderen van de rekening Aalstenaar Ignace Dierickx expozeert in galerij De Buck te Gent Een kwarteeuw Volkstuinders Lebbeke H. Kruis Prachtige tentoonstelling De Voorpost - 15.6.1990 - 11 Helihaven en ziekenhuizen Na onderhandelingen tussen het Aalsters college van burgemeester en schepenen met de direkties van beide Aalsterse ziekenhuizen, het OLV-ziekenhuis ('de kliniek') en het ASZ, Aalsters Stedelijk Zieken huis ('het hospitaal') kwam men tot een akkoord over hetlanden van helikopters met zieken. Regel is dat die landen op de helihaven van het ASZ in de Merestraat. Landen op het tennisterrein bij de parking van het OLV-ziekenhuis zou aanleiding hebben gegeven tot klachten. Er werd dan ook overeengekomen dat normaliter helikopters landen aan het ASZ. Wanneer het zieken betreft bestemd voor het OLV-zie kenhuis moet de stedelijke politie onmiddellijk zorgen voor begelei ding van de ziekenwagen van de helihaven naarhet OLV-ziekenhuis. Landen op het tennisterrein in het OLV-ziekenhuis zou slechts bij uitzondering mogen plaatshebben. Alleen wanneer de medische toe stand van de patiënt dermate is dat vervoeren met de ziekenwagen de gezondheid in gevaar zou brengen. OCMW CVP-raadslid Elisa Bourgeois nam zoals afgesproken binnenskamers ontslag als OCMW-raadsl'd eens het ASZ operationeel. Ze wordt vervangen door eerste opvolgster Michèle Monfils-Gheeraerdts. Het stadsbestuur is in onderhandeling voor de aankoop van een MUG, een medische urgentiewagen die zou gestationeerd worden bij het ASZ in de Merestraat. Parking Sint-Lieven Een aantal mensen die stelselmatig op zoek moeten naar een parkeer plaats om hun wagen kwijt te raken zien met lede ogen dat de parking van het vroegere Sint-Lieven in de Dr. De Moorstraat totaal ledig staat maar dan wel met gesloten hek. Het stadsbestuur zou reeds met het OCMW daaromtrent besprekingen hebben gevoerd doch voorlo pig hebben die nog niet tot een positief resultaat geleid. Gezegd werd dat de veiligheid van de (leegstaande) gebouwen moet verzekerd worden In een breder kader wordt onderzocht wat er met de OCMW- en de stadseigendommen die vrij komen te gebeuren staat. Rijksweg Hofstade In verband met lopende geruchten over de doortrekking van de expresswegrichtingDendermonde met vermijden van de dorpskernen van Gijzegem en Oudegem, werd gezegd op de perskonferentie van het stadsbestuur dat de stad geen enkele weet daarvan heeft en geen enkele vraag vanwege ministerie Openbare Werken daaromtrent ontving. Men weet wel dat er vroeger reeds tal van onteigeningen in dat verband verricht en gepland werden maar ook dat het tronqon Gijze- gem-Oudegem eerder in aanmerking was gekomen dan dat van Aalst naar Hofstade. Kommissie De Wolf-Cosijns Tijdens een opendeurdag met persontmoeting bij De Wolf-Cosijns in de Gentsestraat in verband met milieuhinder, geur en lawaai, werd gevraagd dat de betrokken straten een afgevaardigde zouden aandui- denom besprekingen daaromtrent aan te vatten. Die afgevaardigden zijn er gekomen doch niet uit elke straat. Men wil echter niet blijven talmen. Verleden woensdag was er reeds een samenkomst waarop verschillen de deskundigen elk over hun eigen deelaspekt hun bevindingen zouden mededelen als aanzet tot het maken van een MER ofte Milieu-effektenrapport. A.s. woensdag 20 juni volgt dan een tweede samenkomst met de buurtvertegenwoordigers in het zaaltje Openbare Werken in de Ka- pellestraat onder voorzitterschap van leefmilieuschepen Dirk De Meerleer. Ook de Amylumkommissie komt eerlang samen in verband met het aktualiseren van de exploitatievergunning. Momenteel zorgen nogal wat Amylum-camions voor verkeershinder in de Burchtstraat. Vooral aan de Berthe De Dekenstraat waar camions elkaar opvolgen om geladen te worden en de ene naar de andere moet wachten. Het stadsbestuur zal Amylum herinneren aan vroegere afspraken in dit verband. Ook in de Nieuwburgstraat zou er verkeershinder zijn van (andere) camions. Die staan er dermate opgesteld dat andere weggebruikers met hun wagen verplicht zijn de doorlopende witte lijn te overschrij den en dus in de fout gaan. Parkeerplaatsen Met de nieuwe regeling is er momenteel heel wat vrije parkeerplaats in straten en op pleinen waar moet betaald worden. Voor langpar- keerders is er echter nog geen valabele oplossing. Momenteel evalueert de politie de toestand. De resultaten zullen u eerlang bereiken. Ondertussen zijn (bijna) alle parkeermeters aangepast. En er komen nog parkeermeters bij op de Houtmarkt en in de Koolstraat zoals trouwens eerder reeds was beslist. Ook met de snelheidsmeter is de politie doende. Voorlopig nog in een proefperiode. Ook de rijkswacht zal ervan gebruik kunnen maken. Terloops werd geantwoord dat de 'parkeerwachters' ook op zaterdag van dienst zijn. Renovatie van stadswoningen De stad beschikt over 149 sociale woningen plus een aantal woningep op cijnsgrond onder meer te Meldert en te Baardegem. Leegkomende woningen worden gerenoveerd. Sanitair en opfrissing waar nodig. Te schatten op zowat 8 a 900.000 fr per woning. Geld is daartoe in de begroting (uiteraard geleidelijk) voorzien. Momenteel komen twee wonmgen aan bod in de Kloosterweg met het geld van het Fonds Van den Bossche. Wellicht komen er met de afbakening van woonnoodgebieden ook te Aalst supplementaire mogelijkheden met een honderdprocentige betoelaging. Neen. In de deelgemeenten heeft Aalst geen sociale woningen ter beschikking. Aalst-kermis Er zou voor de nakende kermis reeds een voorlopig kermisprogram- ma zijn goedgekeurd. Volgende week kan dat gepubliceerd worden. Nieuw is de grote, vrijwillige inbreng van de horecasektor o.m. op de Grote Markt. LH Vandaag vrijdag 15 juni organiseert het C.L.G., Centrum voor Gezins- en Alle geïnteresserden zijn welkom, levensvragen ter gelegenheid van de viering van zijn 20-jarig bestaan een dubbele aktiviteit. Allebei in De Werf, Molenstraat 51. Dit in samenwer king met het A.S.O., Het Aalsters Sociaal Overleg dat een veelheid van welzijnswerkers overkoepelt. De namiddagaktiviteit is eigenlijk een studienamiddag voor hulpverleners die werken aan echtscheidingsproblemen. De avondaktiviteit richt zich naar een ruim publiek. Studienamiddag Van 13.30 tot 17 u. wordt de gesprek- snamiddag ingeleid en geanimeerd door de voorzitter van de rechtbank van Eerste Aanleg te Dendermon- de, de heer van Heule die de juridi sche aspekten van de echtscheiding belicht. Klinisch psychologe Magda Heirman, ook gezinstherapeute werkzaam in het kommunikatiecen- trum Lovenjoel heeft het meer be paald over hoe gezinnen en kinde ren begeleiden tijdens en na de echtscheiding. Voor leden is de toe gang gratis. Niet-leden betalen 100F. Er is bovendien via een aantal infostands heel wat informatie te bekomen. Echtscheiding... maar de kinderen? Vanaf 20 u. behandelt Magda Heir man voor een ruim publiek de pro blemen die rijzen rond echtschei ding, meer speciaal voor kinderen, voorname betrokkenen en vaak slachtoffers. Ze belicht daarbij di verse echtscheidingssituaties en be antwoordt alle mogelijke vragen over deze dan toch netelige materie waarbij ze stoelt op de opgedane ervaring. C.L.G. Het Centrum voor Levens- en Ge zinsvragen is een kontaktplaats waar je zowel persoonlijk als schrif telijk of telefonisch terecht kan met vragen. Een team van beroeps krachten staat er klaar om U ade- kwaat bij de oplossing van uw pro blemen te begeleiden. Er zijn daai toe maatschappelijk werkers, psy chologen, een arts en een jurist. Heb je moeilijkheden met je part ner met je kinderen, met je ouders, U kan er bij CLG mee terecht. Zie je het zelf niet meer zitten, vind je dat je leven geen zin meer heeft, kon naar het CLG. Leg je moeilijk kon takten, voel je je te verdrietig en vind je niemand om er eens over te praten, zit je met vragen rond ge zinsplanning, (echt)scheiding, je rechten als minaerjarige, huwelijks- onrecht, adoptie en noem maar op, wellicht vindt U soelaas bij C.L.G. C.L.B. vertrekt vanuit de opvatting dat je zelf in staat bent je moeilijk heden op te lossen. Er wordt aktief geluisterd om samen moet U inzicht te krijgen in de moeilijkheden. Het aldus verworven inzicht kan U in staat stellen het roer in eigen han den te nemen en uw vragen te be antwoorden. Om uiteindelijk te ko men tot een sfeer waarin je harmo nisch met jezelf en met je omgeving kan leven. Politieke of godsdienstige overtui ging, afkomst, kleur of om het even wat spelen bij C.L.B. géén rol. U kan in Withuisstraat 3 terecht op maandag van 9.30 tot 12.30, van 14n tot 18 en op afspraak ook van 18 tot 23 u. Op dinsdag van 9.30 tot 12.30 en van 18 tot 22 u. op afspraak. Op woensdag van 9.30 tot 12.30 u. en van 14 tot 21 u. En op donderdag van 9.30 tot 12.30 en van 14 tot 17 u. LH Aalst. Werk van Ignace Dierickx (xl) Vrijdag werd een tentoonstelling met werk van Ignace Dierickx feestelijk geopend in Galerij De Buck aan de Zuidstationstraat te Gent. De kunste naar werd ingeleid door zjjn vriend en kunstrecensent Jan De Nijs. De akwarellen van Ignace Dierickx zijn gebazeerd op het landschap zoals dat door de mens is hervormd. De natuur die hem boeit is door de mens gemanipuleerd zonder dat die verkracht is. De textuur en verteke ning die ontstaat door het omploe gen van akkerland of door de aanleg van beschermende dijken en golf brekers worden door Dierickx her- tekend en terug in kaart gebracht. De kunstenaar gebruikt de woor den "module" en "segment", wat duidt op een verlangen naar een maatstaf waarin de verhouding der onderdelen wordt uitgedrukt en die tegelijkertijd zowel een architektu- raïe als een organische betrokken heid weerspiegelt. De segmenten waarmee Dierickx zijn werk op bouwt zijn in elk werk in een verge lijkbare orde aanwezig, zoals ook elk mikroörganisme een weerspie geling is van de grotere kontekst. Worm, tak, veld, kontinent, wereld, heelal, allen worden zij ervaren van uit menselijk oogpunt en moeten dus beschreven worden om ons toe te laten onze positie en de onderlin ge relatie tussen die elementen te bepalen. Hedendaagse kunstenaars nemen echter geen genoegen met de werkwijze en de resultaten van de puur-wctenschappelijke meto des. Ook Dierickx voelt de nood zaak om zijn modules een poëtische gelaagdheid mee te geven die bij hem gebazeerd is op de werkelijk heidservaring van zijn natuurbele ving. Hij gelooft in het opdoen van kennis door emotionele ervaringen die bij hem een affektieve verhou ding met het gebeuren in de natuur teweeg brengt die hij ook terugvindt in de menselijke levensloop. Zijn veeleer filosofische benadering zet daardoor alles om in een beeldtaal, die waarschijnlijk dichter bij de to tale waarheid aanleunt, dan wat door zuivere research wordt be reikt. De kreatieve mens ervaart de he dendaagse maatschappij als on draaglijk en ziet kunst als een moge lijkheid tot relativering van de alles overheersende macht der techno- kratie. De kunstenaar zoekt naar een synthese van de versplinterde realiteit en zijn romantische ge aardheid. Het driedimensionale werk van Dierickx ligt in het ver lengde van zijn akwarellen. Hij ver laat de hem bekende weg om zich over te geven aan een nieuw avon tuur waarin hij de ruimte verkent. De segmenten uit zijn vlakke werk worden nu luchtledige volumes die als energetische velden werkzaam zijn tussen de bakens van de houten of koperen meridianen. Deze beel den verbinden de mikro- en de ma- krokosmos in een binnen- en bui tenbeeld. Het omhulsel wordt even belangrijk als wat het omvat, geslo ten en open vorm worden naast el kaar gelegd. Het werk van Dierickx past in het ecocentrisch denken, het handelt over planten en dieren en over de aarde als levensvorm, als superor ganisme dat zowel de levende als de levenloze natuur beheerst. Dierickx maakt ons met zijn empirische ken nis deelgenoot van het besef van een wederkerige afhankelijkheid tussen de aarde en de levensvormen die haar bewonen. Het is misschien verwonderlijk om steeds naar kon- krete elementen te verwijzen, ter wijl deze werken ook duidelijk ab- strakte raakpunten hebben. Het ab- strakte karakter van Dierickx' werk is meer een gevolg van een plasti sche behoefte. Al zijn werken zijn ontstaan vanuit het ervaren van het leven, vanuit het bewustzijn dat de mens afhankelijk is van de aarde. De tentoonstelling loopt tot het einde van de maand juni en is dage lijks geopend van 10.00 tot 19.00 uur. (JMH) Via een knappe tentoonstelling, waarin de orchidee, broos en verblindend mooi tegelijk, centraal stond - wanneer het op tentoonstellingen opzetten aankomt weten ze trouwens in de Minnestraat van wanten - vierde de Vriendenkring der Volkstuinders H. Kruis, vorig weekend z(jn vijfentwin tigjarig bestaan. Diverse sprekers zetten zaterdagnamiddag dit zilveren jubileum in de bloemetjes: voorzitter Paul Verheyden, sekretaris Frans Michiels, kui tuurschepen Luc De Wael en bestendig afgevaardigde Jan Herreman, tegelijk provinciaal voorzitter van het Werk der Volkstuinders. Felicitaties Nadat voorzitter Paul Verheyden het welkomstwoord uitsprak - het zaaltje was te klein voor de uiterma te grote belangstelling; Volkstuin ders blijken graag op bezoek te gaan - schetste meester Frans Mi chiels, al vijfentwintig jaar sekreta ris, de geschiedenis van de afdeling. Kultuurschepcn Luc De Wael on derstreepte het belang van het tui nieren als vorm van vrijetijdsbeste ding en kondigde aan dat de ge meente, als bfijk van waardering voor het zilveren jubileum, een toe lage van 10.000 F aan de kring toe gekend had. In zijn toespraak bracht provinciaal voorzitter Jan Herreman hulde aan het bestuur en beklemtoonde hij dat in België 35.000 gezinnen bij de Volkstuinders betrokken zijn. In Europa telt de beweging meer dan één miljoen leden. Tot slot van de gemoedelijke zitting leidde Achiel Vermeiren kunst schilder Arthur De Boeck in, die in het kader van dit jubileum een 36- tal werken van zijn hand tentoon stelde. Even later mocht burge meester Frans Moeyersoon de ten toonstelling rond de orchidee voor geopend verklaren. Het prille begin Reeds in 1941, aldus meester Frans Michiels die de geschiedenis van de afdeling schreef, bestond er in de H. Kruisparochie een 'Werk van de Akker'. Wie lid was raakte immers makkelijker aan plantgoed, zaden en meststoffen, in oorlogstijd waar devolle elementen om in de gebor genheid van de eigen tuin wat voor ekstra-voedsel te zorgen. Voorzit ter was toen Frans Delcor, het se- kretariaatswerk werd verzorgd door Arthur De Visscher. In 1951 werd de afdeling echter op gedoekt. De zowat 150 leden togen naar de afdeling in het Centrum. Op het eind van de vijftiger jaren nam de plaatselijke KWB-afdeling tui nieren in haar programma op. Aan meester Michiels, die als tuinbouw- technicus leraarde te Dendermon- de, Aalst, Meldert, Opwijk en Leb beke, werd gevraagd een drietal ke ren per jaar dit programmapunt toe te lichten. En opnieuw gingen stemmen op om het H. Kruis een afdeling van het 'Werk van de Akker' in het leven te roepen. Bij het Provinciaal verbond werden stappen gezet, maar omdat er in Lebbeke Centrum een bloeiende afdeling bestond, werd het verzoek afgewezen. Het zou nog tot 9 oktober 1965 duren alvorens gewestelijk inspekteur Van Nuffel de vraag van Jan De Cock (voorzit ter KWB-H. Kruis) en meester Mi chiels positief beantwoordde. De 'Vriendenkring Volkstuinders' werd boven de doopvont gehouden. Onder de negentien aanwezigen op de stichtingsvergadering werd een bestuur verkozen. Het bestond uit proost pastoor Coppieters, ere voorzitter Gustaaf Bosman, voor zitter Hugo Goossens, ondervoor zitter Frans Peeters, sekretaris Frans Michiels en de leden Jan Van Oudenhove, Frans Aelbrccht, Al- fons Callaert, Jozef Delcor, Albert Huylebroeck, Maurice Rosseel en Paul Verheyden. Doelstellingen Als doel werd vooropgesteld: ge zonde en goedkope voeding uit ei gen tuin bekomen. Bovendien de omgeving te verfraaien en de fami lieleden bij de werking te betrek ken. Kortom: de liefhebbers leren tuinieren, hun een gezonde vrij etijdsbesteding bezorgen en een vriendenkring vormen. De 'Vriendenkring Volkstuinders H. Kruis' sloot aan bij het geweste lijk, provinciaal en nationaal ver bond der Volkstuinen. Vanaf 1967 werd elk jaar een tuinshow georga niseerd, dit jaar was men aan de 24ste editie toe. Elke eerste woensdag van de maand komt het bestuur samen, elke twee de vrijdag van de maand krijgt de algemene vergadering haar ver loop. Zowel mannen, vrouwen als jeugd zijn daar welkom. Op de uit eenzettingen volgt een gemoedelij ke bespreking en een duchtig tuin- babbeltje. Om de leden aan te zetten hun tuin tje prima te verzorgen wordt elk jaar een tuinwedstrijd georganiseerd. Zes bestuursleden zetten zich in om de 260 leden te bezoeken, om na te gaan hoe het gesteld is met dc ver scheidenheid, de gezondheid van de gewassen, het onderhoud en het fraai uitzicht van de tuin. Aalst. Een beeld van de geslaagde nationale ruilbeurs "alle verzamelingen" georganizeerd door Philatelia (a) Op de koffietafel, aangericht op de tweede zondag van november, wor den de laureaten bedacht met een prachtige tuinprijs. Het is verheu gend vast te stellen, aldus meester Michiels, dat ieder jaar meer en meer liefhebbers een prijs in de wacht slepen. In de loop van de maand september wordt een mosselfeest aangericht. Bereidwillige bestuursleden zorgen voor een uniek mosselfestijn. In de afdeling wordt er aan geza menlijke aankopen gedaan: zaden, plantgoed, bloemen, bestrijdings- en beschermingsmiddelen kunnen worden besteld tegen voordelige prijzen. De jaarlijkse reis is niet alleen ont spannend. maar vooral leerzaam. De tweede zaterdag van de maand december wordt er elk jaar gefeest. Het huidige bestuur wordt gevormd door voorzitter Paul Verheyden, ondervoorzitter Alfons Dierickx, sekretaris Frans Michiels en de le den Petrus Putteman, pastoor De Beer, Ernest Bosman, Carlos Strob- be, Kamiel De Gols, Gentil Roels, Alfons Van Mulders, Frans Aelb- recht, Alfons Callaert, Benoni Ver meiren, Frangois Cardon, Adolf Verkoelen en Louis Van den Ab- beele. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1990 | | pagina 11