B üUrrtNo ü.r Wachtdiensten Aalst BEGRAFENISSEN PnDDCMC in 8192 12-15.6.1990 - De Voorpost DOKTERS 24-uren wachtdienst voor huisartsen van het territorium oud-Aalst (9300 Aalst) Centraal oproepnummer: 77.33.22 Dokter met wachtdienst: vanaf vrijdag 15 juni om 20 u. tot en met maandag 18 juni om 20 u.: Dr. Ph. Schockaert, Hout markt 2, Aalst. Tel. 77.33.22 Erembodegem en Erembodegem-Terjo den Dr. Van de Wiele, Heuvel 25, Erembode gem. Tel. 70.18.58: zaterdag 16 juni en zondag 17 juni. Hofstade - Gijzegem De dokter van wacht is te bereiken op het volgend nummer: 78.60.03 Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. B. Van Mulders, Kloosterstraat 14, Moorsel. Tel. 78.27.27: zaterdag '16 juni en zondag 17 juni Nieuwerkerken Dr. P. Van Damme, Dorpsstraat 158, Erpe. Tel. 80.29.33: zaterdag 16 juni en zondag 17 juni APOTHEKERS van zaterdag 16 juni om 9 uur tot zater dag 23 juni om 9 uur Boucqué, Gentsesteenweg 49, Aalst Coppens, Kerkskendorp 14, Kerksken Vergote, Kerkhofstraat 7, Wieze Burms, Markt 35, Lede Van Den Neucker, Kouterbaan 10, Den derleeuw DIERENARTSEN Dr. A. Thielemans, Sint-Annalaan 192, Aalst Tel. 78.26.18: zaterdag 16 juni en zondag 17 juni TANDARTSEN De Moor, Stationsstraat 8, Erembode gem. Tel. 78.99.77: zaterdag 16 juni van 14 tot 18u.enzondagl7junivan9tot 12 u. VERPLEEGKUNDIGEN R. Lambrechts, Aiyerstraat 17, Hofsta de. Tel. 77.32.00: zaterdag 16 juni en zondag 17 juni. Antigifcentrum: 02/345.45.45 AA: 091/25.86.29 Zelfmoordpreventie: 02/649.95.55 Aalst. De organizerende ploeg aan het woord tijdens de netwerkkwis (a) Aalst. Fiasco in druk overleg tijdens de Netwerkkwis (a) Eindeseizoenfeest In de Mikisklub Nieuwbeekstraat, eindeseizoenfeest a.s. zaterdag 16 juni met een progressieve «Terug naar de sixties» met «Blue Bird and the Archi ves». Eetfestijn Ook in de Mikisklub eetfestijn op zater dag 23 juni vanaf 19.30 u. Stoofvlees of kip met frieten. Leden betalen 50 fr., niet-leden 250 fr. Schoolfeest In de gemeentelijke basisschool te Gij zegem aan de Damkouter schoolfeest op zondag 17 juni vanaf 14.30 u. De musical «Hoe haal je het in je hoofd» wordt er opgevoerd en verder zijn er een tumfeest en een kleutershow. Daarna free podium. Ook barbecue: brochetten met groenten en brood (220 fr.) of ham burger met groenten en brood (100 fr.) In Jebron, Begijnhof 1 22/6: 20 u.: koorrepetitie 23/6: 18.30 u. Begijnhofkerk: liturgie rond «Fierheid en trots». Daarna open huis tot ontmoeting en gesprek 24/6: 10 tot 12 u.: gemeenteberaad 25/6: 20 u.: redaktieraad 28/6: 20 u.: koorrepetitie; 20 u.: Egra 29/6: 18.30 u.: Begijnhofkerk, liturgie met doop van Sofie Verleysen Vredesstudiedag Morgen zaterdag 16 juni in kultureel centrum De Werf, Molenstraat 51 Vre desstudiedag. Filkaf Tijdens het filosofisch kafee o maandag 18 juni te 20 u. in Vredeshuis, Esplana destraat 8, gespreksavond over «De be ginselen van de Groep van Antwerpen» met als inleidster Rita Muiier. De Wielewaal Geleid bezoek aan een bio-tuin te Aai- gem op zondag 17 juni. Wegens het grote sukses van een dergelijk bezoek eerder wordt andermaal een open tuindag ge houden door de Vereniging voor Ekolo- gische Leef- en Teeltwijze (VELT) bij Theo Moriau, Landdries 32, Aaigem. Onder deskundige leiding worden er de biologische groenten- en siertuin, het kleinvee en de bijenhalle bekeken. Er zijn bovendien informatie- en proef- standjes. Samenkomst aan de kerk van Aaigem te 14u.30 of bij Theo Moriau te 14.45 u. Velt-wegwijzers zijn ter plekke aange bracht. Toegang is gratis. Verplaatsing met eigen wagen. Begeleider is Francois Van den Bergh. CLG Vandaag vrijdag 15 juni: belangrijke dag voor het Centrum voor Levens- en Ge zinsvragen dat zijn 20 jaar aktiviteit viert. Te 17 u. in De Werf studiedag voor hulpverleners in verband met echtschei dingsproblemen o.l.v. psychotherapeu te Magda Heirman. Te 20 uur volgt dan, eveneens met Magda Heirman, een avond over «Echtscheiding, maar de kinderen?». Begin om 20 uur. «De Moderne Vrouw» Marijke Van Hemeldonck spreekt op zaterdag 23 juni te 20 uur in Vredeshuis, Esplanadestraat 8 over «De moderne vrouw in onze maatschappij». Marijke is Europarlementslid en voorzitster van de Belgische afdeling bij de UNO van de Kommissie voor de Status van de Vrouw. Autowijding De Sint-Kristoffelgilde wijdt andermaal, uiteraard gratis, auto's morgen zaterdag lójuni na de mis van 18u.30 en overmor gen zondag 17 na deze van 9.30 u. Wij ding in de hovingen van het Kapucijnen klooster. Inrit naar de speelplaats van de school tussen de Kapucijnenkerk en 't 15 1«H Aalst. Twee fervente vinkeniers in druk overleg (a) Begrafenissen Dorp 7 crematies MOORSEL Alle formaliteiten 053/21.45.51 Kapucijntje op de hoek van de Sint-Ka pucijnenlaan en Sint-Jobstraat. Desge wenst kan U lid worden van de Gilde voor 100 fr. Tentoonstellingen «Kunst voor Kenners» tot 30 juni tege lijkertijd in Oud-Hospitaal, Belfortkryp- te en Belfortzaal. Te Lede in 't Hof ter Puttens, Wichelse- steenweg 20-22 tot 29 juli tijdens de wee kends werken van Johan Van Vlaende ren, Simonne De Visscher, Paule Lon- neville, Laurent Geers, Eric Roets en Jos Bikkems. In Galerie Denise Van de Velde, Tragel 7, van donderdag tot zondag nog tot a.s. zondag 17 juni werken van Dredy Wolf- Wubben. In de Parochiezaal te Teijoden tot 18 juni: werken van Etienne Le Compte Botanie De werkgroep ad hoe onderzoekt en inventariseert kilometerhok E3 27 23, Denderhoutem - Herlinkhove. Een tra ditionele «streeptocht» op dinsdag 26 juni o.l.v. Paul Van den Bremt en Lau rent Annaert, samenkomst om 18u.45 aan de parking van het kerkhof, Leo De Bethunelaan. Einde rond 22 u. Vervoer met eigen wagen. Mee te nemen: flora's, loupenveldkijker en laarzen. «Support Underground Festival» Op zaterdag 23 juni in Netwerk, De Rid derstraat 28, te 15 U.: International Sup port Underground Festival. Een ultiem Grandnoise-Death Metal-gebeuren met: Carvass (Engeland - Earache Records). The masters of psychopathological grind, aangevoerd door ex-Napalm Death gitarist Bill Steer Entombed (Zweden - Earache Re cords). Voorheen razend populair in un- derground-kringen, onder de naam Ni hilist. Ongetwijfeld The new Gods of Death Metal! Godflesh (Engeland - Earache Re cords); Het beruchte duo dat terecht de heaviest band ter wereld mag genoemd worden. Atrocity (W.-Duitsland, Nuclear Blast Records): Stevige Deathtrash met scherpe maatschappijkritische teksten. Dishamonic Orchestra (Oostenrijk - Nuclear Blast Records): Progressive Death Metal!? Verbazingwekkend! Toegang kost 360/300 fr. Prijsuitreiking by Intergem-Intercom A.s. maandag 18 juni reikt Intergem-In tercom prijzen uit van de tijdens de jongste Topdag gevoerde aktie aan vijf gelukkige winnaars. Terzelfdertijd wor den de winnaars van de afficheprijskam pen aardgas en elektriciteit van de maanden januari tot en met juni gehul digd. Dit allemaal in Kasteel De Rozerie, Brusselsesteenweg 75 te Aalst te 19u.30. Amnesty International en China Tijdens de nacht van 3 op 4 juni hield de lokale groep Aalst van Amnesty Inter national een nachtwake op de Grote Markt te Aalst. Met o.a. witte tenten, de Chinese rouwkleur; een kampvuur en een tanksilhouet herdachten ze de veija- ring van het einde van de Chinese lente. De Chinese lente of de vraag voor demo- kratie, individuele vrijheid en protest tegen korrupte machthebbers werd o.m. op het Plein van de Poort van de Hemel se Vrede te Peking bloedig en hardhan dig gefnuikt. In 1989 registreerde Amne sty International 282 doodvonnissen en 232 exekuties in China, waarschijnlijk slechts het topje van de ijsberg. En nog zijn er mensen die de gebeurtenissen in China logenstraffen en afdoen als westerse propaganda. Dit in schril kon trast met het stille bezoek dat ze zondag avond kregen van een Chinese ooggetui ge. Zijn hele houding was een getuigenis van het leed aangedaan aan zijn volk. Volgens deze getuige worden Chinezen die naar het buitenland gaan, onder vraagd over hun eventuele betrokken heid bij de protestbeweging van 1989. Ook de briefwisseling tussen buiten landse Chinezen en Chinezen in het thuisland wordt op politieke kommenta- ren gekontroleerd. Amnesty International blijft opkomen voor de mensenrechten van het Chinese volk, die nog dagelijks met de voeten worden getreden. Openbare werken in het Aalsterse Het ministerie van openbare werken in vesteert in het arrondissement Aalst dit jaar een slordige 650 miljoen. We distil leren eruit wat past in het De Voorpost- gebied. Momenteel zijn aan de Eoudewijnlaan sinds april de werken bezig voor moder nisering. Goed voor 31 miljoen. Deze werken zouden moeten voltooid zijn te gen einde 1990. De brugleuning op het Aalsterse viadukt moet tegen einde november 90 gereali seerd zijn. Het werk werd wel reeds toe gewezen maar is nog niet in uitvoering. Prijs geraamd op 7,1 miljoen. De Kapucijnen- en de Leo De Bethune laan zijn samen met kruispunt De Ha ring aan aanpassing toe. Goed voor sa men 44 miljoen. De uitzettingsvoegen aan het Aalsters viadukt moeten vervangen worden. De prijs ervan is geraamd op 7,3 miljoen. En langs de N441 moeten kruispunten te Erpe, Lede en Aalst heringericht wor den. Ooit was er aan het Keizerlijk Plein een fabriek in werking. Bij de werken in de Korte Nieuwstraat waar een aantal «ge legenheden» werden afgebroken, stiet de aannemer op een gemetselde beek die even verder was afgesloten. Van de ze beek was op geen enkel plan van de stad enig spoor. De aannemer pompt het water weg en zal de beek op het einde van het eigendom dichten. Don Bosco koestert bouwplannen De lokalen die het Don Boscoinstituut toegewezen kreeg in erfpacht van de Stichting Graaf Camille Liénart in de naar hem later genoemde Sint-Kamie- lstraat zijn niet meer aangepast aan de eigentijdse noden. Er zijn reeds plannen voor een nieuwbouw maar voorlopig blijft dat nog toekomstmuziek. Men zou de school alleszins te Aalst bouwen maar niet meer in de Sint-Kamielstraat. Volgens deken Jozef De Smet is een nieuwbouw de enige valabele oplossing. Fietsgravering Zaterdag 23 en 30 juni tussen 9 en 12 u. Albrcchtlaan 81, Aalst Vakatures meegedeeld aan de stedelijke dienst Tewerkstelling Deeltijds docenten en -assistenten. Naast deze vakatures liggen ook aanbie dingen van buiten de regio ter inzage. Voor verdere inlichtingen kan u tijdens de opèningsuren (alle werkdagen van 9 tot 11.30 u. en woensdag van 14 tot 17 u.) terecht op de stedelijke dienst Tewerk stelling, Keizerlijk Plein 21 te Aalst (naast ingang Keizershallen), gelijk vloers, tel. 053/77.11.11, toestel 288. De zestiger jaren herleven U kent ze nog wel: Paul Anka, Roy Orbi- son, Elvis Presley, The Beatles, Sarah Vaughan, Dean Martin, Dionne War wick, Connie Francis, Vicky Care, Little Richard, Frank Sinatra, The Rolling Stones, Carlos Santana, Bill Haley... dc muzikale sterren van de lichte muziek uit de golden sixties, de gouden zestiger jaren. Wie heeft zich niet laten meeslepen en nog, op de smachtende tonen van «plak kers» zoals «Diana», «Put your head on my shoulder», «Oh Carol», «Venus» en zovele hits, die de harten deden smelten. De Mikisklub wil een avond deze sfeer terug oproepen en wel op zaterdag 16 juni 1990 vanaf 20 uur in de Mikisklub, Nieuwbeekstraat 35,9300 Aalst, waar al die smartlappen van weleer tot nieuw leven worden gebracht met muziek en zang door de groep «The Big Mouth and the Loudspeakers», een ensemble van vier muzikanten die een medley brengen van rock and roll, love songs, onvergete lijke hits en dit van 21 tot 24 uur. Je wil even muzikaal en ontroerd terug naar de tijd van toen? Dan mag je zeker niet ontbreken op deze «Back to the sixties» in de Mikisklub op 16 juni a.s. om het seizoen waardig en leuk af te sluiten. In Jebron, Begijnhof 1 Talita Koemi. Je bent het toch niet vergeten! Je zoekt een bijbel, een bezinningsboek, een ge bedenboek, homilitische suggesties, een zinvol kinderboek, een kruisje of een zinvol geschenk voor geboorte, huwe lijk, verjaardag. Je zoekt een vredesklok- je of «Alle dagen van ons leven», een zinvol kaartje of wat kaarsen voor de feesttafel, zelfs noveenlampen. Loop eens binnen in Talita Koemi. Voorlopig adres: Begijnhof 1 te Aalst. Open iedere werkdag van 8 tot 12.30 u. en van 13 tot 17 u. Je bent steeds wel kom. Jebron zoekt een vrijwillig(st)er die zeer regelmatig wat achterstallig typewerk kan komen volbrengen. Kontakt opne men met Guido, 053/77.51.16. EGRA: echtgescheidenen gespreks groep regio Aalst. Velen komen samen om een weg te zoeken doorheen span ningsvelden van het leven en relatie- breuk. Mensen bemoedigen elkaar en geven uitzicht. Voor juni wordt er sa mengekomen op 28 juni om 20 uur. 16/6 om 18u.30 Begijnhofkerk: liturgie met en voor kinderen. Daarna kunnen we mekaar treffen en van gedachten wis selen in huis of tuin van Jebron. 17/6 van 10 tot 12 u.: gemeenteberaad Allegro ma non troppo De kulturele groep die ageert in «Alle gro ma non troppo» in de Gentsestraat, een typische artiestieke gelegenheid, brengt een concert met het harpduo «Parathega» a.s. zondag 17 juni vanaf 15 u. Toegang: 200 fr. Info via 013/78.44.46. Verleden week koncerteerde er een ge legenheidstrio bestaande uit sopraan Rita Piron, dwarsfluitiste Els Moeyer- soons en gitarist Eddy Peremans. Naar Zeeland KWB-Terjoden sluit zijn werkjaar af met een tocht naar Ameland morgen zaterdag lójuni met vertrek te 8 uur aan de kerk te Teijoden. Leden betalen 500 fr., niet-leden 600 fr. middagmaal inbe grepen. Info: Daniël Van Cauwenberg- he, Beukenlaan 10, 053/78.74.29. Wandelen Aalsterse Natuurvrienden (ATB) be wandelen morgen zaterdag 16 juni te Lede het Oude Molenpad en kopen bij de Impse watermolen. Vertrek aan de kerk van Impe te 14 u. Na de tocht barbecue. Leden betalen 200 fr., niet-le den 300 fr. Kinderen 100 fr. Info via tel. 053/78.73.52. Psychometrie «De Levensboom» organiseert vandaag vrijdag 15 juni in zaal De Koombloem, Grote Markt, een voordracht door pa ragnost E. De Haan uit Nederland over «Psychometrie». Info via 053/77.62.12 of 80.18.16. Kaart kampioenschap Vandaag vrijdag 15 juni kaartkampioen- schap georganiseerd door ACW-Aalst in 't Groen Kruis, Sint-Jorisstraat 26. Inschrijven vanaf 19u.30. Inleg 50 fr. 2500 fr. prijzen gewaarborgd. Eetfestijn by AKV De Lodderoeigen Op zaterdag 16 juni vanaf 17.00 uur en op zondag 17 juni vanaf 11.30 tot 18.00 uur heeft het twaalfde eetfestijn van AKV De Lodderoeigen plaats in hun lokaal, Taverne-Restaurant "Chaplin" aan de Koolstraat 121 te Aalst. Men heeft de keuze uit een uitgebreide spijs kaart met vis- of vleesgerechten en voor- en nagerechten. Dat alles aan demokra- tische prijzen. Natuurtocht Wielewaal en Velt organiseren samen een bezoek aan de bio-tuin te Aaigem op de wijk Landdries a.s. zondag 17 juni. Samenkomst aan de Aaigemse kerk te 14.30 u. of een kwart er later aan de bio-tuin zelf. Groot-ouders - Kleinkinderen Deze relatie wordt besproken op dins dag 19 juni te 14 u. in de studio van De Werf, Molenstraat 51 door de Akademie voor Aalsterse Senioren. Meer info via 053/2L27.59. Schuldgevoelens «Similes» organiseert op woensdag 20 juni in De Werf te 19.30 u. een gespreks avond over «Schuldgevoelens bij fami lieleden van psychisch zieken». Ieder een welkom. Soldaat worden Voor alle mogelijke inlichtingen over leger, legerdienst en mogelijke loopba nen bij de krijgsmacht kan U inlichtin gen bekomen bij deskundigen van het leger a.s. zondag 20 juni in het stadshuis te Aalst. Nadere info via de stedelijke militiedienst, 053/77.11.11, toestel 249. Tentoonstelling In het Affligems kultureel centrum, Ab dijstraat 6, tentoonstelling van werk van Dries Van den Broeck tijdens weekends tot 24 juni. Op zaterdag van 14.30 tot 20 u. en op zondag van 11 tot 12 en van 14.30 u. tot 20 u. «Atelier» Driedaagse tentoonstelling (15,16 en 17 juni) van schilderijen, tekeningen en beeldhouwwerken en Luc Arijs in «Ate lier», Stoofstraat 4, eerste verdieping te Aalst. Vernissage vandaag vrijdag 15 juni van 18 tot 22 u. Iedereen welkom. De «Stoofstraat» is een zijstraatje) van de Pontstraat. BUSO Het Don Bosco-instituut, afdeling BUSO, Buitengewoon Sekundair On derwijs reikt kwalifikatiegetuigschriften uit op zaterdag 23 juni te 10.30 u. in de Sint-Kamielstraat 85. Akademische zit ting en receptie Met de S.V.V. op wandel De Socialistische Vooruitziende Vrou wen en de socio-kulturele diensten van de Bond Moyson organiseren een feder ale wandeldag te Zottegem en omgeving voor het hele gezin waaraan ook Aalst deelneemt. Vertrek en aankomst voor elke wandel tocht aan het Volkshuis te Zottegem: 5 km, geleide wandeling met gids, vertrek ken te 10.30 u. en te 14 u. 10 km, wandel tocht met opdrachten, vertrek te 13.30 u. en uiterlijk terug te 16.30 u. en 15 km voor geoefende wandelaars met vertrek tus sen 10 en 14 u. Deelnemen kost 50 fr. per persoon per wandeling. Hierin zijn ook begrepen koffie vóór de start, een konsumptie- bonnetje voor tijdens de tocht, de verze kering en een aandenken. Wie 's morgens van start gaat zorgen voor een lunchpakket. Maar de ganse dag zijn er ook in het Volkshuis belegde broodjes te bekomen aan demokratische prijs. Voor kinderen wordt ondertussen een gratis allonprijskamp georganiseerd. U kan inschrijven, liefst dadelijk, op de S.V.V.-sekretariaat, De Colfmaecker- straat U te 9620 Zottegem (091/61.99.11) of op de dag ter plekke zelf tussen 10 en 14 u. in het Volkshuis. «Ik wil wel geloven, maar wat?» De Aalsterse Akademie voor Senioren organiseert a.s. dinsdag 19 juni in De Werf, Molenstraat 51, een gespreksna- middag met als inleider de priester uit Dendermonde Marcel Verhelst. Met deze namiddag besluit de ASS haar eer ste zesmaandelijkse aktiviteitencyclus. Thema van de namiddag wordt: «Ik wil wel geloven, maar wat moet ik geloven?» Zo u geen abonnee bent kan u er toch terecht mits het betalen van 140 fr. Hou ders van een plus-3-pas betalen 120 fr. en KBG-leden en houders van de BAC Se- niorencrad 100 fr. Aanvang te 14.30 u. Nieuwe direktie bij Flora Na vele jaren de motor en de ziek te zijn geweest van Bloemenveiling Flora aan de Albrcchtlaan en de situatie na de dramatische brand te hebben rechtge- trokken geeft direkteur Gustaaf Eve- ncpoel, zoon uit een gekende bloemis tenfamilie van Hekelgem de fakkel over in jongere handen. De nieuwe direkteur is de 28-jarige Rudi De Kerpel uit de bloemengemeente Lochristi, gespeciali seerd in de azaleateelt voor de export naar tal van Europese landen. Hij wordt niet een direkteur in vast dienstverband. Hij krijgt eerder de op dracht bloemenveiling Flora te brengen op het niveau van de konkurrentie en aldus de overgang naar het Europa van 1993 zonder al te veel hyaten te laten verlopen. Omwille van zijn kennis en ervaring in de exportsektor lijkt hij de geschikte man te zijn om deze opdracht tot een goed einde te brengen. Het zou in de bedoeling van de nieuwe direkteur lig gen Flora te laten uitgroeien tot een centraal bevoorradingspunt voor de klanten (aankopers met een uitgebreid assortiment bloemen. En kwekers zullen begeleid worden om te komen tot een zo goedkoop mogelijke prijs om op de Eu ropese markt met gelijke wapens te kun nen konkurreren. VOK won Na de zegepralen van KNOK (Kaner- nieopkomen en van Foasco) knoopt VOK-Moorsel nu terug aan met de overwinning in de Netwerkkwis. Bij Wil ly Pieters en Erik Lerouge zit de kwis- drang er weer optimaal in. Bij de pauze stond VOK op de tweede plaats achter Fiasco doch bij de eindstad was VOK eerst. Hierbij de uitslag: 1. VOK 94, 2. Fiasco 85,3. Reto '82 78,4. KNOK 77,5. Koes koes 73,6. Palugama 70,7. Kwistetweer- nie en Aad Gaad 62, 9. Jonk en Aad en FN-klub 59 en H. Geestkapel 52. Voorlopig zijn de eerste vijf in de rang schikking 1. Fiasco 287,2. VOK-Moorsel 251,3. Aad Gaad 216,4. Koeskoes 213 en 5. Palugama 208. Volgende kwisavond vandaag vrijdag 15 juni te 20 u. georganiseerd door Kwistet- weernie en FN-Klub. Cantate Domino en Australië Van 20 tot 25 juli 1990 ontvangt de Scho- la Cantorum Cantate Domino van het St. Maarteninstituut te Aalst «The Can berra Yoputh Orchestra» uit Australië. Van 1 tot 24 augustus 1990 maakt Canta te Domino een concertreis - naar Indië, met optredens te Bombay en Dehli; - naar Singapore, waar de koncerten van Cantate Domino worden voorge steld als de Belgische bijdrage tot de feestelijkheden voor de 25ste verjaardag

De Voorpost | 1990 | | pagina 12