Regionale IPA groep aktief Meldert Baardegem Herdersem De Voorpost - 15.6.1990 - 13 alsi. Omer De Saedeleer, schoolhoofd van de gemeenteschool van Erembo- %em gaat dit jaar na 33 jaar aktieve dienst op pensioen. Velen zullen goede finneringen aan hem hebben (jmh) n de onafhankelijkheid van Singapo- naar Australië met optredens te Mel- wrne, Canberra en Sydney, dinsdag 24 juli 1990 geeft Cantate bmino daarom het jaarlijks Jubelcon- rt in de St.-Martinuskerk te Aalst om u., samen met «The Canberra Youth fchestra» met op het programma: de uitvoering van de «Nelson Mass» in Jozef Haydn, de «Symphony nr. 2» (1988) van Carl ine (Sydney °1955) de uitvoering van de «Chichester alms» van L. Bernstein. P-Federatie met leefmilieucam- t SP-Arrondissementsfederatie Aalst ganiscert een campagne in verband et de leefmilieuproblematiek. rer.de Denderproblemen geeft volks- irtegenwoordigcr Dirk Van dcr Mae- n nadere toelichtingen en wil komen it het oprichten van een werkgroep die aantal konkretc akties in verband net'de zuivering van de Dender zal oorstellen, het dossier over huisvuilverwerking ordt nader toegelicht door volksvcrte- tnwoordiger Jacques Timmermans. U test er eerlang meer over. 'eesten bjj Levensvreugde )p zaterdag 23 en zondag 24 juni in Levensvreugde», Botermelkstraat 201 rlopend restaurant, wijnbar, koffie- r, ijsbar, proeven van streekbieren, olksspclen en minivoetbaltornooi met pzondag de finale. pzaterdag 23 te 19 u, optreden van de oninklijkc Harmonie «Al Groeiend Boeiend» uit Aalst en te 20 u. de Ere- lijs Brantegem, een grote belotters- edstrijd waarvoor U reeds kan inschrij- cn te 19.30 u. Op zondag 24 te 12 u. xitiefconcert door de Fanfare «De hjodenarcn» gevolgd door de Big land en vanaf 17 u. reuze barbecue ver- urgd door «Ronde Tafel 46» van Aalst, iissendoor optredens van «De Wichel- Straatmuzikanten» en van «The Fal- ig Stones». estaurant is er op zaterdagmiddag, za- trdagavond cn zondagmiddag. Koude [hotel met frieten: 200 fr., 140 fr. voor inderen. ömatensocp, varkensgebraad met lampignonsaus en frieten: 280/160 fr. omatensoep, kippefilets met champig- ünsaus en frieten: 280/160 fr. uvecuc: brochetten, provcnciaalse slaf, frieten: 275 fr. leak, Béarnaisesaus, sla en frieten: 350 iratis initiatieavonden volksdan- h os De Sloover, Alfons Van de Maelcs- aat 60 te 9440 Erembodcgcm biedt aan irenigingen de kans om volledig gratis ier (of meer) initiatieavonden voor de 5den tc brengen zonder enige verplich- U moet dan uiteraard wel zorgen »r zaal en verzekering. Gewoon om de iksdans in de streek nieuw leven in te azen. Met de organisatie van deze onden mag geen winstgejag gemoeid lOmerinstuiven olksdansgrocp Ulenspicghel organi st in het Aalsters stadspark op vrij- gavonden in juli en augustus rond 20 zomcrinstuiven. Op blote voeten tehuppelcn hoppen, lopen, walsen, iebclcnde grassprietjes tussen je te il, een overvliegende blauwe reiger, In grote coupe met exotisch fruit, een ikje paradijs op aarde. ■ndez-vous aan het Melkhuisje met iziek, dans cn zomervreugde. Danser- fing allerminst vereist. Geen sprake n enige geldelijke bijdrage. Dansen cn zingen alleen als het je bekt. De coupe «Brésilienne» moet je wel zelf betalen. Info: 053/78.65.79 bij Jos De Sloover, Van de Maelestraat 60 te 9440 Erembo- degem-Aalst. Ongevallen en vandalisme - Verschillende Fietsen werden in het Aalsters stadscentrum gestolen. In de Zwembadlaan die van de 10-jarige Da- vaid de Troy. In de Merestraat die van Maria Raaf en in de Kattestraat die van Anna De Meyer. In de Molendreef werd de bromfiets gestolen van de 17-jarige Sven Ringoot en in de Onderwijsstraat die van de eveneens 17-jarige Annemic Van Impe. - In de Burchtstraat werd ingebroken in het voertuig van Hans Van den Borre en wat los kon werd meegenomen. - In een garage aan de Moorselbaan ontstond een kleine ontploffing. Snel optreden van de Aalstersc brandweer kon de schade beperken. - In een meubelbedrijf aan de Hekke- straat tc Hofstade werd ingebroken. Een aantal cheques en takszegels wer den meegenomen. De dieven namen de auto van bedrijfsleider De Vos om er mee op de vlucht te slaan. - Op het kruispunt van de H. Hartlaan en de Geldhofstraat botsten bromfiets- ster Odila Van den Meerssche en de wagens bestuurd door Annick Van Lui, Marc Boxstael en Raymond Van Pete- ghem. Eén chauffeur werd gekwetst. - In de garage van Dan Den Ede - Die- rickx aan de Meysberg te Meldert ont stond rond middernacht brand. In af wachting van de komst van de brand weer van Aalst of van Moorsel trachtten de bewoners met poederstoestellen de brand tc blussen. Toen de brandweer ter plekke kwam sloegen de vlammen reeds door het dak. Toch slaagden de pom piers erin de brand meester te worden en een erbij gelegen opslagplaats met stro en hooi te viijwaren. De wagen en de garage zelf werden ernstig bescha digd. Verondersteld werd dat eerdere laswerken de brand zouden kunnen ver oorzaakt hebben. - Brand werd gesticht tijdens de brade rie in de Moorselbaan in de tent van stadsgenoot Alfons Wijns. De tent is zwaar beschadigd. Van de daders (nog) geen spoor. -Te Hofstade ging op de rijksweg de wagen bestuurd door Luc Spitaels uit Oudegem over kop na een slippartij. De wagen raakte immers van het wegdek en kantelde. De bestuurder werd gewond naar het ziekenhuis overgebracht. - Er werd ingebroken in de woning van Jan Van den Brempt aan de Erembode- gemse Leuvestraat. De inbrekers klom men over een afsluiting van de tuin en sloegen een ruit stuk. Een som van onge veer 115.000 fr. werd meegenomen. - Inbraak eveneens te Aalst aan de Syl- vain Van der Guchtlaan 13 bij de familie Van der Gucht. Dieven gingen aan de haal met geld en goud. In rusthuis Sint-Job Julia Petit werd in Sint-Job gevierd we gens haar 95ste verjaardag. Florence De Raet en Mathilde Soetinck wegens hun 90ste en het echtpaar. Gu- staaf De Smedt - Philomena Saeys we gens hun diamanten huwelijksjubileum. Sport voor gehandikapten Morgen zaterdag 16 juni heeft in de Aal- sterse Keizershallen de nationale sport dag voor gehandikapten plaats. Een or ganisatie van de Federatie voor Gehan dikapten aanleunend bij de socialisti sche zickcnbond. Een groot aantal sportdisciplines komt aan bod: zwem men, turnen, pétanque, badminton, boogschieten, tafeltennis en paardrij den. Reeds tc 11 u. wordt de sportdag ge opend doch de wedstrijden zelf vangen pas te 12.30 u. aan. Sporttakken die geen speciale apparatuur vereisen worden in de Keizershalolen beoefend. Voor een aantal andere wordt echter uitgeweken naar het HRITO in de Welvaartstraat, naar Tragel Sport of naar het stedelijk zwembad. Te 18 u. is er na een koud buffet een dansfeest. Banket bij L.S.W. A.s. zondag 17 juni heeft in zaal «Ter Mael», Gentsesteenweg 390 te Aalst te 13 u. een groots banket plaats voor ge handikapten, anders validen en invali den van de Liberale Sociale Werken on der voorzitterschap van ondervoorzitter Diane D'Haeseleer. Het muzikaal en amusementsgedeelte wordt verzorgd door Luc Caals, kom iek-presentator en finalist van de VTM- show «Nu of Nooit». Op het menu aperi tief «Ter Mael», tomatensoep met balle tjes, varkensgebraad met gro'entenkrans en kroketten, ijs en gebak. Deelnemers worden gratis met bussen opgehaald. Voor iedere gehandikapte, anders-vali den of invalide een mooi verrassings pakket.. Ze betalen als deelname in de kosten 250 fr. Begeleiders 300 fr., ande re familieleden 350 fr. Nadere info en afspraak voor ophaloing via 053/21.58.16, vragen naar Luc Hof man. Jubileum Op 8 mei 1990 vierden de echtgenoten Casteur Alfons, geboren op 16.3.1913 en De Poorter Leontina geboren op 15.5.1916, wonende te Aalst, Petrus Van Nuffelstraat 40, hun gouden bruiloft. Kleurentherapie A.s. vrijdag 22 juni in zaal «De Koorn- bloem», Grote Markt, initiatie tot een kursus «Kleurentherapie» door R. Van der Donck. Een organisatie van «De Levensboom». Info via 053/77.62.12 of 053/80.18.16. Ridders van de Seine Vandaag vrijdag 15 en morgen zaterdag 16 juni organiseert PACT, telkens te 20 u. in De Bathyscaaf, Meuleschette- men van de titel «Koninklijk». Dit met een zitting in 't Clubhuis, Kou- terbaan 32 met als sprekers voorzitter Gustaaf Arts, sekretaris Maurice De Sa- deleer, provinciaal voorzitter Jan Her- reman en burgemeester Anny De Maght. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Frans en Ju lienne De Coninck - Roggeman. Vol gend weekend, Gustaaf en Astrid Ossig- nol. Processie A.s. zondag, bij gunstig weder, proces sie. Uitzonderlijk zal de hoogmis plaats hebben te 9 (negen) uur. Kultureel Centrum Affligem Nog tijdens dit weekend kan U in de kunstkelder de tentoonstelling van wer ken van Lombeekvrienden Julia Schouppe, Roger De Smedt, Chris Ver- eecken en André Troupin meemaken. In zaal A stelt andermaal Dries Van den Broeck tentoon tijdens weekends tot zondag 24 juni. En in zalen B ziet U tot 24 juni werken van Mia De Decker, Denise Verbeken, Julien Liezarde en Remi-Frans De Prez. Denise Verbeken «Geboren onder het sterrenbeeld «De Ram», te Oordegem, vermoede ik niet welke weg ik later zou bewandelen. Het was pas laat dat ik mij tot kunstschilde ren geroepen voelde. Na eerst in stilte geschilderd en getekend te hebben ben ik, door de kunst geboeid, lessen gaan volgen te Gent, waar ik momenteel mijn 3e jaar beëindig. Mijn belangstelling gaat uit naar alles wat mij omringt, het landschap, de bloemen, het stilleven, het portret. In mijn werk is een duidelijke voorliefde merkbaar voor eenvoudige, rustige dingen naar voren gebracht in een warm koloriet. Ik ben overtuigd fi guratief. Ik nam reeds verschillende ma len deel aan groepstentoonstellingen. Het is de 2e maal dat ik exposeer in Aalst. De IPA leden namen voor een keer de taak van kelner op zich (a) Aalst. Enkele Aalsterse IPA leden met hun echtgenote die instonden voor de goede gang van zaken (a) De International Police Associa tion (IPA) is een internationale ver eniging die leden van politiediens ten van de hele wereld groepeert. Het gaat hem om die politie-leden die een gerechtelijke bevoegdheid hebben. In Aalst bestaat er van de internationale organizatie een re gionale afdeling die elk jaar in ver gadering bijeenkomt. De bedoeling is de onderlinge kontakten tussen de verschillende korpsen te bevor deren. Het voorbije weekend werd er een "brochettenhappening" ge- organizeerd in de stadsschool in de Bbinnenstraat. Alle bezoekers wer den hartelijk verwelkomd en be dankt voor hun aanwezigheid. Voor de regionale afdeling was de ruime belangstelling een stimulans om ij verig verder te werken, (da) Geboren op 30 augustus 1925 te Hofsta de, doe ik aan houtsnijden sinds ik op rust gesteld ben op 1 oktober 1981. Ik heb hiertoe geen opleiding genoten, en werk zonder voorontwerp. Alle houtsoorten komen voor mij in aanmerking, maar toch gaat mijn voorliefde naar linden- hout. Ik heb reeds deelgenomen aan verschillende tentoonstellingen, o.a. in de het Kultureel Centrum «De Werf» te Aalst. Ik maak het meest statieven, maar bas-reliefs komen ook voor in mijn werk. Remi-Frans De Prez Remi-Frans De Prez werd geboren te Lede op 17 oktober 1913. Na gewerkt te hebben als paswerker, monteur en ma gazijnier, werd hij op rust gesteld aan 60 jaar. Van dat ogenblik af is De Prez begonnen aan pentekenen. Jij werd vooral gestimuleerd door de kunste naarsgroep «Het Palet» van Lede, en volgde ook een schriftelijke cursus teke nen en schilderen. Hij nam deel aan tentoonstellingen te Lede, te Aalst en te Denderhoutem. De Prez heeft een nos talgie voor de goede, oude tijd! Aalst. De medewerkers aan de muzikale benefietdag in de Keizershallen te Aalst (a Steengroevefeesten De tweede Steengroevefeesten hebben plaats op zaterdag 8 en zondag 9 septem ber. Het programma volgt. straat, opvoeringen door «De Ridders van de Seine» door de Gentse theater groep in regie van Lieven Hostens. Processie A.s. zondag 17 juni, zondag na Sakra- mentsdag, processie. Openbare hulde aan het H. Sakramcnt. Bij gunstig weder openluchtmis op de parking van het kerkhof waarna in processie naar de kerk. Mis te 10 u. Bij gunstig weder dus geen mis te 10 u. in de kerk. Broederlijk Delen leverde dit jaar in'to- taal 3.139.000 fr. op in het dekanaat Aalst verdeeld als volgt: Sint-Martinus 221.623 Sint-Jozef 137.743 O. L.-Vrouw 80.368 Sint-Paulus 54.375 H. Hart 60.300 Sint-Anna 253.179 Sint-Jan 78.000 Sint-Antonius 127.800 Baardegem 78.033 Ercmbodegem Centrum 159.200 Erembodegem Ter Joden 34.800 Gijzegem 74.190 Herdersem 214.000 Hofstade 62.358 Meldert 34.743 Moorsel 83.820 Nieuwerkerken 32.500 scholen, acties, rusthuizen... Samen: 3.139.00 Sint-Antonius In café Sint-Antonius, Grote Baan, op zaterdag 16 juni te 20 u. belotting en op vrijdag 29 juni schaken door De Toren. Te 19 u. voor de jeugd en te 20.30 u. voor gevorderden. Affligem». Mia De Decker Geboren te Lede op 4 oktober 1921, thans lerares op rust. «Mijn gave voor tekenen en schilderen werd feeds ge waardeerd en tevens gestimuleerd op de basisschool. Begrippen en technieken kreeg ik op de normaalschool, van een befaamde lerares-kunstenares. Op rust gesteld volgde ik avond- en weekend cursussen, tekenen en schilderen, aan de Kunstacademie te Aalst. Mijn werken variëren van stillevens - landschappen tot en met de natuur uit eigen omgeving, getint met eigen fantasie. Mijn voorkeur onderwerp zijn bloemen: wat een dich ter verwoordt in verzen en boeken brengt een schilder met verf en penseel MOOPSCl op doek». Putstraatkermis Op zaterdag 23 juni in een reuzetent groot bal met Luc Steeno en zijn orkest vanaf 21 u. Inkom 150 fr. Eetfestijn op zaterdag vanaf 20 u. en op zondag van 11.30 u. tot 16 u. Julien Liesaerde Bloemenbal Morgen zaterdag 16 juni, kermiszater- dag, in zaal Katholieke Kring, Nieuw- straat, traditioneel Bloemenbal georga niseerd door VNCM en CMBV in sa menwerking met het stadsbestuur. De Arnold D.S.Band zorgt vanaf 22 u. voor animatie en dansmuziek. Gratis tombo la op de toegangskaart met als eerste prijs een keukenrobot plus een aantal andere waardevolle prijzen. Te 2 u. trek king van het weekend Parijs. T-Dansant Op kermiszondag 17 juni te 19 u. in zaal Katholieke Kring, T-D georganiseerd door de Landelijke Gilde. Gino van Vlaanderen animeert. Avondmarkt En op maandag 18 juni in de Nieuw-, Klooster- en Statiestraat avondmarkt opgeluisterd door de Faluintjeskapel en de Harmonie Sint-Cecilia Wieze? Op de speelplaats van het klooster Kinderrom melmarkt georganiseerd door VOK, Vereniging voor Ontspanning en Kui tuur. Te 22.30 u. groots vuurwerk. Koncert De kermisaktiviteiten worden afgerond met een ochtendkoncert en een ver broederingsfeest van de Fanfare De Jonge Garde op zondag 24 juni. 60 jaar Werk der Volkstuinen Op zaterdag 30 juni viert het Werk der Volkstuinen, voorheen Werk van den Akker, zijn 60-jarig bestaan en het beko- Aalst. Johan Verminnen aan het werk tijdens de muzikale benefietavond in de Keizershallen (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 13