'J De Voorpost B Willy Sommers Tweede opendeurdag Vlaamse Vereniging voor Industriële archeologie Jukeboxkoncert rond The Beatles in Temse Molenzondagen in Oost-Vlaanderen Subsidies voor rusthuizen w 5*spres Uitslagen van provinciale muziektornooien HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Een volledig portret 16-15.6.1990 - De Voorpost Dendermonde. In hetparochiaal centrum van Oudegem zette de brandweer in j j samenwerking met de Fotografische Kring weer een fotosessie op met beroeps- Dendermonde. De ene snippert de uien, de andere kijkt m depot van zijn buur. Dendermonde. De KWB'ers van 't Keur willen de keukengeheimen onder -- De KWB van 't Keur aan fornuis (foto Piet Hermans) - modellen, (foto Piet Hermans) knie krijgen en zijn daar aardig mee op weg (foto Piet Hermans) Scheepvaartmuseum en scheepswerf van Baasrode weer in de kijker Voor de tweede keer organizeert de Vlaamse Vereniging voor Industriële Archeologie (VVIA) een opendeurdag. Die zal plaatshebben op zondag 1 juli en zoals de eerste uitgave werd in de Vlaamse provincies uitgekeken naar een projekt dat voldoende belangstelling kan opwekken. Een en ander kadert in de "Campagne Industrieel Erfgoed Vlaanderen". Via geleide bezoeken, opendeurdagen, tentoonstellingen, studiedagen en kon- gressen wil de WIA de belangstelling voor de wortels van Flanders' Technologie aanwakkeren. Een eerste opendeurdag werd geor- ganizeerd op 21 april. Op 1 juli krijgt het groot publiek weer de gelegen heid een aantal sites uitzonderlijk te Tijdens de weekends van 16 en 17 en 23 en 24 juni hebben in Temse de Kaaifeesten plaatsen. En naar aan leiding daarvan wordt in de feest zaal van het gemeentehuis te Temse een jukeboxkoncert georganizeerd rond The Beatles. Het koncert heeft plaats op vrijdag 15 juni en vangt aan om 20.00 uur. Het koncert rekonstrueert de perio de dat The Beatles opgeld maakten. Via een iukebos gedraaide gram- mofoonplanten, afgewisseld met gesprekjes met twee Beatlefans, die die periode bewust hebben beleefd wordt de geschiedenis van de Beat les opgeroepen. Tijdens het koncert worden ook video-opnames van de groep getoond. Verder op het pro gramma een korte kwis over The Beatles met uiteraard alleen muzi kale vragen en gesteld via een Beat lesmontage van om en bij de 7 minu- VMkbltd van Dnéir - Danst - ti lebtldutrstk Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.200 F 6 maand 1.100 F 3 maand 550 F los nummer 44 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 ten. De presentatie is in handen van radio 2 producer Mare Deschuyter en gasten in de praatstoel zijn Mare De Coen, destijds lid van de leiden de Wase popformatie The Jumpers en Etienne De Meulenaer, Beatles freak bij uitstek. De toegangsprijs voor, dit koncert bedraagt amper 50 fr. Daarnaast heeft in het toeristisch centrum "De Watermolen" aan de Wilfordkaai tijdens de Kaaifeesten een tentoonstelling plaats rond de geschiedenis van de jukebox en de grammofoonplaat. Een indrukwek kende reeks van muziekdozen, grammofoons, jukeboxen, grammo- foonplanten en dergelijke meer is er te zien. Men kan deze tentoonstel ling bezoeken op de zaterdagen 16 en 23 juni en op de zondagen 17 en 24 juni telkens van 14.00 tot 18.00 uur. Van maandag 18 tot en met vrijdag 22 juni zijn bezoeken moge lijk na afspraak op het nummer 03/ 771.51.31. bezoeken. En in de loop van de volgende maanden zullen er nog tal van ander initiatieven worden ge nomen een derde opendeurdag op 15 augustus, een biischolingskursus industriële archeologie voor men sen uit de toeristische sektor, een postgraduaatscyclus en op 20 okto ber een internationaal kongres in Brussel met als tema "Industrie, Erfgoed, Toerisme", gevolgd door een vierde opendeurdag op 21 okto ber. WIA is mede-orgamzator van het zevende internationaal kongres voor het behoud van het industrieel erfgoed dat van 3 tot 8 september in Brussel plaats heeft. Opnieuw Baasrode Zoals gezegd werden in de vijf Vlaamse provincies projekten uit gezocht die een bezoek meer dan waard zijn. Voor de provincie Ant werpen is dat het Ecomuseum en Archief van de Boomse Baksteen, Noeveren 192-196 te boom waar men alles over de steenbakkerijen kan bekijken. Een geleid bezoek is voorzien om 14.00, 15.00, 16.00 en 17.00 uur. In de provincie Brabant viel de keuze op ae voormalige kar tonfabriek "Winderickx" (Herisse- molen) aan de Fabrieksstraat te Al semberg (op de grens met Dworp). Men kan daar terecht van 14.00 tot 18.00 uur. In de provincie Limburg kan men de "Motmolen" in de Dijkstraat te Tongeren gaan bezoeken. Men heeft de gelegenheid om de voor malige chokoladefabriek "Rosmeu- len" in Nerem te Tongeren aan te doen. Ook hier kan men tussen 14.00 en 18.00 uur terecht voor een bezoek. Voor de provincie West- Vlaanderen gaat de aandacht naar de laatste vlaszwingelmolen van Europa die men vindt in de Hoge Dreef te Kortrijk-Heule. In in de provincie Oost-Vlaanderen werd opnieuw Baasrode uitgeko zen. Op het programma staat een opendeur-namiddag in het Scheep vaartmuseum met gelegenheid tot bezoek aan de achterliggende pr Oost-Vlaanderen werden de voor bije maanden provinciale muziek tornooien geoiganizeerd op meer dere plaatsen. Er namen 22 muziek maatschappijen aan deel. De klas seringen gelden voor een periode van 4 jaar. t. gilla. dendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 31 mei 1. Her man De Cuyper en Paul Van Damme; 2. Hubert De Troch en Michel Mathijs; 3. echtpaar Christiaens; 4. Lucienne De Visscher en Paul Veldeman; 5. echtpaar De Saeger; 6. Andrea Van Daele en Jeanne Dierick Uitslag van donderdag 7 juni richting noord-zuid 1. Robert Corte en Hubert De Troch; 2. Jeanne Dierick en Henri Van- develde; 3. echtpaar De Saeger. Richting oost-west1. Yolande De jonge en Michel Mathys; echtpaar Michiels; 3. Magda Secretin en Paul Veldeman. Bridgeavond elke donderdag vanaf 20.00 uur in het lokaal "De Drie Klokken", Van Lan- genhovestraat 1 te Sint-Gillis Dendermonde. De werkgroep Oost-Vlaanderen van de vereniging "Levende Mo lens" heeft het initiatief genomen om verschillende wind- en water molens in de provincie Oost-Vlaan deren open te stellen voor het pu bliek. Dej openstelling heeft re laatste zond plaats op iedere laatste zondag van de maanden juni, iuli, augustus en september, evenals op de Open Monumentendag van zondag 9 sep tember en dit telkens van 14.00 tot 18.00 uur. Op genoemde zondag zijn hierna volgende Oostvlaamse wind- en wa termolen in werking te bezichtingen door het publiek Windmolens De Guillotinemolen en de Klepmo- len in Oosterzele Balegem; de Ste nenmolen in Evergem Ertvelde; de Gerardsmolen te Wippelgem Ever gem; de molen Ter Rijst en de mo len te Rullegem in Herzele; de Huisekoutermolen te Huize Zin- gem; de Pietendriesmolen te Knes- selare; de Westermolen te Lembe- Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMIQ- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Het OCMW van Dendermonde voert momenteel bouwwerken uit aan het Sint-Vincentius rusthuis in Baasrode, waarbij het bestaande gedeelte van 51 woongelegenheden wordt gemodernizeerd en de kapa- citeit door nieuwbouw wordt uitge breid met 17 woongelegenheden. Gemeenschapsminister Lenssens van welzijn en gezin verleende zijn goedkeuring aan de ontwerpdos- siers "grootkeukeninstallatie en "wegen-, riolerings- en groenaan- leg" voor dat rusthuis. Deze werken worden respetievelijk geraamd op 6.142.700 fr en 7.811.335 fr. Het OCMW van Dendermonde kan door deze goedkeuring eerstdaags overgaan tot de aanbesteding van voormelde werken. De aanbeste- scheepswerven. Baasrode is steeds een van de be langrijkste centra voor de bouw van binnenschepen in Vlaanderen ge weest. En de geboorteplaats van de metalen scheepsbouw in Vlaande ren. Vanuit Baasrode werden zus- ter-werven gesticht in de aangren zende Europese landen. Het muse um is gevestigd in de woning van een scheepsbouwer, die een eeuw geleden verbouwd werd om er de koning te ontvangen. In de keuken werden voor die gelegenheid fresco's aangebracht die tot de vroegste getuigen van de "art nou veau in België behoren. De achter liggende scheepswerven en droog dokken gaan terug tot in de 18e eeuw en bezitten nog de installaties die uit het midden van vorige eeuw dateren. Dit museum en de unieke scheeps werf zijn bedreigd door rechttrek king van de provinciale weg en door dijkverstevingen. Het geheel biedt echter unieke mogelijkheden vcx museale en toeristische uitbouw. Door deze opendeurdag wil VVLA aandacht vragen voor hi probleem van dit gebied en pleite voor een degelijk planmatig behou en valorizatie van de zone tussen Schelde en de provinciale baan. D WIA pleit er ook voor dat hl scheepvaartmuseum van Baasrod zich harmonisch zou ontwikkele binnen een taakverdeling met on der meer het Nationaal Scheep vaartmuseum (meer op maritiei ,,v* transport) en het Visserijmuseui J- V.I llVt 1JOV11JII1UOVU1 van Oostduinkerke en eventuel andere aanvullende initiatievei —...V..V..UV Iiuuaiivycu CV zodat in Vlaanderen een netwerl de tot stand komt dat de scheepvaart en de kanalengeschiedenis van om gewest verduidelijkt. Voor meer in formatie 052/33.49.08. In eerste divisie de Katolieke Mu ziekmaatschappij "Door eendracht naar kunst en vermaak" uit Hamme. In de reeks uitmuntendheid vinden we de Koninklijke Fanfare "De Vriendenbond" uit Berlare terug. ke Kaprijke; de Tissenhovemolen te Mater Oudenaarde; de Ter Hengst- molen te Nukerke Maarkedal; de Fauconniersmolen te Oordegem Lede; de Koutermolen te Sint-Mar- tens-Latem; de Witte Molen te Sint-Niklaas; de Schietsjampetter- molen te Wannegem-Lede Kruis- houtem en Meuleke t' Dal te Zin- gem. Watermolens De fonteintjesmolen te Meerbeke Ninove; de Gotegemmolen te Mere Erpe-Mere; de Watermolen te Ot- tergem Erpe-Mere. Aldus zijn 14 staakmolen en bovenkruiers van de 41 nog bestaande windmolens in Oost-Vlaanderen (of ongeveer 40 te bezoeken. Van de nog 50 bestaande watermolens ziin er 3 te bezichtigen in werking. Bijkomende informatie over de molenzondagen kan men bekomen bij Jan Bauwens, Processieweg 11 te 9650 Sint-Maria Oudenhove (091/60.74.42) of bij Firmin Standaert, Abdijstraat 75 te 9400 Ninove (054/33.16.73.). Volgende week in TV-Ekspres En nog méér boeiende reportages en exclusieve interviews Zo blijft Jos Ghysen jong I Michel De Wolf! Prince, een fenomeen1 Albert. Boven op de bal met veenAlbert. Geert Hansens, dingsdossiers verwarming, elektri- j citeit en sanitair werden inmiddels i ingediend. Minister Lenssens heeft zijn admininistratie opdracht gege ven deze aanbestedingen dringend te onderzoeken zodat de werken nog voor het bouwverlof kunnen gestart worden. In Lebbeke De minister gaf oof zijn goedkeu ring aan de vastlegging van een sub sidie van 12.457.000 fr voor het lot "binnenschrijnwerk" voor het rust huis van het OCMW te Lebbeke. Hij verleende ook zijn goedkeuring aan het ontwerpbestek voor het lot "bemeubeling" dat geraamd werd op 12.447.820 fr. Speer Hitiers architekt en vriend ex-Clouseaudaar gêêt 'Anne"! Natuurlijk zoals altijd de meest volledige en extra overzichtelijke tv- en radioprogramma's En elke week een exclusieve service alle films en tekenfilms, pop- en hitparades, sportprogramma's, plus alle matchen van de Mondiale in één overzichtelijke tabel en met streepjeskodes voor het programmeren van je Panasonic-video Gemakkelijker kan het niet TV-Ekspres. Het tv-programmablad dat blijft boeien Moe ront gen brac snel 'Het kon zoal

De Voorpost | 1990 | | pagina 16