PORTj Waasmunsterse sportraad zet HKW in de schijnwerper Bart Peelman wil 3'Junior van het Jaar' worden Gino Vercammen is niet snel genoeg in de spurt Steven persoon op vijf centimeter Walter Van Haver jeugdcoördinator bij K.A.V.D. üe Voorpost - 15.6.1990 - 17 Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.4a60 WIELRENNEN HANDBAL Zaterdag 9 juni was de Waasmunsterse sportraad toe aan de jaarlijkse huldiging van de "sportkampioenen 1989-90". Een meer dan goed gevulde feestzaal werd verwelkomd door L. De Schepper, sportraadvoorzitter. A. Ternest, schepen voor sport, hield daarna een door het publiek op prijs gestelde toespraak waarna burgemees ter W. Strobbe overging tot de huidere de. De diverse Waasmunsterse sportkam pioenen werden dan op het podium geroepen door H. Maes, secretaris van de sportraad. Naast de diverse gehul- digden uit andere sporttakken, waarover op een andere plaats in dit blad meer, was ontegensprekelijk HK Waasmunster de blikvanger op deze feestavond. Bur gemeester W. Strobbe had voor het fa- nion-team, dat volgend seizoen dus in 's lands hoogste reeks akteert, bijzonde re woorden van lof over en de ploeg werd bedacht met een onverwachte attentie van het gemeentebestuur. Alle spelers en supporters werden bedacht met een reuze-poster waarop de ploeg die dit seizoen kampioen speelde staat afge beeld. Maar het was niet alleen het HKW-fanion-team dat in de belangstel ling stond, ook vier jeugdploegen wer den gehuldigd. Achtereenvolgens riep sportraadsecretaris volgende HKW-ploe- gen op het podium: Pupillen Kampioen van Oost-Vlaanderen De ploeg bestond uit volgende spelers: K. Engels, O. Van der Ha, P. Keymolen, D. Goris, P. Draps, R. Van Hoey, L. De Groote, F. De Pauw, F. Dupont, J. Ver- cauteren, T. Van de Weghe en P. Vergult. Trainer: E. De Vlieger, begeleider: 11. Kevmolen. Miniemen Kampioen van Vlaanderen Kampioen van Oost-Vlaanderen Tijdens de finalewedstrijd om de Oost- viaamse titel werd Ajax Lebbeke kans loos gelaten met 28-12 cijfers en op de finaledag om de Vlaamse titel won HKW met 7-4 tegen Sasja en met 10-8 tegen Hasselt. Op de Belgische finale tegen Herstal bleef HKW echter onder zijn mogelijkheden en verloor met 12-11. De Vlaamse kampioenen: D. Polfliet, St. Verschelden, K. De Nil, G. De Groote, S. Daelman, P. Verhelst, J. De Wolf, St. Verhoeven, L. D'Souza, N. Loier, C. Draps, J. Colpaert, T. Goris, B. Dauwe. Trainer: Paul Dauwe. Kadetten Kampioen van België Kampioen van Vlaanderen Kampioen van Oost-Vlaanderen Na een ruime overwinning tegen Gent (40-8) in de Oostvlaamse finale werd ook de Vlaamse titel behaald na over winningen tegen Izegem (13-1), Kape- kla (15-2) en Hechtel (7-3). Te Beyne, op de Belgische finaledag kon Raeren, de Waalse kampioen, aanklampen tot een kwartier voor het einde maar dan ging HKW definitief op weg naar de titel van Belgisch kampioen. Het werd nog een 18-23 overwinning. De kampioenen: G. Maes, O. Segers, N. Verhelst, St. Vermeulen, W. De Groote, K. Loier, T. De Graeve, G. Goossens, St. Van Uden, C. Desseaux. Trainers: P. Dauwe en E. De Vlieger. Scholieren Kampioen van België Kampioen van Vlaanderen Kampioen van Oost-Vlaanderen Na in het Oostvlaams kampioenschap zowel Robuco Buggenhout (20-6) als Ajax Lebbeke (17-6) kansloos te hebben gelaten werd ook de Vlaamse titel be haald na overwinningen tegen Uilen? spiegel (18-6) en Neerpelt (18-12). Als Vlaams kampioen trok ook deze Waasmunsterse ploeg naar Wallonië, om de Belgische titelstrijd te beslechten. Na een ongewoon zwakke eerste helft (rust 7-4) kon HKW toch nog het roer omgooien om met 16-15 ciifers de ze vende Belgische jeugdtitel te behalen in een tijdspanne van zeven jaar jeugdwer king. De HKW-scholieren: St. Desseaux, G. Maes, K. Ternest, W. Roels, St. De Meerschman, J.P. De Bode, T. De Grae ve, N. Verhelst, W. De Groote, K. Loier, St. Vermeulen, C. Desseaux. Trainers: E. De Vlieger en P. Dauwe. Senioren Kampioen in 2e Nationale A Promotie naar eerste nationale afdeling Na een zeer regelmatig seizoen, slechts twee verliesbeurten, tegen Heusden en Eupen en twee gelijke spelen, tegen Tongeren en in An$eur, maar met 14 overwinningen op 18 wedstrijden, ein digde HKW voor zijn eerste seizoen in tweede afdeling op de eerste plaats. De titel in tweede nationale A bracht niet automatisch de promotie: om hiervan zekerheid te hebben moest in een dub bele ontmoeting tegen Kapekla, de num mer 4 uit de B-reeks gewonnen worden. Te Hamme verloor HKW met 19-20 maar één dag later was het wel feest. In Kapellen won HKW met 15-17. Hiermee realiseerde de handbalclub niet alleen een unicum in de Waasmun sterse sportgeschiedenis maar ook een absoluut rekord in de Belgische Hand balhistorie: van le provinciale in één ruk doorstoten naar le nationale. De ploeg: W. De Graeve, K. Van Renterghem, G. Maes, K. Sanders, E. De Vlieger. D. Luypaert, W. Leunis, H. Borgers, P. Van Damme, J.P. De Bode, St. De Meersch man, P. De Clercq, T. De Graeve, E. Van Mele, C. Desseaux, W. De Groote. Trainer: E. De Vlieger; begeleiders: H. Maes, H. Poppe, L. Van Damme. Kinesis- ten: L. Van Vlierberghe en K. Van den Berghe. EVA Het dynamisch jeugdbestuur van KAV Dendermonde heeft voor vol gend seizoen een bekende naam aangetrokken om de jeugdwerking te coördineren. Walter Van Haver heeft zowat alle Oostvlaamse v« balwatertjes doorzwommen Hij speelde zes jaar in tweede natio nale bij S.K. Sint-Niklaas. Dan ver huisde hij naar Eendracht Zele. waar hij gedurende twee jaar in derde speelde. Bij Eeklo en Latem hield hij het vijf jaar vol in bevorde ring en trok dan naar Temse waar eerste provinciale. Hij besloot zijn loopbaan als speler-trainer bij Sparta Waasmunster, waar hij twee jaar aktief was. Aan iemand met dergelijke referen ties mag men gerust het jeugdbe leid toevertrouwen. KAVD speelt dit jaar immers in de provinciale reek sen en wil daar niet als onderdeur tje behandeld worden. Jeugdspelers die bij KAVD wensen aan te sluiten kunnen dit alsnog aanvragen. Het is nu de moment! Redaktie: et oi :heep or hi sent an. D Moerzekenaar Bart Peelman kan zich opnieuw doen gelden. In de periode at hi rond het Belgisch kampioenschap was hij wat teruggevallen en zijn verrichtin- isrod gen waren navenant. Sinds enkele weken gaat het weer stukken beter. Eerst ckelei bracht hij de Euro-trofee op zijn naam en vorig weekend toonde hij zich de snelste in Hamme. 'Het minder presteren in het B.K. had ook een morele weerslag, geeft Bart toe. Ik was ontmoedigd en sukkelde in die periode met mijn gezondheid. Daardoor kon ik niet uit volle kracht wedijveren. Pas een week later kon ik weer koersen zoals het hoorde. Het resultaat was een zege in de Euro-Trofee en meteen was de ontgoocheling weggeëbd'. In Hamme was Bart Peelman zeer werklustig. 'Het zager in het begin nochtans niet zo best uit, vervolgde de junior. Twee renners waren ontsnapt en hun voorsprong groeide. Ik stelde aan enkele maats wat samenwerking voor met de bedoeling de kloof te overbruggen. Dat liep aanvankelijk van geen leien dakje. Pas voorbij halfweg kwam er schot in de zaak. Binnen de kortste keren veranderde de situatie. We geraakten later met zes voorop, waarna er gespurt werd'. Komend weekende trekt Bart Peelman naar Edegem waar hij deelneemt aan een koers voor de titel 'Junior van het Jaar', 's Lands besten komen erop af. Voor de knaap uit Moerzeke een gelegenheid om te tonen wat hij in zijn mars heeft. Op 14 juli volgt dan de overstap naar de liefhebbers, wat op zijn minst een tijd van aanpassing zal vergen. E.G. Jet hoeft niet gezegd dat Gino Vercammen voor eigen volk graag winnaar was geworden. Hij had zich speciaal op deze wedstrijd toegelegd, leverde degelijk werk en zat in ideale positie. De laatste bocht voor de aankomst draaide hij als eerste in. Toen kwam Bart Peelman op de proppen. 'Meteen wist ik hoe laat het was, zegt Gino. Tegen Bart heb ik in de spurt geen enkel verhaal. Aan de streep had hij een flinke lengte voor. Ik moest mij dus tevreden stellen met de tweede plaats'. De Hammenaar heeft echter geen reden om zich over de huidige gang van zaken te beklagen. 'Sinds enkele maanden kan ik geregeld een prijsje in de wacht slepen, al had ik voordien wel wat gesukkeld, ik behaalde totnogtoe twee overwinningen, evenveel tweede derde en vierde plaatsen en vijf keer reed ik als vijfde over de streep. Een winnaarstype ben ik niet, daanoor is mijn ultieme jump niet snedig genoeg. Toch stemmen ook de ereplaatsen mij tevreden. Indien ik mijn huidige konditie op peil kan houden zit er links of rechts nog wel een palm in, wie weet?' Komend weekend zet Gino Vercammen aan in de Junior van het Jaar', een wedstrijd die in het Antwerpse Edegem wordt verreden. Steven Persoon voelde zich ongelukkig toen hij in Duffel als tweede over de meet kwam en net géén 'Prins der Nieuwelingen' werd. Het verschil met de winnaar bedroeg amper 5 centimeter, zo bleek achteraf uit de fotofinish. Voor de nieuwe prins, de Limburger Edwin Bollen werd het zijn vijftiende seizoenszege. Hij is razendsnel in de spurt en weinigen maken kans als ze met hem de strijd aanbinden. 'Ik wist dat hij een snelle kerel is en dat het moeilijk zou worden om hem in de luren te leggen., zegt Steven persoon nadien. Toch moest hij er nog een allerlaatste jump uitpersen om mij van de zege te houden. De onzekerheid over wie gewonnen had was groot, vandaar dat het wachten was op de fotofinish. Even was ik ontgoocheld over de afloop, maar snel besefte ik dat ik op een meer dan degelijke verrichting kon terugblikken. Tijdens de wedstrijd heb ik gedaan wat ik moest doen. Niemand kon zeggen dat ik van andermans inspanningen heb geprofiteerd. Ik heb integendeel vaak initiatieven genomen. Op zo'n 29 km van het einde zijn we met zes voorop geraakt. Snel waren we buiten schot en werd het duidelijk dat iemand van ons winnaar ging worden. Toen de spurt op gang kwam zat ik in derde positie. Ik wipte snel naar voren en streed met de latere winnaar tot op de streep. Uiteraard had ik liever I gewonnen, maar al bij al werd het een meer dan behoorlijke prestatie'. Steven persoon, deze weck aan examens bezig, won al acht wedstrijden en neemt de komende maanden deel aan het zwaardere werk. Handbal. H.K.W.-trainer-speler Eddy De Vlieger wordt gefeliciteerd door de Waasmunsterse sportraadvoorzitter De Schepper (eva) HandbalHet seniorenteam van HK Waasmunster werd gehuldigd door de sportraad (eva)

De Voorpost | 1990 | | pagina 17