Prachtwedstri j den 18 - 15.6.1990 - De Voorpost WIELRENNEN Zaterdag 9 juni - Beveren Reeks D - Steenssens Gerry De plaatselijke renners Aerts Franky en vooral Steenssens Gerry hebben een meer dan opgemerkte koers gereden. Steenssens ging reeds van in de start aan de haal en was de ganse koers steeds overal en altijd erbij. Pogingen waren er nochtans mer dan genoeg, en daar wa ren de talrijke premies zeker niet vreemd aan. Vooral Van Oost probeerde wel zeven keer er alleen vanonder te muizen, maar steeds kwam de groep terug. Ook Willy Reys, De Kocker en Ronsmans trachtten het peleton te ver schalken, maar vooral de plaatselijke "vadetten" lieten niemand vrij spel. Tenslotte zou het pleit in de spurt moe ten beslecht worden en iedereen tipte op de snelle Gabriels die in deze mooie brede spurt zeker moest winnen, en Gabriels gaf lange tijd de indruk het te zullen halen, maar in de laatste meters verzwakte hij een ietsje en Steenssens kwam er nog verrassend voorbij gescho ven. Zegde Gabriels, teveel werk gedaan onderweg om de boel gesloten te hou den? Meteen zat de stemming er al in, de palm bleef in eigen nest. Reeks C - De Baetsjulien Alhoewel hij zijn gevoelens gemakkelijk kon wegsteken en hij steeds even klein lijkt, kon Julien deze keer zijn vreugde niet de baas, hoe zou je zelf zijn, reeds vijf jaar aktief zijn als wielrenner, steeds vooraan, nooit bang om erin te vliegen en nooit op een trap kijken of rekenen, en dan plots zo onverwachts eens zege vieren! Men kon geen gelukkiger mens ontmoeten deze dag. Nu de wedstrijd: de eerste ontsnapper was... De Baets! Toen reeds weer in de vuurlinie, dan ging Van den Hoecke en Herregots, en amper ingelopen of de goede ontsnapping was reeds in gang. De Baets ging weer aan de haal en Herregots die mee vooruit moet pramen ging erachteraan in gezelschap van een flink verbeterende Van Minge- roet .Main; deze drie kwamen te samen en verstonden elkaar wonderwel, ach teraan kregen we slechts individuele pogingen en kwam er geen serieuze jacht op gang. De vluchters lopen uit tot 1 minuut, eventjes zag het er nog naar uit dat men het toch zou gaan menen, toen vooral Droesbeke aan de boom ging schudden; het peleton kwam terug tot 25 sec. maar toen viel het weer stil en de vluchters dreven hun voorsprong weer op, en voorgoed deze keer. Bij het ingaan der laatste ronde probeerde vooraan Herregots er alleen van door te muizen, de twee anderen kwamen te rug, en toen ging De Baets resoluut zijn kans, de twee twijfelden even en meteen was De Baets er voorgoed vanonder, hij won licht afgescheiden voor Herregots en Van Mingeroet. Achteraan gebeurde er nog heelwat. De Ben A. was weggewipt en Rolus ging hem achterna, hij kreeg het gat niet dicht en werd weer ingelo pen, toen wipte Jooris in één ruk naar De Ben en onder hun beidjes konden ze nog net uit de greep van het peleton blijven. Hier was het Bolle die wegdem- arreerde en slechts op het laatst gegre pen werd, toen gaf Droesbeke de indruk het te zullen halen, maar in de laatste meters rukte met een paar lenderukken Van den Hoecke er nog over. Reeks B - Courtens Luc Het was van in de start fietsen tot en met en vooral Courtens, LTuypens en Mary- sens trokken er al vlug vanonder, me teen reeds de inzet van de goede ont snapping, want in de derde ronde kwa men er nog 6 bijgefietst en meteen meiren en Blindeman reden een zeer opgemerkte koers en eindigden respek- tievelijk 8e en 10e. Reeks A - De Munck Gino Jongens, jongens, was dat laagvliegen! Reeds na één ronde lag het deelnemers veld aan flarden en vooraan een sterke leidersgroep van 14 renners! De tweede ronde nog 13 leiders en de rest tegen spartelend op 40 seconden reeds met vooral Gino Dhont, Kurt Smet, Goossens Freddy e.a., hevig maar vergeefs pogend. Vooraan ging het weldra te snel voor Muys, De Vries en Paridaens die er zonder pardon af moesten, meteen nog 10 leiders, en twee ronden verder nog steeds de 10, maar reeds 2 min. 10 sec. op het peleton die de gelosten reeds hadden ingelopen en waaruit nu Gino Dhont en De Smet Kurt vergeefs jacht maakten op de leiders. Vooraan bleven de 10 tesamen en het was slechts in de laatste rcrnde, naar de meet toe, dat Gino De Munck wegdemarreerde. Despeels ging er achteraan en ook Van Lookeren VWF-wielrennen. Stefaan Laureys en Theo Van Handenhove voerden de forcing in Wetteren (xl) negen leiders. Hier zouden er na een keiharde jacht nog drie bijgeraken, on der leiding van Willy Roels. Eric Rey- broeck die er ook bij was, moest juist voor de aansluiting log lossen, en me teen kregen we 12 leiders, de rest was gezien. Wel probeerden de gebroeders Scheerlinck het nog eens en waren er nog tal van pogingen, alles vergeefs. Vooraan bleven de 12 samen en het was naar het einde toe, dat Courtens nog een sprong waagde en er in lukte om lichtjes voorop te blijven. De spurt van het pele- tonnetje ging naar Hendrik Scheerlinck voor Rony De Wilde, Van Landschoot en Willy Roels. De Grembergenaars Ver- VWF-wielrennen. Een gelukkige Gerrit Steenssens bij de aankomst van de D-reeks in Beveren (xl) en V. Raemdonck, te laat, Gino behield een kleine voorsprong tot op de eind meet, terwijl de anderen eveneens af zonderlijk over de meet bolden. D'hont en Smet bleven eveneens voorop en Goossens Freddy regelde de rest voor de eerste achtervolgers in de spurt. Zondag 10 juni - Wetteren Promotor van deze wedstrijd, Duyvel Gilbert, kon helaas aan zijn eigen wed strijd niet deelnemen. Slachtoffer van een ongeval te Overboelare is Gilbert wel aan de betere hand, maar mocht nu eens op weekend komen thuis om van in zijn bed van achter de ruiten de wedstrijden en vooral zijn talrijke vrien den te zien fietsen, en nadien een hart versterkend woordje te kunnen horen van al deze kameraden. Een riem onder het hart in deze moeilijke weken en maanden. Gilbert, volgend jaar verwach ten we u terug fris en gezond aan de start! Het beste en moed! Reeks C en D - Droesbeke René en V.d. Abeele Adolf De C en D-reeksen reden te samen en er zouden dan ook niet teveel D's de eind meet halen. Men vertrok alsof de eind meet achter de eerste bocht lag en het was De Ben A. die er een ongelooflijk hoog tempo op nahield. Bij De Ben voegde zich na drie rondjes Droesbeke, Jooris en Ronsy Dirk. Meteen vier lei ders. In de achtste ronde reden nog Droesbeke en Ronsy aan de leiding en de rest lag gezaaid over de omloop; de helft van de renners was reeds kansloos of had reeds opgegeven. In de tiende ronde kregen we een hergroepering van 20 renners; de rest was definitief buiten strijd. Een strijdlustige Droesbeke muis- VWF-wielrennen. Aankomst van de B-renners in Wetteren met Ronny De Wilde, vóór Willy Roels en Hendrik Cornells (xl) VWF-wielrennen. Gerry Steenssens won in Beveren voor eigen publiek de D-reeks en Julien De Baets de C-reeks (xl) de er in de 16e ronde weer vanonder en ditmaal definitief; gestadig voerde hij zijn voorsprong op en ondanks tegen reacties van Herregots, Serge Van As- sche, Stommeleir e.a. was er aan de koploper niets te doen. Met ruime voor sprong overschreed hij als glansrijk win naar de eindmeet. Ronsy verraste nog de spurters en Van den Hoecke regelde de rest in de spurt. Flinke wedstrijd van Michiels Chris (8e), terwijl GeerinckJ. en Fierens de trein mankeerden en opgaven. Ronsmans Hugo knap zesde bij de D's, terwijl V.d. Abeele Adolf in de spurt Wymeersch Theo en Steenssens Gerry versloeg en laureaat werd bij de D-renners. Deze drie renners waren trouwens de eerste D-renners vlak ach ter het koppeletonnetje, terwijl Willy Daem knap vierde werd voor Aerts Fran- ky. Reeks B - De Wilde Ronny Ook bij de B-renners onmiddellijk die vlam in de pan, de plaatselijke Willy Roels ontbond zijn duivels en goed ge steund door Ronny De Wilde, Hendrik Cornelis en Tuypens Hugo werd er on middellijk een gat geslagen. De vier fietsten zonder op- of omkijken en lang zaam maar zeker steeg hun voorsprong, ondanks heftig verweer achteraan van vooral Donald Dalle, Marc Hendrickx, Reybroeck Eric, Vermeeren Hendrik en Mario Bauwens. Vergeefs echter; de vier fietsten steeds verder weg en het zou een spurtje worden, waarvan de kansen van die plaatselijke Roels hoog genoteerd stonden. Roels begon van ver, met De Wilde in het wiel en die ging er in de laatste meters nog over, meteen nr. 1 De Wilde, Roels en een ontgoochelde Cor nelis Hendrik. Bij de achtervolgers won Tuypens het voor Beerens W. en Van Landschoot E. Grembergenaar Vermee ren Hendrik werd knap 12e. Reeks A - Goossens Johan Zelfde scenario bij de A-renners, een formidabel hoog tempo van in de start, dal heelwat renners al vlug boven het petje steeg. Wie niet goed ingereden was, kon het al vlug vergeten, vooraan alras zes koplopers. Deze zes fietsten alsof hun leven er vanaf hing en wat men achteraan ook deed, men kwam geen meter dichter. De kloof, amper een kleine honderd meter, bleef zonder meer steeds hetzelfde, toen brak achter aan de weerstand en de zes liepen defi nitief verder uit. Vooraan verwachtte men de snelle Gino Dhont in de spurt, maar in de laatste ronde ging Van Han denhove resoluut zijn kans. Amper bij gehaald door Dhont, of Goossens wipte onmiddellijk weg en de rest moest even naar adem happen. Meteen ging ook de goed fietsende Laureys ervandoor en Dhont had duidelijk op zijn adem ge trapt om Van Handenhove te gaan halen. Goossens hield stand tot op de meet en Laureys werd knap tweede, terwijl Van Handenhove Dhont nog versloeg voor de derde plaats en Van den Bossche vijfde en Herreman zesde werd. Yvan Coop- man won de spurt van het volgende groepje voor Goossens Freddy en Necke- broeck Wim, terwijl Amerlynck nog knap 12e werd, maar de verdienste had om na bandbreuk, er nog in te slagen terug te keren naar het tweede peleton- netje, iets wat hem weinigen zullen na doen. Volgende wedstrijden: Vrijdag - Overboelare: Hogeweg 139, "Sportcomplex Velina": C D, om 19 uur: 13 ronden 40 km.; A B, om 20 uur: 16 ronden 50 km. 12.000 fr. prij zen. Zondag - Everbeek: Café "'t Brouwerij- tje" a/d Kerk: C D, om 14 uur: 8 ronden 51 km. A B, start 16 uur: 10 ronden 63 km. 15.000 fr. prijzen. Uitslagen Zaterdag in Beveren D-reeks 1. Steenssens Gerry; 2. Gabriels Justin; 3. Wijmeersch Theo; 4. De Kocker Hugo; 5. Van Oost Andre; 6. Ruys Willy; 7. Aerts Francky; 8. Lison Herman; 9- De Smet Maurice; 10. Janssens Victor. C-reeks 1. De Baetsjulien; 2. Herregots Mare; 3. V. Mingeroet Alain; 4. De Ben Antoine; 5. Jooris Daniel; 6. V.d. Hoecke Gaston; 7. Droesbeke Rene; 8. V. Looveren Frans; 9. Bolle Henk; 10. Moerenhout Herman. B-reeks 1. Courtens Luc; 2. Scheirlinckx Hen drik; 3- De Wilde Ronny; 4. Van Land schoot Eric; 5. Roels Willy; 6. Dalle Donald; 7. Maldrie Robert; 8. Vermeiren Hendrik; 9- Vereertbruggen Benoit; 10. Blindeman Benny. A-reeks 1. De Munck Gino; 2. Despeels William; 3. V. Lookeren Johan; 4. V. Raemdonck Ronny; 5. Burggraeve Noel; 6. D. Cabo- ter Antoine; 7. De VitsJozef; 8. De Peuter Mare; 9- Thysman Rudl; 10. V. Handen hove Theo. Zondag in Wetteren A-reeks 1. Goossens Johan; 2. Laureys Stefaan; 3. V. Handenhove Theo; 4. Dhont Gino; 5. V.d. Bossche Harmei; 6. Herreman Piet; 7. Coopman Yvan; 8. Goossens Freddy; 9- Neckebroeck Wim, 10. Seeuws Marnie. B-reeks 1. De Wilde Ronny; 2. Roels Willy; 3- Cornelis Hendrik; 4. Tuypens Hugo; 5. Beerens Walter; 6. V. Landschoot Eric; 7. Dalle Donald; 8. Hendrickx Marc; 9- Reybrouck Eric; 10. Maldrie Robert. C-reeks 1. Droesbeke Rene; 2. Ronsy Dirk; 3- V.d. Hoecke Gaston; 4. V.d. Velde Hugo; 5. Stammeheer Andre; 6. Scheirlinckx Antoine; 7. Jooris Daniel; 8. Michiels Christiaan; 9- V. Assche Serge; 10. D. Ben Antoine. D-reeks 1. V.d. Abeelen Adolf; 2. Wymeersch Theo; 3- Steenssens Gerry; 4. Daem Willy; 5. Aerts Francky; 6 Ronsmans Hugo; 7. Simoens Lucien; 8. Sarlet Regi nald; 9- V.d. Heede Patrick; 10. Mans Henri. VWF-wie/rennen. !n Beveren won Luc Courtens de B-reeks en Gino De Munck VWF-wielrennen. Adolf Van den Abbeele uit Kalken won in Wetteren de (Melsele) de A-reeks (xl) D-reeks, terwijl René Droesbeke de C-reeks op zijn naam schreef (xl) VWF-wielrennen. In Wetteren won Johan Goossens de A-reeks (xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 18