S/Ê i! •'sigma Danny Daelman denkt aan titelren Het konditiepeil van Peter De Vos Guy Smet is geen figurant meer Richard De Ridder: hoop op beterschap Tony De Ridder: Trofee Het Volk en Ronde van België Luc De Smet in Daknam Frans Van Eyck, Julien Logier en Omer Van Molle Amateurs O.V.W.B.-Wielrennen Raoul Van Eyck overleden T «X De Voorpost - 15.6.1990 - 19 WIELRENNEN Luc De Smet heeft het criterium van Lokeren-Daknam gewonnen. Op zo'n twee kilometer van het einde kreeg hij een vrijgeleide en sloeg een kloof die hij tot op het einde kon verdedigen. De spurt voor de tweede plaats werd gewon nen door Walter De Veerman, vóór Phi lip Pauwels, Walter Ongena en Johan De Lathouwer. Zesendertig renners namen deel aan deze wedstrijd en na vijf kilometer kre gen we een eerste uitval van Peter Van Santvliet, Mare Schepens en Ronny Lie- vens. Zij zouden geruime tijd voorop blijven en een maximale voorsprong van 35 sekonden realiseren. De reaktie in het peloton bleef echter niet uit en kort voorbij halfweg volgde de hergroepering. Korte tijd later zouden acht renners op de vlucht slaan: Philip Pauwels, Johan De Lathouwer, Rik De Witte, Jurgen Godefroot, Walter De Veerman, Walter Ongena, Luc De Smet en Jan Szech. Laatgenoemde moest greep lossen en ook voor Jurgen Godefroot ging het te snel. Van Santvliet reed lek. De anderen bleven voorop tot op 2 km van het einde. Toen maakte Luc De Smet zich uit de voeten en werd winnaar. E.G. Wielrennen. Danny Daelman (arch) De overwinning in de Sterfinale betekende voor Danny Daelman voorlopig het hoogtepunt in deze competitie. De amateur uit Stekene nam tot nu toe aan alle grote koersen deel. De Franco-Beige had hij kunnen winnen, ware het niet dat hij in de laatste kilometers met een lekke band kreeg af te rekenen. "Aan de Sterfinale ging een degelijke voorbereiding vooraf', zegt Danny. "In de dagen voordien zette ik aan in twee gewone wedstrijden. Een ervan had ik kunnen winnen. In de Sterfinale zelf waren de teerlingen snel geworpen. Met twaalf geraakten we voorop en bleven buiten schot. Op het laatst ben ik alleen in de aanval gegaan en won afgescheiden." De aandacht van Danny Daelman gaat dit weekeinde uit naar de Trofeerit in Zottegem en vervolgens naar de nationale titelren. Van de Ronde van België ziet hij af. "Het werd mij afgeraden om te veel hooi op mijn vork te nemen. Ik ben overigens pas aan mijn tweede jaar als amateur toe. In het voorjaar heb ik veel gekoerst. Achteraf kende ik een tijdelijke terugval. Ik volg een vooropgesteld programma. Het bevalt mij best, vandaar dat ik er niet wil van afwijken", besluit Daelman. LG Peter De Vos behoort momenteel tot het kransje der betere Wase juniores. De vijf jongste wedstrijden leverden drie oevwrinningen en twee tweede plaatsen op. Het voorbije weekend was bijzonder rijk aan suksessen. Peter zelf hierover: 'In Belsele had ik een goede kans op de overwinning. Aanvankelijk zat ik maar slecht achteraan doch ik kon de kloof overbruggen naar een achtervolgend groepje. Met zijn allen zijn we naar de leiders toe gereden. Toen de streep in zich kwam begon ik dadelijk aan een lange spurt. Op een paar meter van de eindmeet werd ik door de snelle Dierickx gecounterd'. In Sint-Laureyns was Peter De Vos iedereen te snel af in de spurt. 'Toen vier renners vrij vroeg in de aanval waren gegaan, zette ik met sukses de achtervolging in. Later sloot Belgisch kampioen Paul Van Hyfte aan, samen met twee anderen. Zo waren we dus met acht voorop. Uiteindelijk zijn we met zes aan de finale begonnen. Net als in Belsele begon ik ook hier van ver aan de spurt. Al kwam Bart Van Speybroeck mij even bedreigen, ik bleef toch overeind'. De degelijke resultaten van dit seizoen schrijft Peter De Vos toen aan ee i efficiënte voorbereiding. 'Tijdens de wintermaanden heb ik de basis gelegd van deze uitslagen. Ik wou niets aan het toeval overlaten en ging in het veld rijden. Daarvan pluk ik nu de vruchten. Tot het einde van dit seizoen blijf ik junior. Vooral in de vakantiemaanden, hoop ik nog sterker voor de dag te komen', besluit de renner uit Stekene. E.G. Vorig seizoen kon je Guy Smet hooguit als een figurant omschrijven. In deze kompetitie ligt dat helemaal anders. Om de haverklap legt hij beslag op een ereplaats en tweemaal behaalde hij de overwinning. Voor de junior uit Stekene is het nochtans moeilijk om te winnen. Spurten is zeker zijn sterkste wapen niet. 'Het is jammer dat ik tijdens de ontknoping niet beter mijn plan kan trekken, aldus Guy. Ik probeer telkens de spurt uit de weg te gaan door mij vroegtijdig uit de voeten te maken. Dat lukt natuurlijk niet altijd. Vorige zondag in Hamme heb ik tot vijfmaal toe gedemarreerd, maar telkens werd ik gecounterd door Bart Peelman. Aan de streep kon ik het meteen vergeten. De ondertussen geleverde inspanningen waren er te veel aan. Er zijn er bovendien die over snellere benen beschikken. Aan die sprint zal ik in de toekomst nog wat moeten schaven. Het kan misschien verbeteren, maar een rasspurter zal ik nooit worden. Je kan dat of je kan dat niet. Dat is de realiteit. Al bij al heb ik niet te klagen. Naast twee overwinningen eindigde ik tien keer binnen de eerste vijf. De konditie is er en het blijft de bedoeling om nog enkele keren de bloemen te pakken. Natuurlijk hoort er ook een beetje geluk bij'. E.G. In de voormiddag regende het pijpeste- len in Zellik maar even na de noen klaarde het op en de zon was een ganse middag van de partij. In de A-reeks toonde Frans Van Eyck zich voor de tiende keer de beste. Hij ging er half-koers vandoor en won met 1'35" voorsprong. Voor de B-reeks waren er geen deelne mers. Julien Logier, juist uit verlof terug uit Spanje, heeft er zeker hard getraind. Hij ging er van bij de start vandoor om te winnen met zo maar eventjes 2' vooruit in de C-reeks. Omer Van Molle, die ons vier weken liet wachten op een overwinning, slaagde er deze keer in om in de spurt een vijfkop pig groepje te vloeren. Het is zijn derde zege van het seizoen. Uitslagen A-reeks: 1. Frans Van Eyck, 2. Mare Fournoirs, 3. Pierre Delanghe C-reeks: 1. Julien Logier, 2. Jules Bos nians, 3- Jean Janssens D-reeks: 1. Omer Van Molle, 2. Jean Spenders, 3- Frans Vassée Vorige week werd in Aalst Raoul Van Eyck ten grave gedragen. Hij had de respektabele leeftijd van 81 bereikt. In het begin van de jaren '27 en '28 was hij een gevreesd junior. In 1927 reed hij tijdens de Grote Paasprijs Brussei-Liedekerke alleen de Kwa- remontberg boven en hield het ver der gedurende 50 km vol op een jagende groep met Deolet, Hout man, Van Grootenbeule, Verhulst, Bonduel, Baetens, Lievens, enzo- meer. Wij bieden aan de getroffen familie onze blijken van medeleven aan. Wielrennen. Steven Persoon (arch) Wielrennen. Bert Persoon (arch) Het zijn iedere week praktisch dezelfde namen die terugkeren in het palmares OVWB-wielrennen. Veteraan Omer Van Molle blijkt zijn bronchitis te bo ven gekomen (xl) Tony De Ridder blijft momenteel iets onder het peil van vorig jaar. Toen had hij op dit ogenblik al zes overwinningen op zijn palmares staan met als uitschieters: de Brakelse Pijl, de eerste rit in het Ardense weekeinde en de eindzege. Momenteel heeft hij vier overwinningen achter zijn naam staan (Buggenhout, Affligem, Merchtem-Peisegem en Ophasselt). Regen en koude waren in het begin van het seizoen zijn partners niet, maar in de voorbije weken zat er toch al meer dan een zonnige dag in de lucht. In de komende weken moet het dan toch gebeuren met eerst onze Trofee op het programma en dan de Ronde van België. "Mijn laatste wedstrijd won ik inderdaad op 21 mei te Ophasselt. Daar geraakte ik de laatste ronde weg met Nauwelaerts en klopte die dan gemakkelijk in de spurt. Ik bleef ondertussen toch niet van tegenslagen gespaard. In Zellik-Gal- maarden, werd ik achtste op een tiental sekonden van winnaar Liboton en de rus Patsjenko. Daar sloeg mijn ketting af, verloor ik een minuut, geraakte opnieuw bij de achtervolgers en werd dan zesde in dat groepje. In Haaltert-Geraardsbergen-Haaltert werd ik dertiende. Ik mankeerde daar een beetje kracht, nadat ik daags voordien in Lennik had gereden en negende was geworden. Vorige donderdag in Denderleeuw voelde ik me echt slecht. Ik werk nu vast in de Post te Lebbeke, moet 's morgens om vier uur uit de veren en werken tot de middag. In het begin geraakte ik daar geen Voet vooruit, het verbeterde stilaan en na de koplopers Peers en Van den Hauwe werd ik tenslotte nog derde. In de Sterrit te Aartselaar werd ik zevende. Ik kon in de spurt na winnaar Daelman tweede geëindigd zijn, maar kreeg een "kwak" en moest afremmen, om niet in de afsluiting te eindigen. De Trofee "Het Volk" moet een koers zijn die me ligt met de Berendries, De Valkenberg, de Molenberg en de Muur. Nadien wordt de Ronde van België mijn hoofddoel, een lastige koers om nog een en ander goed te maken." E.G. van de overwinnaars. Dit jaar is Richard De Ridder, de één jaar oudere broer van Tony, nog niet in de rij van de overwin naars verschenen. Vorig seizoen plukte de Lebbekenaar nog driemaal bloemen (Peisegem, Lennik en Merchtem), nu blijkt het minder vlot te gaan en had hij al met heel wat tegenslag af te rekenen. In de Trofee zal hij er toch bij zijn en vermits het een zware koers betreft, wil hij toch een en ander bewijzen. "Ik heb dit seizoen al heel wat tegenslag gehad. Ik kwam ten val in het begin van het seizoen te Fait-le-Franc - en die val bracht me wel een paar weken in de penarie. Toen mijn knie praktisch her steld was, trok ik naar de Ronde van Malaga. Daar legde ik tweemaal beslag op de vierde plaats en als ik in de spurt wat beter uit de voeten kon, zat daar beslist een betere ereplaats in. De drie overwinningen die ik vorig sei zoen bijeen fietste waren er steeds met voorsprong. Verder raapte ik wel een paar ereplaatsen in interclub-wedstrij- den, maar ik begon toen te sukkelen in de benen. Als het regende of koud weer was, blokkeerden mijn spieren en kon ik geen stap meer verder. Als het warm werd, ging het heel wat vlotter. Buiten mijn twee vierde plaatsen in Spanje, raapte ik nog niet veel. Eens een zesde plaats ergens in de Ardennen, en verder niets. Ik trainde meer dan koersen in de hoop dat ik naar een betere conditie zou groeien. Ik bezocht drie, vier dokters maar niemand kon mij uitleg geven over mijn spierletsel. Ik zou graag nog een paar koersen winnen dit seizoen. Na de Trofee trek ik naar Wanfercée-Boulet en misschien is er in het kampioenschap ook nog iets weggelegd. Ik rij graag ronden, hoe langer die duren, hoe beter ik in vorm geraak." E.G. Wielrennen. Peter De Vos (arch)

De Voorpost | 1990 | | pagina 19