Wielersport in Erembodegem Mag men dit korruptie noemen? Nieuwe sponsors voor Martin's Veloklub Japan Tom Steels denkt al aan Bart Peelman in Hamme Luc Van Cauteren in Belsele Nieuwelingen in Aaigem B.W.C.L.-wielrennen Juniores Liefhebbers 20 -15.6.1990 - De Voorpost Van vrijdag 15 juni '90 tot zondag 24 ju ni '90 wordt in Erembodegem kermis gevierd. De Erembodegemse kermis bloeit de laatste jaren. Vijf wielerwedstrijden zullen opnieuw heel wat sportliefhebbers naar deze gro te Aalsterse deelgemeente lokken. Wat staat er zoal op het programma? Vrijdag 15 juni wordt de kermis te 19 uur sportief geopend met een kriterium voor Liefhebbers dat gereden wordt over een afstand van 69 km, of 25 ronden van 2,8 km, met vertrek en aankomst in de Keppestraat, langs de IJzerenwegstraat, Kapellekensbaan, Rooms-Hoofstraat, Kerkhofbaan, Molenkouter, Alfons Van de Morelstraat, Verbindingsstr., Keppe straat. Voor deze "64e Grote Prijs Forum", gepatroneerd door VC "De Denderzonen - Forumvrienden" zijn 22.500 fr. prij zen voorzien en 5 000 fr. premies. Voor verplaatsingsonkosten wordt 250 fr. uit betaald. Maandag 18 juni organiseert de Ko ninklijke Wielerklub Terjoden (1921) om 13-30 uur de "69e Grote Prijs van Terjoden voor Beroepsrenners", over 180 km: 9 ronden van 20 km langs Terjoden, Haaltert, Kerksken, Helder- gem, Aaigem, Mere, Nieuwkerken en Terjoden. .Aan deze wedstrijd is een prijzenpot van 160.000 fr. verbonden. Inschrijving: zaal Rubens, Ninovestraat, Terjoden. Donderdag 21 juni worden in café Pub, Geraardsbergsesteenweg, Erembo- degem-Terjoden de inschrijvingen ge noteerd voor de "40ste Grote Prijs Mar cel Boumon", de omloop der Dender streek voor Internationale Liefhebbers. Om 14.30 uur wordt daar het startsein gegeven voor een wedstrijd van zeven ronden van 20 km, totaal 140 km, langs Terjoden, Haaltert, Kerksken, Helder- gem, Aaigem, Mere, Nieuwerkerken en Terjoden. Zijn voorzien: 33.000 frank prijzen, 20.000 frank premies, klasse mentspurt 10.000 frank en voor de 31ste tot de 50ste geklasseerde renner: 400 frank. Zondag 24 juni a.s. verwachten "De Denderzonen - Forumvrienden" in Erembodegem-centrum alvast zeer rui me belangstelling voor de 65e Grote Prijs - Forum voor Nieuwelingen en voor de 66e Grote Prijs - Forum voor Juniores, met vertrek en aankomst in de Keppestraat te Erembodegem. De Nieuwelingen starten te 13.50 u. en zullen 58 km afleggen, t.t.z. acht ronden van 7,3 km langs de Keppestraat, Alfons Van de Maelestraat, Molenkouter, Kerk hofbaan, Rooms-Hofstraat, Kapelle kensbaan, IJzerenwegstraat, Burge meester De Cocklaan, Welleweg, Kou- terbaan, Nachtegaalstraat, Industriezo ne (laan), Churchillsteenweg, Houten Hand, Ninovesteenweg en Keppestraat (aankomst). Worden toegekend: 11.000 fr. prijzen en 1.000 fr. premies. De Juniores komen aan de beurt te 15.55 uur. Zij dienen 88 km af te leggen, of 12 ronden van 7,3 km, langs hogerge- noemd parkoers. Aan deze wielerkoers zijn 13.500 fr. prijzen en 1.800 fr. premies verbonden. D.B. Martin Vermeir uit Oudegem is al druk bezig met de voorbereidingen van het seizoen 1991. Hij heeft kontakten met Guido Reybroeck en een andere fietsen winkel, 'Dima Sport' van Guiseppe Mammana, uiteraard van Italiaanse af komst. Nu heeft ook een Italiaans restaurant kontakt opgenomen om tot de klub van 1991 te behoren. We gingen aan Di Andretti vragen naar het hoe en het waarom van zijn belang stelling. Het was rond 20u00 toen wij in zijn gezellige pizzeria belandden. Di An dretti ontving ons zeer hartelijk zoals alleen Italianen dat kunnen en nadat we genoten van prettige achtergrondmu ziek en een lekker glas wijn moesten we ook nog wat werken. Aan het gesprek dan maar... Het feit dat Masciari Di Andretti een wielerploeg wil sponsoren is niet zo verwonderlijk. Zelf koerste hij nog bij de nieuwelingen maar vader Franco had niet het geduld om zijn zoon alle jeugd reeksen te laten afwerken. Toch bleef de liefde voor de wielersport in Di Andretti's hart branden maar omdat hij helemaal de tijd niet had om zo nu en dan te trainen, doet hij helemaal geen sport. Hijzelf vindt dat zijn pizzeria voor gaat, iets waarin we hem geen ongelijk kunnen geven. Hij is trouwens best te vreden over zijn verblijf in België, over zijn kliënteel dat hij met veel plezier bedient en hij hoopt binnen enkele ja ren te kunnen uitbreiden in het Aalster- se centrum, waar men nog best een échte Italiaanse pizzeria kan gebruiken. Toen we hem vroegen naar wie hij in dertijd opkeek of wie hij bewonderde, zei hij resoluut: 'Eddy Merckx is en blijft de grootste campionissimo del mundo. Toen ik bij de nieuwelingen reed onder het 'Salvarani Meuble Gilli'-team had ik alles gedaan om toch maar eens met Eddy Merckx te kunnen poseren. Dat is me spijtig genoeg nooit gelukt. Een ma gere troost is dat vele anderen die droom ook nooit in vervulling zullen zien gaan'. Een vraag over de finale van de Mundiale konden we moeilijk ontwijken en daar op antwoordde de lepe Italiaan: Tk hoop op een finale tussen Italië en België, finale die gewonnen wordt door België met 0-1 dankzij een doelpunt gescoord door Enzo Scifo! Comprende?' België wint en een Italiaan scoort, zo zou het mooi zijn, hé?, lacht Di Andretti en ober Enzo schenkt ons nog een H.D.G. Wielrennen. Rudy De Vijlder won de junioreswedstrijd in Berlare (vdwg) Wielrennen. Di Andretti met de t-shirt van de Mundiale (hdg) Tom Steels voegde tijdens het vorige weekeinde een dertiende zege aan zijn reeds vrij indrukwekkend palmares toe. In het Antwerpse Ekeren stak hij boven iedereen uit. Enkele minuten nadat de hele bende de wegwas opgestuurd, lan- Bart Peelman werd in Hamme ver dienstelijkwinnaar. In de spurt versloeg hij Gino Vercammen die tweede werd voor Chris Van de Sijpt en Karei Peel man. Na enkele kilometers trokken Franky De Cauwer en Chris Van Der Sijpt in de aanval. Ze realiseerden een halve mi nuut maar ze werden omstreeks half weg gevat, niet het minst onder impuls van Benny Van Goethem en Bart Peel man. Na een tijdelijke hergroepering trok Oli vier Laureys in de aanval, spoedig ge volgd door Guy Smet en Chris Helle mans. Het peloton volgde van zeer dicht bij. De definitieve kloof werd geslagen toen Bart Peelman, Van Der Sijpt, Karei Peelman, Kurt Van Landeghem, Gino Vercammen en Guy Smet in de aanval gingen. Smet probeerde zich tot twee maal toe tijdens de finale van de ande ren te ontdoen. Telkens werd hij ge counterd door Bart Peelman. In de spurt had Moerzekenaar Bart Peelman geen moeite om de anderen te verschal ken. E.G. ceerde de Waaslander, in het gezelschap van twee anderen, de aanval. De voor weg bijna drie minuten. 'Op een viadukt die pakweg drie kilome tervan het einde ligt, ben ik gaan demar reren, aldus Tom Steels. Ik sloeg een kloof en kon die bewaren tot het einde. Volgende week ben ik paraat voor de 'Junior van het Jaar', die in het Antwerp se verreden wordt. Vorig jaar kende ik in die periode een korte terugval en werd vijfde. Het is de laatste belangrijke koers waaraan ik deelneem voor ik overstap naar de amateurs. De beste juniores van het land komen er aan de start. D prijzenpot, met een video-installati voor de winnaar, is niet onbelangrijk Voor Tom Steels staan er nog belangrij opdrachten te wachten. Op 28 ju neemt hij op.de Gentse piste deel aan verschillende meetings. Vorig jaar werd hij nationaal kampioen op de kilometer Ook nu wil hij in gunstige zin bevestigen, een goede tijd realiseren en een selektie afdwingen voor het wereldkampioen schap in Japan. Voorts neemt hij deel aan de zesdaagse in Italië en aan een wedstrijd in Palma de Majorca. E.G. Wielrennen. Enzo, de helper van Di Andretti, maakt de tafels onmiddellijk proper (hdg) Voor de allereerste keer in zijn loopbaan als renner behaalde Luc Van Cauteren een overwinning. Dat gebeurde afgelo pen weekeinde te Belsele. "De laatste weken voelde ik mij in een ideale conditie en in zeven recente koer sen eindigde ik telkens binnen de tien. Zulke reeks van mooie verrichtingen heb ik eerder nog kunnen realiseren. In Belsele probeerde ik een paar keer al leen in de aanval te gaan. De derde poging werd de goede. Ik kon een kloof slaan en aan de streep had ik 100 m over op Guy Van Hese die tweede werd." Gaston Pieters werd derde voor Rene Van Gijs, Johan Petterson, Francois Geerts en Ronny Van Sweeveldt. Deze renners waren er bij het ingaan van de voorlaatste ronde in geslaagd om zich van de anderen af te scheiden en tot de finish buiten schot te blijven. Eerder hadden 79 renners de start geno men waaronder vele Nederlanders, een paar Amerikanen en een Canadees. Er werd aanvankelijk zeven manschappen verenigde maar later tot zestien zou uitgroeien. Onder impuls van Guy Van Hese en Gaston Pieters kon het peleton de aansluiting tot stand brengen. De definitieve beslissing viel toen zeven renners in de spits verschenen en later voor de dichtste prijzen zouden spurten. Mare Laureys toonde zich nadien de snelste van de achtervolgers. EG Het was donker en grijs op deze zondag namiddag maar toch bleef het droog en maar goed ook want in Aaigem moesten 38 nieuwelingen vertrekken voor een tocht van 60 km of zes ronden om en rond Aaigemdorp. Nog maar pas is het miljoenenfenomeen Van Rossem er ge huwd of er wordt een wielerwedstrijd over de kasseien gestuurd. De jongens waren nog maar pas vertrok ken of het gaspedaal werd al stevig ingeduwd, lange, rechte stukken in de omloop beletten dat er een ontsnapping kon lukken, maar toch bleven de pogin gen niet achterwege. De plaatselijke ren ners probeerden het even maar er volg de een hergroepering en in de laatste bocht demarreerden De Smet en De Gent. Zij kregen 100 meter bonus, maar dat was te weinig want halfweg de laatste ronde waren ze eraan voor de moeite. Toch probeerde Gino Roelandt nog een uitval, die gecounterd werd door (op- wefd nog tweede, vóór Steven Hen- nieuw) De Gent en Van Huffelen. Het drickx, Bart Clinckspoor en Jurgen Van tweetal liet zijn metgezel in de steek en den Brempt die vijfde werd. stevende op de aankomst af. Van Huffe len weigerde echter over te nemen en De Gent ging niet meer door. Ze werden opgeslorpt door het spurtende peloton maar toch kon Van huffelen zich hand haven in de eerste gelederen, terwijl Lagaert zich lichtjes lostrok van het peloton en duidelijk won. Van Huffelen Bart Jansegers die in Aalter reed legde beslag op een puike tweede plaats. HDG 'Zijn eigen ruiten ingooien'is een oud Vlaams gezegde en dat is nu nog toepasselijk, ook voor de BWCL. Het broze wielrennersschip maakt slagzij ennuis korrektheid meer dan ooit nodig. Toch schijnt de tuchtkommissie daarvan geen kaas te hebben gegeten. We hebben het over de kloppartij die vorige week werd beschreven. De commissie heejl de onschuldigen zwaar gestraft, terwijl de ware schuldige er met een lichte geldboete vanaf komt. Deze laatste sanktie is belachelijk en totaal te verwaarlozen. Aan de basis van deze uitspraak ligt renner Paul De Wever want bijschreef het gebeurde neer en legde zijn verklaring voor aan de tuchtkommissie. Voor hem is dat niet moeilijk want hij is er voorzitter van en zo kan hij alles draaien en keren zoals bij bet wenst. Zelfs algemeen voorzitter Van de Sompele, aan zijn laatste maanden bezig, kon daartegen niets inbrengen. Zoals hij bet zelf zei: 'Wat kan ik tegen die zes beginnen? Daardoor waste hij zijn banden in onschuld. Het is De Wever die zegt hoeveel men per uur mag rijdenwie er bij bem mag komen rijden, terwijl hijzelf tegen de reglementen in bij de kategorie van meer dan 40 jaar rijdt. Toch kan hij gerust zijn gangetje gaan. Even terug naar de feiten. Vorige week kwam het tot handtastelijkheden tussen Roelekens en De Mitz. In het verleden trad vorzitter Van de Sompele altijd direkt op maar deze maandagnamiddag was hij bezet wegens zijn werk. In het verleden werden handtastelijkheden bestraft met levenslange schorsing (de zaak Arnesen) en verleden jaar toen Poelmans over de schreef liep kreeg hij een jaar schorsing. Wegens verzachtende omstandigheden mocht hij na twee maan den hervatten. Nu echter kon voorzitter Erik net niet ingrijpen toen Roelekens na afloop van de wedstrijd aan Antoine De Mitz een uppercut verkocht. De ongelukki ge toprenner van Martin 's Veloclub hield er een bbedneus en een gekloven lip aan over. De Wever stond verstomd van wat Freddy Roelekens deed en zei 'Wat doet die daar nu?' Toch legde hij de dag nadien tijdens een spoedvergadering een gans andere verklaring af. Zelfs toen De Mitz een klacht wilde indienen direkt na de aanslag, werd die weggewuifd door de heer De Gusseme met als kommentaar: "Wij gooien die toch direkt in de prullenmand'. Het is dus duidelijk dat een BWCl-orgaan van grote betekenis aan vriendjespolitiek doet. Het is immers duidelijk en flagrant dat Van Renter- ghem (een geducht tegenstander van Roelekens) gestraft wordt voor een feit, waarbij hij zelfs niet aanwezig was. Hij verdween na vijf ronden uit de wedstrijd en was diep ontgoocheld toen hij de volgende week zijn 'staf ontving: geschorst tot 31 december 1990 voor alle organisaties van de BWCL. Op die manier kan de onschuldige Patrick Van Renterghem niet deelnemen aan het wereldkampioenschap dat door de BWCL georganiseerd wordt in Sint-Lievens-Houtem. Nu de BWCL best de goodwill van de renners kan gebruiken om zijn tanend bestaan te rekken, veegt men de betere renners dan vriend Roelekens gewoon van de tafel, zodat Roelekens zonder al te veel tegenstand naar het Het is zeer triestig dat door al die kuiperijen de vroegere kwasi familiale relaties en de vriendschap binnen de BWCL teloorgaan. Aan de renners zal niets anders overblijven dan de stap naar de VWF te doen zodat de clan De Wever de koersen netjes onder mekaar zal kunnen uitvechten en organise ren. Het is zeker geen vijf voor twaalf maar reeds halféén en ook daarvoor blijft de BWCL blind.

De Voorpost | 1990 | | pagina 20