^Wielerfeest ten voordele van de Roemeense kinderen ewonnen door Martin's eloclub uit Oudegem i fc M De Voorpost - 15.6.1990 - 21 Tielrennen. Eddy Merckx op het podium met Capiau (mv) een Wielrennen. Girowinnaar Johan De Munck (mv) Op zondag 10 juni werd er rondom de Watersportbaan te Gent een gentlemen- stijdrit gereden. Het doel ervan was menslievend. In de Sint-Vincentiuskli- niek van Gent worden immers drie Roe meense kinderen .belangloos begeleid door Dr. Bruggeman. Deze kinderen moeten er verzorgd worden wegens zwa re ondervoeding, een direkte hulpverle ning die echter veel geld kost. Een vrachtwagenchauffeur die vorig jaar met een hulpverleningstransport naar Roemenië vertrokken was, heeft daar als het ware die kinderen ontdekt. Ter plaatse waren zij door de eigen dokters ten dode opgeschreven. De kleine Liëca van acht jaar woog nog slechts vijf kilogram. Dit emotionele verhaal bracht Roger De Vlaeminck ertoe om samen met Walter Capiau (VTM) een 'kwarteeuw wielerge- schiedenis) te organiseren. Dat onze vroegere wielergloriën er oor naar hadden konden we zondag vaststel len. Eddy Merckx, Patrick Sercu, Rik Van Looy, Freddy Maertens en nog een vijf tigtal internationale sportvedetten wa ren aanwezig. Ook Graham Webb, wereldkampioen bij de liefhebbers te Heerlen in 19o7 en nog steeds aktief bij de WAOD, was ook van de partij. Deze sympathieke Engelsman had bij de leiding van de Dendermondse wielerploeg gevraagd of hij deze tijdrit niet met Patrick Van Renterghem kon rijden. Dat prestige en eergevoel voor de vroege re vedetten nog meetelt hebben we ter plaatse kunnen vaststellen. Bij de mees ten was er een 2 a 3 maanden zware training aan voorafgegaan. Freddy Maer tens verloor zomaar evetjes 15 kg aan gewicht. Om de minuut vertrok er een ploeg. De organisatoren hadden ervoor dat de eens zo roemruchte lichting Merckx-De Vlaeminck-Maertens na me kaar vertrok. Toen zagen we hoe mooi de wielersport kan zijn. Op het scherp van de snee zagen we 'kannibaal' Merckx -en u leest goed- er zijn nog steeds aktieve ploegmaat ge woon afrijden in de laatste doortocht om toch maar het wiel van 'le gitan' De Vlaeminck te kunnen houden. Klasse liegt niet. Graham Webb met Patrick Van Renterghem, aangekondigd door Walter Capiau als de renners met de mooiste uitrusting (een pluimpje voor ontwerper Herman De Gent) reden de rit van hun leven. Als 11de ploeg van de 86 die er vertrokken, hebben ze zo maar eventjes zes ploegen ingehaald. De geel-blauwe tandem werd beloond met de beste tijd. Roger De Vlaeminck en beroepsrenner Patrick Cocquyt eindig den als tweede op 13 sekonden, gevolgd door Karei Blondeel (kampioen van Bel gië triathlon) en Johan De Munck (Giro winnaar). Verder een zesde plaats voor de ploeg Maertens, gevolgd door Eddy Merckx. Bij de prijsuitreiking in de open wieler baan van de Blaarmeersen ontvingen Graham Webb en Van Renterghem uit handen van minister Luc Van den Bos sche een prachtige beker en een uitno diging om volgend jaar op dezelfde da tum terug te komen. Voor deze organisatie werd door teke naar 'Buth' een tekening gemaakt. Toen deze openbaar verkocht was bedankte het kleine meisje Laika, juist ontslagen uit de kliniek en nu bij haar pleegouders verblijvend,, op emotionele wijze de aanwezigen. Een ontroerend moment! Martin Wielrennen. Freddy Maertens stond scherp (mv) gezorgd Wielrennen. Roger De Vlaeminck samen met de kleine Laika uit Roemenië en haar pleegmoeder (mv) Wielrennen. Patrick Van Renterghem en Graham Webb zorgden voor sensatie rond de Gentse watersportbaan (mv) MET DANK VAN DE G.P.WX.C Wielrennen. Van Renterghem en Graham Webb, winnaars van deze superrit (mv)

De Voorpost | 1990 | | pagina 21