Hogere II Tweemaal winst voor Baasrode VA Opstal tegen leider van Hogere II voor de beker Kaatsen in Denderbelle Kaatsen in Baasrode Sl! Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk Kaatskalender Kaatsen in Opstal Denderbelle wint bekerfinale, maar lijdt eerste nederlaag in kompetitie ErFME l^-fOnederf^auJ^ 26 -15.6.1990 - De Voorpost Hogere II 16.6-15.00 J. Volders-VA Baasrode 17.6-1500 Ham sur Heure-VA Baasrode Hogere III 17.6-15.00 Terjoden-Tollembeek Zandbergen-Herdersem Herne-Opstal Pelote Kastel Rap en Vlug-Wieze Sportief Bevordering 17.6-15.00 Willebroek-Kastel Rap en Vlug Merchtem-Baardegem Denderbelle-Nieuwerkerken Steven Moorsel-Kerksken Hamme Zogge-Zele Durmen Aalst Herleving-Hoké Erembodegem Lagere I en U 15.6-18.30 Terjoden-Denderbelle 16.6-15.00 Opstal Pelote-Wieze Sportief Merchtem-Terjoden VA Baasrode-Denderbelle 17.6-15.00 Gijzegem-VA Baasrode Opwijk-De Toekomst Buggenhout Wieze Sportief-VBR Opwijk Opstal Pelote-Puurs St-Anna Hamme-Denderbelle Junioren 15.6-18.30 Wieze Sportief-Kerksken 16.6-15.00 St.-Anna Hamme-Denderbelle Kadetten 15.6-18.30 De Toekomst Bugenhout-Denderbelle VA Baasrode - Terjoden Miniemen 15.6-18.30 Brussegem-Zele Durmen 17.6-10.00 Kastel Rap en Vlug-Hoké Erembodegem 10.30 Herdersem-VA Baasrode Hamme Zogge-De Toekomst Buggenhout Hof Ten Rode Baasrode-Denderbelle Pupillen 17.6-9.00 Hof Ten Rode-Terjoden A Hamme Zogge-Brussegem 10.00 Wieze Sportief-Steven Moorsel St.-.Anna Hamme-VA Baasrode De Toekomst Buggenhout-Zele Durmen Opstal Pelote-Terjoden B Uitslagen van 10 juni 1990 Jempiboys-Half Time Van Biesen 4-15 Hoplanders-Moderna 10-15 Zorro's-Willemsvrienden 10-15 De Ster-Afbraakwerk. V. Biesen 15-11 Sportvrienden-Ramen Verheyden 3-15 Rangschikking 1. Half Time Van Biesen 9 25 2. Ramen Verheyden 8 21 3. Moderna 9 15 4. Sportvrienden 9 14 5. Jempiboys 8 14 Na de ongelukkige afloop vorig weekein de tegen Brussegem en Thieulain waar tegen telkens een opzienbarende 2 werd prijsgegeven, zorgde Baasrode VA opnieuw voor sensatie. Inderdaad, za terdag in Crupet en zondag aan de Broekkant tegen hekkensluiter St. De- nis, werd een verloren gewaande situatie telkens rechtgezet. Meteen het tegen overgestelde van de week voordien maar nu met een positieve afloop... Zaterdag Crupet-Baasrode VA; 13-15 houden (3-9 en 4-10). Bij VA greep men dan naar een laatste tegenzet en men bracht De Clercq op groot-midden. Deze man, op de voor hem de laatste jaren onwennige plaats, verraste vriend en tegenstander en plots schoot de Baas- roodse motor toch op gang. Massaal aangemoedigd sloeg nu het vuur in de pan en via 7-11 pakte VA toch al een punt. Maar gedragen door een dol ge worden supporterslegioen was de thuis ploeg nu niet meer te stoppen en vooral De Clercq en Willaerts zorgden voor sensatie. Maar ook de oudere VA-spelers In Crupet zag het er even naar uit dat lieten zich op geen enkele fout meer Baasrode VA niets aan het toeval zou betrappen en het werd zowaar 12-12. Nu overlaten. Dankzij collectief sterk spel was St. Denis totaal van de kook eh in nam VA een 0-2 voorsprong en even één ruk ging het naar een 15-12 over- later werd het zelfs 1-5. Maar dan liep winning die VA voor een groot deel te het plots fout bij de bezoekers. Er werd danken heeft aan het feit dat de suppor- nogal wispelturig omgesprongen met de ters hun ploeg zo massaal bleven steu- opslagbeurten en de thuisploeg maakte nen in de moeilijke periode, hiervan gebruik om gelijk te stellen (6-6). Maar VA herpakte zich en nu met La8ere sterke opslagen van Quisquater en goed Baasrode VA-Terjoden: 15-7 keren van Willaerts en Koek zorgde men Na een moeilijk seizoenbegin is het ervoor dat er een 6-8 ruststand op het jonge Baasrode VA nu duidelijk in de scorebord kwam. Het werd 6-9 maar goede plooi gevallen. Tegen Terjoden Crupet luidde toen een tegenoffensief in boekte VA zijn zevende overwinning op dat resulteerde in 9-9 en opnieuw enke- rij en het is duidelijk dat de ploeg nog was het duidelijk dat in deze omstandig- le onzuiverheden aan de opslag zorgden lang niet aan het einde van zijn moge- heden VA niet opgewassen was tegen het voor een 10-9 achterstand. Het werd lijkheden zit. Natuurlijk moet men er zelfs 12-9 en het leek erop dat niets de rekening mee houden dat af en toe een thuisoverwinning nog in de weg stond, basispion opgeroepen wordt voor het Maar VA toonde dan nog eens zijn legen- fanionteam in Hogere II - zoals zater- darisch vechtersmentaliteit en Crupet dag Nobels - maar ook tegen Terjoden Ais VA dan toch op 3-8 raakte hoopte bleef als aan de grond genageld onder werd deze handicap goed opgevangen, men bij de thuisploeg toch nog één punt het Baasroodse geweld. Het gng in één In een sterke beginperiode werd een 3-0 ruk naar 12-14, Crupet kon dan toch voorsprong opgebouwd en met kadet nog even dreigen (13-14) maar Baasro- J. Verhulst als achterman werd de voor de maakte uit na een wedstrijd waarin sprong opgedreven tot 7-2 vooraleer een belabberde situatie knap werd Terjoden even aan bod kwam (7-4). rechtgezet. Maar met een 8-4 ruststand stelde de thuisploeg vlug orde op zaken. Na de g pauze ging VA door naar 10-4 en bij 10-5 Baasrode VA-St. Denis: 15-12 bracht coach Quisquater Bert Claes op De thuisploeg begon ontstellend zwak groot-midden en Koekelbergh op klein- tegen de hekkensluiters. In een mini- midden en het werd onmiddellijk 12-5. Meteen had Baasrode uitzicht op drie puntenwinst. Maar bij VA werden vier ballen buitengekeerd waardoor de be zoekers opnieuw hoop kregen en bij 13-6 en 40-40 lukte het hen dan ook een al bij al verdiend punt in de wacht te slepen. Daarna maakte Baasrode VA on- mum van tijd werd het op een 0-4 achterstand geplaatst en falend in alle rangen werd er via 1-6 een beschamen de 1-8 achterstand genoteerd aan de rust. Na de rust kwam VA gelukkig agres siever uit de hoek maar toch bleven de bezoekers een veilige voorsprong be- 6. De Ster 9 10 7. Afbraak Van Biesen 9 9 8. Willemsvrienden 7 7 9. Zorro's 9 7 10. Hoplanders 9 7 Speelkalender voor 17 juni 1990 Sportvrienden-De Ster Moderna-Jempy's Zorro's-Half Time Van Biesen Ramen Verheyden-Afbraak Van Biesen Willemsvrienden-Hoplanders (pvr) middellijk uit (15-7). Kadetten Hamme St.-Anna-Baasrode VA: 8-13 Tegen het bescheiden Hamme St.-Anna speelde de Baasroodse leidersploeg zijn slechtste wedstrijd van het aan gang zijnde seizoen. Na een degelijk begin (1-3) bleek al vlug dat VA zich overmoe dig ging tonen en vlug werd dit afgestraft met een 3-3 stand tot gevolg. Meteen zat bij Hamme het vuur erin en een zich overtreffende thuisploeg bleef aanklam pen. Het werd 5-6 en bij Hamme glunderde men van tevredenheid als een onder maats spelend VA een punt prijsgaf. Het werd zelfs 8-8 maar dan vlotte het toch wat beter bij de leiders die naar een 8-13 zege stevenden na een barslechte pres tatie. Miniemen Baasrode VA-Brussegem: 3-10 Leider Brussegem kreeg het voor de tweede maal dit seizoen gemakkelijker dan verwacht aangezien bij het op de 2e plaats gerangschikte Baasrode ook nu groot-midden Cassiman ontbrak. Vlug KARATE sterk spelende Brussegem dat tot 0-5 uitliep vooraleer VA zijn eerste spel kon pakken. De bezoekers bleven erg sterk spelen en zo werd het 2-8 te kunnen redden maar de leiders ble ken echt te sterk en wonnen verdiend met 3-10. Meteen heeft Brussegem zo goed als zeker de titel op zak maar een volledig Baasrode had beslist voor heel wat meer tegenstand kunnen zorgen. Pupillen Kastel-Baasrode VA: 8-10 Erg gelijkopgaande wedstrijd waarin Baasrode toch vrijwel bestendig een kleine voorsprong telde. Al bij al een toch wel verdiende overwinning van de bezoekers. E. Gevechtssporten. De nu talrijke variëteiten van gevechtssporten zijn in trek bij het Aalsterse publiek (da) neer bij een 40-40 gelijke stand een diskussie ontstond met Zogge spelers omdat een kaats terecht aan Hub XV werd toegewezen. De scheidsrechter achtte het noodzakelijk de wedstrijd stil te leggen, maar hervatte nadien op nieuw de wedstrijd. De veer bij de gasten was gebroken. Omdat de keerders het - lieten afweten ontvouwde Eddy De Vroe uitstekende spel van kiein-midden Peter 2ijn i^ne,, en hij |eïerde zijn ops. De Smedt die veelvuldig de bal overkeer- vo||edjg uil zoda, de bij de. De wedstrijd was tot 2-2 gelijkop- to-10 op gelijke hoogte kwamen. Even gaand maar wanneer de bezoekers met kwam glub XV bij 11-12 nog aan de 3-8 bij de rust leidden was alle motivatie leiding, maar door het falen van de bij de thuisspelers zoek. Van Ingelghem keerders kon de thuisploeg via 14-12 en en Eddy De Vroe hielden alles aan de 14.13 bezoekers de eerste nederlaag koord tegen en het keerderstrio Su- toedienen, naert, De Smedt en Frank De Ridder hebben alles teruggeslagen en ze bena deren bijna de honderd procent gelukte Beker Baardegem 5 Denderbelle Klub XV 15 (ruststand 3-8) Bij Klub XV ontbrak Danny De Coninck zodat Jos Van Ingelghem moest insprin gen. Baardegem werd van het kastje naar de muur gespeeld en dit door het Bevordering Hamme Zogge Denderbelle Klub XV (ruststand 8-6) Lagere II Puurs 8 Denderbelle Klub XV 15 (ruststand 6-8) Puurs de leider in lagere I kreeg een ploeg uit lagere II op bezoek. De leiders werden lijders. Omdat Patrick Moortgat nog altijd Een ploeg van Lagere II dat een van de Pupillen topploegen uit Lagere I op bezoek kreeg St. .Anna Hamme bood aan de supporters weinig spekta- Opstal Pelote Voor de derde schiftingsronde moest (ruststand 8-5) Opstal en Terjoden naar Thangissart. Opstal dat de dag voordien zich kwalifi- Tijdens de eerste wedstrijd tegen Terjo- ceerde kon de volgende dag niet uit de den dat Van de Kerckhove en Dekinder voeten. Kunnen de Pelotespelers twee moesten missen kon Pelote onder im- zware wedstrijden op twee dagen niet puls van Franky Vermachelen en Roby verwerken of hebben de spelers te uit- Segers een Heymans (Terjoden) in een mindere gekoncentreerd spel de tegenstander in een speler met kop en schouders boven dag kon niets forceren en toch slaagde bedwang te houden, maar het achter- vriend en tegenstander uit met name Terjoden erin tot 3-5 terug te komen, veld van de thuisploeg was niet te ver- Raoul Vergauwen, de man die wat in zijn Door het weinig aantal ballen dat Pelote schalken. Vander Haegen keerde wel mars heeft, buiten de lijnen keerde en leverde kon twintig ballen buiten en wanneer de Gemakkelijke en vlotte zege van de Toe- Na het ontbreken van Danny De Coninck kwetst is moest de coach een beroep op de bekerfinale moest Denikrbelle nu op mee junloren Tom Van Bave. afrekenen met de afwezigheid van Peter en stefaa„ D'Hauwere hebben zich De Smedt. Zijn afwezigheid lag aan de aardig uit de slag getrokken tesamen basis van de eerste nederlaag want Zogge met nu op jjetamldele,, spdende speelde de kleinmidden veelvuldig aan. Ham Mathi grootmidden Kris Van In de beginfase van de wedstnidflaterde ±r Jeugh, en achterman Van Ingelg- De eerstejaars pupillen van Opstal heb- De Coninck en gelukkig voor de ploeg hem pe thuisploeg beoordeelde veel nilria Kii liz-K in An tuianAa Unlft Uol 3 10 kei. De eerstejaars van Pelote waren een amy vennacncien en KODy »en»erKe„ u. neooen ue speiersie uu- de statie. Bij Opstal waren er geen uit- ^rstpedden ^m^krÏe'nto bezoekers waren er twee uitschieters, begin en dit tot 4-4, de thuisploeg een jqu5 xv kon een 2-0 achterveld in eén Philip Dierickx aan de koord en groot- 7-4 voorsprong opbouwen. De bezoe- 6-10 voorsprong ombuigen en dit via 4-3 midden Gordonnier hebben de wed- kers kwamen voor de rust nog even tussenstand. Nadat de ruststand 6-8 strijd naar hun hand gezet, zodat Opstal terug tot 7-6. Maar hun remonte werd |uidde hebben de bezoekers een gran- vrij vlot de zege kon binnenhalen. gestoord door de scheidsrechter wan- djose tweede helft gespeeld. Via 7-13 de wedstrijd vrij vlot gewonnen worden bezoekers een andere achterman aan- met 5-7. speelde keerde deze eveneens de bal Tijdens de tweede wedstrijd van de dag over. Pelote kon bij 1-3 even aan de verloor Terjoden met 7-5 tegen de Wa- leiding komen, maar dan was het bo- komst. len zodat winst tegen Thangissart de kwalifikatie betekende voor Opstal. Op stal liep tot 0-3 uit. Opnieuw was het gekoncentreerd spel van de ploeg en het uitstekend keerderswerk van Roby Se gers, Franky Vermachelen en Dirk Goos- sens hier de reden voor. Wanneer de met een liesblessure sukkelende Segers het kalmpjes aan deed kon de thuis ploeg tot 3-5 terugkomen. Bij 4-6 en een 40-40 gelijke stand keerde Goossens de bal ver over en Pelote was een ronde verder. Ondertussen is de loting reeds gebeurd en Opstal ontmoet op 30 juni op eigen terrein de leider van Hogere II Thieulain en de volgende dag op 1 juli moet Opstal op bezoek voor de terug ronde bij de Walen. Hogere III Appelterre 15 Opstal Pelote 7 bijntje af. De met een liesblessuresuk- kelende Segers kon zijn ploeg wel tot 8-5 terugbrengen. In de tweede helft liepen de thuisspelers zo maar van hun tegen stander weg en ze sloegen de kloof bij 13-6. Het moment waarop Dirk Goos sens noodgedwongen het terrein moest verlaten wegens een spierscheur in de onderarm. Na consult van de dokter is een rustperiode van minstens drie we ken opgelegd. Freddy Aubroeck kwam Goossens dan vervangen en de bezoe kers konden nog rekenen op een uitste kende Frans Dierickx om een punt uit de brand te slepen. Weinigspektakulaire wedstrijd van Pelote dat zijn meester moest erkennen in het keerderstrio van de thuisploeg. Lagere I Opstal Pelote 3 De Toekomst Buggenhout 15 Liefhebbersvoetbal. De Uitbergense Zwaanvrienden werden gehuldigd op het gemeentehuis (vdwg) werd het nog 8-13 vooraleer Denderbelle een verdiende zege binnenhaalde. Zon der afbreuk te doen aan de andere ploegmaats kan Mathieu terugblikken op een goede wedstrijd. De ploeg van Denderbelle uit lagere II hebben dit weekeinde een zwaar pro gramma te verwerken. Niet minder dan drie wedstrijden moeten gespeeld wor den en dit te beginnen met vrijdagavond tegen Terjoden, zaterdag op VA Baasrode en zondag op St. Anna Hamme. Op 30 juni heeft in het Raadsherenpark te Turnhout Vosselaareen Open Tropenfesti- val plaats. Op de affiche staat onder meer Simba Wanyika uit Kenia. Test-Aankoop van de maand juni heeft de autozitjes en wandelwagentjes onder de loepe genomen. Test-Aankoop stelt vast dat het keurmerk niet altijd betekent dat de veiligheid gewaarborgd is wat de kinder zitjes betreft en bij de wandelwagens komt men tot de vaststelling dat 7 op de 23 geteste wagens gevaarlijk zijn.

De Voorpost | 1990 | | pagina 26