Braderie Moorselbaan waar kuieren troef was In de gezonde apoteek Frans Verhulst een dynamisch voorzitter 2 - 15.6.1990 - De Voorpost Het Aalsters handelscentrum van de Moorselbaan is een van de meest toonaangevende van de Keizerlijke stede. Rond vaderdag wordt er tra ditioneel een vierdaagse braderie georganizeerd die altijd heel wat belangstelling trekt. Dit jaar was het de zeventiende editie. Had men de vorige jaren meer dan eens met een neerpletsende regen af te rekenen, dan viel het weer dit keer beter mee. Maar echt mooi, neen dat was het nog op lange na niet. Zaterdag werd het feest al ingezet vanaf 9.00 uur. Er waren zoals dat op een braderie hoort, heel wat koopjes te doen. Maar er was ook gezorgd voor de nodige animatie met oude ambachten, een springka steel, enz. Kortom, jong en oud, ie dereen kwam aan zijn trekken. En ook de kermismolens kregen veel belangstelling vooral dan van de kinderen die er maar geen genoeg konden van krijgen. De papa's en de mama's die konden ondertussen een wijntje proeven Op de speelplaats van het Sint- Maarteninstituut was een voet- en netbaltornooi voorzien. Ook daar was het een drukte van jewelste en men vond er ook alle leeftijden te rug. In het netbaltornooi namen de leden van het ouderkomitee het op tegen een selektie van de leerkrach ten. Winnen was uiteraard niet het allerbelangrijkste, deelnemen des te meer. Zaterdagavond zat ieder een aan een Bolviaanse avond in 't Apostelken aan. En ook daar was gezelligheid troef. Zondag was er in de namiddag heel wat volk op de been om nog voor de vakantie wat koopjes te doen. De jongeren die trokken in dichte drommen naar het foto- en schminkkraam dat voor de gelegen heid was ondergebracht in een om gebouwd container. Het was een van de drukst bezochte attrakties. Op de speelplaats van de school werd ondertussen alles in gereed heid gebracht voor de zevende kin derjaarmarkt. De opbrengst van de ze jaarmarkt kwam ten goede aan de sneeuwklassen van de school. Een 80 tal kinderen kwamen opda gen en dat was een sukses. Iedere deelnemer kreeg voor zijn inzet een passend herinneringsgeschenk. Op het programma stond ook een trip- penworp, een van de hoogtepunten van de braderie, (da) Aalst. Braderie Moorselbaan. Het springkasteel, zoals steeds een trekpleister voorde jongs ten (a) Aalst. Braderie Moorselbaan. De ballonwedstrijd kende heel wat deelnemers Aalst. Denis en Karei, vissers in hart en nieren bij hun Hollands viskraam (o) (a) Aalst. Braderie Moorselbaan. Wellicht voor de allereerste keer op de paarde- molen (a) Het Vlaams Kommissariaat Generaal voordeel tarief, moet men bij aankomst in voor Toerisme heeft een brochure uitge- het hotel zeggen dat men boekt voor de bracht met 193 weekarrangementen in formule "Vlaanderen Vakantieland". De Vlaanderen. Ook de sportievelingen en de brochure is verkrijgbaar in alle postkanto- gastronomen komen in deze brochure aan ren, kantoren van de ASLK en de lokale hun trekken. Wil men genieten van een VWs. Aalst. Braderie Moorselbaan. Een bestuurslid waagt zijn kans op de draaistod terwijl de pottenbakker goede wenken meegeeft (a) I Denis en Karei zijn een stel goede vrienden. Beiden zijn ze verwoede I hengelaars. Voor hen is dat een wel- gekomen ontspanning na hun dage lijkse taak als zelfstandige. I Beiden zijn er ook steeds bij wan- neer de Handelsdekenij van de Moorselbaan haar jaarlijkse bra derie organizeert. Zij willen dan ook hun steentje bijdragen. Dit jaar hadden ze geopteerd voor hun ge liefkoosde hobby en ze trokken naar de Nederlandse grens op zoek naar een typische Hollandse viskar. Die ze ook vonden en meebrachten naar Aalst. Het gaat om een uniek eksemplaar. Zoals in grootmoeders tijd was de hele kar met de hand vervaardigd. Het enige nieuwe dat eraan te be speuren was, waren de wielen. Die verslijten nu eenmaal wanneer men met ae kar rondrijdt. De twee wan delden op dc braderie rustig heen en weer en gaven de bezoekers de gelegenheid om een hapje te proe ven. Van de maatjes natuurlijk die eventueel rijkelijk konden overgo ten worden met een heerlijk Aal sters witteke. (da) Aalst. Voorzitter Frans Verhulst van het Handelscentrum van de Moorselbaan (a) Vijfjaar al is Frans Verhulst voorzitter van het Aalsters Handelscen trum Moorselbaan. Samen met zijn bestuur zoekt hij telkens weer naar nieuwe elementen om de braderie aantrekkelijk te houden voor het publiek. Geen eenvoudige opdracht. Maar wie zoekt, die vindt ook, zegt Frans die trouwens voor alles een gepaste oplossing weet. (da) Aalst. Braderie Moorselbaan. Het amusementsorkest laaft effe de dorst tussen twee duentjes in (a) Aalst. Braderie Moorselbaan. Een sfeerbeeld van de geslaagde kindermarkt Aalst. Braderie Moorselbaan. De bekende gezichten ontbraken natuurlijk n (a) Aalst. Braderie Moorselbaan. Kamavalgroep d'Okkosjepotten was ook van de partij (a) Aalst. Braderie Moorselbaan. Winkelen en wandelen in een verkeersvrije straat, een ware lukse (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 2