met twee "specials" Honky Tonk Besluit seizoen Jeugdharmonie "Dynamic" Dendermonde Kampioen van België Wandel- en kioskkoncerten Frankie Spaerkeer voor derde keer kampioen krulbollen in Berlare 30 -15.6.1990 - De Voorpost Dendermonde. Jeugdharmonie Dynamic. De blokperiode is volop aan de gang Dendermonde. Jeugdharmonie Dynamic; De dirigent met de behaalde kam- maar dat belet niet dat de leden van de jeugdharmonie ijverig verder repeteren pioenenbeker temidden van zijn muzikanten en omringd door JA. Moruanx (xl) (xl) -r~~ - Jcujdliarm. Dynamic-Dendermonde Jeu^dtnKmE>(<5 TJorncm umci i«03 De fanfare 'De Vrije Werklieden' en de drumband 'Vooruit' organise ren op 23 en 24 juni a.s., in de ver keersvrije Zwaantjesstraat (tussen Dendermondsesteenweg en Kapel- lekensbaan) hun tweede 'Wandel en kioskkoncerten'. Net al bij de vorige editie nodigden de organisatoren tal van muziekver enigingen uit de regio en van daar buiten uit. Op zaterdag 23 juni beginnen de muzikale feestelijkheden te 16 u. Drumband Vooruit uit Lebbeke en Drumband en Turnkring 'Morgenrood' uit Grembergen openen. Vervolgens, telkens met één uur tijdsverschil, zijn te gast: de Koninklijke Fanfare St§.-Cecilia uit Wieze, de koninklijke Fanfare Orpheus uit Lebbeke, de Koninklij ke Harmonie St.-Cecilia uit Lebbe ke en het Koperensemble van de Lebbeekse Gemeentelijke Muziek- akademie. Op zondag 24 juni kan men reeds om 11 u. terecht voor de harmonie 'De jonge Garde' uit Moorsel. Te 14 u. worden de aktiviteiten herno men met een optreden van de har monie St.-Cecilia uit Lippelo. Daar na, telkens met één uur tijdsver schil, treden aan: de Fanfare De Vrije Werklieden uit Lebbeke, de koninklijke 'Oude Gemeenteharmonie' uit Heusden, het Jeugdorkest 'Stukkad' uit Den dermonde, de Koninklijke Fanfare 'Concordia' uit Malderen en de fan fare 'Volharding' uit Berlare. Voor muziekliefhebbers een niet te missen evenement. Er wordt trou wens ook voor de hongerigen en de dorstigen gezorgd. Doorlopend wordt gebarbecued en worden pan nekoeken gebakken. De toegang tot dit muzikaal evenement is gratis. Pierre Van Rossem Lebbeke. A. De Boeck expozeert zijn werk in Lebbeke (foto Guy) naai Kampioen van België". Korte tijd nadien prijkte de beker reeds in het lokaal 't Moleken. Voor de le den van "Dynamic" werd de dag dat ons peird uitging, ook de dag dat ze Kampioen van België werden. Zal het dan toch zo zijn dat Dender monde de stad is waar muziek in zit? Jan Amedée Moruanx Honky Tonk Jazzclub beschouwt zijn Jazzfestival als het sluitstuk van het voorbije seizoen. Wij vinden dit het begin van het nieuwe seizoen. Voor het zo ver is (zaterdag 8 september), pakt HTJC nog uit met twee koncerten in de Bunker, die normaal voor deze evenementen moet te klein zijn. Morgen is er een "Special rond Joris De Cock" en volgende week zaterdag is er een "Jazzbattle met twee Dendermondse New-Orleans- bands". "Joris De Cock Special" Wie zich in Dendermonde afvroeg waar in 's hemelsnaam toch Joris De Cock gebleven was, mag gerust zijn: he's alive and well, is nu lid van de Duitse Maryland Jazzband, én... hij speelt morgenavond in de Bun ker met een internationale forma- tie-ad-hoc. Eindelijk nog eens opnieuw in Den dermonde nadat hij er, sinds zijn vertrek uit de Jeggpap enkele maanden geleden, nog slechts één maal te horen was, en wel op het memorabele koncert met Norbert Detaeye en Freddy Lonzo. Zeventien jaar lang was Joris De Cock verbonden aan The Jeggpap N.O. Jazzband. Na wat eerste schar relingen met bandjes met o.m. een scoutsgroep, nadien met bokser Freddy De Kerpel, later met Walter Capiau... Op zaterdag 12 februari 1972 speelde hij met de Jeggpap zijn eerste koncert in de Unkerzak te Kalken... en hij bleef er 17 jaar! Intussen ontwikkelde hij zich tot de belangrijkste New-Orleanstrom- pettist in Vlaanderen, dixit H.T.-se- kretaris Mon Heuvinck. "Zijn trom petspel drijft op een meer dan ge woon kunnen. Hij is steeds tech nisch beheerst en gaaf van vormge ving. Klinkklaar. Tevens stoelen zijn soli en themata op een parate muziektechnische jazzkennis en een inventieve tegenwoordigheid van geest die de inspiratie van het ogenblik soepel kan plooien naar de vooraf gekozen inzichten. In dit on derdeel van de jazz is Joris De Cock een meester..." Morgen, zaterdag 16 juni, is Joris De Cock om 21 uur in de Bunker de "special star"; hij wordt er begeleid door een internationale formatie bestaande uit klinkende namen: pianist Rowan Smith uit Australië, gitarist Ian Dates uit de States, drummer Chris Vingerhoets en kla rinettist-saxofonist Frank Robe scheuten uit Nederland, samen met bassist Ad Van Beerendock. Niet te missen voor wie houdt van lekkere jazzmuziek! "Jazzbattle" in de Bunker Het 25ste jazzjaar van de Honky Tonk Jazzclub wordt op zaterdag 23 juni afgesloten met een "Origi nal... rond Storyville 1917". Naar het schijnt ging het er in de uit- gaanswijk van Storyville in New-Or leans leutig aan toe. De bende van Buddy Bolden en Louis Armstrong gingen muzikale battles aan met el kaar. Storyville met zijn dancehalle, Honky Tonks en bordelen spoten muziek over de stad. De sfeer moet er zo crazy geweest zijn, dat op last van de politie Storyville in 1918 zijn deuren diende te sluiten. Honky Tonk wil op een uitbundige, muzikale en toffe manier Storyville nog eens overdoen. Recht in de roos van de traditie schieten. Hier voor doet het, in dit Dendermondse Ros Beiaardjaar, uiteraard beroep op twee Dendermondse N.O.- bands. Er is eerst The Lazy City Jazzband van Henk De Looze, een knappe entertainerband in N.O.-traaitie waarin het swingende element toch wel erg kenmerkend is. De Lazy bestaat uit: leader-trompettist Henk De Looze, klarinettist-saxo fonist Mare De Moor, bassist Cesar Van Driessche, trombonist Jean Gerard, banjoïst-vocalist Marcel Vermeir en drummer Rudy Van Wever. Een andere subtopper in de Vlaam se oude-stijljazz is The Mardi Gras Jazzband die reeds ervaring konden opdoen o.m. op de festivals van Bre da en Oostenae en tijdens de fabu leuze jazznights van Maaseik; mo menteel zijn ze kind aan huis in de Preservation Hall in Brussel. De vermoedelijke samenstelling van de Mardi Gras is: trombonist-leader Papa Paul Callebaut, trompettist Karei Peleman, banjoïst Mare Cou- dron, bassist Jaak Slabby Van Hoo ien, pianist Wim De Commer, drummer Rik Van den Eede en na tuurlijk Danny Smooch Verleyen. In voorverkoop kost een ticket 150 BF, op de avond zelf echter 200 BF. 19de Honky Tonk Jazzfestival... Dat Honky Tonk voor zijn jazzfesti val op zaterdag 8 september uit wijkt naar de vernieuwde Oktober- hallen te Wieze-Lebbeke, weet u intussen wellicht al. Over het pro gramma waren de H.T.-program- matoren totnutoe vrij zwijgzaam. Toch werd een tipje van de sluier opgelicht. Een voorproefje reeds: Manu Dibango (weet je nog?) met zijn 14-koppige groep muzikanten en zwarte zangeressen-danseres sen; Ottis Grand and the Dance Kings, zopas uitgeroepen tot blues band nummer één in Frankrijk na een uiterst suksesvolle toernee door het land; opnieuw The Jegg pap New Orleans Jazzband van Miel Leybaert met zijn nieuwe sa menstelling en zijn nieuwe sound; en naast nog enkele verrassingen zal er een "super New-Orleansfor- matie" op poten gezet worden met o.m. al zeker Norbert Detaeye en wellicht ook Lillian Boutté/Freddy Lonzo en andere zware kanonnen... Het Honky Tonk-bestuur belooft opnieuw een New-Orleanspro- gramma! De vele honderden oude- stijlliefhebbers, die het de laatste jaren omwille van het programma al eens lieten afweten, zullen hopelijk de weg terugvinden naar good ol' Honky Tonk, weliswaar in Wieze... Kaarten zijn beschikbaar vanaf 20 juni. L. Voor de tiende keer wordt de Wedstrijd voor het behoud van het Natuur- en Kui tuurpatrimonium georganizeerd onder de auspiciën van de Conservations Founda tion en met financiële steun van Ford. Voor meer informatie kan men steeds terecht bij Ford Motor Company, Afdeling Public re lations, Kanaaldok 200 te2030Antwerpen (03/540.27.42). Na een fel betwiste eindstrijd werd Frankie Spaerkeer voor de derde keer kampioen bij de krulbolders- club de katrolle Vrienden in Berla re. Hij won de finale van Rudy Brac- ke met 20-18. Derde gelijk werden Gerard Spaer keer en Danny Rasschaerdt en ook tussen hen werd het een spannende strijd. Bij de vrouwen werd het kampioen schap voor de vierde opeenvolgen de keer gewonnen door Martine Troch die in de finale Lutgarde De Schrijver versloeg. De kampioenen zullen op 24 juni officieel worden gehuldigd (gvdw) Berlare. De 16 finalisten voor het kampioenschap krulbollen bij de Katrolle Vrienden (gvdw) "Dynamic" muzikanten gaven al wat in hen zat. Samen met de laatste noot was er de opluchting, maar eveneens de zekerheid dat er een degelijke prestatie was geleverd. Het kritische publiek sprak zijn waardering uit. De eigen muzikan ten waren tevreden over hun pre statie en deze van het geheel, wat niet altijd het geval is. Sukses Zondagavond na de feestroes van de Ros Beiaardommegang gingen de voorzitter en de dirigent van "Dynamic" naar het kultureel cen trum Ter Dilft in Bornem om er het verdikt van de jury te vernemen. En het werd een triomfDe jeugdhar monie "Dynamic" bekwam een eer ste prijs met onderscheiding, be haalde 85,8 punten op 100 en werd gelauwerd met de titel van "Natio- Dendermonde. Het folkloristisch show- en jeugdmuziekkoprs Uilenspiegel Buggenhout. Een beeld van hoe het eraan toe gaat in de oriëntatiejaar Berlare. De kampioenen van de Katrolle Vrienden, Frankie Spaerkeer en maakt zich klaar voor hel optreden op de Grote Markt (foto Piet Hermans) houtbewerking (foto Guy) Martine Troch blij met de bekers en de titel (gvdw) De afgelopen weken, zelfs maanden, was het biezonder druk voor alle muzikanten uit Dendermonde en omgeving. De omvangrijke Ros Beiaard harmonie kreeg inderdaad een aantal repetities te verwerken in voorberei ding van de grote dag 27 mei 1990. Tijdens de Ommegang deelden de muzikanten in het sukses van deze grootse gebeurtenis. Onder hen een veertiental jonge muzikanten van jeugdharmonie "Dynamic". Dubbele inspanning Door de "Dynamic" leden echter werd een dubbele inspanning opge bracht. Al die weken werden een drietal muziekwerken ingestudeerd ter voorbereiding van het Nationaal Kampioenschap Ha-Fa-Bra en jeugdorkesten waarvoor "Dyna mic" was ingeschreven en dat plaats had in Bornem. Geduldig en met veel inzet wist diri- fent Geert Baetens zijn jonge muzi- anten te motiveren. Week na week werden de opgedragen muziekstuk ken "uitgekuist". De muzikanten zagen op geen inspanning en volg den tuchtvol de aanwijzingen van hun dirigent. De spanning steeg geleidelijk, doch ook het zelfvertrouwen. De genera le repetitie verliep vlot, "Dynamic" was klaar voor de grote konfronta- tie. Toch konden we ons afvragen wat er rondging in de geesten van deze jonge muzikanten van wie de meesten zich voor het eerst in hun leven voor een jury aandienden. Toen dirigent Geert Baetens de eerste maat aangaf, bleek elke span ning verdwenen. De vierenveertig Dendermonde. Dit diploma kreeg Dynamic mee voor het behalen van de titel

De Voorpost | 1990 | | pagina 30