Noyon in het Dendermondse (juiévrain in het Dendermondse 1 Van Huychem-De Blende (Hamme) organiseerde zaalvoetbaltornooi Van Extergem en zoon blinken uit op de St.-Denisvlucht DUIVENSPORT De Voorpost - 15.6.1990 - 31 Smekens, Francois terheyen, Louis Sarens, Firmin an Der Plas, Gaston en zoon noeck het Noyonverbond Berlare-Zele jng de hoofdprijs bij de jonge duiven iar Leo Smekens voor Alfons Verlee, (4e, 5e, 11e), Dierickx - Visschers, Antoi- ne en zoon Decorte, Cesar Dauwe. Pe trus Seymortier won bij de jaarse voor Ediers-Certijn, die met de 2e en 7e de eerste serie won. Vooraan ook nog Schiettecat-Collewaert, Gilbert Van den Hof, Jean Pierre De Backer, Luc De Maesschalck, Gustaaf De Wilde, Leon e aan de 40e prijs reeds tien duiven op Seyftiortier. uitslag had staan. Namen in de eerste Te Lebbeke Verbroedering won Fran- en waren Schiettecat - Collewaert (3e Verheyen voor De Gussem-Deu- i8e),Vercauteren-Moerenhout,Jozef Vaert. Het hok van Marcel Cooreman mde Wielle, Emiel Boffé, Dierickx-Vis- kreeg ze goed naar huis met de 3e, 5e, hers, Christiaens - De Coninck. Aan de 8e, 12e, 14e, 19e, 22e, 28e, 32e. Vroeg ie prijs won gerard De wandel de op uitslag Henri Verdoodt, Adolf De grste aangeduide serie van twee dui- Smedt, Frans Van der Vreken, Etienne Hi. Winnaar Leo Smekens won aan de Keymolen, Etienne De Proft. Bij de pie pers viel de snelste duif op het hok van M. GSN. Siccard voor Jozef De Beys, Desire Van den Abbeele (3e en 5e), Frans Cleemput (4e, 11e, 12e), Bernard van Verre, Petrus De Backer, Etienne De Proft (8e en 10e), J. Verheirstraeten. Te Buggenhout Den Belg won Louis Sarens de vlucht voor Roger Van Rans- beeck, Van Riet-Van Gucht, Jozef Plat- teaux (4e en 8e), Edmond De Kerpel (5e en 6e), Pierre Van der Schrieck, Gilbert Van den Abbeele, Cesar Peelman. Van Israel-Coppens haalden het bij de oude duiven voor Pierre Van der Strieck, Frans Vermeir, Jozef De Plecker, Adolf De Smedt, Obus Vergauwen, Johan Lie- De Proft. ...0 Die prijs de eerste van drie aangeduid, gij de oude een eerste prijs, eigenlijk yens. Pierre Van der Schrieck was de ij de oude duiven noteerden we de le een troostprijs voor de vele verliezen nummer één bij de jaarlingen voor 9e prijs voor Schiettecat - Collewaert. voor Roger Meskens (Buggenhout). Fre- Frans Vermeir, Leon Willekens, August it de 2e, 7e, 12e maakte Petrus Sey- derik Verdonck mocht juichen met de De Blander (4e, 6e, 7e, 8e), Jozef De portier een goede beurt met de eerste 2e, 3e, 9e, 14e of 4 op 5. Vroege duiven plecker. ré als resultaat. Vroege duiven voor ï00r petrus Buys Bernard Van Verre, ln hel Negenverbond klokte Firmin (ilbert Van den Hof, Er™ De Grauwe petnis De Backer (6e en 8e)lean Pierre Van de Plas de snelste jonge duif tussen ozef Vercauteren, Luc Van lauwe, Prosper De Backer en (ené Willaert e Zele-Huivelde opnieuw een zege nor Jozef Vercauteren die het haalde op ozef Christiaens, Alfons Blancquaert, lanny Van Puyvelde, Adolf Heirweg, Cle- nent Schuddinck (6e en 8e), Frans Van I, Gilbert Temmerman (9e en 10e). Aan de 1 le prijs haalde Jozef Christiaens de eerste serie binnen. Aan de 60e prijs had Adolf Heirweg reeds 7 van de 8 duiven thuis en won daar de fietsserie. Bij de oude duiven de snelste duif van Philemon Staes voor Adolf Heirweg (2e, 7e, 10e, 11e, 12e of 5 op 6), Gilbert Temmerman Ge, 4e, 8e, 9e), Baziel Poppe. Bij de jaarlingen was het over wicht van Adolf Heirweg nog groter met de le, 2e, 7e eo 12e, en verder Gilbert Temmerman, Gilbert D'heer, Geert Van Havermaet, Eugene Baert, Cyriel Ver- stuyft, De Backer-Vehent. Bij de duivin- nen de le en 2e voor Adolf Heirweg en verder Gilbert Temmerman en Irene Steeman. Te Berlare klokte Luc Van Hauwe de le, 7e, 10e prijs als vroegste aangiften. Ook Patrick Van Kerckhove, Frans Heirman (3e en 8e), Roger Janssens, Kris Stee man (5e, 6e, 9e). Bij de oude won Gustaaf Ongena voor Frederik Chris tiaens en Roger Janssens. Bij de jaarlin gen was Emiel Christiaens de nummer 1 voor Cesar Dauwe en Kris Steeman. Te Zele Eerlijk duurt langst mikte Prosper De Backer in de roos met de achtste prijs er bovenop en meteen de eerst aangeduide serie. Vroege prijzen voor Hubert Temmer- ZAALVOETBAL man, Luc Van den Abbeele, Jos Dhollan- der, Emiel Haentjens, Alfons Veldeman, Gilbert De Witte (10e, 13e, 15e). Aan de 48e prijs de eerste van drie aangeduid voor Robijns-Rombdut. Vier aangeduid voor vier aangeduid van Hubert Tem merman en vijf aangeduid voor Luc Van Elsuweghe. Bij de oude duiven nog maar een eerste prijs voor Gilbert Temmerman met ere plaatsen voor Wilfried Neus, Jules Die- rickx-Vlsschers, Albert Haentjens, Leon Seyrtiortier, Alois Seymortier, Kamiel Heirman, Georges Van de Wielle, Gerard De Wandel, Luc Vanelsuweghe. Winnaar Gilbert Temmerman won aan de zes tiende prijs de eerste serie van twee en drie aangeduid. In de reeks jaarlingen won Gilbert De Witte voor Wilfried Neus, Hubert Vercauteren, Alois Bracke, Jules Dierickx-Visschers, Edward De Brandt, Leon Van Wichelen, Alois Seymortier, Danny Vrijdag en Hubert Temmerman. De eerste serie voor Hubert Temmer man en de eerste van drie aangeduid voor Georges Van de Wielle. In de St.-Niklase Verbroedering won Beck-Maes bij de jonge duiven voor Gilbert Kluskens, Jozef Roman, Van Bo- gaert-De Bakker, René Fierens (5e en 10e), Marcel Decorte, Marcel Smet, Wil ly Van Broeck, A. Hendrickx, Mare Smet en Willy Matysen. Bij de oude duiven winst voor Cyriel Van Daele, Gerry Scheerlinck, Fl. Van Steen- landt, Willy Van Broeck, Marcel Noens, L. en zoon De Dobbelaer, Clement Van Buynder, René Fierens, André Truyens, Marcel Laureys. De jaarlingenvlucht ging naar Frans Bodson voor Gerry Scheerlinck, Cyriel Van Daele, L. en zn. De Dobbelaer, Marcel Smet, Laurent De Martelaere, Baziel Decauwer, Fl. Van Steelandt, André Van Mele. Te Moerzeke won René Willaert (le en 7e) de vlucht voor Frank Van Haute (2e en 3e), Norbert Thierens (4e en 9e en eerste serie), André Van Haute, Roger Thierens, René Willaert, Henri Her mans, Meert-Roels. Domien Huyle- broeck won de tweede serie aan de zestiende prijs en Maurits Peelman de eerste van drie aangeduid aan de 76e prijs. Willy Vercauteren won de le en 7e prijs bij de oude duiven. In deze reeks ook vermeldingen voor Thierens-Ost, Henri Delcart, Raemdonck-Wuytack, Frans Van Riet, Heirwegh-Van Geyte, Maurits Peelman (8e en 9e en eerste serie). Louis Van Vossel was opnieuw paraat met een eerste prijs en in zijn spoor noteerden we Raemdonck-Wuytack, Henri Delcart, Willy Vercauteren, Frank Van Haute, René Willaert, Cyriel Smet, Norbert Thierens, Heirwegh-Van Geyte, Andre Van Haute. Frank Van Haute won aan de twaalfde prijs de eerste serie van twee en André Van Haute de eerste van drie aangeduid. BENO 1293 kandidaten. De stap van Quiévrain naar Noyon schijnt vlekkeloos te verlo pen want hij won ook nog de 10e prijs. Kopduiven voor Jean Roelandt, Eugene Verbruien, Jozef Vergauwen, Maes en zoon, Francois Kinders, Polspoel-Van de Walle, Jean Becqué, Remi en zoon Cam- merman, Frans Pauwels, Basiel Poppe, Maurice Thierens. De eerste bonserie van twee aangeduid ging aan de 33e prijs naar Frans De Bondt. De tweede was voor Francky Van Asbroeck. Maes en zoon wonnen aan de 132e prijs de eerste serie van drie aangeduid; Frans De Bondt was de eerste melker die het eerst vier aangeduide duiven klokt en won, daarmee de meest begeerde serie aan de 311e prijs. Weduwe Meulebroeck won de tweede van vier. De zege bij de oude duiven ging naar De Wachter en zoon voor Amedee Waterschoot, Sylvain Ver- straeten, Jean Becqué, Francois Boey- kens, Verheyden-Derop (6e en 8e), Achiel Verhasselt, Frans De Bondt, Ed- gard De Clercq, Frangois Kinders. Louis Verheyen won de eerste serie aan de 42e prijs en Omer Quisquater was de lau reaat van de eerste serie van drie aan de 76e prijs en de eerste van vier aangeduid aan de 126e prijs. Jean Becqué was de winnaar van de jaarlingen vlucht voor Amedee Waterschoot, Verdickt-Moort- gat (3e, 5e, 9e), Frangois Reyniers, Cor- neel Van Belle, Joseph De Cuyper, De Clercq-Van Keer, Marcel Muys, Andre Deswaef, Maes en zoon. Verdickt-Moort- gat wonnen aan de 21e prijs de eerste bonserie en behoren tot de uitblinkers. De eerste van drie aangeduid ging aan de 54e prijs naar Sylvain Verstraeten. Te Zele-Huivelde waren het Gaston en zoon Snoeck die zich als de uitblinkers manifesteerden met de le, 2e, 32e, 70e, 71e en zes op zes en naast de fietsserie heel wat van de prijzentafel. Vroege dui ven voor Roger Van Driessche, Roger Dhauwe, weduwe Rene Cooreman (5e en 7e), Achiel De Caluwe (6e en 8e), Frans Ost. De eerste serie voor weduwe Cooreman. De uitblinker bij de oude duiven noemt Odilon Van Mingeroet met de le en 2e en eerste serie. Kopduiven voor Walter Haentjens, Theo Van Elsuweghe, Van den'Brande-Blomme, Marcel De Schoe- maecker (5e en 6e), Van Doorslaer- Christiaens, Decorte en zn. en Gilbert Van den Hof. Roger Van Driessche haalde het bij de jaarlingen voor Theofiel Van Elsuweghe, Gustaaf Ongena, Odilon Van Mingeroet, Gustaaf Van Hollewinckel, De Corte en zn. (6e, 7e, 8e, 12e). Beno Duivensport. Firmin Van der Plas uit Buggenhout: le prijs in het Noyon Negenverbond (gvw) Duivensport. Deze fervente duivenliefhebber uit Erpe-Mere laat zich dit maatje goed smaken (da) In het Verbond Buggenhout - Baar- degem mogen Van Extergem en zoon uit het Dendermondse Oudegem als de uitblinkers geciteerd worden. Ze korf den twee oude duiven in en zetten die op 1' en 6' plaats. De eerste zetnummer en de eerste bonserie waren daar het rechtstreeks resultaat van. Van Winckel - Van Herreweghe begon aan de 2' prijs en had tot de 12' prijs vier duiven op de Met de 3' en en 9* prijs was Charel Geerinck goed voor de tweede bonserie. Edward Temmerman won de eerste van vier aangeduid. Vroege duiven voor Pierre Van Ransbeeck, Edward Temmerman, Obus - Vergauwen. Gil bert Van den Abbeele kreeg de eerste jaarduif thuis voor Mathieu Huygfte (2', 6', 8*, 11', 15', 16', 18', 19 en 14 prijzen van 22 duiven. Vroege prijzen achter de namen van Pierre Van Ransbeeck, Van Winckel - Van Herreweghe, Dirk Hey- vaert (5' en 109Met de 7' en 14' prijs wint Edward Temmerman de eerste bonserie. De tweede voor Obus - Vergau wen, die ook de eerste van vier aange duid wonnen. Bij de jonge duiven ook een 1' prijs voor Gilbert Van den Abbeele en dan volgde Pierre Van Ransbeeck met een mooie serie: 2', 3', 4', 10'. Ook Willy Van Zeebroeck, Charel Geerinck en Re- naat Roels stonden met vroege duiven op de uitslag. BENO MINIVOETBAL De zaalvoetbalploeg Van Huychem-De Blende heeft voor de vijfde maal haar tornooi georganiseerd in sporthal De Wuiten. Het is een internationaal tor nooi geworden waarvoor de initiatiefne mers geen kosten en moeite gespaard hebben om er iets groots van te maken. In de damesafdeling werd de overwin ning behaald door een ploeg uit Brede- ne, Vicogna. In de jeugdreeks was het Zolderken uit Berlare dat de beker meepakte. In de hoofdreeks waren Vlin ders Opwijk de sterksten. Alleen in de veteranenreeks haalde een Hamse for matie, 't Lichtschip, het nummer één. Acht damesploegen waren paraat en werden verdeeld in twee reeksen. Ploe gen uit Gent, Assenede, Bredene en ook de meest bekende uit de omtrek, zoals Temse, waren er. Uiteindelijk zou het een finale worden tussen SOS Veile en de ploeg uit de kuststreek Vicogne Bredene. Het is een geweldig zenuwach tige en spannende finale geworden waarin uiteindelijk de ploeg uit de kust streek overwinnaar werd met krappe 3-2 cijfers. Vijf veteranenploegen boden zich aan. IHet werd vrij vlug duidelijk dat Uilens piegel Berchem en het plaatselijk Lichtschip, de betere formaties waren. In de eindstrijd zou de lokale formatie zich de betere tonen en de beker mee pakken. Ook vijf jeugdploegen die streden om de beker. Ook hier waren heel wat ploegen aan elkaar gewaagd, maar Zolderken uit Berlare toonde zich toch de betere. De meeste aandacht ging natuurlijk naar de herenkompetitie, waarvoor dertig ploe gen kwamen opdagen. Ze werden ver deeld in zes reeksen. Daarbij waren er heel wat buitenlanders bij, zoals Eglan- deboys uit Rotterdam, Stella Rossa Tori no, Merpati Munda uit Amsterdam. Met daarbij de best bekende ploegen uit de omgeving en de sterkste Hamse forma ties. In reeks A kwamen dra drie sterke formaties naar vooren geschoven: DS Lokeren, Merpati Munda Amsterdam en Castel Kapellen. In de B-reeks De Vlin ders uit Opwijk en Eglandeboys Rotterd am en de lokale formatie Sportwereld. In de C-reeks kregen we weer een lokale ploeg die doorschoof: Michta en Pirelli uit Gent. Ook in de D-reeks een Hams getuid met Durmezonen en verder Scotch Inn uit Lebbeke en Argenta Steendorp. De ploegen die konden ver der doen uit de E-reeks waren Stella Rossa, Pleintje Sint-Niklaas en De Mulder uit Hamme. Tenslotte in de F-reeks waren de besten: De Kroon Hamme en de Donkstraat uit Dender- monde. Na heel wat schiftingswedstrijden zou den De Vlinders uit Opwijk en de Ita liaanse ploeg Stella Rossa uit Torino zich aanbieden voor de eindfinale. Het is een zeer spannend duel geworden. In het begin scheen Torino deze klus gemak kelijk te zullen klaren omdat ze dra met 0-2 op voorsprong kwamen via doelpun ten van Congin en Vabiati. Maar Opwijk zou nog terugslaan voor de rust. Twee doelpunten die de score gelijkbrachten via De Cock en De Bondt: 2-2. Na de rust bleef het even spannend en het werd zenuwachtiger naar het einde toe. Het werd 3-3 en nu was het kijken wie het overwinningsdoelpunt zou netten. Bijna drie minuten voor het einde kon Schel- lekens de Opwijkse formatie op winst brengen: 4-3. De reaktie van de Italia nen was er even fors. Maar de druk kon door Vlinders worden opgevangen die uiteindeliik nog overeind bleef en het tornooi op hun naam brachten. HVC Minivoetbal. De top drie van de Berlaarse minivoetbalkompetitie werden gehuldigd in de sporthal: 1. Argenta Moerman-Laget, 2. Baert, 3. Sportieven (vdwg)

De Voorpost | 1990 | | pagina 31