Wielertoeristenklub 'De Morgenstond': 20 jaar jon OPSPORING VERZOCHT Taekwondoklub Yagi Do-Aalst Dendermondse Brandweer wint Oostvlaamse titel Nieuw in de streek van Aalst: MINIVOETBAL als enige erkende Taekwondoklub in de streek van Aalst, aangesloten bij de officiële Vlaamse Taekwondo Bond. Een woordje vooraf. Taekwondo is een eeuwenoude vechtsport. In de geschie denis van Korea neemt taekwondo een bijzondere plaats in, niet alleen als vechtsport maar ook als discipline, als kunst, als opvoedingsvorm en als volks vermaak. De technieken van taekwondo, voor het merendeel voettechnieken, werden ge durende gans de geschiedenis van gene ratie op generatie doorgegeven. Door een eeuwenlange politiek van afzonde ringvoor het buitenland, mogen wij hier wel spreken van typisch Koreaanse vechttechnieken die voor het buitenland geheim bleven. In 1910 werd Korea bezet door Japan. Hoewel vechtsporten voor Koreanen verboden werden, kende taekwondo een verdere ontwikkeling, zij het in het geheim aangeleerd en beoe fend. Bovendien maakten de Koreanen kennis met de Japanse tegenhanger van hun nationale sport: karate. Van deze sport namen de Koreanen de vuisttech nieken over en de manier om taekwon do als een echte sport te beoefenen met wedstrijdregels. Tae betekent zoveel als met de voeten meppen of stoten, kwon betekent slaan of vernietigen met de hand of de vuist, do is de weg naar...het doel. Op 1 april 1990 zijn we van start gegaan met onze splinternieuwe klub, zo'n 25 man (en dames) sterk, hoewel sommi ge van onze leden al zo'n vier jaar taekwondo beoefenen en zich in diverse kompetities hebben onderscheiden. Bij de opening van de klub hadden we al vier demonstraties op het programma staan, waaronder het vrij gevecht en het breken van dakpannen en stenen met de voet, de hand en het hoofd, wat vrij veel belangstelling kende. Op zondag 8 april hadden we een eerste kampioenschap vrij gevecht in Moerze- ke, georganiseerd door de Vlaamse tae kwondo Bond (zie fotoreportage in De Voorpost van 20 april) en het was een hele verandering met scherpe kontroles op de bescherming. Er zijn drie ronden van twee minuten; voor de aspiranten (-15 j.) drie ronden van anderhalve minuut, een eerlijke beoordelingen gra tis deelname. Onze deelnemers hebben het er goed vanaf gebracht: le plaatsen voor Johan De Groodt, Pa trick Beeckman en Abby Dubial en der de plaatsen voor Bart Sablon en Lorenzo Mane. De kleuren van de gordels in taekwondo zijn als volgt vastgesteld: wit, geel, oran je, groen, blauw, blauw met rode streep, rood, rood met 1,2, en 3 zwarte strepen, zwart le dan. Vanaf zwart gaat het verder met dans. Onlangs zijn enkele leden geslaagd in hun examen voor de strenge kommissie van de Vlaamse Bond: Johan De Groodt zwart le dan, André De Bolle rood met drie strepen (le kub), Rudy Van den Branden rood met drie strepen (le kub). Voor het klubexamen kreeg Pa trick Beeckman blauw (6e kub) Het hoofddoel van de Vlaamse Tae kwondo Bond is, gesponsord door Blo- so, deel te nemen aan internationale- en wereldkampioenschappen. Deze man nen en vrouwen vormen een nationale ploeg. Vooraleer in deze ploeg te komen moet men zich op nationaal vlak echter kunnen bewijzen door deel te nemen (en te winnen) van zoveel mogelijk wed strijden. Dimitri Stevenart is zo'n man. Hij won onlangs op de wedstrijd-interland tus sen België en Korea op 7 mei (wat te zien was in Tofsport). Hij is ook winnaar van verschillende gouden, zilveren en bron zen medailles. Taekwondo is de openingssport geweest van de Olympische Spelen '88 in Seoul en zal in 1996 toegelaten worden als officiële sport op de O.S. Praktisch De trainingsdagen zijn op woensdag, vrijdag en zondag, telkens van 18u30 tot 20u00. Lesgevers zijn Johan De Groodt (le dan), André De Bolle en Rudy Van den Branden. Inlichtingen kunnen bekomen worden bij voorzitter Gustaaf Vertongen, Grote Baan 41, 9390 Herdersem, tel. 053/ 70.36.39. J.D.G. Taekwondo. Enkele beoefenaars van deze Koreaanse gevechtssport in sporthal Denderdal te Erembodegem (da) Dankzij een 6-4 zege tegen Kaprijl kon de Stedelijke Brandweer Dendermonde zich kronen ti Oostvlaams kampioen minivoetb: voor brandweerkorpsen. De derde plaats ging naar Zele, vóór Sint-Ni- klaas. Het korps van Zele kreeg de trofee van de sportiefste ploeg toe gewezen, terwijl de Dendermonde- naar Pierre Paternoster, met zes tien goals, tot de beste doelschutter van het tornooi werd uitgeroepen. WIELERTOERISME Gevechtssport. Een demonstratie taekwondo aan sporthal Denderdal te Erembodegem (da) Vorige week vrijdagavond was de Bug- genhoutse wielertoeristenklub 'De Morgenstond', met lokaal in 'De Ton', in feest. Wanneer je er als wielertoeristen klub twintig jaar opzitten hebt, mag je trouwens je hoofd uitsteken. Veel van dergelijke verenigingen zijn immers een eerder kort bestaan beschoren. 'De Morgenstond' is dus blijkbaar een door douwer. We schreven juni 1970 toen, onder het voorzitterschap van M. Van den Breen, Gerard De Sitter, Alberic Cooreman, Frans Vinck, Alfons Vergauwen en enke le anderen de eerste, eerder bescheiden ritten gereden werden. Ze varieerden immers in afstand tussen de 20 en de 25 km. Het aantal leden bedroeg toen twaalf. Gestadige groei Sindsdien is de klub gestadig gegroeid. De eerste grote fietstocht dateert van 1972, toen, begeleid door een autobus vol supporters, in de plassende regen een tocht naar zee gepeddeld werd. Twee jaar later stond een tweedaagse fietstocht naar de Ardennen (La Roche) geprogrammeerd, heen en terug 350 km. In mei 1976 volgde dan de eerste Lourdestocht. Zeven moedigen spoorden met de trein naar Lourdes en ilst iewest n va iderd: :n bei lacque Iet vo indac ilberj De leerlingen van het le jaar handel die tijdens het schooljaar 1942-1943 in het Sint-Vincentiusinstituut school liepen plannen een bijeenkomst op donderdag 28 juni 1990. Wie zich op deze foto herkent kan telefoneren naar nr. 052/21.27.40 en vragen naar mevr. Ivonne Lissens. Liefst op dinsdag- en woensdagvoormiddag van 9 tot 12 uur. Mensen die eventueel adressen kunnen verschaffen zijn ook steeds welkom. Ondertussen hebben we hier toch een mooie foto 'uit de oude doos'... Wielertoerisme, In De Oude Post te Buggenhout organiseerde het bestuur vatanslu de wielertoeristenklub een interessante tentoonstelling (foto guy) leeft dt keerden in één week per fiets terug. Hun van Laon naar Buggenhout (185 kmfpt,es prestatie werd gehonoreerd met een Het gehele evenement was een eige|e»£j^ ontvangst op het gemeentehuis. organisatie. nerma Sindsdien staan jaarlijks ettelijke In 1989 volgde opnieuw een driedaags^eorgai 'klassiekers' op het programma: Zelzate Bestemming was het Westvlaamse HeUlIeszii (105 km), de Muur van Geraardsbergen velland. Afstand 500 km, aantal deelnehgenoi (105 km), De Ronde van Vlaanderen mers: 21. (160 km), Schaffen (150 km), Roncqiè- Tijdens het jongste Hemelvaartweeken res (135 km), Halle (135 km) en de zetten 28 leden aan in een driedaagsi Gouden Bladeren Tocht (185 km). De eerste rit, Buggenhout-Valkenbui Dat 'De Morgenstond' ook de familie bij (180 km), bevatte de beklimming va de klubaktiviteiten betrekt, bewijst de de Keuterberg uit de Amstel Goldraci jaarlijkse, sinds 1977, tijdens het Pink- Tijdens de tweede rit, Valkenburg-Rc sterweekend georganiseerde driedaagse mouchamps (155 km) werd over d voor de gehele familie. Dit initiatief Botrange, de Maquisard en de Redoutiu'rger bracht de leden en hun familie reeds in getrokken, hellingen uit Luik-Bastenafle ver Gerardmer (1977 en 1978), Echternach ken-Luik. Han we (1979) en Winterberg (1982). De mees- Tijdens de slotrit, Remouchamps-Bugfcrodut te 'Morgenstonders' hebben hun hart genhout (175 km) werd de muur varformer echter verloren aan de Moezel, waar ze Hoei, stijgingsprocent 22%, beklom?33' e reeds zeven maal hun kampement op- men. *en n' zeilen: Zellingen (1980-1981), Ellenz r'e' (1983), Treis Karden (1984-1987). Met Best"ur EJ de wagen wordt tot de plaats van be- Morgenstond oefent niet alleei^ stemming gereden en daar wordt in de aantrekkingskracht uit op de Buggen-pootjz. voormiddag, op zaterdag, zondag en houtenaars. Ook uit de omliggende ge-pp ba, maandag, telkens een bergrit gereden, nieenten als Opwijk, Lebbeke, Londer-kro(ju| 's Avonds vloeit dan vanzelfsprekend de zee'> Bornem, Malderen, Steenhuffel erjnaatn heerlijke Moezelwijn bij beken... Moerzeke-Kastel zijn leden afkomstigfeiden Sinds een vijftal jaar wordt in de loop van sponsor, Dakwerken Maes, staat in: de maand augustus ook een familie-bar- voor fietskledij. becue aangericht. Kort na Nieuwjaar Vermeldenswaard is wel het feit dal wordt de familie zoetgehouden met de momenteel nog altijd twee fietsende klassieke niéuwjaarspannekoekenbak. 'eden aktief zijn die ook reeds bij de Groot en klein zijn dan welkom. De oprichting van de partij waren: sekreta- winteraktiviteiten worden in februari "s K- ^an Acoleyen en G. Mistiaen. Hel besloten met een jaarlijks teerfeest. oudste lid, A. Van Nuffel is drieënzestig de jongste G. Van Assche, telt twintig Meerdaagsen lentes. In het teken van zijn vijftienjarig bestaan De goede werking van de klub wordt organiseerde 'De Morgenstond' in 1985 gekoördineerd door het bestuur ge- een vierdaagse fietstocht doorheen Bel- vormd door voorzitter Roger Baeck, se- gië, Nederland, Duitsland en Luxem- kretaris K3™6' Van Acoleyen en de be- burg. Veertien dapperen reden deze stuursleden Marcel Cooreman, Alfons 700 km zware tocht gezwind uit. Bosteels en Jozef Mistiaen. Een jaar later volgde een tweedaagse zonda8se "tten worden gereden van naar Valkenburg/Nederland (360 km) 1 maart tot en met 31 oktober, telkens en in 1987 werd een driedaagse naar voor een afstand van zowat 80 km. Ver- Bouillon en omgeving betwist (525 km). trokken wordt bij het lokaal 'Café De In 1988 werd de tweede Lourdesreis Ton'- li)dens de maanden maart en georganiseerd. Twaalf leden reden met oktober om 8.30 u. een minibus naar Lourdes en keerden ^ana^ aPr" tot en met september om per fiets in zes dagen terug. De langste 8 u De Wub telt momenteel een veertig- rit bedroeg 220 km, de kortste 175 km. ta* 'cdcn Zestien andere fietsers vergezelden de Pierre Van Rossem Lourdesfietsers tijdens hun laatste rit 32 -15.6.1990 - De Voorpost

De Voorpost | 1990 | | pagina 32