Heel Erembodegem steekt de feestlont aan! Blij weerzien peloton '65 Peutertuin wordt kinderkrib Jaarlijkse paardenprijskamp in Aalst Historische wandelzoektocht in Aalst Dekenij Erembodegem Dorp gooit met goud bestaat 60 jaar Hartparochie Aalsterse Heilig 6 -15.6.1990 - De Voorpost Met het ombouwen van de peutertuin aan de Oude Gentbaan tot kinderkrib krijgt Aalst een tweede stedelijke kinderkrib. Kind en Gezin hechtte er reeds de noodzakelijke goedkeuring aan. Het overschakelen impliceert onder meer binnen- en buitenschilder werk, vernieuwen van de dakbedekking maar niet in het minst een aantal verbouwingswerken. Er komt een dak op in polysobythyleen met dakrandprofielen in aluminium bouwwerken voor 1.460.000F en schilderwerk voor 1.490.000F. Er is een steeds stijgende vraag naar kinderopvang en de wachtlijsten liegen er duidelijk niet om. Uitbreiding van kinderkrib- ben is dan ook niet te ontgaan. In de Tweehagenstraat wordt de bestaande akkomodatie voor 108 kinderen omgebouwd tot ruimte voor 120 en in de Oude Gentbaan komt er plaats voor 36 kinderen. Door het omschakelen van peutertuin (goed voor kinderen tot 18 maanden) naar kinderkrib (goed tot 3 jaar) kunnen voor 100% betoe laagde personeelsleden in dienst worden genomen. Dat worden drie voltijdse kinderverpleegsters en een deeltijdse op dracht voor een sociaal verpleegster. Wat betreft de werkintgskosten zal die afhankelijk zijn van de ouder bijdragen. Die worden verhoogd van 220 naar 290F van 201 naar 275F. Ook de rijksdienst Kinderbijslag Werknemers steunt het initiatief met een eenmalige toelage van 900.000F. Deze voordelen konden niet gehaald worden met een 'peutertuin'. Op vrijdag 22 juni is het feesten geblazen op de Heilig Hartparochie van Aalst. Want dan is het 60 jaar geleden dat de kerk plechtig werd ingewijd. Men wil die verjaardag niet onopgemerkt laten voorbij gaan. De parochiale werkgroep heeft voor deze viering een pro gramma klaar gemaakt. Van 13.30 tot 16.30 uur staat er een aanbid ding van de Allerheiligste in de weekkapel op het programma. De ze aanbidding wordt besloten met een lof om 16.00 uur. Om 19.00 uur is er een eucharistieviering die wordt opgeluisterd door het koor "Hartegalm" en verzorgd wordt door de jeugd en de volwassenen en om 20.00 uur begint er een gezellige ontmoeting in de Heilig Hartkring. Rotary Aalst Noord organizeert een "Historische wandelzoektocht - Aalst" die men kan meedoen tot in de maand september van dit jaar. De zoektocht wordt georganizeerd ten voordele van de sociale werken van de Club. Iedereen kan aan de zoektocht deelnemen, maar leden van Rotary Club Aalst-Noord ko men niet m aanmerking voor het winnen van een prijs, evenmin de leden van de iury. Deelnemen kost 300 fr en dat bedrag kan men over maken op het rekeningnummer 293-0402260-56 van Rotary Club Aalst-noord. Na betaling wordt het deelnemingsdossier onmiddellijk verstuurd naar het adres dat bij de betaling is vermeld. De deelnemers moeten een voorge schreven wegwijzer volgen en die vindt men terug in de deelnemings brochure. Onderweg dienen 25 vra gen te worden opgelost. Een jury zal de antwoorden nakijken aan de hand van de originele type-ant woorden die zijn neergelegd bij een notaris in Aalst. Bij gelijke antwoor den worden de winnaars gerang schikt volgens het meest benade rend antwoord op de eerste schif- tingsvraag en indien nodig volgens het meest benaderend antwoord op de tweede schiftingsvraag. De prij zen worden toegekend in volgorde van de rangschikking en in afne mende handelswaarde. De win naars worden voor 15 november schriftelijk verwittigd. Men begint de wandelzoektocht het best vanaf de parking in de Pont straat. Men doet er goed aan reke ning te houden met bepaalde ope ningsuren. Voor de Sint-Martinus- kerk is dat van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur (behalve bij godsdienstige plechtigheden) en voor het Oud-Hospitaal (stedelijk museum- van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur, op zaterdag van 14.00 tot 18.00 uur en op zondag van 10.30 tot 12.30 en van 14.00 tot 17.00 Vanaf vrijdag 15 juni 1990 tot en met zondag 24 juni wordt in heel Erembodegem lustig kermis gevierd. Vooral dank zij de inspanningen van alle bestuursleden van dekenij Dorp wordt opnieuw - zoals reeds vorig jaar - uitgepakt met een zeer gevarieerd feestprogramma. Hopelijk zien alle medewerkers hun inspanningen beloond met een zeer publieke belangstel ling. Ter gelegenheid van Erembodegem-Teijoden kermis organizeert de Vlaamse Kring-Terjoden, in samenwerking met de VTB-VAB afdeling een tentoonstelling van de werken van de kunstenaar Etienne Lecompte in de parochiezaal van Terjoden. De vernissage had reeds plaats op vrijdag 8 juni te 20 J0 u, met openingswoord door dhr. Herman Roels. De tentoon stelling is open tot 18 juni: op zaterdag en zondag van 10 tot 12 u, op de weekdagen van 14 tot 20 u. De toegang is gratis. Vrijdag 15 juni wordt de Erembode- gemse dorpskermis geopend te 19 uur met een kriterium voor liefheb bers (69 km). Vertrek en aankomst zijn voorzien in de Keppestraat. De ze wielerwedstrijd wordt gepatro neerd door VC De Denderzonen - Forumvrienden. En te 19.30 u start een grote belotting in café Volks kring aan de Kaai (5.000 fr vooruit inleg). Zaterdag 16 juni hebben heel wat kermisvierende Erembodegemse duivenliefhebbers afspraak in café The Pub voor een grote kermis- vlucht uit Quiévrain. Te 15 uur orga- nizeren de Forumvrienden De Vin keniers vzw De Brug, een vinken- zetting in de Keppestraat. 6.000 fr vooruit. En eveneens vanaf 15 uur volgt het jonge Erembodegemse volkje een cijfer- en letterwedstrijd in de Alfons Van de Maelezaal aan de Kaai, tussen teams van de Ter- murenschool en de Erembodegem se gemeentelijke jongensschool. Vanaf 20 uur kunnen alle danslusti- gen terecht op het kampioenenbal georganizeerd door ZVC De Klui zen in sporthal Denderdal met DJ Mark Van den Steen en als gastop treden A. Permentier of op de ker mis TD georganizeerd door de jeugd van SK Erembodegem in de kantien van SK Erembodegem in de Gerstenstraat. De toegang is gratis! Zondag 17 juni organizeert de BGJG Erembodegem een tweede eetfestijn doorlopend van 11.30 u tot 19 u in het parochiehuis. Op het menu staat soep, Engelse schotel of kip met frieten of koude aardappe len. Hiervoor betalen volwassenen 275 fr en kinderen -12 jaar 150 fr. Verder is er ook koffie en ijs te verkrijgen en alle kinderen krijgen een kermisverrassing! Iedereen is er van harte welkom. Van 14 tot 20 uur wordt in de Ge meenteschool door de Kon. Fanfa re Niets zonder Arbeid, Trouw en Eendracht met deelname van zes muziekverenigingen een muziekfe stival georganizeerd. Een krachtzeskamp voor 9 gelegen heidsteams begint om 13.45 u op het Kerkplein en aan de Kaai. Elke ploeg telt 8 leden. De teams zijn Tennis Volkskring, Aldaphone, Ca fé The Pub, Wellcome, Volleybal- klub VK Ronsevaalvrienden, Fri tuur De Lekpot, de sportploeg van de Erembodegemse brandweer en d'Amateurkes. Tijdens de kracht zeskamp houdt men ook zowel op het Kerkplein als aan de Kaai hop- worpen. De eerste prijs van de hop- worpen is een massief gouden hop bel van achttien karaat. Deze hop bel met een waarde van 12.000 fr is een kreatie van Lieven Van Impe, ondervoorzitter van het Dekenij Dorpbestuur. De prijsuitreiking van de hopworp vangt omstreeks 17 uur in café Sportkring aan en deze van.de trofeeën van de zeskamp, eveneens rond 17 uur, in café Volks kring. Te 20 u kan men in The Pub ook nog terecht voor een discos how. Inkom gratis! Maandag 18 juni kan iedereen zijn kermiskater wegwerken tijdens een gezellig samenzijn in zaal Volks kring. Daar serveert men tussen 11 en 13 uur gratis koffie met gebak. Dit gezellig samenzijn loopt nadien uit in een café chantant... In Erembodegem-Terjoden start te 13.30 u de grote prijs Terjoden voor beroepsrenners (180 km). Inschrij ving café zaal Rubens in de Ninove- straat te Erembodegem-Terjoden. Op kermisdinsdag 19 juni vangt op het terrein aan de Termurenlaan (Erembodegem-dorp) om 14 uur een kaatstomooi voor niet-aange- sloten spelers aan. De deelnemers schrijven hiervoor in café Sport kring in. Donderdag 21 juni wordt te Erem- bodegem-Teijoden te 14.30u het startschot gegeven van de Grote Prijs Marcel Boumon voor interna tionale liefhebbers (140 km). In schrijving: taverne The Pub, Ge- raardsbergsesteenweg, Erembode- gem-Teijoden. Vanaf 18 uur wordt in de straten van Erembodegem-dorp een reuze zo- meravondmarkt georganizeerd door Dekenij Dorp in samenwer king met het Aalsters stadsbestuur. Vanaf 19 uur kan kermisvierend Erembodegem nog terecht op een vuurwerk-TD in sporthal Dender dal (organizatie DBC Erembode gem), vanaf 20 u op een discoshow in café The Pub en van 20 tot 22 u op een kermiskoncert door de KF Niets zonder Arbeid en de KF St. Cecilia uit Erembodegem, op de speelplaats van de Gemeenteschool op het Dorp. Te 22.30 u wordt een reuzevuurwerk afgeschoten aan de Kaai (aangeboden door het Stads bestuur). Zaterdag 23 juni kan iedereen van af 17 uur genieten van een muzikaal optreden in de hovingen van het Liberaal Huis De Eekhoorn, Brus- selbaan, Erembodegem, van De Jonge Garde Moorsel, de Koninkl. Harmonie St. Cecilia Hekelgem, de Oude Garde Aalst en de Koncert- band St. Cecilia Teralfene. De kermis wordt op zondag 24 juni erg sportief afgerond met twee wie lerwedstrijden. Te 13.50 u staat de 65e Grote Prijs Forum voor nieuwe lingen (58 km) op het programma. En te 15.55 u komen de juniores aan de beurt tijdens de 66e Grote Prijs Forum voor juniors (88 km). Ver trek en aankomst zijn voorzien in de Keppestraat. Deze wielerkoersen worden gepatroneerd door de VC De Denderzonen - Forumvrienden, lokaal Keppestraat 13. DB Aalst. Een groepsfoto van de gewezen rekruten van de rijkswacht (a) Gezien het grote sukses van vorige spijkerkloppen. In de Alfons Van sloten spelers op het terrein Termu- uitgave, wordt voor de tweede keer ae Maelezaal worden de prijzen uit- renlaan. Op donderdag 21 juni om aan kermisherwaarderinggedaan in gedeel van deze zeskamp. 18.00 uur een zomvcravondmark Erembodegem dorp. Men rekent Verder zijn er de klassieke kermis- georganizeerd door dekenij Dorp in op mooi weer voor de hopworpen aktiviteiten zals op vrijdag 15 juni samenwerking met het stadsbe- en voor de krachtzeskamp. Op het een grote belotting met 5.000 fr stuur; om 20.00 uur een disco show Kerkplein en aan de Kaai wirden vooruit plus inelg in cafe Volks- in cafe The pub en om 22.30 uur het imemrs talloze prijzen zomaar uit- kring; cijfers en letetrs in zaal afsluitend vuurwerk. gegooid met als idapper op de vuur- Volkskring om 15.00 uur tussen de pijl een massief gouden hopbel ter gemeenteschool en Onze Lieve Van I6juni tot 3 september kan men vier waarde van 12.000 fr. Het is een Vrouw termuren, op 16 juni een oude stadsbuurten van Antwerpen bezoe- kreatie van de ondervoorzitter van grote kermisduivenvlucht vanuit ken mel een en dat op de maandagen de dekenij Lieven Van Impe. De Quievram op zondag 17 juni hop- en ^^agen om 19,00 uur. Voor meer prijsuitreiking vindt plaats in cafe worpen en krachtzeskamp om 13.45 miichtingen en kaartenWVAntwerpen, Sportkring. uur aan het Kerkplein en de Kaai en Dienst voor Toerisme, Grote Markt 15 te De hopworpen worden gekoppeld om 20.00 uur een discoshow met 2000Antwerpen aan d krachtzeskamp, deze verschil- Mare Van Der Steen in The Pub. lende kracht-en spektakelproeven Op maandag 18 juni van 11.00 tot staan borg voor een gezond amuse- 13.00 uur een gratis tas koffie met Vanaf nu s,aan ef hostessen klaar om e ment voor jong en oud. De start gebak voor elke bezoeker aan cafe klanten van Trade Markt naar hun par- wordt gegeven om 13.45 uur. Dit volkskring, waarna gezellig samen- keerplaatsen te verwijzen. De hostessen jaar bestaan de proeven uit truck- zijn met liedjes uit de tijd van toen. zullen °°k le v'n<Jen zijn aan de grote ajp- trekken, zaklopen, kruiwagenlo- Op dinsdag 19 juni om 14.00 uur een cheborden die de weg naar Trade Ma pen, waterproeven, touwtrekken en groot kaatstomooi voor niet aange- aanduiden. Aalst. Blij weerzien na zovele jaren (a) Herman De Pelsmaeker, lid van de stedelijke politie, organiseerde ver leden zaterdag een «blij wederzien» met zijn makkers van 1965. Zowat het hele peloton was in Kasteel De Rozerie present voor een blij we derzien dat uitgroeide tot een heus vriendenfeest van formaat. Herman zelfwas zes jaar bij de rijkswacht en maakte deel uit van het peloton 1965. Partikulariteit van dat peloton was dat het allereerste was waarop kandidaten-rijkswachters zich kon den aanmelden vanaf de leeftijd van achttien jaar. Een soort voorlopers van de huidige meerderjarigheid op achttien. Heel wat leden van het toenmalig peloton maakten verdere karrière bij de rijkswacht. Anderen zwermd en uit naar diverse gelijkgerichte organisaties, niet in het minst ge meentelijke en stedelijke politieke korpsen. Onder de vele aanwezigen ook de toenmalige hoofdinstrukteur Pirlet waaraan de kandidaten heel wat te danken hebben. LH Zoals gebruikelijk organizeert de Landbouwcomice van Aalst in sa menwerking met het stadsbestuur, de provinciale landbouwkamer van Oost-Vlaanderen en de Vlaamse Haflingerclub ook dit jaar zijn paar denprijskamp. Die heeft plaats op zaterdag 30 juni en vangt aan om 9.30 uur. De prijskamp staat open voor Belgische trekpaarden, zadel- paarden en Haflingers. Iedere deel nemer van groot-Aalst ontvangt een herinneringsmedaille. In de reeks Belgisch trekpaard zijn er 6 kategorieën voorzien een eer ste voor merries en hengsten, zuige lingen; een tweede voor merries jaarlingen; een derde voor tweejari ge merries; een vierde voor driejari ge merries; een vijfde voor ongepri- meerde merries van 4 jaar en meer en een zesde voor merries gepri meerd of staatsprijskampen, vier jaar en meer, uitgezonderd de kam pioenmerrie van vorig jaar. Er is een ereprijs voorzien voor het mooiste en verdienstelijkste paard en een aanmoedingspremie voor de eige naar die het meest heeft bijgedra- fen tot het welslagen van de prijs- amp. Deze ereprijzen zijn ook in de andere reeksen voorzien. Voor de zadelpaarden zijn er 5 ka- tegoriën een eerste voor merries en hengsten, zuigelingen; een twee de voor merries en ruinen zonder tanden; een derde voor merries van 3 en 4 jaar; een vierde voor merries van 5 jaar en meer (volwassen tand en) en een vijfde voor ruinen met tanden. Aalst. Enkele tevreden organizatoren van de nationale ruilbeurs van Philatelia (a) Tenslotte is er nog de biezondere prijskamp voor Haflingers. Hier zijn 10 kategorieën. Deze wedstrijd wordt georganizeerd door en onder de verantwoordelijkheid van de Vlaamse Haflinger Club. Inlichtin gen en inschrijvingen kunnen geno men worden bij voorzitter Pierre Dauw, Kakemanstraat 67 te 9370 Lebbeke (052/35.81.19.)

De Voorpost | 1990 | | pagina 6