or Muziek en Aalst dit weekend Europese karnavalstad l [blad vm Bende r- Durme- en Scheldestreek hHHMH •,,k.vV'-A lvvw Voorpost schenkt vijf 'karnaval CD's' weg !U! iendrackt vERorr z VRIJDAG 25 JANUAR11991 44e JAARGANG NR. 4 - 46 F I HOK m, Sèj%JJap weekend wordt Aalst in een Europees kleedje gehuld. De voorziene loop van meer dan 1000 kamavalvierders uit verschillende lidstaten de Europese Gemeenschap, werd gereduceerd tot een honderdtal, jdag 25 januari vanaf 16.00 uur kan men de vastenavondpop ontworpen >r Jo Beeckman komen bekijken op de binnenkoer van het stadhuis. Om DO uur begint de rondedans van de Aalsterse Gilles en nadien wordt Ier begeleiding van de Gilles de vastenavondpop van de Markt naar de rf gedragen. Vertegenwoordigers van alle Aalsterse kamavalgroepen in in hun kostuum van vorige karnavalstoet mee opstappen, samen de leden van het feestkomitee. Eenmaal de pop in het kultureel itrum is geplaatst, wordt de tentoonstelling 'Karnaval, een Europees st' geopend. De leden van de showgroep van het AKV leiden de bezoe- s op een originele manier rond. deze tentoonstelling stellen een ding van de Gilles trekt het hele tal grote karnavalsteden zich gezelschap dan naar de Grote ir met uiterst verzorgd fotomate- Markt waar het eigenlijke volks feest van start gaat. Het feest zal muzikaal geanimeerd worden door de Radio Contact Turbo show vanop een promotie- il, videoreportages en kostumes. n ziet er bijdragen uit Binche, inz, Keulen, Breda, Nice, Via- jo en andere. Onder begelei- 'el 1st. De nieuwe Arendjeugdprins Kris in gezelschap van uittredend Arend- cr' 'ns Dirk (a) wagen. Alle herbergiers van Horeca Aalst Centrum zullen gezamenlijk een uitbating verzorgen op de markt zelf. De bakkersgilde zal ook zorgen voor proevertjes zoals de streekspecialiteit als ajuinsoep, ajuintaart, Aalsterse Vlaaien. In voorverkoop zouden 4 drankjes en 2 proevertjes worden aangeboden voor 150 fr. Deze kaarten zijn te verkrijgen in de diverse horecaza ken op en rond de Grote Markt. Amylum zal voor de deelnemers aan het volksfeest 1.000 Ameri kaanse baseballpetten aanmaken met de tekst 'Aalst karnaval, een Europese ontmoeting. Ik was er ook bij'. Verschillende foornijveraars zullen gratis tickets geven voor een bezoek aan de winterfoor. Iedereen weet dat karnaval Aalst de grootste kar- navalviering in België is, maar wei nigen weten dat de kermis niet al leen de eerste maar ook de grootste winterfoor van ons land is. Op zeven verschillende terreinen (Houtmarkt, Hopmarkt, Grote Markt, Werf, Kattestraat, Vrede plein en Esplanadeplein) staan 100 foorattrakties opgesteld die een enig dekor vormen voor het karna- valgebeuren. In premiere voor België presenteert Alain Van Biesen zijn 'See-Sturm Bahn' voor. Dat zijn sensationele vliegende bootjes op de Hopmarkt. Alle foorpleinen zijn dit jaar her schikt. Dit in funktie van de nieuwe kontrakten en de veiligheid van de bezoekers. Lees door blz. 4 De laatste paar jaren was er bij de toekenning van de kultuurprijs maar langrijkste in de regio. Als pioniers weinig interesse bij de verenigingen aangesloten bij de gemeentelijke vernoemen we o.a. de mensen die kulturele raad. Onlangs werd in de algemene vergadering dan toch beslo- voordien al in Aalst zelf gingen ten om de belangstelling op te wekken en kreeg het Rode Kruis van Mere bloed geven zoals Cam. Van Impe, de prijs voor een vereniging toegewezen maar dan toch na een tweede Henri Moreels, A. De Troyer, Sim. stemronde. De toekenning aan een persoon, ondanks sterke konkurrentie, en Agnes De Feyter, Flor. De Smet, ging naar de verdienstelijke sekretaris en gewezen spelend lid van de Joz. De Brouwer, de E. Zrs. Marga- fanfare Sint-Cecilia Burst, Richard Goossens. reta en Isidora, Julia De Sadeleer, Intussen tracht het bestuur van de kultuurraad de achterstand in te lopen Martha Constant, Elv. D'Hondt, en wacht men de kandidaturen in voor de pry s 1990 en dit voor 24 februari Cam. Wijns, allemaal mensen die er a.s. om in de maand maart met de volgende algemene vergadering desge- tegenwoordig nog bij zijn op een vallend beide prijzen toe te kennen. paar uitzonderingen na. Zij hebben dan ook de basis gelegd van een afdeling die in 1990 het zilveren ju bileum kon vieren en als waardering nu met de cultuurprijs gelauwerd werd. In het verloop van de werking zat men echter niet altijd op rozen en werd men ook wel eens met de spreekwoordelijke doornen gekon- fronteerd maar telkens werden de interne problemen opgelost zonder al te veel brokstukken te maken. Dit resulteert zich in de talrijke verere- merkingen die men regelmatig toe kent aan trouwe bloedgevers die een bepaald aantal keren naar de transfusiedienst geweest zijn voor een afname. Samen met de zuster- afdeling Burst wordt Erpe-Mere als een van de sterkste afdelingen van r. .het Rode Kruis beschouwd en te- Erpe-Mere. Ehennc De Craene, Annul Baeten m Paul De Savoy die samen de recht wan, overal kan men jaarlijks geen 700 bloedgiften noteren. ben de Meerse initiatiefnemers zich zodanig georganiseerd dat de afde- ling uitgroeide tot een van de be- Lees door blz. 4 spil vormen van een optimale bloedtransfusiedienst in Erpe-Mere (jv) Rode Kruis Als vereniging werd de Rode Kruis- afdeling van Mere met de kuituur- prijs 1989 bekroond om haar inzet gedurende 25 jaar bloedtransfusie. In die kwarteeuw heeft deze groe pering het klaar gespeeld meerdere hektoliters bloed af te leveren, na tuurlijk dank zij de honderden vrij willige bloedgevers die zich regel matig komen aanmelden. Weinige verenigingen in dit genre kunnen zich op een dergelijke aktiviteit be roemen en men kan ze gerust als voorbeeld stellen want sinds de ja ren zestig hebben de opeenvolgen de besturen dit diep menselijk werk gestimuleerd en hebben een dui zendtal donors hun medewerking verleend om het bloedtekort toch enigszins aan te vullen. Opgericht in februari 1965 - slechts tien jaar na de oprichting van de bloedtransfusiedienst Aalst - heb- Erpe-Mere. Richard Goossens, sekretaris van de Sinte-Ceciliafanfare uit Burst, ontving de kultuurprijs voor zijn jarenlange inzet (jv) it karnaval heeft er een nieuw en kostbaar gadget bij. Let wel kostbaar, ft kostelijk. Ter gelegenheid van het kamavalfeest worden er jaarlijks r een aantal groepen en personen kamavalliedjes op plaat gezet, jdertussen zijn vele van die plaatjes nergens meer te vinden in de handel 'at meer is, er komen minder plaafjes op de markt. Een stukje folklore ;t daarmee verloren te gaan. Dat was Tom Cristofoli niet ontgaan en jejaar geleden vatte hij het idee op om een verzamel CD uit te geven met kkarnavalschlagers erop. Ex-prins Jean-Paul De Boitselier hielp hem het verzamelen van de plaatjes en met de selektie. Platenfirma Ariola Timeteen in het projekt geïnteresseerd. Cristofoli vertelde dat het 'Sommige bandjes waren al verdwe- eenvoudige opdracht was. nen en van enkele singles diende -Ml DEN0HSJ1ERSEN LAMBADA (WAN) micholeken (C-day) r-.!i ■- 01LSJT VIERT 011SJTENEERS ZEMMEN MEN 1ENIG 01LSJT AN-PAUL KEIZER KAMIEL ODILON MORTIER men zelfs een nieuwe matrijs te ma ken. Maar het resultaat is zeer goed te noemen. Dat de kwaliteit van de liedjes nu stukken beter is dankt het aan de digital techniek. In totaal werden 16 nummers opgenomen 'Oilsteneer zemmen' gezongen door Jean-Paul, 'Oilst viert karnaval' van keizer Kamiel, 'Bleif van men flosj' van Antoine en Mi chel, 'Men ieneg Oilst' van Odilon Mortier, 'Den ajoinendans' van Ja ckie, 'Op d'hoeige vesten' van het Stemmingstrio, 'Raldegeda' van Jean-Paul, 'Johnny, zoi ze' van Johnny, 'Oilst ghetj men hert gestoelen' van Keizer Kamiel', 'Oilsjt Ajoin' van Michel, 'De jon gens van de Veirkermert' van Jean- Paul, 'Iendracht veroit' van Kamiel Plesant, 'Oilsht, goi stad van men droeimen' van Hendrik en het AKV, 'Ajoinenreggae' van Loeken Tatjen, 'Den Oilsjtersen Lambada' van Yvan en 'Michelleken' van Mi- chelleken natuurlijk. Deze CD kost 350 fr en de kassette is te koop aan 214 fr. Ze zijn te koop in alle Aalsterse platenzaken. Tij dens het Euro-karnavalweekend zijn ze ook te koop op de Grote Markt en in de Keizershallen. 'De Voorpost' stelt vijf cksempla- ren van deze CD ter beschikking van zijn lezers. Men kan ze afhalen bij platenzaak Center, Sirit-Joris- straat 14 te Aalst. Het volstaat dit artikel voor te leggen en natuurlijk bij de eerste vijf te horen. Veel suk- ses. (JMH) Elk jaar organizeert het Liberaal Verbond voor Zelfstandigen een wed strijd 'Zelfstandige van het Jaari. Elke LVZ afdeling mag een aantal kandidaten naar voor brengen die voorgedragen worden vooreen nationa le eindwedstrijd. Tussen de plaatselijke wedstrijd en de nationale eindron de is er nog een provinciale schiftingsronde. Voor deze onderscheiding 'Zelfstandige van het Jaar' komen alle bij het LVZ aangesloten zelfstandi gen in aanmerking. Een deskundige jury beoordeelt de kandidaturen. In Aalst diende de jury onder lei- genliefst 10. Alfabetisch waren dat ding van mevrouw Katrien De Bac- Garage Beeckman uit Nivove, een ker liefst 12 kandidaturen te beoor- zaak die al 60 jaar bestaat en waar- delen. En dat is helemaal niet een- van de derde generatie later dit jaar voudig, zo onderstreepte burge- de leidinggevende taak op zich zal meester De Maght in haar toe- nemen; Garage De Bruyn uit Ge spraak ter gelegenheid van het be- raardsbergen als 10 jaar aktief en kcndmaken van de uitslag. 'Twaalf een van de meest opmerkelijke ga- verschillende bedrijven met elkaar rages uit de streek zowel qua presta- vergelijken, het is een beetje appe- ties, als qua oppervlakte en bekend- len met citroenen vergelijken', zo heid; de Firma D'Hondt uit Aalst zei ze. Er zijn drie kategorieën voor- die instaat voor de binnenbekleding zien waarin de jury telkens een lau- van auto's, het maken van schuifda- reaat aanduidde. Een eerste kate- ken voor auto's en het plaatsen van gorie land- en tuinbouw waarvoor zonnetenten, van dekzeilen voor geen kandidaten kwamen opdagen, boten en wat uniek is in ons land het een tweede voor de handel- en herstellen van auto's met schuifdak. dienstverlenende bedrijven met het Het bedrijf bestaat als 35 jaar en is grootst aantal ingeschrevenen en een familiebdrijf; Transport Lemai- tenslotte de kategorie van de pro- re uit Ninove gespecializeerd in in- duktiebedrijven met 2 deelnemers, ternationaal vervoer in de EG en Zo komt men tot twee laureaten en Skandinavië en vooral men richt daaruit wordt dan een algemene zich nu al sterk op de Europese overwinnaar voor de afdeling Aalst eenmaking door kontakten met bui- verkozen. Naast deze prijzen is er tenlandse gelijkaardige bedrijven; ook een temaprijs. Dit jaar koos de Hostellerie 'La Pomme d'or' uit men voor'de opbouw van het imago Oudenaarde of het sukses van de van uw bedrijf en alle deelnemende zakenkarriere van Guido Vandegc- bedrijven schreven voor deze wed- huchte die begon als slager-speksla- strijd in. ger en nu zich met sukses toelegt op de restaurantsektor; de NV Schel- De deelnemers laert uit Aalst, een groothandel in verf, glas, muur- en vloerbekleding In de tweede kategorie, handel- en met een duidelijk en klantvriende- dienstverlenende bedrijven, kende lijk profiel; Seminck Gasflessen men het grootste aantal inschrijvin- Service uit Haaltert dat deelneemt met zijn DME-projekt gerealizeerd in Schendelbeke Super Johny uit Hofstade, gespecializeerd in zelfbe- reide schotels, hormonenvrij ve- lees, zelf koken van natuurhespen, enz.; Tragel Sport uit Aalst bestaan de uit onder andere 12 bowlingba nen, 6 squash-courts, 6 snookerta fels, veragderzalen en gezellige bab belruimtes; Unic-Mere uit Erpe- Mere die vijfjaar geleden tot stand kwam dank zij Lieve Lemahieu die elke week wel iets speciaals weet te bieden aan haar klanten en daar voor een zeer grote kreativiteit aan de dag legt. In de derde kategorie, de produk- tiebedrijven,schreven twee kandi daten in. CAD Service uit Aalst, een vennootschap die al 5 jaar instaat voor de verdeling in België en Lu xemburg van Audo cad, 's wereld meest verkochte computer aided design software. En Biscuiterie De Kroon uit Erpe-Mere die de laatste drie jaar een grote expansie kende en ondertussen de meest vooraan staande industriële bakkerij in Bel gië in bladerdeegbodems en frangi- pannes. Daar is nu een nieuw fruit- taartje bijgekomen. Uit deze inzendingen moest de jury een keuze maken. Voor de tema prijs werd de NV Scheilaert uitge kozen. Algemeen laureaat werd Tragel Sport en Biscuiterie De Kroon uit Erpe-Mere werd win naar. Het dossier van Tragel Sport werd onvergemaakt aan de provinciale afdeling en werd ook daar weerhou den zodat het nu in aanmerking komt voor de nationale eindronde.

De Voorpost | 1991 | | pagina 1