Heibel rond gemeenteschool van Erondegem Voetweg na vier jaar toch afgeschaft te Erpe Jong KAV Aalst zette nieuw werkjaar in Een mooie ervaring Aktiviteiten Kamer van Koophandel en Nijverheid van Aalst en Gewest Toeristische voordrachten in Aalst De Voorpost - 15.2.1991 - 31 In een bijkomend agendapunt, aangevraagd door raadslid J. De Wolf, vroeg de ex-schepen uitleg over het beheer en de werking van de gemeente school van Erondegem waarover tegenwoordig een aardig stulye waarhe den en onwaarheden in omloop zy n. De interpellatie van De Wolf was een gevolg van informatie hem verstrekt door ouders en leerlingen die enkele feiten in het daglicht stelden waarbij de goede werking van de school in het gedrang komt. Raadslid De Wolf ging uit van de veronderstelling dat het college de bedoeling heeft deze gemeenteschool toch optimaal te laten werken en dit ten bate van de eigen leerlingen maar uit de gegevens zou blijken dat dit niet meer het geval is. Aalst. Jong KA V druk aan het werk op een vergadering rond de programmatic (a) Binnen de KAV of Kristelijke Ar beiders Vrouwenbeweging, bestaat een afdeling die zich meer in het biezonder richt tot jonge vrouwen van minder dan 35 jaar. Het eigen aardige is dat in Aalst er maar enke le van deze afdelingen aktief zijn. Voor die toestand worden allerlei redenen aangehaald. Maar de vraag naar een beweging waar de jonge vrouwen elkaar kunnen ontmoeten, werd groter en om eraan te beant woorden werd besloten een over koepelende JKAV op te richten voor Aalst en eventueel de deelge meenten. Eind januari werd een startvergadering gehouden en zes belangstellenden kwamen opda gen. Zij maakten van de gelegen heid gebruik om de werking van Jong KAV te bespreken en verder hadden ze het over de inhoud van clubs en gespreksavonden. Als eerste aktiviteit voorziet men een gespreksavond over 'kleuren geven kleur aan het leven'. Met de ze aktiviteit wil men de verdere wer king van de beweging bespreken. Op 28 februari om 20.00 uur heeft in de muziekzaal van het Groen Kruis een tweede bijeekomst plaats. Ie dereen die belangstelling heeft voor Jong KAV is daar van harte welkom en bijkomende informatie kan men steeds bekomen bij het verbondelijk sekretariaat van KAV, Sint-Joris- straat 26 te 9300 Aalst (053/ 76.16.94). (da) Met de krokusvakantie voor de deur hebben heel wat klassen van Aalsterse scholen een bezoek gebracht aan de werkhallen waar tal van Aaisterse karnavalgroepen druk aan het werk waren in het vooruit zicht van de kavalkade. De kleintjes van hun kant trotseerden de vrieskou om de kermis te bezoeken en zo te zien beleefden ze aan dit bezoek heel wat pret en deugd.(da) Op maandag 18 februari organi- zeert de Kamer van Koophandel en Nijverheid van Aalst en Gewest in het Kasteel Terlinden een Business Drink. Die vangt aan om 17.30 uur en het gesprekstema is 'Externe Consulting'. De heer Norbert Osse- 'aer, bedrijfsconsulent, zal de inlei ding geven op het gesprek. Opdonderdag 21 februari om 18.30 uur heeft ook in Kasteel Terlinden deaanvangsles plaats van de kursus Frans. Het gaat om 15 sessies van telkens 3 uur en de lessen worden gegeven telkens op donderdag avond van 18.30 tot 21.30 uur.. Het aantal deelnemers is beperkt tot 15. Ceden van de Kamer van Koophan del Aalst betalen 14.400 fr. inschrij vingsgeld, niet-leden 18.000 fr. Zaterdag 23 februari om 10.00 uur s'art dan de kursus Duits. Ook hier gaat het om een reeks van 15 lessen, ®aar van telkens 2 uur. Ze vangen aan om 10.00 uur en duren tot 12.00 uur en worden gegeven in de Salons Carlton in de Zonnestraat 32 te Aalst. Het aantal deelnemers is be- Pwkt tot maksimum 15 en men kan inschrijven tot 21 februari bij de Ka- mer. Het inschrijvingsgeld bedraagt 15.200 fr per persoon voor leden Van de Kamer en 19.000 fr per per soon voor niet-leden. N°g op zaterdag 23 februari wordt de Salons Carlton de eerste les van de kursus Engels gegeven. Ook hier gaat het om een sessie van 15 lessen van telkens 2 uur. Ze worden op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur gegeven en er worden hoogstens 15 deelnemers toegelaten. De leden van de Kamer betalen 15.200 fr per persoon en de niet-leden 19.000 fr. Op donderdag 28 februari om 14.00 uur wordt in de Salons Carlton in de Zonnestraat een studienamiddag georganizeerd over 'De wet Maystadt'. Spreker is de heer Naert, adviseur van de Kommissie voor Bank- en Financiewezen. De na middag wordt georganizeerd in sa menwerking met Cefi en de prijs bedraagt 500 fr per persoon. Voor meer informatie kan men terecht bij Cefi, Nationale Bank van België, Keizerlijk Plein 42 te 9300 Aalst (053/77.92.22). Op vrijdag 1 maart vanaf 9.00 uur is er in Kasteel Terlinden een zitdag van de handelsattachees van de Bel gische Dienst voor Buitenlandse Handel Duitsland. Informatie hier over bij Hilde Puylaert op het num mer 052/21.68.42. En op maandag 4 maart om 17.30 uur staat er een nieuwe business drink geprogram meerd in Kasteel Terlinden. Dit keer komen de bedrijfsgerichte diensten van de PTT aan bod met als gastspreker de heer A. Van Hiel van de kommerciële dienst van de Uit enkele gesprekken had SP- raadslid De Wolf vernomen dat so- cio-kulturele verenigingen in deze school lokalen gebruiken. De school zelf is al slecht behuisd zodat de leerlingen er in vrij ongunstige omstandigheden moeten verblijven en dat bovendien de polyvalente zaal als sportzaal gebruikt wordt door anderen, daar waar ze anders door de kleuters bezet wordt. Vol gens De Wolf zou er ook bij de overheid een klacht in onderzoek zijn waarbij desgevallend de school haar toelagen zou verliezen. In deze optiek had hij enkele vragen aan het college, o.a. hoe men de ongemak ken in deze gemeenteschool gaat wegwerken; wat er gaat gebeuren met het sportmateriaal dat geen ei gendom is van de gemeente; welke vergoeding er vastgesteld is voor ge bruik van lokalen en materiaal en hoe men de hinderlijke storingen tijdens de normale lesuren gaat voorkomen. Schepen De Waele stelde het ech ter allemaal niet zo dramatisch voor en was eerder de mening toegedaan «dat men in Erpe-Mere een school- oorlog wil doen losbarsten». Vol gens de bevoegde schepen worden er alleszins geen klaslokalen door anderen gebruikt en de heibel gaat alleen om het gebruik van de poly valente zaal. In de eerste plaats wordt ze zeker niet gebruikt door mensen van buiten Erpe-Mere. Er is wel toestemming gegeven aan de vrije school van Erondegem om er gebruik van te maken. Toegegeven dat het geen gemeenteschool is maar we hebben ons gebaseerd op het cultuur- en schoolpakt «dat men geen kinderen mag weigeren en bo vendien betalen ze voor het ge bruik». Wat de klachten van buitenstaan ders betreft, moeten die volgens de schepen, aan het college gericht worden en niet kenbaar gemaakt worden via derden. Het sportmateriaal daarentegen werd aangekocht door de Vrien denkring en sympathisanten. Dat het zou uitgeleend worden kan voor mogelijk gehouden worden maar het college heeft hiertoe nooit op dracht gegeven. De «verantwoorde lijke» heeft wel toelating gegeven om turntoestellen ter beschikking te stellen maar dit gebeurde dan met de gedachte dat het een goede zaak was, vooral omdat het in feite een ruil was want de gemeente school zelf mocht dan andere zaken van de vrije school gebruiken. Klacht De zogenoemde klacht was aanlei ding om nog eens in het verleden te gaan. Het college heeft alleszins nog geen weet van een eventuele klacht en men is evenmin op de hoogte van een terugvordering van de schooltoelagen. Daarom herin nerde schepen De Waele aan de laatste gemeenteraadszitting einde 1988 toen de toenmalige meerder heid tot de samensmelting van de scholen beslist heeft wat ernstige gevolgen had kunnen hebben maar die dan toch uiteindelijk voorko men zijn door diverse tussenkom sten. Hij verweet terloops dat «Jef Van Den Steen onder bepaalde druk zaken verzwegen had maar men had zich zwaar vergist. Dit kwam er op neer dat de toelagen toen geschorst werden waarbij de gemeente maar liefst 14 miljoen zou verliezen maar via hulp heeft men het kunnen terughebben». Dit was het sein tot een paar scher mutselingen en De Wolf verweet de meerderheid «dat het bestuur in het verleden nog andere moeilijkheden gekend heeft dank zij de CVP» en volgens hem heeft de minister toen geen gunsten gegeven want «men heeft recht op zijn geld of niet om dat er kriteria voor zijn. Ge spreekt over andere dingen om de rest te kunnen verzwijgen». Verder verweet hij schepen De Waele de moed niet te hebben om de zaken duidelijk te zien en ver wees hem terug naar de klassen rond de polyvalente zaal die regel matig gestoord worden: «Kleuters moeten in de gang zitten terwijl de zaal bezet is. Het wordt nu bewezen dat ge van Erondegem niet wakker ligt. Tijdens de normale lesuren mag dit niet gebeuren en men moet het maar regelen volgens de lesroo ster want men mag zeker zijn eigen school niet hinderen». Vermits de gemeente geen gratis ruimten ter beschikking stelt wilde De Wolf ook nog weten hoeveel men per keer betaalt om de polyva lente zaal te gebruiken en of er wel een kontrakt is. Schepen De Waele antwoordde hem dat «als het niet mag, men vroeger een slechte keuze gemaakt heeft voor een polyvalente zaal». Verder ontkende hij dat kleuters in de gang moeten zitten terwijl deze zaal bezet is. Van een kontrakt was er geen sprake maar de vrije school betaalt in ieder geval 6.000 frank per drie maand voor het gebruik van deze zaal en hij besloot het nogal heftig debat: «Bij mij zijn er geen klachten geuit maar ik ben bereid een onderzoek in te stellen», wat blijkbaar volstond om tot een ak koord te komen. (J.V.) Het afschaffen van voetwegen is een delicate zaak geworden voor alle gemeentebesturen. Enerzyds is er doorgaans maar een paar mensen bjj gebaat en anderzijds dringt een groot gedeelte van de bevolking aan om de straatjes als wandelwegen te behouden. Soms is een afschaffing verant woord omdat het geen nut meer heeft door verandering van de omgeving of door verlegging van het oude wegennet. Voor het gedeeltelijk afschaffen van de Booreweg te Ottergem was er geen probleem vermits er geen bezwaren waren na het openbaar onderzoek en deze weg doodloopt op de autostrade. Anders was het gesteld met de Edix- veldeweg te Erpe die al een ware lijdensweg achter de rug heeft en waarover in de raadszitting ook nog eens onenigheid ontstond. Schepen H. Van Wilder schetste in het kort de situatie waaruit blijkt dat er in 1987 twee bezwaarschriften inge diend waren waarvan één onge grond en een tweede slechts ge grond was bij de opening van het onderzoek. Later was er echter ver wisseld van eigenaar maar intussen ontstond rond dit feit een rechts zaak die jaren aansleepte. Uiteinde lijk was er in oktober 1990 een uit spraak en door dit vonnis was de schrijver van het tweede bezwaar schrift geen eigenaar meer zodat de klacht dan toch ongegrond gewor den was. Over dit punt waren er verschillen de reakties vanuit de oppositie en het was raadslid C. De Brouwer die het nogal ergerend vond dat er stuk ken in het dossier over deze zaak ontbraken. Er waren niet genoeg middelen voorhanden om het dos sier op een degelijke manier te kun nen behandelen en door het gebrek posterijen uit Gent. Wie belangstelling heeft voor een van deze initiatieven kan steeds in formatie verkrijgen bij de Kamer van Koophandel en Nijverheid van Aalst en Gewest, Kasteel Terlin den, Square J. Geerinckx 2 te 9300 Aalst (053/21.68.42). aan materiaal heeft men geen over zicht op het geheel. Volgens De Brouwer moeten alle stukken in het dossier zitten want het is niet aan de raadsleden om naar alle schepen diensten te lopen om inlichtingen te vragen die in feite in het dossier thuishoren. Schepen Van Wilder kon hem al leen maar antwoorden dat hij over niets meer beschikte dan hetgeen er in het dossier stak en dat er genoeg elementen aanwezigwarenomgeen samenvatting van het dossier te moeten geven. Ondanks de hiaten beweerde raads lid Van Den Steen het dossier wel begrepen te hebben maar hij vond toch verdacht dat men nu een weg wil afschaffen waarvan het onder zoek al drie jaar oud is. Hij vond dat er een nieuw onderzoek moest inge steld worden en stelde daarom voor het agendapunt te verdagen en in dien men op geen nieuw onderzoek gesteld is 'dan is er zeker een reukje aan', besloot hij. Ook raadslid J. De Wolf stelde van zijn kant duidelijk dat men geen stukken meer aan het dossier mag toevoegen na het sluiten van het onderzoek maar volgens schepen Van Wilder was er alleen een be twisting en is er aan de omgeving niets veranderd en vermits geen nieuwe elementen voorhanden zijn is er geen nieuw onderzoek noodza kelijk: 'We willen alleen hiermee de gegrondheid nagaan van het vroe gere bezwaarschrift' maar dit kon niet overtuigen en het kwam tot een stemming waarbij de motie van J. Van Den Steen verworpen werd en het voorstel van het college aan vaard werd, telkens met een 15-10 meerderheid. JV De Koninklijke Belgische Touring Club afdeling Aalst organizeert de komende weken weer twee toeristi sche voordrachten. De eerste gaat over Portugal, de tweede over Indo nesië. De voordrachten worden ge geven in het Kultureel Centrum De Werf in de Molenstraat te Aalst. Naast de eigenlijke voordracht gaat er ook aandacht naar het verlenen van informatie en kunnen de aan wezigen gratis deelnemen aan een originele wedstrijd waarmee talrij ke reizen te winnen zijn. De hoofd prijs is een dertiendaagse trip voor twee personen naar de Baltische Zee met talrijke uitstappen in de aanlegplaatsen, voor een totale waarde van 120.000 uur. Dit jaar heeft Touring Club veel aandacht voor drie tema'sin eerste instantie het Mozartjaar en daarover werd op 24 januari al een voordracht gege ven, Europalia met aandacht voor Portugal (voordracht op 28 februa ri) en Indonesië (op vrijdag 8 maart) De avond over Portugal op donder dag 28 februari begint om 20.00 uur en Paul De Schutter presenteert er zijn film 'Portugal, een klein land met een groot verleden'. De belang rijkste steden van Portugal worden bezocht, maar ook de kleine dorpjes en bergstadjes komen aan de beurt. De aandacht gaat evenzeer naar de verscheidenheid van de natuur de machtige bergen en de ruwe natuur in het noordelijke deel van het land, het spektakulaire strand van Algar- ve in het zuiden. En natuurlijk wordt er gesproken over de grote ontdekkingsreizigers die Portugal heeft gekend en die rijkdom en roem voor de Portugese koningen betekenden. Tijdens deze info-avond wordt door Touring club een wedstrijd georga nizeerd met als hoofdprijs een crui se op de Baltische Zee, geldig voor twee personen en worden er als bij komende prijzen vijfdaagse kultu- rele reizen naar Lissabon verloot. Op vrijdag 8 maart eveneens om 20.00 uur projekteert Raymond Boeckstijns zijn film over 'Indone sië, eenheid in verscheidenheid'. In donesië is bijna een werelddeel op zichzelf met meer dan 13.000 beto verende eilanden. Met het oogver blindend Java, de Borobodurtem- pel, met Sulawesi en het eiland van de goden, demomen en grootse tempels Bali. Op deze avond wordt een afvaardiging verwacht van de indonesische ambassade en is er een optreden voorzien van een bal let van danseressen uit Bali. Voor meer informatie over de akti viteiten van Touring Club Aalst kan men zich steeds wenden tot het TCB/TW kantoor, Kattestraat 46 te Aalst (053/70.03.87) en bij Gaëtan Gerard, TCB/TW afgevaardigde, Dendermondesesteenweg 24 te 9300 Aalst (053/21.14.00.) Aalst. Gaëtan Gerard, de TW afgevaardigde van Aalst (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 31