pom Eendracht Aalst: Voorbereiding vordert Belgen sterke vissers in Dendermonde Voorstellingsshow van Eendracht Aalst Wie wordt kampioen van Dendermonde Proficiat, Roel, Davy, Dimitri, Wauter, Louis en Nick Zondag 11 augustus om 15u00 op het Pierre Cornelis-stadion te Aalst Hengelen tijdens de kermisdagen De pupillen van Kastel R.V. in de l/2e finale van de Beker van België Cliyp, yW/V rru->. De Voorpost-2.8.1991 -17 fc-sv vr Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 Ten voordele van de jeugdkas organiseert E. Aalst op zondag 11 augustus een grandioze 'Voorstellingsshow' op het Pierre Cornelis-stadion. Om 15u00 wordt gestart met de voorstelling van de 'sponsortrein', waarna de volledige A-kern aan de beurt komt. De voorzitter en de manager houden een toespraak waarin uiteraard de toekomstperspektieven van de klub zullen toegelicht worden. Er worden ook interviews gehouden met spelers en trainer. liet eigenlijke showgedeelte wordt gebracht door Iwan brunetti, Johan Lotti- giers, Axelle e.a. Speciale gast is WILL TURA Als apotheoze brengt WENDY VAN WANTEN haar volledige show. De presentatie wordt verzorgd door Danny De Bruyn. Wie een Vip-kaart van 500 fr koopt krijgt een plaats op de centrale tribune en kan naar de receptie in de Business-club, waar Wendy Van Wanten als gastvrouw zal optreden. Voor 250 fr heeft men een mooie plaats op de tribunes A, E en F. Daarbij komt ook nog een consunmptie in de kantine. Eendracht Aalst ziet het duidelijk groot dit seizoen. Allicht zal de stuwkracht van manager Patrick Orlans daaraan niet vreemd zijn. De traditionele hengelwedstrijd, georganiseerd door het stadsbestuur, waar aan talrijke geld-, naturaprijzen en trofeeën zijn verbonden, zal plaats vinden op zaterdag 24 augustus op de waters van de 'Brusselse Forten', Burgemeester Portmanslaan te Dendermonde. Terzelfdertijd geldt deze wedstrijd als 'Individueel Kampioenschap van Dendermonde', in die zin dat de deelnemer met het hoogste puntenaantal die tevens inwoner van Dendermonde is, de kampioenstitel verwerft. Een beperkt aantal gemakkelijk bereikbare zitplaatsen zullen worden voorbe houden voor gehandicapten en minder-validen. Deze zitplaatsen mogen slechts bezet worden na voorafgaandeiijke toelating van de wedstrijdleiding. De eerste tien geldprijzen zijn gewaarborgd op 5.000 fr, 4.000 fr, 3 500 fr, 3 000 fr, 2.500 fr, 2.000 fr, 1.800 fr, 1.500 fr, 1.200 fr, 1.000 fr Talrijke naturaprijzen worden gratis verloot onder de plaatsnummers. De maatschappij met het grootste aantal deelnemers krijgt een trofee of aandenken en een geldprijs. Dat geldt ook voor de tweede en derde grootste maatschappij onder volgende voorwaarden: - Inschrijving uitsluitend schriftelijk met opgave der leden deelnemers (naam voornaam) en aanduiding van de inwoners van Dendermonde te richten aan Sekretariaat Stedelijk Visserijcomité, Adm. Centrum, Franz Courtensstraat 11, 9200 Dendermonde, uiterlijk tegen 22 augustus, - Inleggeld, uitsluitend in speciën te betalen op de dag van de wedstrijd of de dag ervoor naar rato van de opgave. Ere-reeks: geldprijs trofee of aandenken. De klub met de eerste drie gerangschikte leden (onaangeduid) komt hiervoor in aanmerking. Individueel kampioen: trofee supplementaire geldprijs. Inleg: 200,-fr. Inschrijving voor alle individuele deelnemers op 23 augustus van 20.00 tot 22.00 uur en op 24 augustus van 10.00 tot 13.00 uur in café 'Stella', Burgemeester Portmanslaan 29,9200 Dendermonde. De ingeschreven klubs worden openbaar uitgeloot op 23 augustus te 21.30 uur. Na een vrij gemakkelijke kwartfinale te Cour-sur-Heure met tweemaal een 7-0 winst zouden de pupillen-A van Kastel doorstoten naar de halve finale. Deze halve finale vond plaats op zondag 28 juli in Neuville met als tegenstanders Neuville zelf en Matagne. De coaches Hugo Steels en Rudy Smet zegden vooraf dat ze deze verplaatsing zeker niet gemakkelijk vonden. Met veel zelfvertrouwen en goed gemoed en sa men met een dertigtal supporters werd de reis aangevat. Matagne-Rap en Vlug 3-7 Een sterk gemotiveerd Kastel kon met een de opslag opeisen. Kastel startte goed en liep meteen tot 0-2 uit dankzij het sterk leveren van Roel Van Cauwen- bergh en Dimitri Steels. Matagne liet echter niet begaan, replikeerde vanaf groot-midden en kwam 2-2 langszij. Aangemoedigd door de Kastelse spion kop kwam groot-midden Davy Vlaminck op volle toeren, goed gesteund door Nick Van Lockeren en Wauter Wielandt. Bij een 2-4 stand kwam plaatsvervanger Louis Colman op het terrein en ook hij stond zeer goed zijn mannetje. Het werd uiteindelijk een verdiende zege voor Kastel en gans de ploeg mag in één adem vermeld worden. Neuville-Rap en Vlug 5-7 Met goede moed en dezelfde vooruit zichten werd aan deze match begonnen. Neuville had van Matagne verloren met 2-7 cijfers en daardoor konden de Kas telse spelers als dromen van een finale plaats. Deze match begon zoals de vorige: een 0-2 voorsprong met een felle repliek van Neuville zodat het 2-2 werd. Toen brak de hel los. Kastel bouwde een 2-6 voorsprong op en voor iedereen was het duidelijk dat de match gespeeld was. Toch is zo'n lutte pas gewonnen als de laatste 15 in de wacht is gesleept. Het Kastelse vijftal stortte dan letterlijk en figuurlijk in mekaar. Enkele schoon heidsfoutjes van het ganse team lieten Neuville tot 5-6 terugkomen. Dat deed uiteraard de spanning bij spelers en supporters stijgen. Dankzij drie slechte opslagen van Neuville en een prachtige laatste geleverde bal van Dimitri Steels werd de overwinning behaald. Deze zege deed zo'n deugd dat Dimitri even zijn ontroering niet kon wegsteken. Hierdoor behaalden de pupillen-A van Kastel R.V. een plaats in de finale van de Beker van België die gespeeld wordt op 18 augustus in Nijvel of Ottignies. Kastel mag nu reeds fier zeggen dat de pupil len-A bij de zes beste ploegen van het land behoren. Aan de zes spelers nogmaals proficiat en nu met volle vertrouwen naar de finale. Ook de coaches Steels en Smet mogen gerust in deze kleine hulde betrokken worden. Kaatsen. De pupillen-A van Kastel R.V. gaan naar d België (arch) van de Beker van Voetbal. Even ontspanning tijdens de fotosessie van het Aalsterse fanionteam (da) Voor de eerste keer werd in Den dermonde op initiatief van de over bekende visser Marcel Van den Eynde een internationale viswed strijd georganizeerd tussen een ploeg uit België en een team uit Groot-Brittannië. De eerste dag werd er gevist op de Brusselse For ten waar de vangst eerder pover was, de tweede dag op het water van de Kalendijk en toen werd er heel wat meer bovengehaald. Dat het er ernstig aantoe ging be wijst het feit dat de twee ploegen die ieder uit 12 man bestonden, tijdens de duur van de wedstrijd niet moch ten gestoord worden, ook niet door toevallige bezoekers of supporters. Er heerste dus een gewijde stilte langsheen de viswaters. Lid van het Belgisch team was na tuurlijk Marcel Van den Eynde, Dendermondenaar woonachtig in de Lindanusstraat en een zeer be kende naam in de visserswereld. Hij is houder van vier wereldtitels een individueel en drie per ploeg. Op zijn palmares prijken ook nog twee Belgische titels. Marcel is een vaste waarde op internationale wedstrij den en wereldkampioenschappen. Hij nam al aan 23 wereldkampioen schappen deel en op de eerste zon dag van september zal hij er trou wens opnieuw bijzijn wanneer in Hongarije wordt gevist voor de toe kenning van de titel van nieuwe we reldkampioen. Verder maakten van het Belgisch team dat gecoacht werd door Roland Marck uit Brus sel en Frans Huysmans uit Tisselt (deze laatste is ook al een interna tionaal gereputeerd visser) deel uit Danny Vercauteren uit Sint-Ni- klaas, Filip Carroyer uit Charleroi, Francis Bartolas uit Binche, Geor ges Hirsch uit Verviers, Ivan Du- pont uit Zwevegem, Marnix De Groote uit Gent; Francis Paulus uit Leuven, Luc Vercammen uit Putte, Frans Schouppe uit Tongeren, Ri chard Lecocq uit Verviers en Lau rent Van Moer uit Humbeek. Deze laatste moest op zondag verstek ge ven en in zijn plaats kwam Bruno Menten uit Hasselt in de ploeg. Zaterdag beet de vis niet goed in de Brusselse Forten. En daar was ook een verklaring voor. Een tweetal weken voor deze internationale wedstrijd haar beslag-kende, werd een 200 kg paling uitgezet in het water en later volgde er nog een zwemwedstrijd (de Doortocht van Dendermonde). Twee faktoren die volgens kenners niet zo bevorderlijk zijn voor een grote vangst. De win naar van de zaterdagwedstrijd moest zich tevreden stellen met een vangst van amper 4,3 kilogram. Zaterdag werd er gevist op de ma nier die de Engelse gasten gewoon zijn met een hengel voorzien van een molen. Bovendien mochten de vissers als aas naast maden ook muggelarven gebruiken. Na afloop van de wedstrijd werden de vissers ontvangen op het stad huis en werd er natuurlijk verbroe derd. Zondag trok het gezelschap naar dc Kalendijk, waar het tweede deel van de wedstrijd werd gevist. Dit keer met de klassieke hengel en met en kel maden alk aas. En wat bleeker werd heel wat meer vis opgehaald dan de dag voordien. Dit keer liet de winnaar 14 kg afwegen. Naar het wereldkampioenschap Ondertussen maken de Belgische vissers zich klaar voor een volgende opdracht. Dat is eerst nog een Be- neluxtornooi tijdens het komende weekend, maar er is vooral zondag 1 september de dag van het wereld kampioenschap in Hongarije. Mar cel Van den Eynde is een van de kandidaten voor de titel en hij maakt zich sterk ook dan weer uit stekend te presteren. Misschien brengt hij een nieuwe wereldtitel mee naar de Lindanusstraat. En voor volgend jaar is er al een afspraak gemaakt voor de terug wedstrijd tegen de Engelse ploeg. In Engeland natuurlijk. Met de wedstrijden voor de Beker van Vlaanderen en een paar oefenmatchen tegen gerenommeerde klubs zoals KV Mechelen en Beerschot, wil oefenmees- ter Fazekas de voorbereiding van zijn team rond krijgen. De Hongaarse voet balmeester acht vooral de Beker van Vlaanderen ideaal om het gewenste rit me in de ploeg te krijgen, 'Vooral de ontmoetingen tegen Beveren en Club Brugge betekenen voor mij serieuze waardemeters. Het zijn tenslot te tegenstrevers die we zullen moeten bekampen in de loop van de echte kompetitie'. Fazekas is momenteel tevreden over de evolutie van de voorbereiding. Uit het spelerskamp vernamen we dat de Een- dracht-coach er duchtig de pees oplegt. Het is duidelijk dat hij vooral meer snelheid in de ploeg wil brengen en dat hij, zoals verleden seizoen trouwens, alleen die spelers zal opstellen die vol doende werkkracht opbrengen. Wim De Wolf wordt duidelijk opnieuw als mandekker uitgespeeld maar wie als tweede een dergelijke funktie zal toege wezen krijgen is duidelijk nog niet uitge maakt. Een probleem dat zich stelt na dat Fazekas geen beroep meer wenste te doen op Milko Derijck, die hij als te zwak bestempelt voor het voetbal op het hoogste niveau. Wellicht wordt het Ok- para, maar die mankeert nog wat kondi- tie na zijn operatie aan de meniscus. Ondertussen staat het zo goed als vast dat de Afrikanen Zico en Oubda, die als testspelers niet konden overtuigen, niet op de loonlijst zullen verschijnen. Vol gens Fazekas zijn ze wel technisch vaar dig, maar passen ze met hun speelstijl niet in het koncept dat de Eendracht- coach in zijn achterhoofd heeft. De uit breidingswerken aan het stadion schie ten goed op en ook de voorverkoop van de abonnementen op de zittribune is suksesvol. Intussen heeft manager Orlans heelwat vernieuwingen ingevoerd op het admi nistratieve vlak. Tal van medewerkers kregen een nieuwe taak toevertrouwd zoals bv. de oud-gediende Jean Boone, jarenlang afgevaardigde van het eerste elftal. Hij wordt de pers-attaché van de nieuwe eersteklasser, een figuur die tot algemene tevredenheid door de plaatse lijke verslaggevers werd aanvaard. BAD dendermonde. Internationale viswedstrijd. Voor de fotograaf mocht men wel even opzij kijken (foto Guy)

De Voorpost | 1991 | | pagina 17