Autoritaire overwinning van Markus Schleicher "1 V Beroepsrenners in Hamme s\VT tir.i yoï.K De Voorpost - 2.8.1991 - 19 WIELRENNEN I Honderd en één renners gingen in Ham- I me om twee uur van start voor de I tweeëntwintigste omloop Durme en I Schelde. Een wedstrijd waarin bijna I evenveel buitenlandse als Belgische ren- I ners aan de start verschenen. Heel wat deelnemers dus waarvan niemand hun prestaties kende en waarvoor iedereen op zijn hoede was. De omloop werd gereden over acht grote en vijf kleine ronden. Alles samen betekende dat een afstand van iets meer dan honderdvier- Profs in Hamme. Patrick Robeet probeerde het op zijn eentje maar de vlucht ging niet door (vh) Profs in Hamme. Hammenaar Stefan Van Leeuwe was zeer bedrijvig en werd itrde (vh) enzestig kilometer die de deelnemers moesten afleggen. De premies die de renners bij elke doortocht konden ver dienen zorgden voor een koers met heel wat strijd en spektakel. De omstaanders, die van bij het begin van de wedstrijd reeds op post waren, kregen na de eerste ronde nochtans niet die indruk. Het peloton kwam met een heel gezapig tempo voorbijrijden met Kent Johnson en Filip Van Vooren op kop. Maar even later kwam de wedstrijd echt op gang. In de tweede ronde pro beerde een groepje van vier om weg te rijden. En dat lukte aanvankelijk ook. Aki ra Asada, Corneille Daems, Bernard Burns en Antoine Goense hadden op het einde van de tweede ronde een voor sprong van dertig seconden. Maar het peloton liet niet begaan. Vooral Jacky Durand en Bruno Bonnet zorgden voor het tempo bij de achtervolgers en de voorsprong slonk zienderogen. Toen de renners de volgende doortocht voor bijkwamen waren de vier vluchters van het eerste uur reeds terug ingelopen. Peter Verbeken probeerde weg te rijden, maar ook hij werd gecounterd. Van de onoplettendheid die daarop ontstond maakte Patrick Robeet gebruik om te demarreren. Mare Seynaeve sprong mee en samen sloegen deze twee een kloof van vijfendertig sekonden. De grote groep reageerde niet en hun voorsprong werd alsmaar groter, In de vijfde ronde reden de twee zelfs een volle minuut voor het peloton uit. Maar dan kwam de trein terug op gang, vooral door toedoen van de renners uit de ploeg Helvetia. Nog in dezelfde ronde bleek ook deze ontsnapping een vruch teloze inspanning te zijn geweest. Maar het publiek werd al gauw terug verwend. Bruno Bonnet ging in de zesde ronde in de aanval. En deze keer sprongen er nog konkurrenten mee. Het gevolg was dat een groep van tweeëntwintig renners al gauw vijfentwintig sekonden voor het peloton uit reed. Deze groep bestond uitBruno Bonnet, Marten Kokkelko ren, Mario De Clercq, Dominique Gar de, Jan Bogaert, Johan Lammerts, Filip Van Vooren, Corneille Daems, Peter Ver beken, Peter Spaenhoven, Mare Die- rickx, Mamix Lameire, Ludo De Keule- naer, Gino De Backer, Erwin Nijboer, Kurt Van Keirsbulck, Filip Cottenies, Ge rard Veldscholten, Kent Johnson, Lau rent Madduas, Stefan Van Leeuwen en Peter Privara. Achter hen probeerden elf renners de kloof te dichten. Mare Sprangers, Mare Macharis, .Antoine Goense, Peter Van Irnpe, David Rayner, Bernard Bums, Philippe Rouxel, Jacky Durand, Willy Willems. Wim Van Calster en Milan Jur- co reden eerst zo'n tien sekonden voor het peloton uit en slaagden er nadien zelfs in om aansluiting te vinden bij de kopgroep. Een groep van drieëndertig renners reed nu veertig sekonden voor op. En toen wist iedereen dat de defini tieve kloof geslagen was. En iedereen vergiste zich. want het tempo vooraan viel stil. Het was onbegrijpelijk, maar niemand wou het werk op zich nemen en van samenwerken was ook al geen sprake. Het peloton kwam steeds dich ter en in de zevende ronde waren de Jf hij honderdtachtig kilometer alleen n Hamme. De streekrenners met Stefan Van Leeuwe op kop en Jan Bogaert in tweede positie bij het ingaan van de fe ronde (vh) Profs in Hamme. Winnaar Markus Schleicher wordt gefeliciteerd door schepen ran sport De Groef (vh) «Mijn eerste overwinning dit seizoen, en voorop wist te blijven, vluchters er aan voor hun moeite. ze ^omt 0p het jUjSte moment», aldus We vroegen hem naar zijn indrukken Maar daarmee was het met gedaan met vierentwintigjarige winnaar. Markus van dit seizoen. «Het wedstrijdverloop is de aktie. In de achtste ronde probeerden Schleicher is aan zijn tweede jaar bij de altijd wat tegengegaan dit seizoen en Marco Van Der Hulst en Mare Seynaeve profs bezig. Verleden jaar werd hij win- daardoor bleven de overwinningen uit. om er vandoor te gaan. Zij werden naar jn een étappe van de Ronde van De zege van vandaag kan ik dan ook gevolgd op tien sekonden door een ier|an(j. Dat hij een sterk renner is heeft goed gebruiken om mijn zelfvertrouwen groepie van vier. Op twintig sekonden hjj bewezen in Parijs-Tours, waar terug wat op te krikken.» volgden nog eens twaalf renners en een hij honderdlachtig kilometer alleen Robin Verhevden kleine groep van zes geraakte ook uit de verneyuen klauwen van het grote peloton. Eerst kwamen de drie groepen samen. Maar ook die ontsnapping was niet de goede, want op het einde van de negende ronde kregen we alweer een volledige hergroe pering. Maar veel tijd om te rusten kreeg nie mand. Nauwelijks was de hergroepering een feit of een groepje van zeven slaagde erin om twaalf sekonden uit te lopen op het peloton. De achtervolging werd inge zet en verscheidene demarrages zorg den ervoor dat twintig renners voorop geraakten. Een kleinere groep van der tien koerste naar de vluchters toe en vond even later ondanks het hoge tempo vooraan de aansluiting. Voor de tweede keer in de wedstrijd kregen we dus een kopgroep van drieëndertig renners voor aan. Maar nu bleven er slechts drie ronden af te leggen. En het tempo lag hoog. Deze keer kwam het peloton niet meer terug. De definitieve ontsnapping was een feit en de winnaar zou uiteinde lijk uit deze groep moeten komen. De strijd voor de zege zou dus gaan tussen Mare Sprangers, Geert Decorte, Jan Bo gaert, Mark Walsham, Mare Seynaeve, Corneille Daems, Dirk Heirweg, Henk Woltman, Marco Van Der Hulst, David Rayner, Ad Wijnants, Theo .Akkerman, Peter Van Impe, Mare Dierickx, Filip Van Vooren. Peter Gansier, Johan Lam merts, Marten Kokkelkoren, Willy Wil lems, Stefan Van Leeuwen, Jan Van Camp, Markus Schleicher, Peter Verbe ken, Frank Pinneau, Wim Van Calster, Hilton Mac Murdo. Peter Maessens, Hervé Meyvisch, Marcel Amtz, Gino De Backer, Jacky Durand, Kurt Van Keirs bulck en Willem Van Loenhout. Het peloton probeerde nog werk te ma ken van de achtervolging, maar het was duidelijk dat het een verloren zaak was. De achterstand was veel te groot en vergrootte voortdurend. In de twaalfde ronde mochten alle achtervolgers van de fiets stappen. En voor Geert Decorte ging het vooraan te snel. Hij gaf op en ver dween uit de wedstrijd. Op het einde van de voorlaatste ronde waagden vijf renners hun kans. En hun poging werd beloond. Ad Wijnants, Dirk Heirweg, Markus Schleicher, Jan Bo gaert en Stefan Van Leeuwen geraakten uit de greep van hun belagers. Dit groep je werkte goed samen en hun voor sprong bedroeg bij het ingaan van de laatste ronde één minuut en vijfenveer tig sekonden. Vijf renners moesten gaan strijden voor de overwinning en de talrij ke toeschouwers gaven met veel entoe- siasme hun prognose. Dirk Heirweg pro beerde in de laatste ronde nog een aantal keer weg te komen, maar hij werd telkens gecounterd door de tegenaanval. Twee kilometer voor de streep plaatste Markus Schleicher een scherpe demar rage. Zijn ploegmaat Ad Wijnants stopte gepast af en de kloof was geslagen. Het was enkel nog de vraag of Schleicher alleen voorop kon blijven. Een taak waarvan hij zich voortreffelijk kweet, want tijdens de laatste kilometer bleef hij vijftien sekonden voor op zijn achter volgers. Markus Schleicher kwam als gelukkige overwinnaar over de streep. Achter hem was het uitkijken naar de spurt voor de andere ereplaatsen. Een spurt die gewonnen werd door Jan Bo gaert, voor Stefan Van Leeuwen. Dirk Heirweg eindigde op de vierde plaats en Ad Wijnants kwam als vijfde over de streep. Profs in Hamme. Markus Schleicher liet zijn vier medevluchters in de steek en won met een halve minuut voorsprong (vh) Profs in Hamme. Theo Akkerman waagde zijn kans en nam tot 30 sekonden voorsprong (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19