Willy Van Dijck (A), Geert Van Speybroeck (B), Herman Moerenhout (C) en Edward Mariën (D): Winnaars van de Ronde van België V.W. F.-wielrennen 20 - 2.8.1991 - De Voorpost WIELRENNEN e van België: A-reeks: I. Willy Van Dijck, 2. Jozef Devils, 3. Gino D'Hondt Pieters, 3. Dirk Stammeleer. (xl) ris Verhasselt en Mare De Peuter aan. zesde plaats en kwam terug aan dt og later kwam leider Van Dijck met leiding want Moerenhout legde beslat >zef Devits en nou een paar anderen op de 13de plaats. De slotrit moes Door de overvloed aan kopij en de week vakantie geven we van elke wedstrijd een bondig overzicht met als grote trekpleis ter de Ronde van België'. Woensdag 17 juli in Lierde: D-reeks: Paul De Rijbel Eerste zege voor De Rijbel. De wedstrijd werd gekleurd door Jean Verpaelst. die op de overwinning gebrand lag. Hij gaf lange tijd de indruk het te zullen halen in de massaspurt maar hij viel in de laatste meters stil en Paul De Rijbel werd de dolgelukkige winnaar. C-reeks: Pierre Rijckewaert Ook al een massaspurt met Rijckewaert van ver op kop. Hij had in de laatste bocht enkele lengtes genomen en daar van schoot er op de meet nog een half wieltje over op de spurters Van Craey- nest en Moerenhout. B-reeks: Gerard De Vleesschouwer Een verrassende spurtzege van Gerard, die reeds een gans seizoen sukkelt en plots de wederopstanding schijnt in te luiden, net als tweede Jan Sergoris, die ook al van ver terugkomt. A-reeks: Mare De Peuter Verrassende spurtzege van De Peuter. Hoewel zeer sterk rijdend werden Mare en drie vluchtgezellen ingelopen in de laatste bocht naar de meet. Mare spurtte verrassend weg in die bocht en hield stand tot op de meet! RONDE VAN BELGIE: EEN TOPPER Eerste rit te Zandbergen op zater dag 20 juli Enorme drukte voor de start van deze eerste ronde. 97 deelnemers bij de C- en D-reeksen en 89 bij A B, tesamen 186 starters met de hoop op een rondeover winning! D-reeks: Edward Mariën De wedstrijd werd gekleurd door het duo Jean Verpaelst-Serafien Lovery en die namen in de tussenspurten de vijf en vier punten voor zich. Nadien kwam alles tesamen en kregen we een massa spurt. Mariën won voor Van der Linden en De Guisme. Meteen kon Mariën in 'zijn' Merksem met de leiderstrui star ten. C-reeks: Pascal Batselier Vroege ontsnapping van vier renners: Guy De Wolf, Mario Bauwens, Robert Van Huffel en Pascal Batselier Tijdens de tussenspurten haalde Batselier nog vijf punten. Van Huffel 3, Bauwens 4 en De Wolf 2, terwijl Moerenhout het reste rend puntje op zak stak De vier bleven voorop en Batselier haalde het, vóór Van Huffel en Bauwens. De spurt voor de vijfde plaats ging naar Moerenhout, vóór Mare Duquesne. B-reeks: Robert Gobert Vroege en goede ontsnapping van Robert Gobert, Etienne Lievens, Geert Van Spey broeck en Rudy Van Rossem. Deze jon gens bleven voorop en in de spurt won Gobert voor Lievens. A-reeks: Marcel Gunst Lange ontsnapping van Marcel Kerre- mans en Philippe Langue. Daarna Alex De Breemaecker met Patrick Meert en uiteindelijk een solo van Marcel Gunst. Chris Verhasselt won de sprint voor Devits en Van Dijck, vervolgens Patrick Meert en José Hoebeke. Tweede rit in Merksem C- en D-reeksen: Mare Duquesne en Edward Mariën Een vroege ontsnapping van acht ren ners. Ondanks pogingen van De Pesse- mier. Moerenhout en Rijckewaert ble ven de acht voorop. In de spurt won Mare Duquesne vlot voor Edgard David, Jean Baeyens, Dirk De Trover, de plaat selijke vedette Etienne Rolus die het in de laatste ronde nog op zijn eentje pro beerde en dan Marc Herregodts, Willy De Roe en Frans Van Hoof. De spurt van het peloton ging naar Van Craeynest, vóór Pierre Rijckewaert en als eerste D-renner won Edward Mariën zijn twee de opeenvolgende rit, voor Alois Van Renterghem. In de C-reeks werd Mare Duquesne leider en Edward Mariën hield de trui in de D-reeks. A- en B-reeksen: W illy Van Dijck en Geert Van Speybroeck Een vroege ontsnapping van Willy Van Dijck en Antoine De Cabooter. Terwijl vooraan De Cabooter loste, ging Van Dijck alleen verder. Ondanks alle pogin gen ging hij alleen verder. Achter hem kwamen vier A-renners: Gino D'Hondt, die de spurt zal winnen voor Jozef De vits. leider Chris Verhasselt en Valère Van de Casteele Daarachter nog een viertal met Geert Van Speybroeck (B). Johan Bruggeman (B) en Frank Vage- nende (A) Dit groepje spurtte voor de zege bij de B's en Geert Van Speybroeck pakte de ritzege en meteen de leiders trui, terwijl Van Dijck de nieuwe leider werd bij de A-renners. Derde rit in Onkerzele C- en D-reeksen: Hugo De Pesse- mier en Paul De Rijbel Met negenmaal de beklimming van On- kerzele-berg waren vele renners er niet gerust in, vooral daar beide reeksen samen moesten fietsen. Reeds na één beklimming vielen er reeds heelwat ge- losten te noteren. Vooral de D-renners werden slachtoffer van al dat geweld. Leider Mariën, één van de eerste gelos- ten, verloor hier zijn trui, terwijl Paul De Rijbel met zijn ritzege hier meteen de nieuwe leider werd Vooraan voerde kampioen De Pessemier, in zijn nopjes op een dergelijke omloop, de forcing en in gezelschap van Pascal Batselier en Jean Baeyens bleef hij voorop. De spurt ging naar De Pessemier, voor Batselier en Baeyens. Julien Simoens kon zich nog lichtjes losrukken, terwijl Hutse- baut de spurt won voor Moerenhout van het eerste groepje. Mare Duquesne werd de nieuwe leider bij de C's en Paul De Rijbel bij de D's. A- en B-reeksen: Alex Debreemae- cker en Ghislain Van Lierop Heelwat zware kanonnen aan de start en direkt een aanval van een strijdlustige Mare De Peuter. Hij nam de puntjes van de tussenspurten mee en werd dan inge lopen. Een nieuw viertal ging aan de haal: wereldkampioen Van Renterghem, Alex Debreemaecker, Benny Benoey en Gino D'Hondt. Deze mannen bleven voorop en in de laatste ronde reed Van Renterghem nog plat en ging Debree maecker er alleen vandoor. Hij haalde het voor Benoey en Gino D'Hondt. Lei der Van Dijck werd vijfde en bleef leider. Bij de C-renners werd het een fel spurtje tussen Serge Van Assche en Ghislain Van Lierop, die het nipt haalde. Luc Pieters werd de nieuwe leider van de B-reeks. Vierde rit in Evergem D-reeks: Jozef Caethoven Leider De Rijbel reed zeer attent en won de tussenspurten. Nadien was hij de man die een ontsnapping van een acht tal renners teniet deed met de hulp van Loverie. Het werd uiteindelijk een mas saspurt, gewonnen door Jozef Caetho ven, vóór Mariën. De Rijbel behield zijn trui. C-reeks: Willy De Roe Een lange ontsnapping van acht renners met Van Hoof. De Roe, De Beuf, De Troyer, Geerinck, Bauwens, Herregots en Hutsebaut. Die vlucht werd teniet gedaan door Maldrie, Bayens, Duquesne en Moerenhout, die het peloton terug bij de koprijders sleurden. Direkt gingen Van Hoof, De Beuf en De Roe er op nieuw vandoor en nu kregen ze een vrijgeleide. In de spurt won De Roe, vóór De Beuf en Van Hoof terwijl Moerenhout de spurt van het peloton won, vóór Van Craeynest en Edgard David. Meteen werd Moerenhout de nieuwe leider van de C-reeks. B-reeks: Jan Sergoris Negen renners kwamen samen na de marrages van Gobert, Hendrickx en Hendrik Comelis. Ondanks hevige reak- ties van o.m. Ronny De Wilde en Luc Pieters bleven de leiders voorop. In de spurt haalde Jan Sergoris hel verrassend voor Mare Hendrickx en Harmei Van den Bossche, Geert Van Speybroeck en Patrick Van den Dries wipten nog weg uit de groep en De Wilde won voor Luc Pieters, die leider bleef. A-reeks: Patrick Van Renterghem Na heelwat schermutselingen ontsnap ten negen renners. Die konden voorop blijven en in de spurt haalde wereld kampioen Van Renterghem het vlot voor Freddy Roelekens en een sterk fietsende José Hoebeke. Gino D'Hondt regelde leider Willy Van Dijck, Jozef Devits en een verrassend goed spurtende Mare De Peuter in de spurt van het peloton. Van Dijck bleef leider. Vijfde rit in Gullegem C- en D-reeksen: Johan Hutsebaut en Edward Mariën (3de ritzege!) In deze zeer snel verreden wedstrijd ontsnapten vijf renners: Meulenijzer, Bauwens, De Pessemier, Baeyens en VWF-wielrennen. Winnaars van de Ronde van België: C-reeks: 1. Herman Moerenhout, 2. Mare Duquesne, 3. Jean BaeyensD-reeks: I. Edward Mariën, 2. Albert Kesteloot, 3. Victor Van Vaerenbergh (xl) VWF-wielrennen. Winnaars van de Ronde van B-reeks: I. Geert Van Speybroeck, 2. Luc Hutsebaut. Zij werden niet meer veront rust en liepen tot meer dan één minuut uit. Hutsebaut haalde het in de spurt, meteen zijn eerste zege van het seizoen. Mare Duquesne won de spurt van het peloton en werd meteen leider in de rangschikking. Edward Mariën, zoals in Kris Verhasselt en Mare De Peuter aan. Nog later kwam leider Van Dijck met Jozef Devits en nog een paar anderen aansluiten. Onmiddellijk gingen G. D'Hondt, S. Laureys, P. Comelis eu Jean-Marie De Baets door en in de spurt stond geen maat op Gino D'Hondt, voor Merksem goed gepiloteerd door zijn een flink rijdende Stefaan Laureys. Van goede vriend Frans Van Looveren (de man die Rik Van Looy naar de meet bracht), won meteen zijn derde ritzege vóór Albert Kesteloot en Gerry Steens- sens. Paul De Rijbel bleef ondanks alles stevig in de leiderstrui. A- en B-reeksen: Willy Van Dijck en Ghislain Van Lierop, allebei met tweede ritzege! Leider Van Dijck liet niets aan het toeval over en voerde zelf de forcing in deze rit. Hij kreeg gezelschap van Chris Van den Bogaerde, Stefaan Laureys en Patrick Merveille als A-renners en de B-renners Van Lierop en Lievens. Hoewel er ach teraan flink gejaagd werden mannen als De Peuter, Devits, Verhasselt e.a. niet opgaven, bleven de kopmannen voorop. Van Dijck won.vlot vóór Van den Bogaer de, Laureys en Merveille terwijl Van Lierop won voor Lievens. Mare De Peu ter won de sprint van het peloton voor Theo van Handenhove, terwijl leider Luc Pieters (B) slechts de pijlsnelle Geert Van Speybroeck voor zich moest dulden. Zesde rit in Wachtebeke D-reeks: Alois Van Renterghem Vroege ontsnapping van Alois Van Ren terghem, Henri Moens en Victor Van Vaerenbergh. Dit trio dreef zijn voor sprong geleidelijk op en in de spurt haalde Van Renterghem het vlot voor Moens en Van Vaerenbergh. Jean Ver paelst verschalkte nog het peloton net als Victor Janssens, terwijl Kesteloot de spurt won voor Docraene en De Guisme. Mariën behield zijn leiderstrui. C-reeks: Robert Van Huffel Een vroege ontsnapping van zes ren ners: Van Huffel. Baeyens, Herregots, De Baets, Moerenhout en Maldrie. Deze zes namen vlug een mime voorsprong maar Maldrie en Moerenhout hadden woor den en bleven achter. Hier kon Moeren hout de ronde verliezen ten voordele van Baeyens. De vier bleven voorop en Van Huffel haalde het in de spurt. Moeren hout regelde de groep in de spurt, voor Cools en Edgard David. B-reeks: René Marissens Lange ontsnapping van een v ijftal tot aan de eindmeet. Robert Gobert, Jan Sergo ris, Jozef Watteny, Luc Pieters en René Marissens. Na een nijdig spurtje won Marissens nipt voor Luc Pieters, die de leiderstrui aantrok. Ghislain Van Lierop kwam iets te kort om de leiders te vervoegen en Geert Van Speybroeck won de spurt van de groep voor Dirk Stam- meleir. A-reeks: Gino D'Hondt Een vroege vlucht van Gino D'Hondt, Stefaan Laureys, Patrick Cornelis en Jean-Marie De Baets. Daarbij sloten nog Valère Van de Casteele, José Hoebeke. de Cxsteele, Hoebeke en Verhasselt ein digden nog voor de groep en een verras send snel spurtende Mare De Peuter haalde hel voor Devits en leider Van Dijck, die de touwtjes stevig in handen hield. Zevende rit in Hemelveerdegem Tijdrit D-reeks: Albert Kesteloot Met een verbluffend mooie tijd won Kesteloot niet alleen de tijdrit maar hij meldde zich ook aan als mogelijke win naar van deze ronde. De Guisme was tweede en Victor Van vaerenbergh derde. Leider Edward Mariën verdedigde zich goed en-bleef aan de leiding terwijl Paul De Rijbel heelwat plaatsjes moest toege ven. C-reeks: Pascal Batselier Door deze zege kwam Batselier opnieuw in de running voor de eindzege Mare Duquesne deed een goede zaak met zijn zesde plaats en kwam leiding want Moerenhoui op de 13de plaats. De beslissen! B-reeks: Johan Bruggeman Johan Bruggeman verraste vriem vijand met deze zege, terwijl ook P Muys een flinke tijd neerzette Ooi Mingeroet en Van Assche eindigden zef dicht terwijl leider Luc Pieters met zijr vijftiende plaats heelwat punten moes toegeven aan Geert Van Speybroeck die| meteen weer uitzicht kreeg op de eind-' zege. A-reeks: Gino D'Hondt Een verbluffend snelle tijd voor Gino maar leider Van Dijck kende geen ver zwakkingen eindigde mooi tweede. Ver der een steengoede Mare De Peuter,Jot Hoebeke die een flinke ronde rijdt es Kris Verhasselt. Jcfke Devits werd acht ste en verloor terrein. Rit in lijn D-reeks: Guy Stevens De warmte, de dagenlange ritten, t begonnen zwaar door te wegen bij dj renners. Deze laatste rit met een lijke moeilijkheidsgraad zorgde nog heelwat verrassingen en veel re* ners gingen nog tenonder. VWF-Wielrennen. In Wachtebeke won Gino D'Hondt de A-reeks en Reni Marissens de B-reeks (xl) VWF-wielrennen in Evergem. Jozef Caethoven won de D-reeks en Willy De Rot de C-reeks (xl)

De Voorpost | 1991 | | pagina 20