Veel premies en wedstrijdzege voor Mare Daniels De periode van de waarheid Etienne Verheggen (E Piet Van As (E), Karei Alen (D) en Robert Ferket (C) Robert Van Wynsberge (E Victor Wartel (E) Frans Dubus (D) en Marc Michiels (C) VWCL-Wielrennen WAOD-Veteranen donderdag in Oostakker WAOD-Veteranen in Sint-Denijs-Zwevegem 22 - 2.8.1991 - De Voorpost WIELRENNEN Als afsluiter van de statiekermis te Zele werd op dinsdag 30 juli de wielerwed strijd «Ereprijs wijlen Jules Haeghens» gereden. Een wedstrijd over veertien ronden van acht kilometer en vijfhon derd meter. Heel wat interessante pre mies moesten ervoor zorgen dat de ren ners er een boeiende wedstrijd van zou den maken. En het publiek kreeg inder daad een agressieve wedstrijd te zien. De vijfenveertig renners vertrokken als of ze slechts één ronde hadden af te leggen. Ondanks het warme weer reden ze tegen een gemiddelde snelheid van vijfenveertig kilometer per uur. Ten minste in de eerste ronden, want dat snelle tempo eiste naar het einde van de koers toe wel zijn tol. Er werden dan ook heel wat opgaves genoteerd. Maar de man van de dag was Mare Daniels. Reeds na de eerste ronde kwam hij als eerste voorbij. Op ongeveer tien meter volgde Bert Peelman die de eerste groep op sleeptouw nam. Het peloton was toen immers al uiteengevallen in twee groepen. En ook bij de tweede doortocht was het Mare Daniels die als eerste over de premiestreep ging. Zeie naar Ivan Caethoven reed vlak achter hem en maakte deel uit van het groepje dat zo'n twintig meter voor het inmid dels herenigde peloton uitreed. Peter Van Hoof en Patrick Sergooris namen het tempo voor hun rekening in de vierde ronde. Maar toen begonnen de renners de warmte te voelen en het gemiddelde viel wat terug. Een ronde later kregen we alweer het vertrouwde beeld te zien. Daniels kwam als eerste voorbij en Frangois Geerts volgde in zijn wiel. Van een peloton was nog nauwe lijks sprake, want de renners passeer den in verschillende groepjes de aan- komstlijn. Peter Van Hoof toonde zich alweer voor aan en won zelfs de premiespurt bij het ingaan van de zesde ronde. Hij maakte deel uit van een groepje van zeven ren ners die tien sekonden voor hun naaste achtervolgers uit koersten. Even hield iedereen trouwens zijn hart vast omdat de overweg gesloten was. Maar net op tijd gingen de slagbomen omhoog en konden de auto's de baan vrijmaken. In de zevende ronde viel de beslissing. Zeven renners geraakten alleen voorop. Het waren Mare Daniels, Robby Van Haudt. Jurgen D'Heer, Peter Van Hoof, Theo Ennekens, Francois Geerts en Feli- cien Claessens die een kloof van dertig sekonden wisten te slaan op een tweede groepje van zes renners. Heel wat deel nemers staakten vermoeid de strijd. De eerste groep van zeven bouwde in de achtste ronde een voorsprong op van dertig sekonden op het achtervolgende zestal. Het peloton, of wat ervan over bleef, volgde reeds op iets meer dan één minuut. En toen viel het tempo vooraan wat stil. Niemand wilde aan de kop rijden. Het gevolg was dat de zes achter volgers aansluiting vonden bij de koplo pers. Met dertien gingen ze de tiende ronde in. De voorsprong op de eerste achtervolgers was inmiddels opgelopen tot anderhalve minuut. En een trein zorgde voor de rest. Tot overmaat van ramp gingen de slagbo men naar beneden toen het achtervol gende peloton kwam aangereden. Het gevolg was onvermijdelijk. Met meer dan drie en een halve minuut achter stand was het voor deze deelnemers een verloren zaak. Een ronde later was de wedstrijd voor hen dan ook afgelopen. Ze mochten spurten voor de plaatsen. Vooraan was het alweer Mare Daniels die het werk voor zijn rekening nam. En zijn inspanningen begonnen resultaat op te leveren. Bij de elfde doortocht reed hij vijftig meter voor de anderen uit. Een ronde later was de kloof vergroot tot vijftien sekonden. Het ging nochtans niet traag en dat ondervond Patrick Heirweg. Hij moest de groep loslaten en gaf even later op. De wedstrijd kwam stilaan in de beslis sende fase. Maar het werd iedereen duidelijk dat de overwinning naar Da niels zou gaan, want zijn voorsprong groeide gestadig en bedroeg op twee ronden voor het einde achtendertig se konden. Jan Poppe en Jurgen D'Heer leidden de achtervolging. Richard De Ridder werd het tweede slachtoffer van het snelle ritme. Hij kon de trein niet meer volgen en gaf op. Bij de aankomst had Mare Daniels vijf enveertig sekonden voorsprong. Hij had een prachtige wedstrijd gereden en was daar dan ook heel gelukkig mee. «Ik word dit jaar zesendertig en ik staar me dan ook niet meer blind op de toekomst. Ik koers gewoon voor het plezier. Het is mijn tweede overwinning dit seizoen en ik ben er zeer tevreden mee», antwoordde de winnaar toen we hem naar zijn motivatie vroegen. Een rasechte amateur dus, want hij had dinsdag zelfs in de morgenploeg ge werkt. De spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Peter Van Hoof, voor Johan De Kerpel, Ivan Caethoven was met een vierde plaats de beste Zeienaar van de wedstrijd. En om de uitslag voor de Zeienaars volledig te maken vermel den we nog dat Jan Poppe zevende werd, dat Dirk Philips op de negende plaats eindigde en dat Jurgen D'Heer als elfde finishte. Robin Verheyden De teksten van de eerste Europese Konfe- rentie van Opvangouders werden te boek gesteld. Het boek kost 600fr en kan besteld worden bij hel Vormingscentrum voor de Begeleiding van hel Jonge Kind (Jan Pee lers), H. Dunantlaan 2 te 9000 Gent (0911 25.41.00.) of tot Kind en Gezin, Hallc- poortlaan 27 te 1060 Bmssel (021 533.14.70.)' Wielrennen. Benjamin Van Itterbeeck na zijn zege in hel criterium van Aalst. Burgemeester De Maght en organisator Willy Vernimmen zijn blijkbaar in hun nopjes (da) Wie nu in de vorm van zijn leven ver keert, mag zich in de handen wrijven. De belangrijkste wedstrijden van het seizoen komen er immers aan. Nu zon dag 4 augustus is er het wereldkam pioenschap in Braives, de week erna wordt het Belgisch kampioenschap VWCL verreden in Sint-Lievens-Houtem. Uitvluchten tellen niet meer. Het is erop of eronder. Vooral het WK van zondag is bij enkele VWCL-renners in het rood aangestipt. Zij voelen zich geroepen om de uittredende kampioen Patrick Van Renterghem op te volgen. De tegenstand zal echter groot zijn. Toch is hun ambi tie geen utopie. In de klassiekers bewe zen ze uit het goede hout te zijn gesne den. Johnny Scheerlinck won de Ronde van Vlaanderen, Francis De Ridder de Pijl van Echt. Dichte ereplaatsen waren er voor Jozef De Bruyn in de Sun-Pat- Tour in Engeland (vierde) en voor Fran cis De Ridder in de Ronde van het Pajottenland (tweede). Vorige week doorstond een VWCL-selektie met glans een laatste test. Johnny Scheerlinck, Jozef De Bruyn, Francis De Ridder, Luc Schoonjans, Johnny Van Holen en Eddy Van De Meirssche waren gedurende vier dagen aan de slag in de Ronde van Luik. Qua organisatie een wangedrocht, maar met meer dan 160 renners aan de start kontradiktorisch genoeg een suksessto- ry. Spijtig genoeg voelen sommigen zich geroepen om de organisatorische te kortkomingen tot op het bot uit te bui ten. Zo kon je meemaken dat gelosten plots in de spits van de wedstrijd ver schenen. Onsportief en enggeestig, maar bewijzen kun je zulke laakbare praktijken nooit De start van de Ronde van Luik viel donderdagavond bijna let terlijk in het water. De straten van Wan- zé werden herschapen in kanalen. Het kwartier vertraging opgelopen bij de start werd echter vlug weggefietst. Met een gemiddelde snelheid van 44 km/u draaiden de renners rond. Ondanks al dat geweld slaagden twee krachtpatsers erin om de anderen op meer dan één minuut te fietsen. Johnny Van Holen redde met een fraaie zesde plaats de VWCL-eer. Vrijdags reden de renners vanuit Trois-Ponts naar onder andere Vielsalm, Stavelot en Coo. Alweer een verschroeiend tempo en enkele hellin gen, al werden de stekeligste bulten uit de streek gemeden. Tenminste, dat dacht men. Tot op vijf kilometer van de streep. Toen werden de renners een «muur» opgestuurd met een stijgings percentage van méér dan 20 procent Alsjeblief - dankjewel. Sommigen vielen gewoon om of bolden terug naar bene den. Spektakel genoeg voor de talrijke toeschouwers. Ondanks een haperend versnellingsapparaat spurtte Francis De Ridder zich naar een vierde plaats. Ook Johnny Scheerlinck bevond zich in de kopgroep. Met het oog op de eindover winning opende dit voor de VWCL heel wat perspektieven. Na een rit in lijn was er zaterdagavond nog een tijdrit Daarin strandde alweer Francis De Ridder op amper drie sekonden van de winnaar. Hiermee belandde hij op de vijfde plaats in de rangschikking op amper één mi nuut van de leider. Met de koninginnerit van zondag voor de boeg behield hij een grote kans op de eindzege. De renners moesten het Land van Herve doorkrui sen en dat betekende een ketting van hellingen en scherpe afdalingen. Voeg daar nog de hitte bij en u zult begrijpen dat de opdracht loodzwaar was. Francis De Ridder liet zich niet afschrikken en probeerde meteen de wedstrijd open te breken. De andere grote kanonnen zwe gen angstvallig en Francis liet zich dan maar noodgedwongen inlopen. In een spektakulaire afdaling evenwel suisden twee voorname konkurrenten weg uit het peloton. Vooraleer men besefte wat er gebeurde, hadden de Nederlander Nieuwdorp en een .Amerikaan meer dan dertig sekonden voorsprong. Francis De Ridder begreep dat dit hél moment was en ging in de achtervolging daarbij ge steund door twee Walen. Niettemin ge raakten zij niet uil de greep van een inmiddels georganiseerd peloton Luc Schoonjans sprong toen tot bij de drie leiders en dat was meteen een extra- steun voor Francis De Ridder. Niet voor lang evenwel want Schoonjans had op zijn adem getrapt en moest zich beper ken tot aanklampen. De leiders waren definitief gevlogen, maar de fraaie derde plaats van Francis De Ridder doel het beste verhopen voor het WK van zondag. Volgende wedstrijden Vrijdag 2 augustus Vlierzele, Oordegemstraat, Kafee De Fredjes - C D: 18.05 uur; A B: 19 30uur. Zondag 4 augustus Wereldkampioenschap in Braives. Vanaf 9 30 uur. De apoteose start om l4u.30 Afstand: 128 km. Wielrennen. Mooi weer voor het natourcriterium in Aalst (da) De E en E-plussers gingen als eersten aan de slag. De eerste premie bij de E-plussers nam Norbert De Wispelare mee naar Assebroek. Er kwam weinig animatie in de groep en zij bleven dan ook samen tot bij het ingaan van de laatste ronde. Etienne Verheggen had nog af te rekenen met bandenpech doch hij kon na herstel terug bij de groep aanpikken. Hij was de rapste in de sprint en won vóór Jos Verhaert en Gilbert Pieters. Bij de E-renners kon Leon De Rick een premie op zak steken. Onmiddellijk daarna gingen drie renners (John Verre zen, Daniël De Pauw en André Van Oost) in de aanval. Ze konden het met hun drieën echter niet waar maken en wer den terug ingelopen. Maurice Vander- cruyssen lanceerde nog een offensief samen met John Verrezen maar Piet Marchand liet niet begaan. Bijgevolg was het uitkijken naar een massaspurt die gewonnen werd door de 68-jarige Piet Van As vóór de Engelsman Robert Mait- land, Leon De Rick en Sylvère De Vos. Bij de D-categorie moesten we wachten tot de achtste ronde om de goede aanval te kunnen noteren. Zeven renners gin gen er van door Dit waren: Robert Gobert (natuurlijk), Karei Clerckx, Fran cois Van Dael, Victor Wartel, Amedé Van Geyt, Karei Alen en Willy Puymège. Bij het ingaan van de laatste ronde kon Karei Alen zijn gezellen verschalken en werd winnaar Victor Wartel ging ook nog lopen en bezette hiermee de tweede rang. De spurt van de vijf overige ren ners werd gewonnen door Francois Van Dael. Deze had echter teveel zijn han den gebruikt en werd gedeklasseerd zo dat Karei Clerckx derde werd vóór Ame dé Van Geyt en Robert Gobert. De spurt van de groep werd gewonnen door Louis De Boeck. Bij de C-renners werd het een spervuur van ontsnappingspogingen. Na een uur wedstrijd konden vier renners zich af scheiden: Jan Herentals, .Arnold De Muynck, Ribert Ferket en Willy Stevens. Dit werd meteen de goede ontsnapping niettegenstaande heftig verweer van de groep. Ribert Ferket toonde eens te meer dat hij beschikt over snelle benen als het óp sprinten aankomt. Tweede werd Jan Herentals vóór Arnold De Muynk en Willy Stevens. De spurt van de groep werd gewonnen door Maurice Van Petegem vóór Frans Van Immerseel en Marcel Van Alboom. Wegens gebrek aan tijd zal het verslag van het provinciaal kampioenschap te Zelzate volgende week verschijnen. M.V.A. De uitslagen: Cat E 14 deelnemers: 1. Etienne Verheggen; 2. Jos Verhaert; 3- Gilbert Pieters; 4. Robert Van Wijnsbergr. Maurice Van Heule; 6. Raimond Onr (Eng.); 7. Georges Janssens; 8. Norte De Wispelaere; 9- Marcel Van Duran 10. Raf De Boever. Cat E: 14 deelnemers: 1. Petrus Van) 2. Robert Maitland (Eng.); 3- Leonl Rick; 4. Sylvère De Vos; 5. Lucienfcj seau; 6. Daniël De Pauw; 7. André V* Oost; 8. John Verrezen; 9. Frans Neesj 10. Jerome Wille. Cat D: 24 deelnemers: I. Karei .Alen. J Victor Wartel; 3. Karei Clerckx; 4. Amed Van Geyt; 5. Robert Gobert: 6. Wil Puymège; 7. Francois Van Dael; 8. Loo De Boeck; 9- Gerard Gevaert; 10. li Buyst. Cat C: 22 deelnemers: IRibert Ferte 2. Jan Herentals; 3- Arnold De Muynd 4. Freddy Stevens; 5. Maurice Van Pft gem; 6. Frans Van Immerseel; 7. Mara Van Alboom; 8. Willy Gillis; 9- And Claeys; 10. Modest Smet. Volgende wedstrijden: - Zaterdag 03.08.91 te Semmerzafe Dorp. Start om 14.00 uur voorcfli (afstand 50 km) en om 16,00 u voor cat D en C (afstand 60 km) - Maandag 05.08.91 te Merelbeke,Sa tion Start om 14.45 uur voor cal Ei en C (afstand 53 km). Zoals reeds meerdere malen werd ver meld willen de inrichters van Sint-De- nijs elke categorie van de WAOD zijn gading geven, zodanig dat de veteranen samen dienden te starten. Er werd wel na de wedstrijd een apart klassement opgemaakt, men liet ook de oudsten eerst vertrekken. Het was dan ook te verwachten dat deze categorie vlug zou ingelopen worden. Daar hadden een 3-tal renners rekening mee gehouden en gingen bij het ingaan van de 2de ronde reeds aan de haal. Het waren: Frans Nees, John Verrezen en Victor Wartel en deze drie hielden de voor sprong vol tot het einde. De andere renners van de E-reeks werden door het peloton van C- en D-renners opgeslorpt. Bij deze groep wilden ook de D-renners niet onderdoen en het was August De Troetsel en Robert Gobert welke het meeste werk opknapten. De overige ren ners bleven samen tot bij het ingaan van de 6de ronde. Dan hield Mare Michiels het voor bekeken en ging alleen in de aanval nog nagejaagd door het peloton, meerdere malen aangevoerd door Gery Georges, Eric Van Steen, Willy Roels... Bij het ingaan van de laatste ronde hadden we volgend beeld: vooraan de 3 genoemde E-renners welke gevolgd wer den door Mare Michiels en dan het jagend peloton. Toen de aankomst werd aangekondigd was er niets meer gewijzigd aan dit beeld. Victor Wartel won bij de E-ren ners, Mare Michiels won bij de C-ren- ners, Wilfried Matthijs won de spurt van de groep voor de tweede plaats. Plaatse lijk renner Frans Dubus kon nog de groep verlaten en werd eerste in zijn categorie (D). MVA De uitslagen: Cat E I. Robert Van Wynsberge; 2. Maurice I)e Smet; 3 René Truyens; 4. Raymond Orang (Eng.); 5. Maurice Van Heule; 6. Jozef De Gendt; 7. Marcel^ Durme; 8. Georges Janssens; 9 Wate Van de Borre; 10. Norbert De Wispeltf CatE: 1. Victor Wartel; 2.JohnVerrö0| 3. Frans Nees; 4. Rob Maitland (Eng.);] André Van Oost; 6. Lucien Asseau; i Jerome Wille; 8. Daniël De Pauw;? Sylvère De Vos; 10. Maurice Van Cruyssen. Cat D: 1. Frans Dubus; 2. Robert Goj bert; 3 August De Troetsel; 4. Raou Lampaert; 5. Louis De Boeck; 6. Gerari Gevaert; 7. Roger Vermeersch; 8. P' Marchand; 9 Freddy Rotsaert; 10.1,1 chel Van der Beke. Cat C: 1. Mare Michiels; 2. Wilfrid Matthijs; 3- Paul Boel; 4. Eric Van de* Steen; 5. Jan Moes; 6. Maurice Va» Petegem; 7. Willy Roels; 8. Roger Lan duyt; 9 Carlos De Klerck; 10. Hilain Martens.

De Voorpost | 1991 | | pagina 22