Steeplenummer ionder water 3 De '8 van Lede' sport en vermaak Sterke kilometer- prestaties in Ninove Etienne Verheggen (E 4- André Van Oost (E), Pieter Marchand (D) en Robert Ferket(C) Ferdy Dierickx van start in prijs Jef Van Der Jeugt te Buggenhout atletiek Atletiek kort Atletiekmeeting in Aartselaar W.A.O.D.-Veteranen zondag in Lokeren De Voorpost - 2.8.1991 - 23 5 De open meeling, op 21 juli jl. door AC Lebbeke op en om de piste van het lebbeekse sportkompleks georganiseerd, kende niettegenstaande de vakantiepe riode, nog een meer dan degelijke belangstelling. Werd bovendien opgefleurd door de aanwezigheid van een aantal Engelse juniores. WIELRENNEN kadetten Dirk Van Campenhout (AC Lebbeke) legde de 100 m af in 12.9, goed voor de overwinning en sprong 4.83 m ver, warmee hij derde eindigde. Frederik lauwaert (AC Hamme) van zijn kant sprong slechts 4.27 m ver. In het 1000 m-nummer toonde Davy Blanckaert (I)enderland) zich de sterk ste. Zijn lijd: 2.57.5. Hij versloeg klubge- noot Olivier Desmedt (2.59-2). Verderop in de uitslag vinden we Frederik Lau wert (Hamme - 3-02.8), Stefan Ver- bonck (Hamme - 3-04.2), Roel Robbe- recht (AC Lebbeke - 3-07.6), Hendrik Van Ekert (Hamme - 3-09-2) en Tim Coppieters (Hamme - 3-11-3) terug. Meisjeskadet Sandra Claessens (Ham me) legde de 1.000 m af in 3-36.2, goed vooreen tweede plaats. In het kogelsto ten kaapte Nathalie Boriau (Lebbeke) eveneens een tweede plaats in de wacht. Zij stootte de 3 kg zware kogel 7.42 m van zich af. Scholieren Meisjesscholiere Terry Michiels (Lebbe ke) sprong 4.36 m ver en wierp de speer 20.38 m ver. Bij de jongens in deze leeftijdskategorie noteerden we een overwinning voor Johan Brijs (Lebbeke) in het 100 m-nummer. Hij legde de hektometer af in 11.5, beter dan Kris Decatelle (Zele -12.6) en Koen Heyvaert (Lebbeke - 12.6). Brijs wierp de kogel bovendien 27.86 m ver, Heyvaert 26.12 men Decatelle 17.70 m. In het 1.000 m-nummer betwistten een aantal atleten uil de regio elkaar de overwinning. Het zegegebaar maakte RafTilburgh (AC Lebbeke). Hij legde de aistand af in 2.34.8. In zijn kielzog eindigden Sven De Waele (Zele - 2.40.6), Stefan Coppieters (Hamme - 2.50.6) en .V/co Berloo (Denderland - 3-01). Koen Verhulst (AC Lebbeke) was de sterkste Juniores, seniores, veteranen Frankie De Feyter (AC Lebbeke) eindig de met een worp van 36.08 m, derde in het hamerslingeren en rangschikte zich tweede in het speerwerpen (51.82 m). In laatstgenoemde nummer traden nog twee AC Lebbeke-atleten aan: Luc Ver- eecken liet 46.04 m noteren en Eric Van Gucht 45-52 m. Geert Heyvaert (AC Lebbeke) liep de snelste 100 m: 10.9. Op een zucht volgde klubgenoot Philip Brijs (11.0). De pres taties van de overige atleten uit de regio in dit spurtnummer: Kris Vercauter (AC Lebbeke -11.3), Eddy Van Cauter (Leb beke - 11.5), Ludwig Cardon (Zele - 12.3). Voor nog een Lebbeekse overwin ning zorgde 'grijze labrador' Martin Claessens in het 1.000 m-nummer. Zijn tijd: 2.33-1- Minder goed presteerden Dirk Coppens (AC Lebbeke - 2.37.6), Jordi Lesaffer (Hamme - 2.42.0), Geert Huyck (Baasrode - 2.46.3), Gilbert Van de Meersche (Lebbeke - 2.48.5) en vete raan Marcel Pirijns (Baasrode - 3-32.3). Er stond ook een 300 m-nummer ge programmeerd. Geert Heyvaert (Lebbe ke) finishte hierin tweede in 34.5. Rudy Piesses (Lebbeke), provinciaal kampioen op de 3 000 m steeple, won met de vingers in de neus de 2.000 m steeple in 5 56.4. Wat wel in dit nummer ontbrak was het water in de bak In datzelfde nummer liet veteraan Alex Buyle een tijd van 7.01.4 afklokken In liet 10 000 m-nummer sleepte Freddy De Munter (Lebbeke) een derde plaats (33 14.3) in de wacht, Etienne Van Acker (Zele) liet 39-40.9 optekenen en vete raan Michel Poppe (Hamme) 41.15.2. Bij de dames liep An De Catelle (Zele) een 300 m in 47.6; zij stootte bovendien de kogel 6.61 m ver. Ingrid Godaert (Zele) liep de 100 m in 15.4. Atletiek. Chris Willems won in Lebbeke de 10.000 meter (foto guy) scholier over de 2.000 m steeple. Hoe- rt wel hij duidelijk nog aan zijn techniek moet schaven, eindigde hij deze wed strijd, die hij samen met de juniores en seniores liep, in 6.31-2. Jen;. Amed Wii Loa Als volgende meeting staat te Lebbeke de 'Gouden 800' geprogrammeerd. Op zondag 11 augustus. Een evenement om niet te missen. Pierre Van Rossem Dinsdag 30 juli had in Ninove een «indmeeting plaats. Het werd een atle- bekgebeuren dat alweer op heel wat Wangstelling kon rekenen. In de 200 nieter werden heel veel reeksen gelo- Op 21 juli werd Guv Veldeman (A.C. Zele) in Dilbeek derde in de gouden 1000 meter dankzij een tijd van 2 27.6. Alleen Marc Corstjens (AVT) enSyankura (RCB), die in de eerste reeks respektievelijk eerste en tweede werden in 2.20.2 en 2.26.3, bleven onder de tijd van Veldeman. De derde reeks werd gewonnen door Peter Declerck (Olse) in 2.30.2. (Robin Verheyden) Op 17 juli richtte S.V. Aartselaar een Mletieknieeting in. Vier van onze streek- tlleten namen hieraan deel. Gert Cfeemput (EA) schreef in voor de 300 meter voor juniores-seniores-vetera- "en. Hij startte in de tweede reeks en eindigde daarin derde in 38.35. Ode Cleemput (EA) zorgde voor een «verwinning bij de scholieren-dames in de 400 meter. Ze legde de kwartmijl af in 60.29 Guy Veldeman (Zele) veroverde in de snelste reeks van de 1500 meter voor juniores-seniores een vierde plaats in 3-51.02. Wim De Keyzer (Hamme) fi nishte als vijfde in 3.56,66. Bij de vetera nen toonde Jozef Claessens (Hamme) |ieh de beste atleet in dit nummer. Hij "ep de wedstrijd in 4.17.56. Robin Verheyden pen. Er namen echter geen streekatle- ten aan de korte sprintnummers deel. We moesten wachten tot bij de derde reeks van de 400 meter voor dames juniores-seniores-veteranen, om My- riam Collier aan het werk te zien. Ze liep naar een tweede plaats in 60.21 en lukte daarmee toch een behoorlijke tijd. We noteerden ook heel wat belangstel ling over de 1.000 meter Bij de kadetten jongens eindigden Olivier en Robin Schouppe, beiden aangesloten bij Aalst, op de dertiende en vijftiende plaats. Olivier liep de kilometer in 3-16.6 en Robin had voor deze afstand 3-35-4 no- dig. Anja Buysse (Zele) startte bij de dames juniores-seniores-veteranen. Het was voor haar een test voor de nationale kampioenschappen en haar betrachting was een tijd van 2.49-0. Van in de begin fase nam ze de leiding en ze zou die ook nooit meer afstaan. Een knappe eerste plaats dus, en Anja miste maar net haar doel. want ze eindigde in 2.50.36. Corine Debaets die deze wedstrijd eveneens als voorbereiding op de Heizelkampioen- schappen van zaterdag en zondag ge bruikte werd tweede in 2.55.79. En ie mand die eveneens tevreden was, was Mieke Seminck (EA). Ze legde in de zeer snelle wedstrijd beslag op de zesde plaats in een tijd van 3-09 33. Meteen verbeterde ze daarmee ook nog haar eigen besttijd op de kilometer. Bij de heren werd dit nummer in maar liefst vijf reeksen gelopen. Er was dus duidelijk heel wat interesse voor deze afstand. Alex Buyle (EA) kwam in de vierde reeks als tierde over de streep in een tijd van 2.57.22. In de vijfde reeks liep Guy Schouppe (EA) met 2.49.04 naar een zesde tijd. Jozef Claessens (Hamme) eindigde in deze reeks op de tweede plaats. Zijn tijd2.44.74. In de snelste reeks vonden we Bart Meganck (EA) en Guy Veldeman (Zele) terug. Veldeman verklapte ons vooraf dat hij een tijd van 2.26.00 wou lukken. Op vrijdag 2 augustus wordt in Lede al voor de vierde keer de wielerwedstrijd "De 8 van Lede" georganiseerd. Deze wedstrijd die klein begon, is uitgegroeid tot een groots initiatief. Toch hebben de organisators het steeds ludiek en gezellig weten te houden en dit jaar doen zij daar zelfs nog een schepje bovenop door naast het "serieuze" werk een "Gentlemen-tijdrit" te organise ren. Die wordt verreden door duo's, bestaande uit een ex-beroepsrenner en een bekende persoon. De "8 van Lede" is een wielerwedstrijd die indertijd in de streek een alomgekende koers was die georganiseerd werd door de wielerklub "Oud maar taai". De wedstrijd verdween van de affiche in de jaren dertig. Toen de wielertoeristenklub "De Zuigers" vier jaar geleden het plan beraamde om een wielerwedstrijd te organiseren, kwam de "8", waarover aan de tapkast nog steeds heroïsche verhalen verteld werden, ter sprake. En meteen was de vernieuwde "8" van Lede heropgestart. Na enig overleg met het toenmalige gemeentebestuur en de politie-verant- woordelijken, waarbij het grootste probleem, het verkeersvrij maken van het centrum van Lede, uit de weg geruimd werd. Het eerste jaar werd niet te hoog gegrepen en werd een criterium voor juniores gereden, dat meteen een schot in de roos bleek, wat "De Zuigers", gestimu leerd door Lucien Van Impe, naar wie deze wedstrijd genoemd wordt, aanzette om het erop te wagen om van de tweede versie een liefhebberswedstrijd te maken. En ook dat werd een sukses, zodanig zelfs dat vorig jaar de kampioen van België, Wilfried Nelissen naar Lede gelokt kon worden. Dit jaar is het pakket "zwaarwegende" namen nog uitgebreid. Hebben o.a. hun deelname bevestigd: Van Peteghem Peter, Kampioen van België, Stancho Stanchef, Kampioen van Bulgarije en Groene Trui van België, Eeckhout Kurt, winnaar Omloop Het Volk ind. en natuurlijk nemen ook de Leedse sterren eraan deel: D'Hauwe Garry, Herssens Bart, Huyghe Leslie e.a. Plaats van gebeuren is het Marktplein en de ronden volgen de bekende 8-vorm van de centrumstraten. De inschrijvingen voor het liefhebberscriterium "De 8 van Lede - Grote Prijs Lucien Van Impe" (70.000 fr. geldprijzen, 28 ronden van 2,5 km) gebeuren in zaal "Soetekin", Nieuwstraat, Lede De start (20.00 u.) wordt gegeven door Wendy Van Wanten en Rik Van Steenbergen fungeert als koersdirekteur. Het criterium wordt voorafgegaan door een "Gentlemen-tijdrit", verreden door een 12-tal (oude) wielergloriën, zoals o.a. De Vlaeminck Roger, Vic Van Schil, De Nul Johnny. Zij worden gekoppeld aan een bekende persoon, zoals o.a. Martens Maurice (Gouden Schoen)Van den Hautte Wouter (BRT-sportre- porter), Orlans Patrick (RH Gent - Eendracht Aalst) e.a. De start van deze "Gentlemen-tijdrit" wordt gegeven om 18.30 u. aan "De Halve Maan", Markt. De deelnemers rijden twee ronden, wat neerkomt op 5 km. Aan deze "Gentlemen-tijdrit" wordt een steunkaartenaktie gekoppeld ten voordele van de Beschuttende Werkplaats van Asse. Toegang tot de omloop en tot de Markt, waar de start en aankomst zijn eri waar een feesttent opgesteld wordt, waar de "Molenberger Blaaskapelle" voor muzikaal genot zorgt, is gratis. Alain Fran$ois was de man die het tem po aan de kop voor zijn rekening moest nemen. Een opdracht waarin hij perfekt werk afleverde. Guy Veldeman kon dan ook heel tevreden zijn, want hij won niet alleen de wedstrijd maar bracht met een tijd van 2.24.83 het clubrecord op zijn naam. Bart Meganck liep eveneens een mooie wedstrijd en werd derde in De Grote Prijs Jef Van Der Jeugt te Buggenhout-Opstal is vrijdag 9 augustus aan zijn tiende uitgave toe. Wat destijds als eenmalige gebeurtenis werd opgevat, is uitgegegroeid tot een jaarlijkse manifestatie die telkens een opmerkelijke belangstelling opwekt. "Toen zijn grootvader destijds overleed besloten we ter zijner ere een wedstrijd voor profs te organiseren. Hij had het voordien zo vaak gedaan", vertelt kleinzoon Dirk Van Der Jeugt. "Het was niet de bedoeling om er jaarlijks mee uit te pakken, gezien het sukses die de eerste uitgave kende, namen we ons voor om er mee door te gaan. We zijn nu aan de tiende keer toe. Het wordt zeker een sukses, vooral wat deelname betreft. Vorig jaar hadden we af te rekenen met konkurrentie. Om die uit de weg te gaan, wordt de wedstrijd een week later, dus op vrijdag 9 augustus georganiseerd. De verwachting is dat minstens 80 renners aan de start zullen verschijnen. We kregen de toezegging van 8 klubs." Een van de deelnemers is Ferdy Dierickx, Buggenhoutenaar en de winnaar van vorig jaar. Voor hem is de kompetitie niet zo'n sukses geworden. "De eerste twee maanden sukkelde ik met onwillige spieren, onderging een behandeling en verbleef enkele dagen in het ziekenhuis", vertelt Ferdy. "Ik was er een beetje het hart van in. Tijdens de wintermaanden had ik immers niets onverlet gelaten om in zo gunstig mogelijke omstandigheden van start te gaan. In kermiskoersen heb ik mij nadien enigszins kunnen manifesteren. In Beveren-Leie won ik er eentje. Wat de toekomst brengen zal, valt af te wachten. Ik veronderstel dat er wat kontraktverlenging betreft geen problemen zullen rijzen. Lukt het niet dan valt er naar wat anders uit te kijken", besluit de Buggenhou tenaar. EG Atletiek. Tijdens de open meeting te Lebbeke leidde De Munter (ACL) het achtervolgend groepje tijdens de 10.000 meter (foto guy) 2.26.61. In de 3 000 meter finishte Wim De Keyser (Hamme) op een rijfde plaats. Hij legde de afstand af in 8.33-50. De overwinning in dit nummer ging naar Jacky Triquet in 8.19.0 en Kris Willems werd tweede met een chrono van 8.21.0. Robin Verheyden Het was onder een stralende zon dat de W.A.O.D.-Veteranen aan de slag gingen te Lokeren. Er was een massa volk aanwezig en niettegenstaande de grote concurrentie van de nevenbonden wa ren toch nog heel wat renners aan de start zodat de inrichters van "Boskant- kermis" zeker tevreden waren. Er waren tevens 3 titels van provinciaal kampioen te verdienen. Aangezien het een criterium betrof dien den beide reeksen E en E tesamen rijden. De E-plussers bleven braafjes samen in het zog van de E-renners. Bij de spurt werd de uitslag gesplitst en zo weer Etienne Verheggen de eerste E- plusser. Hij werd hiermee de eerste kampioen van Oost-Vlaanderen. De tweede rang werd bezet door Jos Ver- haert vóór Maurice De Smet. Bij de E-categorie zagen we terug een ijverige Maurice Vandercruyssen aan de slag welke meerdere aanvalspogingen deed, doch hij kon niet verhinderen dat een ernstige uitval spoging werd geno teerd van Remi De Moor samen met John Verrezen. Enkele ronden vóór het einde werden ze terug ingerekend. Bij het ingaan van de laatste ronde was het dan ook een compact peleton dat over de meet schreed en men kon dus gok ken op een massaspurt. André Van Oost won triomfantelijk vóór Daniël De Pauw en Leon De Rieck. Meldt men ook nog dat André Van Oost kampioen van Oost- Vlaanderen werd bij de E-reeks. Hiermee was het de beurt aan de D-ren- ners om te vechten voor de provinciale titel. Meerdere aanvallen werden geno teerd doch geen enkel was van grote klasse. De meeste aanvallers waren: Ro ger Vermeersch, August Van Woensel, August De Troetsel. Met nog een kwar tuur voor de boeg was het Nederlander Piet Marchand die in de aanval ging, meteen de goede ontsnapping. De smaakmakers van de koers probeerden nog Piet te verschalken doch tevergeefs zodat Piet Marchand alleen de aankomstlijn overschreed en dus ook winnaar werd. Na hem hadden zich nog 2 renners losgewerkt; Raoul Lampaert toog in de aanval en werd achternagezet door August Van Woensel. Aan de aan komst was deze laatste sneller dan Lam paert, geen nood echter want Raoul Lampaert kon zijn zoveelste trui omgor den. Om 16 uur werden de C-renners de baan opgestuurd. Deze renners moeten ech ter nog een week wachten om te strijden voor de provinciale titel. Van bij het begin werd hard gekoerst en Luc De Rijckere was de eerste aanvaller. Dit namen de andere renners niet en er werden ook verschillende pogingen om te ontsnappen genoteerd en dit van vol gende renners: Maurice Van Petegem, Gilbert De Coster. Marcel Van Alboom, Willy Roels... Na ongeveer een 15 minu ten wedstrijd reden er een 3-tal renners voorop met een lichte afscheiding (Car los Declerck, Maurice Van Petegem en Adriën De Smet). Het was dan aan Gil bert de Coster, Ribert Ferket, Willy Gillis en Luc de Ryckere om de groep in de steek te laten, Marcel Van Alboom volg de hun voorbeeld en zo reden ze met hun vijven een paar ronden voorop. Door een valpartij (waarvan Willy Roels het slachtoffer) werd de groep in stuk ken getrokken, de kopgroep werd terug ingelopen en alles kon terug herbegin nen. Óp 10 ronden van het einde werd terug een aanval genoteerd van 3 ren ners (Carlos Declerck, Jacobus Van Ma- riënbourg en Eric De Moor). Deze 3 werden achternagezeten door Graham Webb en Ribert Ferket. De 5 renners kwamen samen en dit hielden ze vol tot het einde. Het was andermaal Ribert Ferket die de sprint won voor de eerste plaats vóór Graham Webb en Eric De Moor. De uitslagen: Cat.E 1. Etienne Verheggen, 2. Jos Verhaert, 3- Maurice De Smet, 4. Jozef De Gendt, 5. Adolf De Beul, 6. Robert Van Wijnsberge, 7. Marcel Van Durme, 8. René Truyens, 9- Raf De Boever, 10. Norbert De Wispelaere. Cat.E: 1. André Van Oost, 2. Daniël De Pauw, 3. Leon De Rieck, 4. Sylvère De Vos, 5. John Verrezen, 6. Jean Portaels, 7. Reimond Pieters, 8. Julien de Baere, 9- Marcel Chamonin, 10. Willv Daem. Cat.D: 1. Piet Marchand, 2. August Van Woensel, 3- Raoul Lampaert (K. O-Vl.), 4. August De Troetsel, 5. René Meul, 6. Roger Verhelle, 7. Roger Vermeersch, 8. Oswald Van Den Bossche, 9- Willv Puy- mège, 10. Freddy Rotsaert. Cat.C: 1. Ribert Ferket, 2. Graham Webb, 3. Eric De Moor, 4. Jacobus Van Mariën- bourg, 5. Carlos De Klercq, 6. Maurice Van Petegem, 7. Gilbert De Coster, 8. Luc Uzeel, 9- Luc De Ryckere, 10. Fran cis Helleputte. Volgende wedstrijden: zondag 28 juli 1991 te Zelzate, Grote Markt. Start om I4u. voor cat. E (afstand 40 km), om 15.15u. voor cat. D (afstand 50 km) en om l6.30u. voor cat. C (afstand 60 km - kamp. van Oost-Vlaan deren). Op 1 augustus werd een frankeervignetten- verdeler van hel type Kliissendorfer in wer king gesteld in het Munlcentnim. gelijk vloers te Brussel. De vignetten 'Bruxelles- Bmssel' met de waarden 1 fr, 5 fr, 10fr, 13 fr, 14fren 25 fr worden desgewenst afgele verd met een ont\'angstbewijs.

De Voorpost | 1991 | | pagina 23