VAG Mijs aan de leiding Kaatskalender KAATSEN IN KASTEL I.T.B. Lokeren: dan toch geen promotie Lottrekking Beker van België DIERICK aiERICiü 24 - 2.8.1991 - De Voorpost KAATSEN Hogere III 4.8 15.00 Idegem - Kastel Rap en Vlug Zandbergen - Terjoden Opstal Pelote - Tollembeek Denderbelle Klub XV - Kokejane Herdersem - Wieze Sportief Bevordering 3.8 16.00 Kastel Rap en Vlug - Hamme St.-Anna 4.8 15.00 Hamme Zogge - Kerksken Willebroek - Baardegem Aalst Herleving - Nieuwerkerken Puurs - Zele Dunnen Merchtem - Hoké Erembodegem Lagere I en II 3.8 15.00 Denderbelle Klub XV - De Toekomst Buggenhout B 4.8 15 00 Kerksken - De Toekomst Buggenhout B Nieuwerkerken - Opwijk VBR Wieze Sportief - Opstal Pelote Opwijk - VA Baasrode Provinciale junioren 3.8 13 30 Kastel Rap en Vlug - Overboelare 15.00 St.-Anna Hamme - Terjoden Kadetten 2.8 18.30 VA Baasrode - De Toekomst Buggenhout Herdersem - Brussegem Denderbelle Klub XV - St.-Anna Hamme Kastel Rap en Vlug - Zele Durmen Miniemen 2.8 18.30 Baasrode Hof Ten Rode - Wieze Sportief 4.8 10.00 VA Baasrode - Baasrode Hof Ten Rode Denderbelle Klub XV - Hoké Erembodegem 4.8 10.00 Wieze Sportief - Herdersem Hamme Zogge - Zele Durmen In het kaatsverbond Hamme keek ieder- echt geweldig te doen. De moeilijkheid een met belangstelling naar de ontmoe- was de opgelopen kloof te dempen. Af en ting tussen Cornerboys en de ongeslagen toe kwamen de Geemzichtjongens zeer leider Meys. Het waren de laatstgenoem- dichtbij. Maar telkens opnieuw werden den die nipt overeind bleven. Is voor ze teruggeslagen. Want Cornerboys kon- Meys de rit naar de eindzege gestart, den zich geen nederlaag permitteren. Mogelijk. Maar met hun behaalde acht spelen zal Geemzicht wellicht ook tevreden ge weest zijn. Geemzicht De Keersmacker Cornerboys 9 VAG Mijs 12 Het is op het Tweebruggenplein een helse strijd geweest om de overwinning. Beide ploegen wisten wat er op het spel De thuisploeg heeft het deze keer flink stond. Aanvankelijk waren beide forma- laten afweten. En dan nog op eigen ties even sterk. De bezoekers met Louis terrein. Akkoord, De Keersmacker is Colman, H. Van Damme. De Man, De een zeer sterke formatie, maar toch Waegeneire W. en D schenen in het moet Geemzicht meer kunnen dan de begin zo wat iets minder te marcheren uitslag die ze deze keer op het bord als de lokalen die een paar keer zeer hebben gezet. In het eerste gedeelte was gepast op het juiste moment konden het al duidelijk dat de thuisploeg hele- afronden. Maar dat zou niet blijven du- maal het noorden kwijt was. Ze slaagden ren. VAG Mijs begonnen stilaan zichzelf er in amper één spel te laten optekenen, te worden en de lokalen kregen meer Ze hadde er meer in hun handen gehad, dan hun handen vol. De balans schom- maar op het laatste nippertje lieten ze melde weinig in gelijk welke richting, steeds de kans liggen om te besluiten. Met een 5-6 aan de rust lagen nog alle 1-6. ledereen verwachtte dan dat de mogelijkheden open. Onmiddellijk in thuisploeg dan eindelijk uit hun kram- Kaatsen. Kastel R.V. won tegen Opstal met 12-15 (vh) de tweede helft liep de thuisploeg weer men zou schieten. Maar zover is het niet weg. Veel was dat niet want een op gekomen. Goede pogingen waren er bij vinkenslag zittend Mevs sloeg terug Een de vleet. Geemzicht kon niets doen aan konden alleen maar de ter redden. 2?"Sn tonZ z?optEi£ Ie overmacht van de bezoeken die vlug Meer za, er «ie. in. Gewogen en veel ,e paar spelen l< den en dat zou eindelijk de balans nog naar een zeer grote overwinning gingen, doen doorwegen in hun voordeel. Met 12 drie spelen bleven ze de meerdere. Met vissershof 10 zes punten boni in het klassement kan - De mensen uit de Geemstraat hebben licht bevonden. een overwinning geraakt. Deze vri moesten ze naar Hollands Hof en alh* wel deze formaties niet tot de toppa behoort konden de jongens van Vissers hof er toch niet in slagen een overafe ning vast te leggen. Vooral in het eer» VAG Meys nog wel tegen een duwtje. Het zit er dus dik in dat de huidige leider een optie heeft genomen op de titel. Of zullen ze nog eens onverwachts struike len? Cornerboys 12 Geemzicht 8 De jongens van Maurice Malfliet hebben gezorgd voor een stevige weerstand in het eigen nest van dat ze zulke slechte Toen verkeken ze de kans om de thuis ploeg nog verder door het vuur te drij ven. De thuisploeg was zeer goed gestart en Geemzicht had moeite om te volgen. Voordat Geemzicht gewaar werd dat er gevaar dreigde waren ze al op achter stand gespeeld. Wat ze ook deden, ze sloten het eerste gedeelte met een 6-2 Geemzicht 12 Invalboys 8 De bezoekers hadden de verplaatsing gedeelte van de ontmoeting bracht Vfc gemaakt met het idee in de Geemzicht sershof er weinig van terecht. Ze hal een kans te maken op een overwinning, den geen enkel spel binnen. 6-0. Web Ze zijn daarin niet geslaagd. Vooral 0111- waar een iets te overdreven score ww dat ze op een thuisploeg stuitte die het de lokalen. Naderhand liet de thuisploej uitzonderlijk goed deed. In het eerste de teugels wat losser hangen en di (üe^goècTen konden voortdurend de gedeelte was de bezoekende tegenstand betekende dat Vissershof toch een kki thuisploeg bedreigen in deze marathon- a' duidelijk merkbaar. W ant Geemzicht woordje konden meepraten. Ze slaj wedstrijd. Het begon al boeiend in de «t-rd van geen vin gelost. Via Van den den er in toch twee spelen te li Heyden en Van Broeck kon Geemzicht optekenen. Uiteindelijk zullen ze zi laai een boeiende ontmoeting beleefd met heel wat wisselende kansen. De grote figuur was Vissershof die zowat bij de zwakke formaties wordt geklasseerd. Deze knapen deden het deze keer gewei start van de ontmoeting want het idee Cornerbovs lammer dat de plaatselijken meteen naar een een kleine voorsprong opbouwen die ze nog moeten reppen om niet op de e eerste helft hadden voorsprong zouden dingen, kwam ver- de rust veilig konden stellen. 6-4. te plaats terecht te komen, keerd uit. De tastploeg met Raoul Koe- Naderhand werd de druk van Invalboys kelkoren, Mare De Landsheer, Patrick '™S zwaarder. Maar lang hebben ze het Vincke, Glen Kevmolen en Jacky Eeck- «i« kunnen volhouden De thuisploeg hout lieten niets aan hel toeval over en keerde echt goed en dal zou voor de draaide de ontmoeting helemaal om. Ploegafgevaardigde Marcel Kockelkoren zal wellicht zijn spelers opgepept heb ben want 't Geemzicht begon het nu Liga Vlaanderen Hogere III Kastel Rap en Vlug- Kokejane 13 -15 ruststand 7 - 8 maar verder werd het vlug duidelijk dat het maar gelijk opgaan, de bezoekers Kastel trad aan met de ploeg die Terjo- hij niet in goede doen verkeerde. Van stonden bij de rust zelfs aan de leiding den naar huis had gespeeld, cLw.z. met Duysen is de spelbepalende figuur bij met 7-8. Voor hen was het zo begeerde Hugo Steels op achterman en verras- Kastel, maar deze keer leverde en keer- punt binnen. Daardoor konden zij ont- send met Vemimmen op de bank. Bij de hij zwak. spannen aan het tweede deel van de Kokejane, al even verrassend, stond de Kokejane, onder leiding van een ijzer- wedstrijd beginnen, gekwetst gewaande Hassaerts ook tus- sterke Karei Pauwels, kon gelijke tred Kastel begon nochtans zeer goed aan de sen de lijnen. houden met de thuisploeg. Ook Olivier tweede helft. Het bouwde via 10-9 een Voor Kastel begon de wedstrijd te mooi Thollembeek, veel te zenuwachtig tegen maximale voorsprong van 4 spelen uit om waar te zijn. Van Duysen keerde de zijn vroegere ploegmaats, verloor in de 13-9- Toen iedereen dacht dat de thuis- eerste opslag ver over. Hij zou dit in de aanvangsfase twee spelen bij 40-40 door ploeg haar schaapjes op het droge had, wedstrijd nog een paar maal herhalen, kort te leveren. Via 2-2,4-4 en 5-5 bleef ontbond achterman Pauwels zijn dui vels. Karei miste geen enkele bal en hij won al zijn opslagen. Hij leverde voort durend foutloos tussen de lijnen en hij zorgde er zo voor dat zijn ploeg spel na streden geweldig. De score bleef dan ook bezoeker fataal worden. Maar acht spe- evenwichtig en met 5-6 hadden de be- wegpakken aan het Geemzicht is zoekers op het laatste nippertje ttog «*h altijd een goede prestatie, voorsprong kunnen nemen. Ook het Hollands Hof achterstand af. In het tweede gedeelte tweede gedeelte bleef spannend en ie- vissershof dereen beleefde heel wa, genoegeni» Het is duidelijk dat 'I Vissetshof ondanks deze ontmoet,ng. De score gtng weer dew| envee|moed moeilijk aan traag op en naar het einde toe kon h Geemzicht via hun betere opslag de zege Klassement 1. De Keersmacker 2. VAG Mijs 3. Comerboys 4. Geemzicht 5. Invalboys 6. Hollands Hof 7. Ons Vermaak 8. Comer 9. 't Vissershof 10. Tovota 13 11 2 97 1 12 12 0 74 12 10 2 70 1 14 9 4 119 14 5 9 146 1 14 5 9 156 1 13 6 7 121 II 12 5 8 133 ffl 12 2 10 137 1 10 1 9 117 1 naar zich toetrekken. Al was de zege niet erg afgetekend voor Geemzicht, ze was toch verdiend. Invalboys 12 Hollands Hof 11 De thuisploeg is er in geslaagd na een zeer lange wedstrijd de overwinning in eigen huis te houden. Ze hebben er hard moeten voor strijden. In het eerste ge deelte kon dé thuisploeg een sterke voorsprong opbouwen. 6-2. En dat kwam niet alleen omdat Invalboys deze HANDBAL kampioenschap bekend maakt tussen en 30 juni, wordt er vervangen doorea supplementaire stijger. Als een clubzt terugtrekking uit het kampioenscN ■yOÊoIwI rnrii vOEOIHS Even zag het er naar uit dat I.T.B. Loke ren, op de valreep, toch nog zou promo veren naar 2e nationale. Inderdaad, Lo keren als tweede gerangschikte in 3e keer via hun slagwerk steeds het laken afdeling en winnaar van de testwedstrijd bekend maakt na 30 juni, wordt zijnr naar zich kon toetrekken. Maar ook tegen At. Montegnée, kon bij het aflia- meer vervangen," aldus de B.H.B.-rep door het feit dat Hollands Hof niet in ken van een ploeg in de nationale afde- mattering dd. 18 juni 1990. lingen nog promoveren. Toen Kapekla Een tegenvaller voor I.T.B. Lokera dan vrijwillig degradeerde uit 2e natio- maar ook voor II.K. Waasmunster a nale naar provinciale dacht men even Ajax Lebbeke dat meteen een bijl» dat het "in kannen en kruiken" was. mend derby zien in rook opgaan. Maar de werkelijkheid was anders. Ka- Dat het aantal dalers in 2e nation® hun beste doen waren. André en Roger Pletinck, Eddy Willaert, Alois Goossens en Frank D'Hauwere konden eigenlijk nooit de sleutel vinden om de thuisploeg het leven zuur te maken. Na de verfris- spel terugkwam om tenslotte een ont- sjng k|jkte de wedstrijd helemaal. Hol- pekla had zijn terugtrekking uit het hierdoor vermindert met één zal «I goochelende thuisploeg te kloppen. |ands Hof begon aan een remonte die kampioenschap officieel medegedeeld geen troost zijn voor beide klubs (licit Aan de rust kwam bij Kastel Vernimmen echt overrompelend mag genoemd wor- na 30 juni en meteen was de kans de top van de rangschikking won» in de plaats van Steels, maar het zou weinig verandering brengen. Bij Kokeja ne verdween Haesaerts uit de ploeg ten voordele van Hendrickx. Kastel leverde 19 maal buiten, Kokejane 26 keer. Er waren 14 spelen op 40-40. Hiervan won de thuisploeg er slechts 5 van en dit was dan ook wel de doodsteek voor Kastel. Scheidsrechter Wilfried Van Der Haegen leidde uitstekend deze spannende partij. Kastel blijft wel aan de leiding van het klassement met twee punten voor sprong op Tollembeek. Deze ploeg staat al genoteerd met twee uitgestelde wedstrijden. Daar komen door kalenderperikelen nog twee bij. Niemand is gelukkig met deze gang van zaken, en vermits Tollembeek elke uit- gen ze Hollands Hof op bezoek. Een gestelde wedstrijd achter wedstrijden goede middenploeg. En daarvan hebben den. De vier spelen achterstand werden beetje bij beetje opgehaald terwijl on dertussen Inhaalboys zowat het noor den verloren, naarmate ze de hete adem van de achtervolgers voelden. Het zou een duel worden tot op de meet. Met 11-11 stonden de formaties nog maar eens gelijk. Het laatste spel zou dan uitsluitsel moeten geven. En het waren de overgelukkige lokalen die het haalden. En meteen een eind opschui ven in het klassement. Cornerboys 12 Hollands Hof 1 De thuisploeg, ondanks een nederlaag, nog altijd een van de grootste favorieten op de eindoverwinning, hebben in deze ontmoeting duidelijk w illen onderlijnen dat ze het echt menen. Deze week kre- verkeken voor Lokeren. "Als een club zijn terugtrekking uit het verwacht. E' van Kastel speelt, is competitievervalsing niet uitgesloten. Vier wedstrijden uitstel len en naar latere datum verdagen in de beslissende fase van de competitie, is ze bewezen dat ze zonder pardon naar de zege mikken. Hollands Hof werd met zware 12-1 cijfers uitgeteld. Van bij de start was het al duidelijk dat de Comer boys geen geschenken zou uitdelen. Kaatsen. Wieze Sportief won met 15-14 tegen Galmaarden (vh) van het goede teveel, liet is niet zonder Zonder pardon ging de thuisploeg naar reden, dal de Kaslelse leiders - ,n de een 6-0 overwinning. Hollands llof was .1 ij u erin die periode met bij te pas gekomen Slntd met Tollembeek vernikkeld - zich Cct((J0n oïerklas, wie sedach, had dat zorgen maken.de bezoeker daarna zijn tanden zou tonen kwam bedrogen uit. De knapen De voorronde van de Beker van België wordt gespeeld tijdens het weekend 24/25 augustus. Gewoontegetrouw ging het hier om een geleide loting waardoor de streekploegen zoveel mogelijk tegen elkaar worden geplaatst. I.T.B. Lokeren en Brabo werden vrijgeloot. Het programma: Petrus Gent - Robuco Buggenhout E.V. Aalst - H.B.C. Dendermonde For Ever Temse - V.D.K. Zwijnaarde Twee weken later worden dan de 1/64 finales betwist Hier komen dan, naast I.T.B. Lokeren en Brabo Denderbelle, ook Ajax Lebbeke en U.K. Waasmunster in het stuk voor. 1/64 finales: 07/08-9 91 H.C. Genk - Ajax Lebbeke Desselgem of Damme - Brabo Denderbelle HAKAL Alken - U.K. Waasmunster I.T.B. Lokeren - H.C. Kiewit In datzelfde weekeinde worden ook de 1/64 finales bij de dames betwist maar hier komen geen streekploegen in de arena. R.B. Dendermonde en Robuco Buggenhout komen dan in het stuk voor einde september. 1/32 finales dames: 28/29-09-01 R.B. Dendermonde - H.C. Ilaachtse Robuco Buggenhout - H.C. Kermt EVA

De Voorpost | 1991 | | pagina 24