Kaatsen in Kastel 53 Gouden punten voor Baasrode V.A. Noyon in het Dendermondse fh 0* 'W w S H» mMFWm kaatsen - en ie Welkom wint bij Willems SS? De Voorpost - 2.8.1991 - 25 Liga Vlaanderen - Hogere III Opstal Pélote 12 Kastel Rap en Vlug 15 Ruststand 7 - 8 De schrik om bij boeman Opstal tegen de lamp te lopen zat er bij Kastel van bij de aanvang van de wedstrijd in. Bij een 4-1 stand hadden de bezoekers reeds 10 ballen buitengeleverd en twee binnenge- slagen. Het zag er dan ook maar belab berd uit voor de leidersploeg. Een ernstige berisping tot meer concen- iralie van coach Eugène Van Duysen wierp zijn vruchten af. Vooral het keer- derswerk van Van Duysen en Van Der Stricht. samen met een beter opslagspel san alle Kastellenaars, deed een statig Opstal wankelen. Alleen grootmidden Alain Van de Velde hield Opstal recht en hij zorgde voor reeds een puntje aan de rust, met 7-8. Van Daele verloor met drie slechte op slagen zijn eerste spel na de rust. De stand werd 8-8. Pas daarna kwam de kentering. Van Duysen en een bleke Vernimmen wisselden van plaats. Van der Stricht en Van Daele keerden op het gepaste moment over en Kastel sloeg met 9-13 een kloof. Een zwakke Seghers verliet zijn plaats op achterman, waar hij voortdurend door Kastel geviseerd werd. Deze verschuiving met Goossens bracht nochtans niet veel aarde aan de dijk. Kastel bleef op zijn fataal nummer 13 gespijkerd en Opstal naderde tot 12- 13 De spanning zat er weer in. Gelukkig voor Kastel werden de twee laatste op- slagspelen van Van Daele en Tollembeek foutloos geserveerd en dit was voldoen de om een verdiende zege binnen te rijven op een zeer moeilijk home-ter- rein met een sterke zijwind. Deze laatste zorgde voor een digest van zo maar eventjes 52 ballen buiten de lijnen. Ver der hadden de twee goed leidende refs, Van der Haeghen en Neckebroeck, het ook moeilijk met dit terrein, en zijn vele „borduur-beslissingen". Jt*: r ■pKAjm 'É'W pmïfflfj JdLT tefM RIDDER; Juniores Okegem Ruststand 2-7 kaatsen. Baasrode VA. ging met 12-15 winnen in Braine-Paume (vh) fasverbond Lebbeke - Opwijk - D'monde Uitslagen 14 juli: Derby 14 179 Oudegem 13 177 Jaco's 15 174 Sportvr. 15 166 Hopland 14 152 Dester 14 140 KI.Octaaf 14 107 Zorro's 14 106 Kalender 4 augustus: Zorro's - Verheyden Oudegem - Willems Jaco's - Hopland Derby - De Ster KI.Octaaf - Sportvr Welkom: vrij 1 Verheyden - Derby 15-8 Sportvr. - Oudegem 8-15 Zorro's - Welkom 4-15 Hopland - Willems 13-15 Jko's - Kl.Octaaf 15-5 Wagen 28 juli: H- Verheyden - Sportvr 15-7 fodegem - Zorro's 15-8 Wlems - Welkom 12-15 Hester - Jaco's 9-15 LOctaaf - Derby 11-15 Ihssement: Verheyden 15 225 Wkom 15 213 Willems 15 203 Zondag speelt Kastel op Idegem, terwijl op haar eigen terrein het jaarlijkse tor nooi plaatsgrijpt voor de pupillen. Bevordering Merchtem 15 Kastel Rap en Vlug 6 Ruststand8-0 Twee hoogst onberekenbare ploegen te genover elkaar. Coach Leunis van Kastel begon met De Wilde op achterman, zijn goed keerderswerk van vorige week op Hoké indachtig. Voor hem stond na de eindexamens nog een bleke Van der Jeugd op het terrein op grootmidden. Zij dienden evenwel het hoofd te buigen voor de sterke preciese opslagen van Merchtem met Van Hove en Thierens in een glansrol. De ruststand werd bij een kale 8-0 vastgelegd. Na de koffie wisselde Leunis zijn formatie. Glen De Smedt, iets te licht voor bevordering, stond zijn plaats af aan Baert, die zijn vertrouwde plaats als achterman weer innam. On danks het feit dat ook hij maar matig presteert de begon Kastel nu beter te spelen en te scoren. Het behalen van een punt werd een reële zaak. Toch bleef Kastel steken op 14-6. Verdiende zege voor de Brabanders. Een door de verlofperiode nogal ver zwakt Kastel onderging in deze partij de wet van de sterkste. Het keerdersduo van Okegem, reeds goed voor de eerste ploeg, stond enkele trapjes hoger dan liet keerdersduo De Winter - Van Duysen bij Kastel. Voeg daarbij nog hetzelfde scenario aan de koord en de rekening is gemaakt. Inderdaad, aan de rust met een 2-7 stand hadden de weinige toe schouwers reeds begrepen wie ging win nen en hoe. Coaches Leunis en Burill zijn de Kastelse supporters een klinken de revanche verschuldigd. Pupillen Eindronde van het Gewestelijk Kampioenschap Zele Dunnen 1 Kastel: 10 Beide ploegen totaliseerden in deze eindronde na twee wedstrijden het ma ximum der punten, namelijk 6 op 6. Deze partij scheen dan duidelijk de eerste krachtmeting te zijn tussen de twee kampioenen in spé. Voor Zele Dur- men werd deze confrontatie helaas een koude douche. Kastel, onder leiding van Hugo Steels en Rudi Smedt, speelde als een geoliede machine, haast feilloos. De thuisploeg werd geen enkele kans gela ten. Spel na spel, met weinig vijftienen verlies, werd op de lijst van Kastel gezet. De hele ploeg tekende voor deze glans- prestatie, die Kastel meteen al aan de leiding brengt en waarbij de poort naar hun eerste kampioenstitel nu al wage- wijd openstaat. In deze eindronde speelt Kastel nog thuis - op woensdag 31/7 om 18.30 uur tegen Brussegem - op woensdag 15/8 om 9-30 uur tegen Zele Durmen URRÜSStRlt ÏÏCK BUKS» GAHnuSStHif MHC m 3MMD0H IHKu» Walsen. In bevordering won Baardegem tegen Zogge met 15-7 (vh) Kadetten Kastel Rap en Vlug 13 Hamme St.-.Anna 9 Een harde wind, die zowat uit alle richt ingen waaide, zorgde ervoor dat deze wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 in het klassement een moeilijk te spelen wedstrijd was. Er werden teveel ballen buiten de lijnen geleverd en de keerders verkeken zich op de door de wind gema nipuleerde ballen. In het begin van de wedstrijd gaf Kastel duidelijk de toon aan en het bouwde een 5-1 voorsprong uit. Toen trad de regen een eerste keer als spelbreker op en de neerslag haalde de thuisploeg en vooral de keerder De Lille uit zijn ritme. Na de plenspartij kwam St.-Anna verrassend terug en het zou na een nieuwe regenpauze bij 9-9 de stand op gelijke hoogte brengen. Geluk kigvoor Kastel vonden de beide keerders De Clercq en Huyck op groot midden en achterman hun vertrouwen terug en onder hun beiden met een sterk op slaande Van Den Broeck als steunpunt werd de klus afgemaakt. Een verdiende overwinning voor de ploeg van coach Ringoot, die aldus haar kansen op de tiel gaaf houdt, door in het spoor van leider Baasrode te treden. Bij St.-Anna was Tom Pletinck de domi nerende figuur. Beker van België Derde ronde Kastel lootte voor deze belangrijke kwartfinale zowat de verste verplaatsing die in België mogelijk is. Neuville, boven Philipville, met bekampt worden. De Kastelse ploeg, vergezeld van een dertig tal supporters, pakte zonder complexen de eerste wedstrijd van de dag aan tegen Mattagne. Deze laatste kan hopen op een zeer sterke grootmidden, maar hij werd zeer slim door coach Steels en zijn spelers uit de wedstrijd gehouden. On der impuls van vooral Steels en Vlae- minck werd Mattagne geen kans gegund. De uitslag werd bij 3-7 vastgelegd. De finale tegen Neuville zag er voor Kastel rooskleurig uit. Het bleek inder daad zo in de beginfase. Het Kastelse blok liep uit tot 2-6. Toen werd het evenwel duidelijk, dat de jonge Steels last had van hoofdpijn en duizeligheid, vermoedelijk een lichte zonneslag. Hij diende te worden verzorgd. Dit leidt de thuisploeg ertoe terug te komen tot 5-6. Een vermoeid Kastel dat weinig tegen stand gewoon is in eigen competitie kon dan toch oververdiend uitmaken en het kon zich zo kwalificeren voor de grote finale met zes ploegen (te spelen in augustus in de provincie Brabant). De uitslagen Mattagne - Kastel 3-7 Neuville - Mattagne 2-7 Neuville - Kastel 5-7 Kastel verloor tot op heden nog geen enkele competitiewedstrijd, nog geen enkel toernooi en nog geen enkele wed strijd in de Beker van België. Dit belooft alleszins voor de finale. Na het rampzalige 21 juli weekend met verliesbeurten tegen RebaLx en Brusse gem, heeft Baasrode V.A. een gouden zaak gedaan met de zege in P. Braine. Inderdaad, een nieuwe nederlaaghad de druk op het kookpunt gebracht want dat de strijd tegen de degradatie nog bijzon der hardnekkig zal zijn is overduidelijk. Zaterdag 3 augustus komt de direkte konkurrent J. Volders in Baasrode op bezoek en deze wedstrijd kan beslissend zijn. Een Baasroodse zege levert een 4-puntenvoorsprongop in de rangschik king en met de wedstrijd tegen het veroordeelde Hellebecq in het vooruit zicht zou dit voldoende kunnen zijn om de ploeg opnieuw optimaal te laten funktioneren. Maar Baasrode kan zater dag geen beroep doen op achterman R. Van Duysen die juist dan een strafzon- dag moet uitzitten na de drie «tamie- fouten» in het tornooi in Wieze. Van pech gespronken. Zaterdag 20 juli Baasrode V.A. Rebaix Baasrode kwam in de eerste wedstrijd van de na-kompetitie bijzonder goed uit de startblokken en versierde langs Quis- quater en een sterk spelende Van Duy sen een 3-0 voorsprong. Rebaix begaf echter niet, ging beter keren en het werd 4-3. Baasrode liet zich kort daarna ech ter betrappen op enkele onverklaarbare missers en via 4-5 zag men het zelfver trouwen bij de thuisploeg zo wegebben (4-7). De sterk spelende koordspelers van de bezoekers bleven domineren zo dat het 6-8 werd aan de rust. Na de rust leek V.A. uit een ander vaatje te zullen tappen. Met Willaerts in de plaats van De Clercq en Van Damme op klein-midden werd Rebaix onder zware druk gezet en DUIVENSPORT via 9-9 liep V.A. uit naar 12-9. Maar in het volgende spel werd een 40-0 voor sprong uit handen gegeven en meteen was het vertrouwen opnieuw weg bij de thuisploeg. Enkel Van Duysen bleef op niveau spelen tegen zijn ex-ploeg maar ook hij kon niet vermijden dat Rebaix kon gelijkstellen na een - op 40-40 - tamie-fout van Koek. Via 13-13 werd het een 13-15 overwin ning voor de bezoekers die naar ons gevoel over een grotere maturiteit be schikten dan de toch nog jeugdige V.A.- ploeg. Zondag 21 juli Brussegem 15 Baasrode V.A. 7 Een ontgoochelend Baasrode V.A. kon alleen in het eerste wedstrijdgedeelte gelijke tred houden met de thuisploeg. Brussegem nam weliswaar een bliksem- start (2-0) maar Steven Koek kon zijn ploeg van een volledige afgang redden (4-4). Een duidelijk gebrek aan motiva tie bij V.A. leidde dan naar 7-4 vooraleer de rust bereikt werd met een 8-6 stand. Na de rust haalde Baasrode het eerste spel binnen (8-7). Meteen bleek dit het laatste wapenfeit van de dag voor de Baasroden-aars. Enkel St. Koek bleef op normaal niveau spelen maar op zijn eentje kon ook hij de meubels niet redden. Tot groot ongenoegen van de vele meegereisde V.A.-supporters maak te Brussegem de wedstrijd uit in de kortst mogelijke tijdspanne. Na deze nederlaag ziet de toekomst er erg som ber uit voor het ontgoochelend V.A.- team. Een degradatie zou een echte ramp betekenen voor de ambitieuze club. Braine P. Baasrode V.A. 12 15 De wedstrijd tegen Braine P. moest be slist gewonnen worden wilde Baasrode niet in een hopeloze situatie verzeild geraken. Met dit besef in het achter hoofd startten de V.A.-spelers dan ook bijzonder gemotiveerd. Via 2-2 nam V.A. dan de leiding en dit na zeer sterke opslagen van Koek, Quisqua- ter en Van Duyssen. Quisquater stal zelfs de show met twee rechtstreeks overgele verde ballen en V.A. ging recht naar een 4-7 voorsprong. Maar in het volgende spel, met drie buiten geleverde ballen sloop de twijfel opnieuw in de V.A.-ran- gen. Braine kwam dan ook terug in de wedstrijd langs een sterk kerende Le- clercq zodat de rust bereikt werd met een 6-8 stand, Na de rust won De Clercq zijn opslagspel (6-9) en Braine had dui delijk moeite om de kadans te vinden zodat V.A. met verre opslagen een 7-12 voorsprong uitbouwde. Maar de thuis ploeg, die een vervanging had uitge voerd, gaf zich nog niet gewonnen, won vier spelen op rij zodat bij 11-12 alles nog mogelijk bleef. Maar een strijdlusti ge Quisquater hield het hoofd koel en zorgde ervoor dat V.A. de twee volgende spelen won (11-14). Verder dan een bijkomende winstbeurt kwam Braine niet en meteen pakte Baasrode V.A. twee punten van goudwaarde. Zondag 28 juli Ranschikking 1. RebaLx 2. Brussegem 3. P. Braine 4. Baasrode 5. J Volders 6. Hellebecq 25 14 11 22 25 10 15 20 25 11 14 17 25 10 15 15 25 8 17 13 25 1 24 4 Maurits Van Brempt, Cesar Dauwe, Raf Bijl en Van Geert en zoon Te Lebbeke Verbroedering mikte Maurits Van Brempt in de roos bij de jonge duiven voor J. Verheirstraeten, P. en zn. Van Langenhove (derde en vier de), Theo Simoen (5e en 11e). Etienne De Proft, Stefaan Cooreman, Désiré Van den Abbeele, Frans Van der Vreken, Jozef Tilburgh. Marcel Schinkels klokte aan de 49e prijs de eerste bonserie en Francois Vermeiren won aan de 53e prijs de tweede bonserie en de eerste bonserie van drie aangeduid. De jaarling van Jefken Verheirstraeten was zowel bij de oude duiven als in eigen reeks de primus. Vroege duiven nog met de vierde prijs bij de oude duiven en de 2e prijs bij de jaarlingen. Vroege duiven voor Adolf De Smedt, Désiré Van den Abbeele (5e en 8e), Marcel Cooreman, Henri Verdoodt. Een knappe uitslag voor Roland Du Bois met de 3e, 9e, 10e en de eerste serie. Bij de jaarlingen na uitblinker Verheirstraeten volgden Adolf De Smedt, Louis De Bondt, 4e en 10e en eerste serie en dan volgden Henri Verdoodt, Marcel Coo reman, Jan Heirbaut, Frits Buys en .Ar thur Dq Leeuw. In De Toekomst te Berlare won Cesar Dauwe de vlucht voor Spaerkeer-De Rop, Maurits Van de Velde, August Peel- man (4e, 6e en 11e), Petrus Gijsens, Frederik Christiaens, Lucien Heirman. I11 de Groepering Buggenhout - Baardegem - Opdorp was het Raf. Bijl die de snelste jonge duif van 875 con currenten klokte voor Van Riet-Van Gucht, Frans Van Acoleven, Erik Joos, Okt. Van de Moortel, Obus-Vergauwen, Pierre Van der Schrieck, Karei De Ble- ser, Geert Cools, René Verhasselt. Aan de 48e prijs de eerste serie voor Jan Mannaert en aan de 53e prijs nummer twee voor Raymond Hermans. Rudy Kerssebeeck was de winnaar aan de 116e prijs van de serie van drie aange duid. Aan de 125e prijs won Oktaaf Van de Moortel de serie van vier aangeduid. Bij de oude duiven de le en 7e prijs voor Raf Bijl voor Henri Vranckaert (2e en 3e), Emiel Stallaert. Pierre Van der Schrieck, Frans De Koker. In het Negenverbond mikte Van Geert en zoon in de roos voor Maurits Peel- man, Jozef Van den Brempt, Firmin Van de Plas, Verdikt-Moortgat, Louis Strauss, Frans Jacobs, Florent De Fevter, Armand Mestdagh, Edmond Lenaerts, Karei Pies- sens, Kamiel Scheltens. Aan de 1 le prijs won Karei Piessens de mieze tot 500 en Frank De Wachter aan de 23e prijs de mieze tot 1000, en aan de 82e prijs de eerste bonserie. Aan de 104e prijs de tweede serie voor Florent De Feyter. Frank De Wachter speelde knap want aan de 132e prijs won hij de eerste van drie aangeduid. De tweede van drie is voor Maurits Peelman en aan de 189e prijs de superserie van vier aangeduid voor dezelfde Frank De Wachter. Een reuze resultaat voor Karei Piessens aan de 299e prijs met de tweede serie van vier duiven en een reeks andere series. Bosteels en zoon wonnen de serie van 15 duiven en Firmin Van de Plas de serie van tien duiven. Louis Geemaert won bij de oude duiven voor Louis Van Vossel, Francois Kinders, Fransjacobs, Theo De Reu, Cornelis-Vleminckx. Edmond Lev- baert, Mathijs-Mees, Julien Cool en Louis Goiris. Winnaar Louis Geemaert won aan de 20 prijs de series van twee, drie en vier aangeduid Henri Wuyts won bij de jaarlingen voor Rotiiers en zoon, Francois Kinders, Jean Becqué, Muysewinkel en zoon, Frank De Wachter, Paul De Nayer, Pierre Quis quater, Louis Vermeulen. Basiel Poppe won de eerste van twee en winnaar Wuyts de eerste van drie duiven. In de Sint-Niklase Verbroedering klokte Jozef Maes de le en 9e prijs en vroege duiven noteerden we voor Willy Van Puyvelde, K. en zn. Claeyé, René Van Roven, Alfons Peelman, Marcel Noens, Mare Tinck, André Waem, Marcel Smet, Maurits Kusse, Prosper Van Laere, Mar cel Noens won de beste series. W. en zn. Kluskens won bij de oude duiven voor Georges Heirbaut, Leon De Kraey (3e en 7e en de eerste series), Agnes Moorthamers, Alex De Wolf, Gerry Scheerlinck, Jozef Van Raemdonck. Beno

De Voorpost | 1991 | | pagina 25