Pikkeling opent voor het laatst met bloementapijt 2 - 2.8.1991 - De Voorpost Aalst. Pikkeling. Zo ging het er vroeger aantoe. De maaltijd werd genomen in het veld. Een stevige boterham met een komt koffie (a) Aalst. Pikkeling. Met stoom aangedreven machines ontbraken evenmin a Aalst Pikkeling. Ieder jaar slaan deze vrijwilligers uil MoorseI in voor t brandpreventie (a Aalst. Pikkeling. Deze dames kweten zich opperbest van hun taak (a) Aalst. De begeleiders van de volksdansgroep aan het werk a Aalst. De Antwerpse doedelzakspelers volop in aktie (a Aalst. Pikkeling. He, optreden zit erop. nu even uitblazen en genieten van een Aak, p[kkl,,ing UJm mn folkloristische groep in hun rvpisè verfrissing taf klederdracht (a) Nadat de aktiviteiten van de 22ste Pikkeling een proloog kenden met een geleide wandeling, richting Kravaalbos o.l.v. Lambert Van de Sijpe (Mel- dert) met vertrek aan de Lindenhoeve te Baardegem, gebeurde de traditio nele opening op het Dorpsplein te Moorsel. Opnieuw was aan de Gudula- kapel door vele naarstige handen een bloementapijt uitgespreid. Voor het thema hiervan, waarrond ook de hele Pikkeling zich voltrekt, viel uite raard dit jaar de keuze op "Verenigd Europa". Vorige vrijdag werd, in aanwezigheid van vele prominenten, aan dit bloementapijt de laatste hand (bloem) gelegd. Op de voorstelling van het bloe mentapijt, stelde voorzitter Paul Stockman van de VW De Faluin- tjes, verantwoordelijk voor de Pik keling, dat in 1991 voor het laatst te Moorsel een bloementapijt gelegd was, als symbool voor de lopende Pikkeling. In de toekomst zal men beter spreken van een oogstkrans. Vanzelfsprekend heeft men, voor het leggen van een bloementapijt, bijzonder veel bloemen nodig, waar bv. begonia's zich bijzonder goed toe lenen. Bij de knollenkweek moet deze bloemen toch weggeno men worden. Aalst is echter het centrum van de snijbloementeelt en als het in de sektor goed draait is dat voor de VW Faluintjes niet zo gun stig. Hoezeer bloemen er in de bloe menveiling Flora verkocht worden, hoe minder er overblijven om aan een prijsje aan te kopen om er een bloementapijt mee te leggen. Dit was dit jaar zeker het geval. Door een tekort aan bloemen wa ren de tapijtleggers in extremis ver plicht het oorspronkelijk ontwerp grondig te wijzigen. Er werd dan ook geopteerd voor slechts een bloemenkrans, met middenin een vijver met goudvisjes en een eiland waarop, naast een korenschoof vier blauwe Europese vlaggen stonden geplant, als symbool voor de vier Faluintjesgemeenten. Om de karige oogst aan bloemen uit de Flora-veiling aan te vullen, wer den nog 8.000 reukerwtjes geplukt achter het Moorselse gemeentehuis en groene achelia uit de tuin van een medewerker van de bloemen veiling in Baardegem. Hiermee slaagde men er in, in de bloemen krans 12 schilden te verwerken, symbool voor elk land uit de EEG. De vier laatste bloemen werden ge legd door direkteur De Kerpel van de bloemenveiling Flora. Onmiddellijk daarop vertrok een groot deel van het officiële gezel schap naar het Hof ter Linde in Baardegem, de centrale plaats voor het Pikkeling-gebeuren, voor het voorbije weekend. Door burge meester Anny De Maght werd in de grote schuur een tentoonstellingge- opend van werken van twee Opwijk- se kunstschilders: K. Van de Velde en P. Hostelinckx. Door beiden werd het boerenleven in al zijn as- pekten weergegeven. Een bijzonde re, levende tentoonstelling, werd gewijd aan werk van kunstsmid Paul De Boeck uit Baardegem, onder het tema: "Smeden, een oud ambacht en tevens een artisanale kunst". Op de binnenkoer van de hoeve werden dan ook demonstraties van deze smeedkunst gegeven. Bij het drinken van Goelekens en het eten van ovenkoeken met gere geld, werd gestart met de "Pikke- lingfolk" met Good Folk uit Baar degem, Le Prechaum uit Ierland en het Gentse Kadril. Aalst. Pikkeling. Was dit het allerlaatste bloementapijt naar aanleiding van de Pikkeling? a

De Voorpost | 1991 | | pagina 2